Şimdi Ara

veeee suzuki alto 2004-2005-2006 model incelemem (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
19.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam inanın hiç bi fikrim yok ama aklımda bulunsun ölçerim sizin için bi ara :)
  • Bilmek isteyenler icin;
    2005 suzuki alto 1.1 glx im var ve lpg li cok memnunum. yakit tuketimi sehir ici= 6.7 litre LPG
    (NOT: 1000 kilometre tamami sehirici kullanimin ortalamasidir.)

Kisa bir degerlendirme:

+ 'lari:
    *klima: beklenenin cok ustunde bir performansi var. yazlari 40 derecenin ustunde olan sicaklarda sadece orta seviyede icerisini cok iyi sogutuyor.
    *abs: gorevini cok iyi yapiyor, fren mesafesi tatminkar.
    *eps: yani elektronik direksiyonun etkisi kendisini hissettiriyor. Dusuk hizlarda manevra kabiliyetini arttiriyor ve yuksek hizda direksiyonu sertlestiriyor.
    *2 hava yastigi : kullanmadim ama guven veriyor:)
    *Motoru : 1100 litre 16 valf 4 silindir DOHC motor var uzerinde, gayet atik ve sessiz calisiyor. DOHC motoru zaten internetten arastirabilirsiniz. Diger A sinifi araclar gibi 3 silindir olmamasi bana gore daha iyi cunku titreme vs gibi sorun yapmiyor. Motora fabrikadan ciktigindan beri el degmedi sadece 1kez buji degisimi o kadar.
    *Yolda giderken( tas yollar dahil) arabadan takirti tukurtu seslerin gelmemesi.
    *10.000 rpm motorun cevirebilmesi ( daha once hicbir arabada gormemistim )
    *arka koltuklarin tamamen yatmasi. ihtiyac halinde koltuklari yatirdiginizda bagaj eksi bir ozellik olmaktan cikiyor.

- 'leri :
    *plastik aksam: cok sert degil ama yumusak da degil A sinifina gore iyi ama daha once C sinifi kullandiysaniz yetersiz oldugu asikar.
    *konfor: arabada cok konfor aramayin bence, sadece arabada surucu koltugunda oturdugum icin diger koltuklar hakkinda pek fikrim yok ama esim gayet rahat oldugunu soyluyor belki ben 90 kilo oldugum icin oyle geliyordur :) (kullanicilara tavsiye vitesin oldugu yere kesinlikle kolcak satin alin baya farkediyor cok daha rahat bir kullanim sagliyor)
    *bagaj: simit tip lpg mevcut yani bagajdan bir sey eksilmiyor ama bagaj normalde kucuk. ben kullanmiyorum o yuzden sorun degil. (1 tavsiye daha : lpg var ise veya dusunuyorsaniz yedek lastige gerek yok lastik tamir edici spreyler var 10 lira ondan koyun 1 adet bagaja gayet yeterli. Lastigim patladi yolda kullandim, lastigi gercekten tamir ediyor ve sisiriyor 6 ay oldu halen lastikciye gitmedim sadece kullandiktan sonra benzincide lastik havasini ayarladim, dusunulenin aksine fazla sisirmis lastigi 32 den 29 a indirdim)
    *arka koltuk mesafesi: kilolu ve uzun oldugum icin arkamda oturacak kisi icin pek birsey kalmiyor cunku koltugu nerdeyse en arkada kullaniyorum. zaten arka koltugu hic kullanmiyorum nerdeyse o yuzden benim icin eksi bir ozellik degil.

Sorusu olana cevap verebilirim

• yakıt tüketimi nasıl? Gerçekten az yakıyor mu 5 litre yakar mı şehiriçi?
  • direksiyonu elektro servo mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zusuki

Bilmek isteyenler icin;
    2005 suzuki alto 1.1 glx im var ve lpg li cok memnunum. yakit tuketimi sehir ici= 6.7 litre LPG
    (NOT: 1000 kilometre tamami sehirici kullanimin ortalamasidir.)

