Şimdi Ara

Vega 64 vs Gtx 1080 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asus modelinde ısınma sorunu olduğu için eledim hocam sapphire nitro serisi olsaydı alırdım.
  • Vega 64 vs 2070 durumunda şuan.
    Yorumlara sadece gülüyorum şuan.
    Buyrun,resimler ve sol üst köşe değerlerine dikkat derim.
    Vega 64 vs Gtx 1080Vega 64 vs Gtx 1080

• woundedknee kullanıcısına yanıt
    1680rpm fan sesli değilmi hocam vrm sıcaklık kaç derece oluyor. Asus Vega 64 test ettim dukkanda ses olmasına rağmen fan sesi beni rahatsız etmişti devir 1600rpm cıvarındaydı. Vrm sıcaklık 94 derece olmuştu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes vega 56 şöyle undervolt oluyor şöyle overclock oluyor falan yazmışta bu gpu en iyi haliyle bile 1800mhz üzerine çıkamıyor o saat hızlarında da sıcaklık kontrol edilemez seviyelere geliyor zaten undervolt haliyle bile 220v-230v güç tüketiyor hbm bellekler veri yolu olarak çok iyiler ve dogrudan gpu çekirdegine bitişik oldukları için iletişimleri çok hızlı ancak frekans hızları çok düşük sınırlı ve gpu çelirdegiyle bitişik oldukları için hem gpu çekirdegini hemde kendilerini sogutmayı zorlaştırıyorlar. Bence oyun için alınacaksa gtx1080,rtx2060,rtx2070 daha alınabilir diye düşünüyorum gpu çekirdegini kolayca 2000mhz+ ye overclock edebilirsiniz ddr5x ile ddr6 nında overclock potansiyeli hbm e oranla çok daha fazla. Hbm belleklerin overclocklanmadan stabil saat hızlarında düşük sıcaklıklarda daha çok profesyonel alanda çalışmaları gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 1 Mart 2019; 6:48:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Herkes vega 56 şöyle undervolt oluyor şöyle overclock oluyor falan yazmışta bu gpu en iyi haliyle bile 1800mhz üzerine çıkamıyor o saat hızlarında da sıcaklık kontrol edilemez seviyelere geliyor zaten undervolt haliyle bile 220v-230v güç tüketiyor hbm bellekler veri yolu olarak çok iyiler ve dogrudan gpu çekirdegine bitişik oldukları için iletişimleri çok hızlı ancak frekans hızları çok düşük sınırlı ve gpu çelirdegiyle bitişik oldukları için hem gpu çekirdegini hemde kendilerini sogutmayı zorlaştırıyorlar. Bence oyun için alınacaksa gtx1080,rtx2060,rtx2070 daha alınabilir diye düşünüyorum gpu çekirdegini kolayca 2000mhz+ ye overclock edebilirsiniz ddr5x ile ddr6 nında overclock potansiyeli hbm e oranla çok daha fazla. Hbm belleklerin overclocklanmadan stabil saat hızlarında düşük sıcaklıklarda daha çok profesyonel alanda çalışmaları gerektiğini düşünüyorum.
    Vega 56 uv ile max 160watt güç tüketiyor.
    Ama doğru tabi oyun için alıncaksa sadece nvidia alınmalı.

• https://youtu.be/6Lok3fWWFUE 7.dakikadan itibaren bakabilirsiniz.
    Dediginiz gibi stock frekansta kullanacaksa 160w kafi gelebilir ama işin içine frekans hızını arttırma girecek 1600mhz-1700mhz gibi kart direk fazladan 50-60w istiyor stock frekansla downvoltage kullanmak dediginiz gibi daha mantıklı. Ama 1080in 2060,2070 in kolayca 2000mhz hatta silicon lotterye göre daha üstünüde gördügünü unutmamak gerek. Ama hepsinden öte birde fiyat avantajı var eğer uygun fiyata bir vega 56 alırsa hiçde üzecegini sanmıyorum fiyatına oranla 1440p de muhteşem işler yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 1 Mart 2019; 7:2:52 >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    1600mhz de 165w harcıyor.
    Ama doğru milli piyango ihtimalide fazla nvidialarda nvidia en iyisi tabi.

