Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.356
Cevap
47
Favori
189.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
Giriş

Güldürennet'ten altyapı sorgu yap. Vdsl var ve boş port varsa vdsl e geçersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar. hat değerlerime bakabilir misiniz? ankastreden gelen kabloyu değiştirmek olumlu etki eder mi? santrale uzaklığım 280 metre.

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]
  • sharp61 S kullanıcısına yanıt

Tarifeniz kaç; Güldürennet altyapı sorguda kaç çıkıyor?

• Lady-Of-Ice kullanıcısına yanıt

hocam tarifem 35 ilk . Altyapı sorgusunda 58 çıkıyor

Değiştir hocam kabloyu; hat zayıflaman düşer, snr ve hıza olumlu etkisi olur. Tabii ki tecrübe etmeden bilemeyiz.

Cat6 olarak 23 awg Reçber, Ersan

Tel kablo olarakta bakır; Reçber ve Tamtel.

Ben Reçber 2 telli tel kablo taktım, hat zayıflaması 5.6 dan 4.5 a düştü.VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] 

• benim hat 170 mt yorumunuz var mı acaba internet bu aralar film dizi izlerken sürekli takılıyor 50 mbps tarifem var altyapı sorgusunda 77 mbps destekliyor diyor bu db ne işe yarıyor hiç bilmiyorum

• Snr 7.8 galiba; genel kullanımda yok film izlerken oluyorsa kaçak yayın izliyorsanız ondan kaynaklanabilir. İp tv kullanıyorsanız.

Altta ki arkadaşın dediği gibi Dns değiştirip de deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady-Of-Ice -- 12 Şubat 2024; 18:5:24 >
  • elcin35 E kullanıcısına yanıt

Hocam modem arayüzüne dns adresi girmeniz lazım 1.1.1.1 / 1.0.0.1 girerseniz sorununuz çözülebilir belkide.

İç tesisat kablonuzu kontrol etmenizde yarar var hocam konuyla alakalı arıza kaydı açtırıp anskastre kutusundan ölçüm yaptılar mı türk telekom ekipleri?

• imate kullanıcısına yanıt

cevap için teşekkür ederim modem arayüzünde hiç bir değişiklik yapmamıştım bilgim yok diye dns girip denerim birde değişiklik olacak mı bakarım, fotodaki değerler nasıl peki sizce (evet kaçak yayın sanırım dizi ve film için genel kullanılan siteler işte ) ve dns i arayüzde hangi bölüme girmem lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elcin35 -- 13 Şubat 2024; 17:55:17 >
  • Şu değerlerle benim hiçbir sıkıntı çekmemem lazım ama sürekli oyunlardan atılıyorum sanırım Millenicoma geçtiğimden beri yaşadığım bu problemin tek sorumlusu iss. Ne internet kesintisi ne hız yavaşlığı hiçbir problemim yok ama gel gelilim oyunların online da duramıyorum psn kopmamasına rağmen oyunlardan atılıyor

• elcin35 E kullanıcısına yanıt

Genel ağ lan ayarları kısmından dns girebilirsiniz. Ardından modemi kapatıp yeniden açarsanız dnsler devreye girer.

• Değerlerim kötümü ? U1, U2, D2 ve D3 bunlar ne anlama geliyor zaman zaman paket kayıpları yaşıyorum gün içinde 1-2 defa internetimin koptuğuda oluyor ama 2 hafta öncesine kadar bir sorun yoktu mahallemize yeni saha dolabı koyuldu 4 ay önce yaklaşık 3 aydır sorunsuz kullanıyordum mesafe 450m Maximum indirme hızım bazen 62 63mbps lere kadar çıkıyor şuanda 55 görünüyor

• jagatai J kullanıcısına yanıt
    snr 7.6 iken neden sıkıntı çekmeyesiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jasion123 J kullanıcısına yanıt
    hat zayıflaman biraz yüksek ama hata değeri 0 gözüüküyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

bi dünya para harcayip apartmanın kutusundan odaya kadar kabloyu değiştirdik. 10 alıyorduk buraya kadar yükseldi. Fena değil sanki. Santral 100 metre.

• 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.