Şimdi Ara

VDSL2 Modem Tavsiyesi Arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
2
Favori
841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • VDSL2 modem tavsiyesi arıyorum. Keenetic Extra DSL vardı yıldırım düşmesi sonucu yandı. Garanti dışına çıkıyormuş. Bu yüzden artık Keenetic almaya sıcak bakmıyorum. CRC hatalarından etkilenmeyecek bir modem arıyorum. Bütçem 1200-1300 lira.

• Shadow Ryzen kullanıcısına yanıt
    Bütçenizin biraz üzerinde Zyxel DX3301-T0 1800 wifi 6 güzel alternatif.
    Uygun fiyatlı isterseniz t50b alınabilir.
  • Asus ac-55u tavsiye ederim. Menüsü oldukça kullanışlı. Vatan 1299 tl. Yıldırım düşmesi olayı hepsinde aynı, korumalı priz tek çözüm.

• Tenda v12 aldım teşekkürler arkadaşlar.
  • Shadow Ryzen kullanıcısına yanıt

"Yıllar öncede yazdım bu konuya v1200 almayın aldırmayın hata edip aldıysanızda en kısa zamanda iade edin."

"Bunun sebebi modemin ısınmasından kaynaklı. Bir süre sonra modem artık sapıtmaya başlıyor reset atıyor Wi-Fi kopuyor internet kesiliyor vs bunlar ısınmadan kaynaklı. İmkanınız varsa götürün iade edin. Marka kötüleme gibi amacım yok tendanın ürünleri güzel ama bu ürünü kötü kimse inkar edemez. Kronik sorunlu."

https://forum.donanimhaber.com/tenda-v1200-broadcom-islemcili-vdsl-modem-inceleme-test-olumlu-ve-olumsuz-taraflar--140721820-27

öncelikle hayırlı olsun. denemelerini paylaşmanı bekliyoruz..  

• Yeni konu açmayayım diye buraya yazıyorum. Tenda v1200 vardı yukarıda arkadaşın dediği sıkıntılardan illalah dedim sattım.

2 ay önce asus ac55u aldım modem güzel ancak arayüz ve teknolojisi eski. Hdd bağlayıp kendi medya arşivimi ağda tv lere vs dağıtayım diye almıştım.

Bugün gittim keenetic hopper aldım tabi alırken bakmadım vdsl yerine router almışım. Mecbur asusun arkasına bağlayacağım ancak amacım asusu satmaktı. Ttneti kapatınca uyduruk ama crc sorunu olmayan zyxel i de geri vermiş bulundum. Şu anda bana sadece bridge modunda kullanmalık kablosuzunvs olmayan yani hiç bir özelliği olmayan ama dsl de sorun çıkartmayacak basit bir modem lazım. Asus çok abartı olacak router önüne köprü modunda. :)

• ccaparli kullanıcısına yanıt
    Hopper Dsl çıktı. Bütçenizi asmiyorsa, ona yöneltebilirsiniz ve destek olmaktan mutluluk duyarız.
  • Evet çıktı biliyorum onu almaya gittim de alırken dikkat etmedim normal router ı yoktur diye almış ve paketi açmış bjlundum o yüzden iade işi de iptal oldu. Neyse artık

• ben de zamanında çok araştırdım vardığım sonuç şu

Türkiye'de hem modem hem router özellikleri güçlü cihaz çok az bulunuyor ve hepsi de pahalı örneğin

Hiç uğraşmayayım para var kafa rahat diyorsanız bu

VDSL2 Modem Tavsiyesi Arıyorumgaming.gen.tr
    ASUS DSL-AX82U DualBand WiFi Aura RGB Modem Router - Gaming.Gen.TR
    https://www.gaming.gen.tr/urun/82271/asus-dsl-ax82u-dualband-wifi-aura-rgb-modem-router/

Param yok ya da param var ama bu cihaz bu parayı hak etmiyor diyorsanız (ki öyle parasını hak etmiyor)

200-300 liraya vdsl sinyalini iyi çözen bir modem ve kaliteli openwrt, merlin falan kurulabilen bir router

4000 lira yerine 2000 küsür liraya ben o işi hallettim sayılır

benim kullandığım modem hg658 v2 + router Belkin RT3200

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt

Hocam ne zaman sonra oluyor o dediğiniz? Şu an 4-5 saattir açık bir sorun gözlemlemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

Hocam ne zaman sonra oluyor o dediğiniz? Şu an 4-5 saattir açık bir sorun gözlemlemedim.

dh forum üyesine ait konuyu paylaştım ben. şahsen v1200 kullanmadım. ama v300'ü biliyorum çok zayfı bir modemdi. güç girişi de çok narindi. pek randımanlı bir ürün değildi açıkcası. fiyat performans ürünü olabilir. kullanıcı sayısı da önemli tabi. netice olarak senin tecrübelerinden de forum istifade edebilir. takip et bakalım. ürünü yeni aldığın için yol yakınken uyarı mahiyetinde paylaşım yaptım. değerlendirmek sana kalıyor.

• Wi-Fi'den düşme olayı ile karşılaştım bu durum ısınmayla ilgili değil :)

Kanal bant genişliği otomatiğe ayarlı geliyor DFS varken kanal yeniliyor sürekli. Bunun olmaması için kanalı manuel seçip kaydettim. Başka da bir sorun olmadı. Belki de insanlar bu ayarı kurcalamadığından ötürü şikayet duyuyor ısınmadan dolayı sanıyor olabilirler :)

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt

merhaba,

tendanın sitesinde ikisi ayrı modem olarak görünüyor,

sorunlar devam ediyor mu konu sahibi daha iyi bilir..

• Hocam sizin dediğinizle benimki farklı modemlermiş

• Merhabalar arkadaşlar. Hali hazırda kullandığım Asus Ac750 modem var. Şimdi başka bir yere modem almam gerekiyor. Güncel olarak hangi modemler fiyat performans olarak iyidir, sizlere sormak istiyorum. Tavsiyeleriniz nasıl olur. Asus Ac750 ile ac55u aklımda ki 2 model. Sizler ne dersiniz. Farklı hangi marka modelleri tavsiye edersiniz. Modem evde kullanılacak, standart aile kullanımı desem yeridir. Bütçe ortalama 1000 1500 civarı diyebilirim. Ama 3 aşağı 5 yukarı oynama yapabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.