Şimdi Ara

Vekaletname Aslı Olmadan Satış Yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
42.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Salı günü kısmetse vekaletname aracılığıyla bir araç satıcam fakat vekaletname pazartesi günü hazırlanacak ve Mersinde bende İstanbuldayım haliyle vekaletnamenin aslının gelmesi bir günde çok zor. Vekaletname aslı olmadan satış yapabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaparsın

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

Yaparsın

Hocam satış yapmadan önce aslı gibidir diye yazı almama gerek var mı peki? Yada noterin sisteminde adıma vekaletname gözükür mü?

• Cruzer26 C kullanıcısına yanıt
    Bi yanlışlık olmasın da hocam benim hatırladığım vekaletnamenin çıkmış olması yeterli aslı olmadan da olur ama daha bilgili birine sormak lazım

• blacklotus01 B kullanıcısına yanıt
    Hocam yarın satışın olacağı notere gidip sorucam vekaletname çıkınca. Çok teşekkür ederim size.

• Asıl olmassa olmaz

• Nette şöyle bir bilgi var:

Burada dikkat etmeniz gereken araç satan kişinin gittiği notere ilk olarak faksla gönderilen vekaletle işlem yapıp yapmayacaklarını sormaktır. Zira bazı noterler bu işlemi kabul etmiyor ve vekalet aslını istiyor.
  • 6 ay önce böyle bir araç almaya çalıştım sahibi vekaleti noterden notere faxladı falan kesinlikle kabul etmediler. 3 tane noter gezdik olmadı. millet feto falan korkuyor başına iş almıyor

sonra bir tanıdık noter buldular rica minnet satışını verebildiler

• Kargo gecikmesi riskine girmek istemiyorsanız (genelde bir günde ulaşıyor, şube teslim olursa sabah 9-10 gibi elinizde olur) ya satışı bir gün erteleyin ya da otobüsle yollatin, biraz zahmetli ama otobüs kaza yapmadıkça garantili yöntem.

• En kesin sonuç sanırım gidip satışın yapılacağını notere sormak. İlla aslını isterlerse otobüse verdiririp satışı 1-2 saat geç yapmak gerecek.
  • Emlakçılık yapan kuzenime bunu sorduğumda aslı olmadan olmaz ama bir ihtimal satış yapacağın notere vekaletin çıktığı noter faks çekerse kabul edebilirler demişti.

• iş acilse ve işlem kesin yapılması gerekiyorsa muameleciye gidin, onlar halleder noterlerle tanıdık olduklarından ve sürekli iş yaptıklarından
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

iş acilse ve işlem kesin yapılması gerekiyorsa muameleciye gidin, onlar halleder noterlerle tanıdık olduklarından ve sürekli iş yaptıklarından

Normalde yarın sabahtan yapacaktım fakat vekaletname yetişmez diye salı gününe aldık satışı, arabayı zaten söylemesi ayıp 19bin liraya satıyorum muameleciye komisyon verirsem iyice içeri girerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruzer26

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

iş acilse ve işlem kesin yapılması gerekiyorsa muameleciye gidin, onlar halleder noterlerle tanıdık olduklarından ve sürekli iş yaptıklarından

Normalde yarın sabahtan yapacaktım fakat vekaletname yetişmez diye salı gününe aldık satışı, arabayı zaten söylemesi ayıp 19bin liraya satıyorum muameleciye komisyon verirsem iyice içeri girerim

vereceğin 100-150 lira, şahsen ben de öyle diyordum ama trafiğe çıkarma işlerinde veriyorum muameleciye aynı gün ruhsat plaka herşey çıkıyor, yoksa bir haftayı yiyor işlemler

• Yapılır hocam. Vekaletin renkli kopyasını isteyin yeterli. Üzerindeki yevmiye numarasını noter sorgulatiyor zaten. Bu sekilde satış yaptım.

• Bugün satışı Üsküdar taraflarında fotokopi vekaletname ile gerçekleştirdim. Benimle aynı durumda olan arkadaş varsa notere bağlı olarak fotokopi vekalet işe yarıyor.
  • Noter e kalmış.. İkna olursa işlem yaptırdığınız noteri arattırıp sorgulasın..

• yapılır ama burası turkıye ve vekaletle dolandırıcılık serbest. Bı sekılde saglama almak lazım
  • ben alici olsam, vekaletle satana itimat edebilirim ama vekalet fotokopisiyle almam. asli gelsin derim vekaletin veya adamin kendisi. kendim de bizzat noterden sorgularim saticinin vekaletini. sonucta vekalet verildikten sonra 5 dakika icinde de azledilebiliyor. yani gecersiz olabiliyor. ama alici raziysa sikinti yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.