Şimdi Ara

VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
985
Cevap
21
Favori
94.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hafiz83

ışık sızması ve ölü piksel direkt değişim isteyebileceğiniz durumlardır..Kutuyu kapalı şekilde muhafa edip Vestel servisine kurdurduktan sonra her türlü değişim isteyebilirsiniz bu saydığım 2 sorun ile alakalı..Resimlerdeki sızmalar da bence rahatsız edici düzeyde..
    Servis yada Müşteri Hizmetleri yok mok,ık guk yapabilir asla geri adım atmamanızı öneririm.Sonuna kadar haklı durumdasınız hele internetten alış-verişte 1 haftalık sorgusuz sualsiz cayma hakkımız bile mevcut..
    Ben de indirim kodunu girdim ama hata veriyor,bulursam 12 taksit fırsatı bitmeden gözü karartıp almak istiyorum..
    Tekrardan 8575 i olan bir arkadaşdan menüden panel bilgilerini paylaşmasını rica ediyoruz..(Menüye girip 4725 tuşlayarak yanlış hatırlamıyorsam)
    9060 serisi 100 Hz panel kullanıyor çok büyük ihtimalle 8575 te 100 Hz paneldir diye düşünüyorum.Ayrıca SMR 600 tvler de 100 Hz diye bir yazı okumuştum..

Yarın bayiye gidip ne yapabiliriz bir bakacağız. Çok ufak bir bütçe ile yola çıkıp nerelere geldik, açıkçası hiç 800–900 TL fark verip 9 serisine geçmek istemiyorum. Çift ekran olsun diye bir dünya para verip 2 uydu anteni kablosu çektirdim, üstüne uzun süre araştırıp güzel hd yayın alan ikinci uydu receiver cihazınıda aldım. dolayısı ile şu noktadan sonra çift ekran teknolojili bir tv almam gerekir diye düşünüyorum, aksi taktirde bütün hevesim kırılacak. Diğer taraftan 8575'tende soğudum gibiyim. ne yapacağım bilemiyorum. Yarın bayide anlık karar vereceğim galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nemodory kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında ekran görüntüsü hiç fena degıl ama bende de ışık sızması çıkınca 8575ten sogudum. Bayi bayi dolaşıp 8575le 9090 değişim yapacak bayi araştırdım. sonunda buldum ama olan benim 800TLye oldu. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikdam

Hocam aslında ekran görüntüsü hiç fena degıl ama bende de ışık sızması çıkınca 8575ten sogudum. Bayi bayi dolaşıp 8575le 9090 değişim yapacak bayi araştırdım. sonunda buldum ama olan benim 800TLye oldu. :)

Siyah tonlarda görülen ışık sızması hariç ekran görüntüsü müthiş diyebilirim. Sızma olmayan bir 8575'e hayır demem, ama kim garanti edecek, ya aynısı olursa diye düşünmeden edemiyor insan.

• klasik olacak ama "eloktronik biraz da şans işidir" lafı çok dogru. Konuya hakim arkadaşlara bir sorum olacak: Sanki benim TVdeki ışık sızması ilk güne gre bariz şekilde azzalmış gibime geldi. bunun teknik bir açıklaması var mı? yoksa benim ki göz yanılgısı mı?
  • quote:

Hocam bu 42pf8575 in panel bilgileri kaç hrz oldugu nerde yazıyor?
     VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk.

Hocam öncelikle caps için teşekkürler..9060 ın bu bölümünde panel olarak LG panel ibaresi vardı bunda çok farklı bir yazılar mevcut..o LG panelin 100 Hz olduğu internette ve araştırmalarda mevcuttu..Şimdi bu 42_VES_UNVLS01 ismi aşırı farklı geldi.

Şöyle izah etmeye çalışayım firmalar zaten panel hızlarını açıkça belirtmiyorlar 50-10 HZ diye..İnternetteki çeşitli araştırmalardan bu mevzu çözülüyor diye biliyorum..Resimde de gördüğümüz 9060 taki panel LG panel ve incelemeler sonucu 100 HZ olduğu kesinlik kazandı..
    Şimdi 8575 teki bu paneli bir bilenin açıklaması lazım benim de kafama takıldı bak şimdi

Ekleme: Bu çift ekran teknolojisinden dolayı farklı bir panel kullanıldığını tahmin ediyorum..Bunun için de bir arkadaştan 9090 serisinin menü bilgilerini istemek gerekecektir sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hafiz83 -- 25 Ocak 2014; 1:22:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

quote:

