Şimdi Ara

Vestel 49UB8300 Hakkında (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
984
Cevap
26
Favori
85.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Günaydın;
    Hocam hem beni etiketlememişsiniz tesadüfen gördüm, Hem de seri numarası hatalı
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Ado hocam bir de benim konuya bir el atsanız müsait zamanda
    şimdiden teşekkürler
  • mesutsahin64 M kullanıcısına yanıt
    Selamlar; Sizin panel LG hocam. Renk algoritması yönünden daha başarılı bir paneldir ki bu durumda şikayetçi olmanız beni düşündürdü. Benim kişisel kullanımım hep Dinamik tercihtir ama arka aydınlatmayı ben hep en düşükte tutarım. Yine de gözden göze bu beğeni işi kesinlikle herkeste değişir sizin de bildiğiniz üzere.

IPTV konusunda VESTEL yıllardır hizmet veriyor zaten hocam. reklam gibi olmasın da RİXOS oteller gurubunun bütün televizyonları IPTV ve VESTEL dir. Yalnız halka sunulan TV lerde bu hizmet için son durum nedir bilmiyorum.

Çok net hatırlıyorum ki 2008 yılında bir toplantı esnasında bir hocamızı sırf bu IPTV anlaşmasının teknik detayları için apar topar çağırmışlardı da hocamız toplantıdan müsaade isteyip ANKARA ya gitmişti acil. Bunun teknik sorunu veya yetersizliği yok lakin prosedürel durumu nedir onu araştırmak lazım.

• Adem bey benim panele de bakabilir misiniz? S.no: 7746469700978 birde 2.40 guncelleyince netflix gidiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müjdat İssi M kullanıcısına yanıt
    LG panel. 2.40 da gittiğini söyleyen arkadaşlar da var, geldiğiniz söyleyen de, ben net cevap yazmayayım hocam.

Bu arada bana yazıyorsanız beni etiketleyin lütfen tesadüfen görüyorum böyle olunca
  • Teşekkür ederim.

• Rica ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Selamlar; Sizin panel LG hocam. Renk algoritması yönünden daha başarılı bir paneldir ki bu durumda şikayetçi olmanız beni düşündürdü. Benim kişisel kullanımım hep Dinamik tercihtir ama arka aydınlatmayı ben hep en düşükte tutarım. Yine de gözden göze bu beğeni işi kesinlikle herkeste değişir sizin de bildiğiniz üzere.

IPTV konusunda VESTEL yıllardır hizmet veriyor zaten hocam. reklam gibi olmasın da RİXOS oteller gurubunun bütün televizyonları IPTV ve VESTEL dir. Yalnız halka sunulan TV lerde bu hizmet için son durum nedir bilmiyorum.

Çok net hatırlıyorum ki 2008 yılında bir toplantı esnasında bir hocamızı sırf bu IPTV anlaşmasının teknik detayları için apar topar çağırmışlardı da hocamız toplantıdan müsaade isteyip ANKARA ya gitmişti acil. Bunun teknik sorunu veya yetersizliği yok lakin prosedürel durumu nedir onu araştırmak lazım.

Ado hocam ilginiz için teşekkür ederim benimkinin lg panel olduğunu söylemişsiniz lg ips panel denilenden herhalde
    şayet sizi sıkmayacaksa birkaç soru sormak istiyorum
    1-görüntünün Pixellence özelliği kapalı tarafını ben daha çok beğendim ekran üzerinde mavimsi bir tabaka hissi yok kapalı tarafta, sanırım biz Pixellence özelliğini tamamen kapatamıyoruz herhalde
    2-televizyonun karşısına geçtiğinizde sol ve sağ yanda bir parmak kalınlığındaki kısımlarında görüntü değişik geldi bana çok dikkatli bakmayan farkedemez bunun vestelin led döşeme şeklinden kaynaklanabileceğini düşündüren bir yazı okudum yanlara uzak konulan ledler ışık sızmasını en aza indiriyormuş ne dersiniz
    3-ilk mesajımda bahsettiğim sol tarafta boydan boya özellikle maçlarda farkedilen daha koyu şekilde on santim kalılığında bir bant var sanırım banding denilen olay (daha az belirgin ancak sağ tarafta da var) buna katlansam mı yoksa değiştirmek için uğraşsam mı bilemiyorum malum firmalar zorunlun olmadıkça değiştirmeye yanaşmıyor ne önerirsiniz
    4-ip tv konusunda sanırım yanlış anlaşıldım vestel smart menüsüne lg ve samsung da bulunan SMART IPTV yi eklese ya da kendisi benzer bir yazılım yapsa süper olur demiştim kullanıcılar olarak talep edersek kayıtsız kalmayacaktır vestel
    5-aklıma gelmişken bir bilgi paylaşayım benim tv kurulduğunda servis hazır kanal listesi atmıştı ve trt 4k falan sinyal yok hatası veriyordu kanalları silip baştan taratınca tüm kanallar geldi çıkmayan birkaçı da elle girdim sorun yok tüm kanallar gayet iyi daha önce philips smart tv kullanan birisi olarak smart performansı olsun dahili uydu performansı olsun internet performansı olsun çok başarılı

• mesutsahin64 M kullanıcısına yanıt
    Selamlar, Evet IPS hocam

1- Modlama konusundaki arkadaşlar kapanmadığını yazdılar hocam

2- 32'' ve yakın guruplarda 2 adet yatay, daha büyük guruplarda 5, modele göre 6 adet dikey bar var. Dizilim şekilleri itibariyle mümkün olan en homojen dağılım şekli bu diye biliyorum, (Isı üretimi - enerji tüketimi - onarım maliyeti vs bir çok unsuru en dengeli noktada tutabilmek adına)

3- banding var diyorsanız servis kontrolü gerekir ki bunu kriter dahilinde tutacaklarını düşünüyorum

4- Ben yanlış anlamışım, notlarıma ekledim ilk fabrika ziyaretimde mutlaka yüz yüze iletirim arkadaşlara.

