Şimdi Ara

Ve huzurlarınızda ATi Radeon HD 5970 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
26.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Barzo1905

quote:

Orijinalden alıntı: Regor

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

quote:

Son 1 senede Crysisde Gtx295'e fark atan bi kart gelemedi halen. Anca OC ya da CF ile.

gtx295 cift gpu. 5970 onu Crysiste tahminen %20 civarinda gececektir. ne yazikki bu oyunda sli crossfiredan
    daha iyi olcekleniyor

Testlerde GTX295'i 2'ye katladığı açıkça görülüyor.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/EAH5970/11.html

güzel test lakin biraz saçma...

neden saçma;

5970 neden oluşur 2 x 5850'den ve o testlerde 5850 de var ve dikkat edin 5850'nin fps değerlerine...

5850 cf = 5970 ise, cf ile ne kadar performans farkı elde edilir hadi diyelim %50 olsun, şimdide 5970'in yani kısacası 5850cf'nin aldığı değerlere bakalım neredeyse tek 5850'nin aldığının 2 katı hatta bazı yerlerde 3 katı olmuş... bum mümkün olamaz kimse de bana bunu anlatamaz...%200 mü fark etmiş CF?

hız aşırtma yapılmmış ise onu bilemem ama belirtilmemiş...

kısacası bu testler tırışkadır, güvenilmezdir, yanlı testlerdir...

Dostum sakin ol bu kart bahsettiğin gibi 2 adet 5850'den oluşmuyor.İlk sayfadaki özellikler tablosuna dikkat etmemişsin.Bu kart 2 adet 5870'den oluşuyor,yani kısaca 2x5870=5970.Ati sadece bu kartın gpu ve bellek saat hızlarını geri çekti onun dışında değişen birşey yok.Kartta toplamda 3200 shader brimi var ve neredeyse 5 teraflops bırakında yapsın artık o kadarını.

• @uğurmurat, @ evet,isyan;

dediklerinize katılıyorum yanlış görmüşüm... kusura bakmayın...

ama yine de o kadar fark olamaz yani hiç mi CF yada SLI testi yapılmış testler görmedik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barzo1905 -- 18 Kasım 2009; 16:21:33 >
  • hagni bir sene önceki kartı geçiyor hata kafa kafaya 5000 serisiyle gtx 295 hariç ki kendisi de artık çift gpu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Crysiste crossfire devreye girince ortalığı yıkıp geçer bu kart zira 5870 crossfire
    çok iyi iş çıkarıyor. Ben 5850 crossfire ile bile 45fps ortalama alıyorum!

hangi çözünürlükte alıyorsun bu değeri üstad?
  • Güzel kart da 5870'den mantıklı bi şeklide hızlı değil, 4870x2, 4870den %70 daha hızlıydı; 5970, 5870'den %40 daha hızlı...

Crysis dışındaki her oyunda, (1900 çözünürlükte) herşeyi fulleyebiliyorsunuz 5870'de ve overclock'a bile gerek kalmıyor... Tek monitör için 5970 tamamen saçma hatta 5870 bile saçma diyebilirim, hızlı kart alıcam diyorsanız 5850'den şaşmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

Güzel kart da 5870'den mantıklı bi şeklide hızlı değil, 4870x2, 4870den %70 daha hızlıydı; 5970, 5870'den %40 daha hızlı...

Crysis dışındaki her oyunda, (1900 çözünürlükte) herşeyi fulleyebiliyorsunuz 5870'de ve overclock'a bile gerek kalmıyor... Tek monitör için 5970 tamamen saçma hatta 5870 bile saçma diyebilirim, hızlı kart alıcam diyorsanız 5850'den şaşmayın

süper yorum, seni alkışlıyorum dostum...

bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama etrafta o kadar çok ati fanatiği var ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

Güzel kart da 5870'den mantıklı bi şeklide hızlı değil, 4870x2, 4870den %70 daha hızlıydı; 5970, 5870'den %40 daha hızlı...

Kart birebir 5870x2 olmadığı, saat hızları mecburen düşürüldüğü için normal böyle olması. Ayrıca bazı yerlerde işlemci sınırına takıldığını düşünüyorum, yani tam olarak gerçek performansını yansıtamamış olabilir. Ama genel olarak %40-50 performans farkı var.

Bunların haricinde 4870 ve 4870x2 arasında o derece performans farkı varken, bir o kadar da fiyat farkı vardı. İki tane 4870 alıp crossfire yapmak ile neredeyse aynı paraydı. (Biri 300$, diğeri 550-600$'a girdi piyasaya).

Ancak şu an 5870'in satış fiyatı 400$ iken 5970'in fiyatı 800$ olmayacak, çok daha düşük olacak. Bunları da göz önünde bulundurmakta yarar var.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• AMD-ATI sınırları fazlasıyla zorlamış.
  • ocakta üretime girecekte.. şubatta dağıtılacakta... martta TR'de olacakda... bla bla bla bla

hala ipucu yok.. anca boş boş resimler var.. napim resmi?!

geçen fx57'nin haberi vardı fehminin üretimi Q1'in sonuna yani Mart'a kalabilir diye... bu ihtimali düşünmek bile istemiyorum.. nvidia için hezeyan-ı zopa oldu 5970
  • arkadasım 5870 ın 2 kat ustunde sen ve aradakı para farkı ortada 2 tane almak tamam men ısraftır bıraz arastırma yaparsan ogrenırsın 5970 ın le 5870 arasında farkı az sananlar sanmasın bosuna bu kart ustun bir kart fiyatı 600 doalrın ustunde olucak 2 tane 58 59 un yerini tutmuorrr crosfire yapanlar sevinmesın
  • amdeden atiden sasmam malları ucuz oluyor nvide gibi gazık deyil
  • Bu kartı kullanan varsa aramızda onlardan bilgi almak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: --Kemalist--

Bu kartı kullanan varsa aramızda onlardan bilgi almak istiyorum.

Kart türkiye'ye gelmedi henüz
  • arkadaşlar asus 5870 mi yoksa 5970 mi hangisini almak daha mantıklı?
  • 5850
  • kart turkiyede oladıgı gıbı suan nezman gelıcegi malumda deil tahmini 600 dolar civarında olacagı kaanatindeyim yurdısında satısa sunuldu msı oncu oldu satısı basladı hatta kart okadar buyyukkı kasa sını deistirmek sorunda yada bir tafafını kesmek gerekıcek en buyuk kart ve evrenın suanda en hızlı ekran kartı... beklıoruzz gelınce alıcaz ....o zman benchmarklarla ilgili bilgide veririm
  • 5970 mıs suan eniyisi gucu belli ama extream bir kasan varsa gelecege yonelık bie kasan psu islemcin saglamsa ornegin 1000w psu un varsa i7 islemci gibi paranda varsa 5970 le 2 sene hıc sıkıntı cekmeden ucarsın kartı zorlayamazsın bıle ama 58.. de guzel kart aralarında kı fark buyuk
  • tabie amd ve atı cok iyi bizim icin cunku sektor hıc durmaksızın ilerliyor ve bir ayda farklı tablolar ortaya cıkıor o kadar para verip yenileri cıkınca uzulmenın bie mantıgı yok amd - atı cok parası olmayıpta
    yuksek performans ısteyenler ıcın...
  • güzel bi ekran kartı ama alacak olanlar bidaha düşünsün benim bu karta ne kadar ihtiyacım var diye piyasadaki birçok kart her oyunu full oynatıyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.