Kisa bir degerlendirme:

+ 'lari:
    *klima: beklenenin cok ustunde bir performansi var. yazlari 40 derecenin ustunde olan sicaklarda sadece orta seviyede icerisini cok iyi sogutuyor.
    *abs: gorevini cok iyi yapiyor, fren mesafesi tatminkar.
    *eps: yani elektronik direksiyonun etkisi kendisini hissettiriyor. Dusuk hizlarda manevra kabiliyetini arttiriyor ve yuksek hizda direksiyonu sertlestiriyor.
    *2 hava yastigi : kullanmadim ama guven veriyor:)
    *Motoru : 1100 litre 16 valf 4 silindir DOHC motor var uzerinde, gayet atik ve sessiz calisiyor. DOHC motoru zaten internetten arastirabilirsiniz. Diger A sinifi araclar gibi 3 silindir olmamasi bana gore daha iyi cunku titreme vs gibi sorun yapmiyor. Motora fabrikadan ciktigindan beri el degmedi sadece 1kez buji degisimi o kadar.
    *Yolda giderken( tas yollar dahil) arabadan takirti tukurtu seslerin gelmemesi.
    *10.000 rpm motorun cevirebilmesi ( daha once hicbir arabada gormemistim )
    *arka koltuklarin tamamen yatmasi. ihtiyac halinde koltuklari yatirdiginizda bagaj eksi bir ozellik olmaktan cikiyor.

- 'leri :
    *plastik aksam: cok sert degil ama yumusak da degil A sinifina gore iyi ama daha once C sinifi kullandiysaniz yetersiz oldugu asikar.
    *konfor: arabada cok konfor aramayin bence, sadece arabada surucu koltugunda oturdugum icin diger koltuklar hakkinda pek fikrim yok ama esim gayet rahat oldugunu soyluyor belki ben 90 kilo oldugum icin oyle geliyordur :) (kullanicilara tavsiye vitesin oldugu yere kesinlikle kolcak satin alin baya farkediyor cok daha rahat bir kullanim sagliyor)
    *bagaj: simit tip lpg mevcut yani bagajdan bir sey eksilmiyor ama bagaj normalde kucuk. ben kullanmiyorum o yuzden sorun degil. (1 tavsiye daha : lpg var ise veya dusunuyorsaniz yedek lastige gerek yok lastik tamir edici spreyler var 10 lira ondan koyun 1 adet bagaja gayet yeterli. Lastigim patladi yolda kullandim, lastigi gercekten tamir ediyor ve sisiriyor 6 ay oldu halen lastikciye gitmedim sadece kullandiktan sonra benzincide lastik havasini ayarladim, dusunulenin aksine fazla sisirmis lastigi 32 den 29 a indirdim)
    *arka koltuk mesafesi: kilolu ve uzun oldugum icin arkamda oturacak kisi icin pek birsey kalmiyor cunku koltugu nerdeyse en arkada kullaniyorum. zaten arka koltugu hic kullanmiyorum nerdeyse o yuzden benim icin eksi bir ozellik degil.

Sorusu olana cevap verebilirim

hocam elinize sağlık çok iyi bi inceleme olmuş sizinkide :) ancak yakıt tüketimine şaşırdım ben açıkcası o kadar az yakması imkansız diye düşünüyorum benim arabanın bakımları yeni yapılmasına rağmen ben o değerleri benzinde zar zor yakalıyorum :) fabrika verilerine göre bile en iyi ihtimalle 6.5+2 en az 8.5 lt tüp harcar diye düşünüyorum (başka bi alto kullanıcısı bana tüpte şehir içi 9 lt ye yakın değerler elde ettiğini söylemişti ) sizin dediğinize göre yarı yarıya bi kazanç var ortada bence mümkün değil bu en fazla yüzde 40 diye biliyorum ben(oda çok zor) yanlış anlamayın niyetim size yalancı demek değil sadece imkanlar el vermiyor demek istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: 75hp

yakıt tüketimi nasıl? Gerçekten az yakıyor mu 5 litre yakar mı şehiriçi?

fabrika verileri ş.içi 6.5 lt hocam ilk mesafda belirtmiştim bende 6.7 lt civarı bi tüketim elde ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

direksiyonu elektro servo mu?

