Şimdi Ara

Ve huzurlarınızda ATi Radeon HD 5970 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
0
Favori
26.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kart cok kuvvetlı ustelık bu kuvvetının karsılıgında ıyıde enerjı cekıyor
  • amd slaytlarda gösterdiği hali benim beklediğim kart olmuş 1Ghz Gpu 6Ghz GDDR5 ile asıl performansı olur ve yeni revleri ile bu hız dahada yukarı çıkarabilir ama nvidia'ın yaptığı gpu ve shader birim hızlarını ayırırsa 1ghz gpu 2ghz shader ile karşısında nvidia durması çok zor olur
  • Hd5970 crysis warhead'de bir halta yaramamış mı ben mi öyle şaşı görüyorum?
    Ek: Source'un verdiği testlerde crysis testini alırken acaba adamlar catalyst ai özelliğini kapatmış olabilir mi? Biri ccc'de catalyst ai seçilmezse Crossfire'ın direk iptal olduğunu yazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 17 Kasım 2009; 11:01:47 >
  • arkadaş ne oyunmuş bu Crysis ya. en baba karta bile banamısın demiyor.
  • sadece crysiste neden 2xAA açılmış acaba ve aynı kuruluş 2 bin çözünürlüklü crysis testinde 5970 yüzde 20-25 fark atmış. daha ayrıntılı sonuçlar beklenmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 17 Kasım 2009; 11:35:10 >
  • bu kartı 1ghz çekirdek 6000mhz bellek hızlarına çıkarıcan, yemeyip yanında yatıcan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

40 nm HD 5970 için 294 watt çok yüksek ( GTX 295 ....285 watt )

ne alaka ya şaka olsun diye mi yazdın yoksa saf ayagına mı yatıyorsun..

gtx295 deki gpu ların toplam transistor sayısı kac 5970 deki gpu ların toplam transistor sayısı kac önce ona bir göz at sonra 40nm nın yararlarına bak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: amo

arkadaş ne oyunmuş bu Crysis ya. en baba karta bile banamısın demiyor.

warheadde 5970 5870 ile nerdeyse ayni fps yi vermis, warheadin bir driverlik isi var.

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Ek: Source'un verdiği testlerde crysis testini alırken acaba adamlar catalyst ai özelliğini kapatmış olabilir mi? Biri ccc'de catalyst ai seçilmezse Crossfire'ın direk iptal olduğunu yazmış.

catalyst ai advanced olmadigi surece crossfire iptal olur ama test yapanlarin bu kadar acemice bir hata yapicaklarini sanmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 17 Kasım 2009; 13:38:26 >

• @F.@.T.İ.H
    forumun şakacısı o haberin yok mu senin
  • crysisin kendisinde sorun var zaten artık o motoru bir daha kimse kullanmayacak yeni cryengine çıkıyor 5870 ile 5970 nerdeyse aynı böyle saçmalık yok
  • Arkadaşlar herşey bir kenara ati 3870 ten sonra baya işi ilerletti. Ben 3870 imi satıp 4890 almıştım. sizde bilirsiniz 3870 te paralel işlemci sayısı az olduğundan ve birazda yazılım sorunu lduğundan pek verim alamamıtım. şu kartı görünce baya ilerledikleri ortada. Nvidiaının ürettiği GTX 295 hala en pahalı kart ünvanına sahip açıkçası. ati en azından bir süre sonra makul fiyatlara çekiyor. Ancak nvidia biraz kullanıcı kazıklıyor gibi
  • amd coştu
  • Crysiste crossfire devreye girince ortalığı yıkıp geçer bu kart zira 5870 crossfire
    çok iyi iş çıkarıyor. Ben 5850 crossfire ile bile 45fps ortalama alıyorum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Bellek ve gpu saat hızları 5850 seviyesine düşürülmüş olsa dahi,kartı 5850x2 olarak kabul etsek bile watt değeri 170x2=340 watt olması gerekmezmiydi?öyle görünüyorki ati bu karta özel çalışmış.

Sadece GPU kartın çektiği gücü belirlemez.. GPU haricinde baskılı devrede (PCB) bir çok faktör çekilen güce etkide bulunur.. eğer iki kart olsaydı dediğin olabilirdi ama kart sayısı teke düştüğü için güç çeken diğer faktörlerde teke düşer.. dolayısı ile kartın toplam çektiği güce bakılarak böyle bir karşılaştırma yapmak yanlış olur..
  • Testleri bekliyoruz en yakın zamanda
  • uçak motoru gibi duruyo :d
  • evet amd şimdi bu güce hükmedecek işlemci üzerinde çalışsın.
  • Son 1 senede Crysisde Gtx295'e fark atan bi kart gelemedi halen. Anca OC ya da CF ile.
  • asıl merakım nvidianın bu karta vericegi cevabı ne zaman lanse edecegidir :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.