Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.356
Cevap
47
Favori
189.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bu asansör dairesi odaya denk geliyor acaba sinyali etkilermi bu ? snr yi etkiliyor çünkü.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Bilemedim ki Hocam, yer değiştirip denemekte fayda var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarın bi operasyon yapıyım iyi geceler hocam bi sıkıntı olursa hatlan alakalı özelden dönün yardımcı olurum.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Hocam, iyi geceler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • netspeede abone oldum.100mbit bağlantı var ama hız testinde 37mbiti geçmiyor.çözüm ne olabilir sizceVDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garagulli -- 10 Şubat 2018; 14:44:2 >
  • Türknet'e vdsl 2 35mb hız var diye abone oldum. 8mb hız alabiliyorum, sorun nedir arkadaşlar? 16-20 mb olsa yine razıydım ama bu nedir Allah aşkına, yardım edin :(

https://prnt.sc/ieg3sc

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

• Selam.

Dün TTNET den aradılar. 100gb kotalı 24mb hız VDSL internet verelim dediler. Kota bitince hız 16mb ye düşer dediler. Fiyat olarkda 58tl artı telefon 12 tl. Toplamda 70 tl.

Şu an TURKNET kullanıyorum. Ama vdsl bir turlü vermedi halen adsl kullanıyorum. Hızımda en fazla 11mb buluyor.

Sizce ne yapayım.

Bu arada TTNET temsilcisi dediğine göre sene sonunda zaten tüm kotalar kalkacak mecburi dedi. Birde bizim verdiğimiz internet kendimize özel bir kanaldan verdiğimiz için daha stabil internet kullanırsınız dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: garagulli

netspeede abone oldum.100mbit bağlantı var ama hız testinde 37mbiti geçmiyor.çözüm ne olabilir sizceVDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Benimde hat değerlerim seninki gibi 45-55 mbps arası gidip geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yeter ulan ttnet'miş turknet'miş, yıllarca kanımı emdiniz.

• ...............................Gelen / Giden
    DSL Hızı(Kb/s)........: 51875 / 5118
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 55265 / 17169
    SNR Sınırı (dB).......: 8.6 / 22.2
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 / 0.0
    Güç (dB)...............: 14.5 / 8.3

Turknet kullanıyorum bana yapadan dolayı 100 mbit tanımlı ama hattan dolayı 50-55 civarlarında genelde hız alıyorum. Sizce bu değerlere göre ankastreden modeme kadar tek parça yeni bir kablo çektirsem bu değerlerde kayda değer bir artış sağlanma ihtimali nedir sizce. ankastreden modeme gelene kadar 2 ek var. Bu değerler gün için 3-5 mbit +/- değişmekte. Özellikle snr biraz daha yukarı taşınıbilirse hıza olumlu şekilde bir etkisi olacaktır diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 14 Şubat 2018; 10:8:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Selam.

Dün TTNET den aradılar. 100gb kotalı 24mb hız VDSL internet verelim dediler. Kota bitince hız 16mb ye düşer dediler. Fiyat olarkda 58tl artı telefon 12 tl. Toplamda 70 tl.

Şu an TURKNET kullanıyorum. Ama vdsl bir turlü vermedi halen adsl kullanıyorum. Hızımda en fazla 11mb buluyor.

Sizce ne yapayım.

Bu arada TTNET temsilcisi dediğine göre sene sonunda zaten tüm kotalar kalkacak mecburi dedi. Birde bizim verdiğimiz internet kendimize özel bir kanaldan verdiğimiz için daha stabil internet kullanırsınız dedi

24 mbit hız için akn sonrası hız 8e dusuyor yanılgıya dusmeyin orada bence. 16 mbit olmayacak akn sonrası hızınız eğer bu tarifeyi secerseniz. 16 olması için 35 veya 50 mbitlik bir tarifede olmanız gerekli.

• Yorum yapar mısınız arkadaşlar? İki gun önce Adsl'den Vdsl' geçtim.