ışık sızması ve ölü piksel direkt değişim isteyebileceğiniz durumlardır..Kutuyu kapalı şekilde muhafa edip Vestel servisine kurdurduktan sonra her türlü değişim isteyebilirsiniz bu saydığım 2 sorun ile alakalı..Resimlerdeki sızmalar da bence rahatsız edici düzeyde..
    Servis yada Müşteri Hizmetleri yok mok,ık guk yapabilir asla geri adım atmamanızı öneririm.Sonuna kadar haklı durumdasınız hele internetten alış-verişte 1 haftalık sorgusuz sualsiz cayma hakkımız bile mevcut..
    Ben de indirim kodunu girdim ama hata veriyor,bulursam 12 taksit fırsatı bitmeden gözü karartıp almak istiyorum..
    Tekrardan 8575 i olan bir arkadaşdan menüden panel bilgilerini paylaşmasını rica ediyoruz..(Menüye girip 4725 tuşlayarak yanlış hatırlamıyorsam)
    9060 serisi 100 Hz panel kullanıyor çok büyük ihtimalle 8575 te 100 Hz paneldir diye düşünüyorum.Ayrıca SMR 600 tvler de 100 Hz diye bir yazı okumuştum..

Yarın bayiye gidip ne yapabiliriz bir bakacağız. Çok ufak bir bütçe ile yola çıkıp nerelere geldik, açıkçası hiç 800–900 TL fark verip 9 serisine geçmek istemiyorum. Çift ekran olsun diye bir dünya para verip 2 uydu anteni kablosu çektirdim, üstüne uzun süre araştırıp güzel hd yayın alan ikinci uydu receiver cihazınıda aldım. dolayısı ile şu noktadan sonra çift ekran teknolojili bir tv almam gerekir diye düşünüyorum, aksi taktirde bütün hevesim kırılacak. Diğer taraftan 8575'tende soğudum gibiyim. ne yapacağım bilemiyorum. Yarın bayide anlık karar vereceğim galiba.

hocam o kadar sistem,zahmet vs yapmışsınız çift ekran için bence de 8575 devam olmalı..hee maddi durumunuz elverişlidir yükseltin 47PF9090 a derim ama çok fark var ve 9090 nın da 42" ni çıkartmadı Vestel sağolsun ve epey bir süre de çıkmayacak bilgisini aldım..
    Işık sızması hemen hemen her LED TV de oluşabiliyor burada bence şiddeti gözü rahatsız etme düzeyi belirleyici olmalı..köşede 1 tane ölü piksel varsa ve köşelerden hafif bir sızma bence kabul görebilir..Çünkü yenisi geldi diyelim yine baktınız daha beter çıktı o da bir diğer sorun ve arada geçen süreç de cabası...
    Bir arkadaşın da belirttiği ve çık da klişe olmayan bir söz bana da hep doğru gelmiştir "Elektronik biraz da şans işi " :)

• quote:

quote:

Hocam öncelikle caps için teşekkürler..9060 ın bu bölümünde panel olarak LG panel ibaresi vardı bunda çok farklı bir yazılar mevcut..o LG panelin 100 Hz olduğu internette ve araştırmalarda mevcuttu..Şimdi bu 42_VES_UNVLS01 ismi aşırı farklı geldi.

Şöyle izah etmeye çalışayım firmalar zaten panel hızlarını açıkça belirtmiyorlar 50-10 HZ diye..İnternetteki çeşitli araştırmalardan bu mevzu çözülüyor diye biliyorum..Resimde de gördüğümüz 9060 taki panel LG panel ve incelemeler sonucu 100 HZ olduğu kesinlik kazandı..
    Şimdi 8575 teki bu paneli bir bilenin açıklaması lazım benim de kafama takıldı bak şimdi

Ekleme: Bu çift ekran teknolojisinden dolayı farklı bir panel kullanıldığını tahmin ediyorum..Bunun için de bir arkadaştan 9090 serisinin menü bilgilerini istemek gerekecektir sanırım...

komik gelebilir ama bu vestelin direk kendi paneli olabilir daha önceki tvlerde böyle bi panel no yoktu...

