Şimdi Ara

VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
984
Cevap
21
Favori
94.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Http://i.hizliresim.com/KD3kkO.png
    Avantajix sayfasından vestele yonleniyorsunuz vestelde ürünü sepete ekledikten sonra kod kismina bunu yaziyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 42pf8575 aldım; bayiden... 4 bayi gezdim, hepsi ile pazarlık yaptım.. sonunda 1.650 tl ye hem 4 x 3d gözlük ve duvar aparatı (kutu içinden çıkıyor), hemde 2 x çift ekran gözlük ile birlikte aldım. Eve getirdiler. Yarım saat sonra Servis geldi, hepsini güzel ve detaylı anlattı.
    Cihaz çalışıyor; güzel, hızlı, sorunsuz...
    Ayrıca D-Smart ve Digitürk özel ayar kısımları var...
    Çift ekranlı seyretme yanında ayrıca Dual Play (ayni LG de olduğu gibi) imkanı var....
    BISS şifrelerinide yükledim... sorun yok...
    Internet, Youtube, Gazeteler vs vs hepsi süper...
    Market kısmına başka programlar yükleme imkanı varmı ? Bunu bilen ve yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?
    Cihaz hakkında sormak isteyen, denemeler yapmamı isteyen arkadaşlar varsa, yardımcı olabilirim...
    Selamlar tüm arkadaşlara
  • BU PARAGRAFTA VESTEL 42PF7585 ANLATILMAKTA:şuan evde yeni almış olduğum vestel 42pf8575 tv var çift ekran özelliği için aldım.Ancak geldiği günden 2 gün sonra smartı çöktü servis geldi yaptı ama 2 gün sonra tekrar çökünce arayıp iade etmek istediğimi söyledim.Bir üst model veya iade kararı için tekrar arayacaklar.Karar bende ister iade edicem ister yenisini alıcam istersem üst model talep edicem.Tv hakkında genel incelememi söyleyeyim.Kablolu tv takılı bide 5+1 LG BH4530T 3D BLU-RAY EV SİNEMA SİSTEMİ aldım.Vestelin ürünlerinde dts özelliği yok dts film taktım ciddende ses gelmedi tabi hazırlıklı olduğum için artık filmleri bluray sistem üzerinden açtım.Yayın sd olmasına rağmen görüntü konusunda fena değil diyebilirim tabi bu kişiden kişiye sistemden sisteme değişir.Kanal geçişler 3 saniye civarında çok rahatsız etmiyor.Normal kumanda çıkıyor ancak normal kumandasına bile bayıldım gayet güzel aradığım her tuş var üzerinde.Smartta bile her işimi normal kumandayla görebiliyorum.Tvye kamera takıp skype akabiliyomuşsun eğer tv kalırsa ilerde onuda alıcam inşallah.Çift ekran özelliğini kullanamadım çünkü 2 yayınım yok ve tv kalırsa sistemi o zaman kuracağım.Çift ekran için gerekli olan gözlükler vestel bayilerine yakın zamanda dağıtılacaktı en son aradığımda böyle söylemişti bayi.Çift ekran gözlüklerini ücret karşılığı alıyosun bayiden fiyat olarak 2 farklı fiyat söyledi 2 farklı bayi biri 25 diğeri 55 dedi 2 gözlük için.Fiyatı gelince belli olur bence.