muhtemelen eps ile aynı şey hocam dediğiniz (elektrik destekli direksiyon durduğu yerde kolay dönen uzun yolda sertleşen direksiyon)
  • Yakit tuketimi dogrudur 6.7 litre LPG
    LPG takildiktan sonra 20.000 km yaptim herzamanda taki ederim kac liraya kac kilometre yaptigimi gormek icin. Oncelikle belirtmek isterim hava filtresini zamanli degil kendim kontrol ederim pis oldugunu gorunce degistiririm. Yaginida 10000 de bir kesin degistiririm. Diger tum bakimlarinida surekli yaparim. (buji vs..)
    LPG hesabi;
    depo tamamen bos iken km sifirladim ve 1000 km boyunca surekli ayni petrolden gaz aldim. Benzini hesaba katmadim cunku yasadigim sehir oldukca sicak, sabahlari 300-350 metre sonra gaza geciyor ve gunun diger saatlerinde motor sicak oldugu icin sadece calistirirken benzin sonra direk gaza gectigi icin hesaba katmadim. (Yani o kadar ince hesap yapmadim. )
    NOT 1: Aracimi satmiyorum , petrol sahibi veya otogaz montaji yapmiyorum. Buraya yazmamin nedeni surekli insanlar yolda arabanin yaninda gorduklerinde merak edip ne kadar yakiyor, rahat mi vs.. gibi sorular sormalari (kirmizi isiklarda bile bu arac nasil memnun musun diye soranlar oluyor)
    NOT 2: Aracimda speedol marka enjektor temizleyicisi kullaniyorum. Yakit tuketimini dusurmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zusuki -- 15 Mayıs 2013; 10:47:53 >

• merak edenlere direksiyon ölçüsü 35.5 cm miş arkadaşlar :)
  • Merhabalar,
    Arkadaslar bende yarın itibariyle 2005 model Suzuki ALTO 1.1 GL. sahibi oluyorum :)
    Araç ile ilgili soruları yarın ayrıntılı incelememden sonra cevaplandırabilirim.
    Bu arada 90000km de çok iyi bakılmış bir araç 11500TL. satın alıyorum.
    Piyasasıda bu civarlarda diye biliyorum zaten.
  • yeni jant kapaklarını hallettim bugün ilk mesajda fotosunu ekliyorum merak edenlere almak isteyenlere yardımcı olurum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilewew

Merhabalar,
    Arkadaslar bende yarın itibariyle 2005 model Suzuki ALTO 1.1 GL. sahibi oluyorum :)
    Araç ile ilgili soruları yarın ayrıntılı incelememden sonra cevaplandırabilirim.
    Bu arada 90000km de çok iyi bakılmış bir araç 11500TL. satın alıyorum.
    Piyasasıda bu civarlarda diye biliyorum zaten.

hayırlı olsun hocam :) bende 1 yaş için 500lira vermiş oluyorum bu durumda normal o zaman piyasası bu diyebiliriz :)
  • Ben aracınızı çok sevdim, maşallah Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Yazınızdan ilk aracınızın olduğunu tahmin etmiştim ki bir yorumda da bahsetmişsiniz. İlk aracımı ailem aldığında hissettiğim mutluluğu tekrar hatırlattınız :)

iyi forumlar, selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayacan

Ben aracınızı çok sevdim, maşallah Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Yazınızdan ilk aracınızın olduğunu tahmin etmiştim ki bir yorumda da bahsetmişsiniz. İlk aracımı ailem aldığında hissettiğim mutluluğu tekrar hatırlattınız :)

iyi forumlar, selamlar.

çok teşekkürler hocam amin inşallah Allah olmayanlara nasip etsin :)

çok değişik bi duyguymuş, eminim sizde aynı şeyleri hissetmişsinizdir :) sizede iyi forumlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chessmania

aracım 1 haftalığına satılık arkadaşlar satılmazsa binmeye devam
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-2-sahibinden-orj-degisensiz-boyasiz-90binde-139606312/detay/

İlan başlığında boyasız demişsiniz, ilk mesajda çamurluk ve kaputta boya var.

• quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-2-sahibinden-orj-degisensiz-boyasiz-90binde-139606312/detay/

dikkatiniz için teşekkürler hocam farkettim onu düzelttim zaten hemen

• quote:

quote:

quote:

Rica ederim.Sonra araca bakmaya kıl biri gelir caninizi sikmasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Rica ederim.Sonra araca bakmaya kıl biri gelir caninizi sikmasin.

saolasın hocam inşallah öyle kıl biri gelmez çok şükür gelmedi dahada :)

• Emeginize saglik da boyle kokpit mi olur 2006 da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.