• bencede kendi panelini kendi üretmeye başlamışlar sanırım.
    42_VES_UNVLS01 buradaki "VES" ibaresi vesteli temsil ediyor.
  • Bir arkdaş burda 9XXX serilerinde DTS ses olduğunu yazmış ama ben sitesinden baktığım kadarı ile DTS yok
    German + Nicam Stereo diye bir sistem mevcut 55PF9090 da bu işlerden anlayan varsa bir yorumlayabilirmi arada ne far var ayrıca PF9090 da flash desteği varmıdır açıkcası ben LG 860V kollarken aklım buna kaydı rica etsem bir kıyaslama yapabilirseniz çok memnun olurum
  • exelance1248 kullanıcısına yanıt
    alacak kişilere bilgi olsun Hz konusunda araştırma yaptım. lg samsung marka 100 Hz yazan tvler programla 50 Hz den 100 Hz ye çıkıyor. bu tv ler 100 Hz led panel kullanıyormuş. yazılımla 400 hz. 600 hz ye arttırılmış. aynı fiyata normal bi samsung lg almak yerine bu özelliklerde Vestel almak daha mantıklıdır. bende bu aralar evimde 15 senedir kullandığım türk malı TV artık gözüme küçük geldiği için büyük ekranlı bi vestel tv bakıyorum. Türk malı diye uzak duranlar gibiler yurt dışında da var. onlarda kendi ülkesinin malını almamak için vestel alıyorlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyuxoy35 -- 26 Ocak 2014; 2:36:36 >
  • arkadaşlar ben tv yi aileme hediye alacağım. mediamarkette görüp 42 PF8175 tv modelini beğendim. internetten yorumlara bakıp öyle alayım dedim. eve geldim internette araştırırken Vestel 50pf7070 modelini gördüm ve 55 yaşında anne, babam kullanacağı için çift ekran, wifi , 3d uğraşmazlar kullanmazlar bari aynı fiyata 50'' tv alayım diyorum. Vestel 50pf7070 için görüşleriniz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyuxoy35 -- 26 Ocak 2014; 3:51:09 >

• buyuxoy35 kullanıcısına yanıt
    O zaman Hz konusunda artık şüphe kalmıyor. Vestel in panel sattığını duymuştum. Gurur duyacagimiza kotuluyoruz

• bu 8 serisi televizyonların panellerini vestel üretmekte ama işte insanın aklına gelmiyor değilya 9 serisi almak lg nin panelini kullanmak daha mı iyi acaba
  • Gavuzla kullanıcısına yanıt
    valla ben de o fikre kapıldım açıkçası.Çift ekran teknolojili kendi panelini üretmmiş ve bunu bu TV lerde kullanmış diye düşünmeye başladım.Kaldı ki böyle bir haber de vardı Vestel için panel üretecek diye..
    Hz konusunda dediğim gibi Vestelin 400-600 HZ ibareli panelleri gerçek 100 Hz,ama LG ve Samsung bazı modellerinde 50 Hz oldukları çeşitli incelemelerle kanıtlanmış durumda..
    Valla ben sırf Biss key için bile Vestel derim..TRT HD de bir maç izliycez 2.000 TL lik LG TV vardı akrabada oo çözse de izlesen ne oldu HD maç izleyemedim 2000 TL lik TV de..
    TV seçiminde marka bağımlılığı bence de saçma,ne istediğimize karar vermeliyiz..Çift ekran mı,3D mi,büyüklüğü mü,ucuzluğu mu vs vs önce bunlara bi kafamızda karar vermeliyiz..
    Bir arkadaş anne-babasına alacağım demiş dediği gibi bence de çok fonksiyonlu bir TV onların pek yararına olmaz,görüntüsü sağlam olsun ve büyük olsun yeterli bence de...
    İndirim kodu arıyorum valla,bulsam direk Vestelin sitesinden alacağım gözü karartıp yeter artık bekle bekle nereye kadar :)

• hafiz83 kullanıcısına yanıt
    hocam bu kod hala çalışıyor VES282-CMGVG5A
    sadece 9060 internet satışı var 8575 yok :(
  • indirimli fiyatı nedir 9060 veya 120 ekran 9090 nın

• quote:

Orijinalden alıntı: hsncn06

indirimli fiyatı nedir 9060 veya 120 ekran 9090 nın

9060 1529TL
    9090 2429TL
  • exelance1248 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkur ederim. Birde normalde 8575 almayı düşunuyordum hatta pazarlık dahi yapmıştım 1800tl 36 ay taksit ama 9090 almak istiyorum. Doğrumu yapıyorum. Ayrıca 2400tl 36 ay taksit yaptırabilirmiyim

• quote:

9060 da bu menüye nasıl gireceğim

5 dk bekleme süresini 2 dk nasıl düşürürüm bir türlü bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MM.M60 -- 27 Ocak 2014; 13:35:59 >

• MM.M60 kullanıcısına yanıt
    Menüye girip 4725 tuşlayarak bu ekranı görebilirsınız. bekleme suresınden neyi kastetınız anlamadım
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.