Çift ekran özeliği için 1 yayın hdmidan 1 yayın kendi uydu alıcısından olma şartı var.Forumda okuduğum kadarıyla hdmidan pc bağlıycam bide çanak bağlarsam bu iş tamam:) Teknik servisteki abi çift ekran mantığını anlattı kısaca.Bu 3d deki çift görüntüyle aynı dedi.Hatta 3d gözlüğün sol camıyla1yayını diğer tarafıyla diğer yayını izleyebiliyormuşsun.(dikey yatay yayın mevzusu) Herneyse tvden usbye zaman ayarlı kayıt yapabiliyosun ancak kayıdı sadece tvde açabiliyosun yazıyo kendi menüsünde baya bi açıklama var okuyabiliyosun.3d konusunda tam kavrayamadım ama filmden filme kalite değişiyor o yüzden aklım almadı bi türlü.5-6 film ve 2-3 parça özel videoda denedim.Bazısında iyi bir 3d yayın varken bazısında 3d yok gibiydi.Dediğim gibi filmden filme kayıttan kayıda değişiyor.Not izlediğim filmler 5-10gblık mkvler.Videolar ise 3d için özel hazırlanmışlar.Smart konusuna gelecek olursak wifi yan odadaki modemimden 4 çubukla çekiyor ve 6mbit hızımı 3 mbit alıyor ama youtubeda video izlerken sorun çıkmıyor.Ancak youtubea her videoyu açmıyor bizzat 3d test yazdım ilk çıkan dürbünlü çocuk videosunu oynatmak için defalarca uğraştım videoyu açamadığı gibi bide üstüne çöktü.Smarttaki eklentileri gezme fırsatını bulabildim.Güzel uygulamalar mevcut ancak tabikide yeteek sayıda yok.550-60 civarında uygulama vardı sanırsam.Turkcell pusula ,ntv,bazı radyolar ..vs tamamını hatırlamıyorum şeklinde uygulamalar mevcut ancak siz uygulama ekleyemiyorsunuz sanırsam öyle bir yer görmedim.Youtube videolarına tam müdahele edemedim kaç p olacağına karar veremedim sadece üstte menüsü var normal-h diye ordan hd seçtim.Bir dizinin 2 saatlik videosunu aralıksız izledim sorun olmadı.Işık sızması ...tarzı sorunları açıkcası incelemedim.Piksel sorunu yoktu.Neden incelemedin diyecek olursanız bir sorun sizi rahatsız edecek seviyedeyse sorundur ve ben açıkcası film ..vs izlerken bişeyden rahatsız olmadım.Ama yinede tv elde kalırsa denerim.Kutudan çıkan 3d gözlükler 2tlye satılan sinema gözlükleriyle neredeyse aynı.Teknik servis olarak çok iyiler.2 farklı teknik servis geldi 2side gayet tatmin edici cevaplar verdi hiç kafa karıştırmadılar.Ayrıca teknik servis herhangi bir şeyden şüphelenirsen 1 ay içinde hemen söyle ürünü değiştirelim diyerek güven verdi ve ben iade istediğim zaman iade kaydımı da sorgusuz sualsiz aldı.Müşteri hizmetlerine telefonla ulaşmak çok kolay 1dk gibi bi süre en fazla beklediğim.Sanırım müşterilerin belirli temsilcileri var bana artık son aramamda fln hep aynı kişiye bağladılar.Çok kibar konuşuyolar tüm sorularıma cevap alabiliyorum.Hem websitelerine hem telefonla bıraktığım mesajlara en geç 1 gün içinde geri dönüş yapıyorlar.Şimdi bana tekrar dönüş yapcaklar önerebilirse bir üst ürün önerecek öneremesse para iadesi önerecek.İlerde yeni şeyler okudukça eklerim. Not:para iadesinde anlaştık ama benim hatam yüzünden(annemin ibanını vermiştim olmuyormuş) 1 hafta gecikme oldu bu hafta ödemelerini bekliyorum.