Değerler, santrale uzaklık vs. hiç bi bilgim yok.

Bu iki gün önceki ADSL:

Bu da şu an kullandığım VDSL değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuykil -- 14 Şubat 2018; 21:18:18 >

• Merhaba, sizce bu değerlerle 100 Mbps hız alabilir miyim ?

• garagulli G kullanıcısına yanıt
    sanırım tip11 kabine bağlısınız eğer testi kablo ile yapıyor iseniz 2 ihtimal var

1) Tip11 kabin eski bir kabin ilk gelen fiber kabinlerden, eğer bu kabinde çok müşteri varsa bu kabinin toplam bant genişliği yetmiyor buna yapacak hiç kimsenin hiç bir şeyi yok

2) Netspeed in sizin bölgedeki bant genişliği az arttırması gerekir (kabinden sonrası santral kısmı)

- her türlü gece 3-4 gibi deneme yapın 82/4 e kadar görmeniz lazım
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    en kesin olarak modemi ankastreye direk bağlayıp hız değerlerine bakın oradan belli olur.
    yapa da iyi durumdasınız 50/4 u tam alıyorsunuz. Zaten 100 mbit e kadar diyorlar yapa da olup da vdsl de 1 mbit alan da gördük
  • Tuykil T kullanıcısına yanıt
    sıkıntısız kopmasız kullanım sağlarsınız hayırlı olsun
  • dragonhell kullanıcısına yanıt
    şu hali ile yükseltir iseniz bence kritik değere yaklaşabilir. Modemi direk ankastreye bağlayıp hat değerlerine bakın. Eğer snr de ve erişilebilir hızda artış olursa 100 mbit i alabilirsiniz.

şu hali ile bir 80 -85 mbit i test edin. Modem 111 mbit (113988/1024=111,31 mbit) max olur demiş snr i 10 db den aşağı düşürmeyin(hız arttıkça düşer) 6 dan sonra kopma olur sinyal alınamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

en kesin olarak modemi ankastreye direk bağlayıp hız değerlerine bakın oradan belli olur.
    yapa da iyi durumdasınız 50/4 u tam alıyorsunuz. Zaten 100 mbit e kadar diyorlar yapa da olup da vdsl de 1 mbit alan da gördük

Aslında cokta bi şikayetim yok orası ayrı ama hani biraz daha iyi bişeyler alma durumum olur mu onu merak ediyorum dogrusu. Cunku bu özellikle hemen dairein içine girince olan ilk ek bildiğiniz teller böyle birleştirilip bükülerek yapılmış ve buna dokunun ya hat gidiyor o an yada degerlerde hemen oynamalar oluyor. O yuzden özellikle buradaki ek baya sıkıntılı geliyor bana ve bu ek olmasa daha saglıklı olacak gibi. Modemi ankastreye baglamam biraz zor aslında. Öncelikle elektrik alacagım bir priz yok o kısımda ve kutudaki hangi uc benim kablo onuda bilmiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

şu hali ile yükseltir iseniz bence kritik değere yaklaşabilir. Modemi direk ankastreye bağlayıp hat değerlerine bakın. Eğer snr de ve erişilebilir hızda artış olursa 100 mbit i alabilirsiniz.

şu hali ile bir 80 -85 mbit i test edin. Modem 111 mbit (113988/1024=111,31 mbit) max olur demiş snr i 10 db den aşağı düşürmeyin(hız arttıkça düşer) 6 dan sonra kopma olur sinyal alınamaz

Teşekkürler cevap için.
  • slm arkadaşlar bende vdsl e geçtim gerçekten süper hızım 35mbit ve sn de 4,4mb dosya indirebiliyorum eskiden adsl de iken en fazla sn de 1,8mb indirebiliyordum şuan uçuyor sağolsun turknet gerçekten kotasız kullanmak kadar güzel birşey olamaz istediğini indir gitsin :)
    VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.