Şimdi Ara

FİBER İNTERNETİN ASLA GELMEYECEĞİ ADAMIN HİKAYESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
3
Favori
9.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara Eskişehir İzmir gibi yerlerdeki altyapı hızla gelişiyor olabilir. Ama emin olun İstanbul'da bu çalışmaların %1i bile yok. 1 tane fiber çekilmiyor, Yeşilköy, Bakırköy,Zeytinburnu,Fatih,Bahçelievler,Kadıköy,Üsküdar,Kağıthane,Şişli gibi İstanbulun en merkezi sayılabilecek semtlerde son 8 senedir hiç çalışma yapılmadı. VDSL getirildi ve bütün İstanbul kaderine terk edildi.

Bütün anadolu şehirleri son zamanlarda Fiberle dolup taşmaya başlıyor ama İstanbulda gram ilerleme yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 23 Ağustos 2022; 16:25:15 >
  • Bende sizin gibiyim. 100 megabit var. üzeri paketlere çemeiyorum FTTB yüzünden. Telekomla konuştum bana ftth dönüşümü yapacaklarını söylediler. hatta geçen sordum son durum nedir diye. Proje çizildi müteahhit program yapacak dediler. kablolarıda verdiler. Bu konu ile ilgili uzun bir yazı yazacam forumda.

• miskindvd kullanıcısına yanıt

hani başvuruna 1 haftada fiber çekeceklerdi FİBER İNTERNETİN ASLA GELMEYECEĞİ ADAMIN HİKAYESİ 

• rocky_balbao kullanıcısına yanıt

VDSL'i Fiber sayıyorlar. Şuan ülkede %92 olanda VDSL alınabilir duruma geldi, Türk Telekom'a göre herkeste Fiber var işte FİBER İNTERNETİN ASLA GELMEYECEĞİ ADAMIN HİKAYESİ 

• Türk Telekom ilçe müdürlüğüm tarafından arandım. Apartmanıma GPON talebim olduğunu tekrar belirttim ve '' Altyapı ekiplerinin inceleme yapacağını, eğer uygunsa ve bütçe onayı çıkarsa Fiber çekebileceklerini'' söylediler.

Ayrı şeyleri bana geçen sene de söylemişlerdi. Arayan arkadaşa 1000 Mbit alacağımı belirttim bakalım sonuç ne olacak.

• Böyle konuları okuyunca cidden gülesim geliyor. Türkiye'nin Avrupa ülkesi olmadığını tipik bir Orta Doğu ülkesinden farksız olduğunu artık anlamanız lazım. Defalarca şikayet etmeme, 20 imza toplayıp müdürlüğe vermeme rağmen bırak VDSL'i adamlar ADSL çekmediler. VDSL kullanıyorsanız çok şanslısınız bu ülkede Fiber falan hayalden öteye gitmez.

İstanbul yatırımlarda sona atıldı, uğraşmak istemiyorlar. malum depremde yatırımlarının boşa gideceğini düşünüyorlar.

Eskişehir özelinde neredeyse Türk Telekom bu sene hiç çalışmadı hocam, bütçeleri yok. Çalışma var dedikleri mahallelerde yeni binalara fiberi geçtim dsl kablo bile çekmiyorlar. Superonline ve kablonet de aynı sıfır yatırım. Eskişehir gibi kompakt bir şehirde air wifi hizmetine mahkum çok kişi var.

• kadir. kullanıcısına yanıt
    Dolar artınca paraları eridi tabi, yatırım yapmak zor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Son yaşadığım olaylar ışığında Ftth gelmedikten sonra fiberin gelmesinin de bir anlamı olmadığını gördüm. Vdsl hızında takılı kalabiliyorsunuz Fttb fiber altyapısında. Eğer yeni fiber altyapı kurulan bir yerde isesiniz mutlaka Ftth sistem isteyin. Fttb ile Sol fiber de max. 100Mbps de kaldık. Altyapı güncellemiyorlar şikayet ettiğimde keyfimiz isterse güncelleriz şeklinde açıklama yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt

Bizim burası Fiber bölgesi değil, Superonline KabloNet veya TürkNet gibi firmalar Fiber çekmiyorlar.

Türk Telekom da sadece VDSL ile hizmet veriyor. FTTB olan hiçbir bina yok. İstanbul'da her yer alabildiğine VDSL

(son 4 sene içinde yapılmış binalar hariç)

Kablonet kendine belirli bölgeler seçmiş ve bunun dışına çıkmıyor. İstanbul da en son ne zaman Kablonet in altyapı genişlettiği çalışmaları gördünüz? Maalesef altyapı çalışmaları yapsalar çok iyi bir alternatif olacaklar ama birincisi Türkiye nin çoğunda altyapıları yok ve özellikle İstanbul da her ilçede yoklar.

Kendi altyapılarından söz ediyorum.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Ben de kendi altyapılarından söz ediyorum aslında, ilginç benim seyahat ettiğim bir çok semtte vardı. Ama küçük şehirlere gitmemeleri kötü

FİBER İNTERNETİN ASLA GELMEYECEĞİ ADAMIN HİKAYESİ

Hep söylüyorum, gerekli yatırımları yapsalardı çok ciddi bir alternatif olurlardı ama maalesef bunu tercih etmediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 24 Ağustos 2022; 19:40:59 >

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Hocam İstanbul, Avcılar'da 1.5 sene önce Kablonet kaldırım kazdı, rögar kapakları falan yaptılar kaldırımlara üstünde Kablonet v.s yazıyordu. Her apartmanın önüne de içi boş kırmızı boru çektiler. 1.5 yıl boyunca o boru öyle kaldı, içi toprak doldu, çimen oldu. Daha yeni geçen hafta geldiler ve o borulardan turuncu bir kablo çekip apartmanın içine getirdiler ve bıraktılar. Sanırım 1.5 sene sonra da kutuyu takarlar apartmanlara. Gerçekten akıl alır gibi değil 1.5 sene sürdü bu işlem. Kaldırımları kazdıktan 4 ay sonra falan hiçbirşey olmadığını görünce sanırım iptal oldu daha da yapmazlar demiştim ve güneşin altında saatlerce çalışan işçilerin emeğine yazık oldu demiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir. kullanıcısına yanıt

Yeni binaya fiber altyapı getirmeleri zorunlu, heleki o bölgede fiber varsa.

• thelordof kullanıcısına yanıt

Bölgeyi geçtim yan binada fiber olmasına rağmen telekom geldi VDSL hat çekti yeni binaya bence pek zorunlu gibi durmuyor.

• davidoff26 kullanıcısına yanıt
    Yanımdaki binalar 2016 2017 yılında yapıldılar, her ikisi de benim gibi VDSL kullanıyorlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • davidoff26 kullanıcısına yanıt

İlginç valla. Yönetmelikte fiber yazıyor diye biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.