• Benim 8575in de smartı çöktü galiba.giriş yapınca siyah bir ekran çıkıyor. Fabrika ayarlarına döndüm ama değişen birşey olmadı. Neyse yarın bir kez daha kontrol eder duruma göre servis çağırırım

• aynısı banada oldu 6 günde 2 kez çöktü servis gelip yapıyor. büyük ihtimalle smartta açmaya zorladığım videolardan çöktü.bazı youtube videolarını açamıyo özürlü smart:)
  • coolfear C kullanıcısına yanıt
    :) Şu ana kadar youtube sorunsuz idi ama bugün sapıttı. Gerçi şu an kumandadaki youtube tuşundan giriş yapıyor ama internet tuşundan giriş yapınca tepki yok. Neyse gelsin yapsınlar

• 8575 smart çökmesi nedeniyle aradım servisi,gelecekler

bu arada hangi bendeki yazılım v.3.2.9. yükseltmesi ise v.3.2.9r.
    herkeste aynı mı başka sürümler var mı.servis gelince varsa farklı bir sürüm onu da halledeyim
  • Müşteri hizmetlerinden aradılar.
    8575 ve 9060 sınırlı sayıda stoklara girmiş.
    :)
  • kuzeylordu K kullanıcısına yanıt
    VES282-CMGVG5A BU KODLA 1709 tl OLUYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiturk2008

42pf8575 aldım; bayiden... 4 bayi gezdim, hepsi ile pazarlık yaptım.. sonunda 1.650 tl ye hem 4 x 3d gözlük ve duvar aparatı (kutu içinden çıkıyor), hemde 2 x çift ekran gözlük ile birlikte aldım. Eve getirdiler. Yarım saat sonra Servis geldi, hepsini güzel ve detaylı anlattı.
    Cihaz çalışıyor; güzel, hızlı, sorunsuz...
    Ayrıca D-Smart ve Digitürk özel ayar kısımları var...
    Çift ekranlı seyretme yanında ayrıca Dual Play (ayni LG de olduğu gibi) imkanı var....
    BISS şifrelerinide yükledim... sorun yok...
    Internet, Youtube, Gazeteler vs vs hepsi süper...
    Market kısmına başka programlar yükleme imkanı varmı ? Bunu bilen ve yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?
    Cihaz hakkında sormak isteyen, denemeler yapmamı isteyen arkadaşlar varsa, yardımcı olabilirim...
    Selamlar tüm arkadaşlara

HOCAM BİS KEY şifrelerini ve yüklemeyi nasıl yaptığınızı burada paylaşırsanız bizlerde uygulayalım.

• tamam exelance1248; akşam eve gidince,
    adım adım biss şifre girmesini yazarım...
    ama gerçekden basit / kolaydır. İlgili yayınların kendileri zaten sistemde kayıtlıdır...

biss şifrelerine gelince, Google biss şifre diye yazıldığında bir sürü siteler çıkıyor. Sadece tarihlerin yeni olmasına dikkat edilmesini öneririm... Farklı siteler olsa bile, genelde tüm BISS şifrelerin tümü aynidır.
  • Vestel 42pf8575 de biss şifre girişi :

uk üzerinden menü tuşuna basın
    ayarara gidin ve üstüne basın
    diğer ayarlara gidin ve üstüne basın
    diğer ayarlar menüsünde ortalara doğru Biss Şifresi yazıyor, üstüne gidin ve TAMAM a basın
    karşınıza girebileceğiz Biss Şifresi Menüsü çıkıyor
    oradan ilgili yayını seçin ve Forum lardan aldığınız o yayına ait Biss Şifresini UK ile (sayılı tuşlarına basarak) girin...
    Bu kadar basit arkadaşlar...
  • bu arada bendeki yazılım v.3.2.9 ve yükseltmesi ise v.3.2.9r. dir ve şuan herhangi bir sorun yoktur....
  • multiturk2008 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim müsait olunca bende yükleyim.
  • Bazı kanallar için biss key
    Trt 1 HD, Trt HD, Trt haber HD, Trt 3 spor 1000000000000000
    Tv8 1000001000000000
    Ntv spor A021230035461400
    Az tv (Azerbaycan) 1234560065432100
    İdman tv (Azerbaycan) 3453450034534500
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurekten

Bazı kanallar için biss key
    Trt 1 HD, Trt HD, Trt haber HD, Trt 3 spor 1000000000000000
    Tv8 1000001000000000
    Ntv spor A021230035461400
    Az tv (Azerbaycan) 1234560065432100
    İdman tv (Azerbaycan) 3453450034534500

eyvallah kardeş bi türlü vakit bukup araştıramamıştım :) iyi oldu.
  • Bir canak ile kablonet cift ekranla izlenir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • qqqqqq0 Q kullanıcısına yanıt
    Kablonet nasıl bağlanıyor bilmiyorum ama hdmi ile televizyona bağlanan alıcısı varsa olur.
  • 120 tl indirim kodu VES306-AP524E6
  • MM.M60 kullanıcısına yanıt
    hocam sendeki kodla 8575 1899TL den 1779 a düşer
    ama VES282-CMGVG5A 1899TL den 1709 a düşer
    birde avantajix de var tabi
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.