Şimdi Ara

Vega 64 vs Gtx 1080

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 ekran kartı arasında kaldım. Her iki modelde asus strix modelidir. Vega 64 ile ilgili asus strix modelinde çok şikayet gördüm. Özellikle vrm bölgesindeki yüksek derece sıcaklık sorunları ile ilgili asus bu konuda yeni serilerdeki termal pedi değiştirse de yinede yüksek derecede ısınma sorunu varmış. Bu konu hakkında ne söyleyebilirsiniz. Sessizliğe önem verem birsiyimdir. Evdeki sistemde fan hızı max 900-1000 rpm seviyesinde 60 derece stabil çalışıyor. Bu sessizliğe biraz alışkınım açıkcası. Vega 64 ses konusunda beni rahatsız edermi. Ya da hiç uğramadan gtx 1080 mi alayım. Oyunları 1080p çözünürlükte oynacağım. Şuanlık AOC G2260vWQ6 monitör kullanıyorum. Yakın bi zamanda ViewSonic VX2458-C-mhd 24 144hz monitöre geçeceğim. Yardımcı olur musunuz.

• Undervolt işlemi göz korkutacak birşey değil oc yaparken çubukları ileri alıyorsunuz undervoltta 1 çubuğu ileri alırken voltaj çubuğunu geri alıyorsunuz ve bu yaptığınızla vega 56 ile gtx 1080 i geçiyorsunuz vega 64 ile kimleri geçersiniz siz düşünün.

Ayrıca vegalar riskli kartlar değildir diğer kartların vrm üniteleri 90–100 derecelerde dolaşırken piyasanın en sağlam vrmlerinden birine sahip olan(Amdnin referans tasarımına sahip olanlar) vega kartların vrm sıcaklıkları 50–60 derecelerde dolaşıyor oyun içinde.
  • Sesiizliğe önem ver,yosan bu seviye kartlarda bileşen ve soğutucu kalitesi önemli düşük modeller üzer, hatırlamamakla birlikte bazı gtx 1080 modllerinde coil whien sorunu kronikte diye hatırlıyorum. İyi araştır hocam. Vega kartlarda iyi elektrik çekiyor.
  • Almanyadan asus vega 64 aldırdım 1 hafta önce kendisinde de 1080 var performansı apexte denedik. 10 fps fazlası var kartın. Alırkende seri numarasını sordurduk revizyon olup olmadığını kasım 2018 miş revizyon olmuş. Kartı açtığımızda da zaten pedin tamamen kapladığını gördük. Cekirdek hızı volltajı 1550 mhz 1050mv belleklerde 1100mhze çektik voltajına dokunmadım fanlar ses yapmıycak şekilde 65 dereceyi gördü. Genel olarak memnunum. Ama önemli nokta fiyat ve yeni seri olması bana 2500 liraya geldi. Burada 3100 liraya vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güç çekmesi sorun değil en fazla faturaya yansıyacağı 5-10tl felandır. Önemli olan performans ses sorunu.
  • Lord.Blade kullanıcısına yanıt
    Hocam vega 64 düşünüyormu. Fan hızları kaç seviyesinde 65 dereceyi gördü. Yeni serileri nasıl ayırt edebilirim. 2.el olarak alcam ona göre bakayım.
  • 2. Else daha kolay seri numarasını iste alıcağın kişiden. Asus müşteri hizmetlerinden ürünün üretim tarihini ve revizyon olup olmadığını sor. Burada resimli konusu vardı revize olan ile olmayan kartın ped farkını gösteren.
    Kart hala almanyada akşama taktırıp test yaptırayım sana dönüş yapayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord.Blade -- 28 Şubat 2019; 12:7:33 >
  • Şu anki fiyat bandında bence vega alıp risk almaya değmez. Yok undervolt yok seri nosu ben olsam uğraşmam tak çalıştır 1080 varken. Hemen hemen aynı kartlar ikisiyle de oyun oynarken çok büyük farklar oluşmaz.
  • xxsavasxx2 kullanıcısına yanıt
    fatura için dememiştim. PSUnuz uygunmu diye demiştim.
  • Undervolt işlemi göz korkutacak birşey değil oc yaparken çubukları ileri alıyorsunuz undervoltta 1 çubuğu ileri alırken voltaj çubuğunu geri alıyorsunuz ve bu yaptığınızla vega 56 ile gtx 1080 i geçiyorsunuz vega 64 ile kimleri geçersiniz siz düşünün.

Ayrıca vegalar riskli kartlar değildir diğer kartların vrm üniteleri 90–100 derecelerde dolaşırken piyasanın en sağlam vrmlerinden birine sahip olan(Amdnin referans tasarımına sahip olanlar) vega kartların vrm sıcaklıkları 50–60 derecelerde dolaşıyor oyun içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Şubat 2019; 16:24:41 >
  • Asus strix vega 64 satın alacaktım test ettim. Fakat sıcaklık değerleri beni biraz soğuttu kendisinden. Özellikle 2dk oyun sonrası vrmlerin 95 derece olması fanları 1400-1700 devir sesli çalışması tercih etmememe etken oldu. En iyisi gtx 1080 almak rahat sessiz takılmak.
  • BoşnakAğa kullanıcısına yanıt
    Çip ile undervolt ilişkisi yok o.c. için böyle birşey diyebiliriz ki tüm çiplerde geçerli yoksa tüm vegalar aynı voltajlara inebiliyor asusda farklılıklar olabilir çünkü pcb tamamen asus tasarımı ve farklı bileşenler kullanmışlar.

Bakıyorumda herkes vegalara bir kulp takma peşinde yok riskli, yok iyi çip gelmeli yok talih kuşu pislemeli falan biliyorsanız yazın yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 28 Şubat 2019; 19:25:58 >
  • vegalar birde rakiplerine göre yaklaşık 10 - 5 derece daha serin çalışıyorlar kimse bunada dikkat çekmemiş. Ayrıyetten pek anlamıyorum ama birtane vega 56 undervolt videosuna baktım 190w çeken kart 135w ya inmiş.
  • Fiyatı ne bu kartların da Vega ya da 10xx düşünüyorsun?

Sıfır mağazadan bakıyorsan tahminimce 1080 parasına 2070 alırsın büyük ihtimalle.
  • BoşnakAğa kullanıcısına yanıt
    Sizin yazdığınız yazı "iyi bir çip gelmez ise?" yani iyi çip gelmez ise hiç uv yapma şansınız yok gibi yazmışsınız ozaman yazım hatası diyelim.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Hocam 2.el düşünüyorum her iki modelde asus strix modelidir. Fiyatları vega 64 1900tl gtx 1080 2200tl fiyatı. Her iki kartta 6 aylık kullanılmış.
  • GTX 1080 için 300 TL fazla ödemenizi gerektiren bir durum yok.
    Yaklaşık %15 daha fazla para verip daha düşük performans alacaksınız...
    Vega 64 alın geçin.

• Asusun vega 64 modeli değilde sapphire nitro plus ile strix 1080 olaydı aynı fiyatlara vega 64 derdim şahsen. Ancak mevcuti şartlarda gtx1080 daha mantıklı geliyor bana.

• UV 56 -64 aynı performansı veriyor. Az dilinin vardığı yeri söyle 1080 ti geçiyor de korkak alıştırma
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.