• Ama gtx 1080 de 180watt tüketiyor oc yapılırsa oda 220v 230v tüketebilir.

• 1600mhz 165w da calistigini dogrulayabilecek bi test veya bi sonuc varmi ben baktim bulamadimda

Vega anakonusunda uğraşmış bi işsiz büyütüp bakınca afterburner var oyunun üst köşesinde gözüküyor değerler.
    Vega 64 vs Gtx 1080
  • https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_1080_strix_oc_11_gbps_review,40.html evet dediginiz gibi 2.1ghz de calisan bir gtx 1080 230w a yakin güç tüketmiş ama olay şu ki 1600mhz de dahi çalışan bir vega 56 dan 500mhz daha hızlı bir gpu çekirdege sahipsiniz. Ama olay şu ki Vega 56 1700mhz ye hız aşırtsanız dahi 220-230w güç istemeye başlıyor 1700mhz nin üstüde vegalarda şans işi biraz amazondan indirimden aldıgımız sapphire vega 64 1810mhz ye kadar cikabilirken powercolor vega 56 red dragon 1780mhz ustune cikamiyordu sicakliktan dolayi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 1 Mart 2019; 7:24:19 >

Sonuçta oyun için nvidia tabi.
  • Bence tamamen bütçe meselesi uygun fiyata 1440p de iyi performans arıyorsak ben vega 56 alırım ki şuan bi sistemimizde vega 64 nitro var muazzam bir kart fiyatına oranla ancak oyundan ziyade daha çok profesyonel amaçlı kullanıyoruz. Ama bütçe kısıtım olmazsa ve oyun için bir kart alıcak olursam neden nvidia seçeneklerim arasında olmasın ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 1 Mart 2019; 7:36:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Bence tamamen bütçe meselesi uygun fiyata 1440p de iyi performans arıyorsak ben vega 56 alırım ki şuan bi sistemimizde vega 64 nitro var muazzam bir kart fiyatına oranla ancak oyundan ziyade daha çok profesyonel amaçlı kullanıyoruz. Ama bütçe kısıtım olmazsa ve oyun için bir kart alıcak olursam neden nvidia seçeneklerim arasında olmasın ki.
    Ozaman 1440p ye kadar vega 56.
  • Yani bütçem kısıtlıysa neden vega 56 almayayım ki ikinci el için söylüyorum gtx 1080 e 300-400 lira daha fazla vermek yerine vega 56 gayet alınabilir artan 300-400 lirayada ikinci el 128-256gb m2 ssd falan alınabilir ama bütçe kısıtım yoksa gidip ikinci elde 1080 alırım 2070 ler ikinci ele düşmüşmüdür bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 1 Mart 2019; 7:59:11 >
  • İkisi arasından 1080 derim. Veganın inanılmaz bir güç harcamasıyla beraber ısınma sorunu var. Düzgün bir 1080 her türlü daha iyidir diye düşünüyorum. Düşük segmentte amd alınabilir ama yüksekte nvidiadan şaşmamak lazım,kendi tecrübem bu yönde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

İkisi arasından 1080 derim. Veganın inanılmaz bir güç harcamasıyla beraber ısınma sorunu var. Düzgün bir 1080 her türlü daha iyidir diye düşünüyorum. Düşük segmentte amd alınabilir ama yüksekte nvidiadan şaşmamak lazım,kendi tecrübem bu yönde.
    Evet 220V tüketiyormuş ve sıcaklık kaç acaba sıcaklığı hakkındada bilgi alabilirsek güzel olacak bu kartların adını koyalım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 1 Mart 2019; 16:18:25 >
  • Hocam o kartın 220watt falan çekme şansı yok, bende 570 var yeri geliyor 180-190 watt çekiyor,yük altında vega64 en az 300 watt çeker
  • Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Gtx 1080 aldık. Kart sessiz ve performans konusunda beni şaşırttı. İlgi alakanız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Hocam o kartın 220watt falan çekme şansı yok, bende 570 var yeri geliyor 180-190 watt çekiyor,yük altında vega64 en az 300 watt çeker

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.