5- Smart genelde eleştiririz ama sizin beğenmenize sevindim

• quote:

Günaydın;
    Hocam hem beni etiketlememişsiniz tesadüfen gördüm, Hem de seri numarası hatalı

SN:7746469700231 KOD bu hocam..

• ahmetkacan A kullanıcısına yanıt
    LG panel hocam
  • quote:

LG panel hocam

Hocam güncelleme nasıl yapılacak.2.36 sürüm var sanırım soluk gibi geldi.😂

• ahmetkacan A kullanıcısına yanıt
    Uygun yazılımı indirip belleğe yerleştirip tv ye takıp menu 1505 kodlayıp onaylayın yazılım yüklenecektir.
  • quote:

Selamlar, Evet IPS hocam

1- Modlama konusundaki arkadaşlar kapanmadığını yazdılar hocam

2- 32'' ve yakın guruplarda 2 adet yatay, daha büyük guruplarda 5, modele göre 6 adet dikey bar var. Dizilim şekilleri itibariyle mümkün olan en homojen dağılım şekli bu diye biliyorum, (Isı üretimi - enerji tüketimi - onarım maliyeti vs bir çok unsuru en dengeli noktada tutabilmek adına)

3- banding var diyorsanız servis kontrolü gerekir ki bunu kriter dahilinde tutacaklarını düşünüyorum

4- Ben yanlış anlamışım, notlarıma ekledim ilk fabrika ziyaretimde mutlaka yüz yüze iletirim arkadaşlara.

5- Smart genelde eleştiririz ama sizin beğenmenize sevindim

vakit ayırıp ayrıntılı cevap yazdığınız için teşekkür ederim
    fabrika ziyaretinizde ip tv konusunu iletirseniz memnun olurum
    pixellence nin kapatılabilir şekilde düzenlenmesini de iletmenizi rica ediyorum sizden
    philips kullandıktan sonra smart çok hızlı ve çok stabil geldi bana birkez bile donup kasmadı
    ayrıca dahili uydusu da başarılı kim ne derse desin

• Selamun aleykum

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkacan

quote:

LG panel hocam

ahmet bey benimki ile aynı panelmiş sizinki
    ben de soluk renklerden şikayetçiydim yeni yazılımı yükledikten sonra tv yi daha çok sevdim
    siz de yazılımdan sonraki değerlendirmenizi ve kullandığınız görüntü ayarlarını yazarsanız sevinirim
  • quote:

Uygun yazılımı indirip belleğe yerleştirip tv ye takıp menu 1505 kodlayıp onaylayın yazılım yüklenecektir.

Teşekkürler hocam görüntü %30 daha iyileşti👍

• Ado kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsin hocam,

Akıllı kumanda ile ilgili görüşlerinizi merakla bekliyorum,

Bu arada 2.40 yazılımı yükledim Netflix kaybolmadı sevindim.

Sadece usb ye kayıt sorunu kaldı onu da çözersek süper olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4810 -- 21 Nisan 2017; 19:44:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutsahin64

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkacan

quote:

LG panel hocam

ahmet bey benimki ile aynı panelmiş sizinki
    ben de soluk renklerden şikayetçiydim yeni yazılımı yükledikten sonra tv yi daha çok sevdim
    siz de yazılımdan sonraki değerlendirmenizi ve kullandığınız görüntü ayarlarını yazarsanız sevinirim

Benim önceki TV lg olduğu için ayarları yine aynı yaptım

Mod: Dinamik

Kontrast:100 parlaklık:55 keskinlik:62 renk:60 enerji tasarrufu: kapalı arka ışık müdahale edilemiyor.😂

Gelişmiş ayarlardan.dinamik kontrast:yüksek

Renk sıcaklığı: normal

Beyaz nokta bir tik maviye

Ekran format: otomatik

Film modu: otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: rockyy

anladım hocam, tabi çok fazla değişken :)
    ben de 2.40'a güncelleyip bir kaç ayar yaptım, belki de arkadaşın makine de canlandırdı çok renkleri :)
    çok teşekkürler panel bilgisi için de :)

@rockyy bizim renk ile ilgili sıkıntı sanırım va panel olmasından dolayı, aslına bakarsan va paneller daha çok rağbet gören paneller ama belki buda kalite kalite kendi arasında ayrılıyordur bilemiyecem, ips ekranlarda görüntü daha canlı ama en iyi karşılaştırma hem va hem ıps olan vestel tv yanyana gelirse yapılabilir ki, oda mümkün değil gibi. Bende 2,40 yükledim çok farketmedi, artık yapacak tek şey var bir şekilde duruma alışmak lazım, sonuçta kötü değil ama iyilerini görünce kabullenmesi zor oluyor. En uygun renk ayarları ile durumu biraz daha keyifli hale getirecez. Ben dinamik ayarda renk ve keskinliği 80 yaptım, parlakligi kıstım ve arka ışık otomatik. Süreklide farklı alternatifler deniyorum.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.