Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.493
Cevap
52
Favori
194.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu işi pananet ile çözmeniz lazım. Port sorgulamaları genelde doğrudur. Comnet adsl alır vdsl'e çevirir gibi konuşma yapmamaları gerek. O kısım onları ilgilendirmez. Adresinizi teyit ederek tekrar görüşün bakalım ne çıkacak. Çözemezseniz artık ücreti ile birlikte comnet'ten yeni abonelik alırsınız.

• Eski adres neden gözüküyor? Yeni adrese nakil yaptırmadınız mı?

• HesaplıBilgi kullanıcısına yanıt

Pananet, sistemde hata var eskisi görünüyor size dedi. Kendi ekranlarında yeni adresim görünüyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] arkadaşlar değerleri yorumlayabilir misiniz rica etsem.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • FatihMYilmaz F kullanıcısına yanıt

Neyini yorumlayalım?

• VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]
    Arkadaşlar internet varla yok arası. Çoğu zaman bağlantı yok diyor. Modem tplink ac1200. Değerleri yorumlayabilecek bi arkadaş var mı

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt

Sizin hat ve sinyal zayıflaması uçmuş; hatalarda artmış. Down snr düşük olmasıda bir ihtimal bundan.

Öncelikle kablo ucu jakı yenileyin; bir de farklı adaptörle deneyin. Düzelme olmazsa kutudan eve kadar olan bağlantıyı kontro edin.

• Merhaba, değerler bu şekilde ve sürekli bağlantı kopuyor. Sebebi ne olabilir, önerileriniz nelerdir?

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]
  • Hat 35 i kaldırmıyor olabilir; snr sınırda, hat zayıflama yükselmiş. Hızı düşürüp deneyin; değişmiyorsa, kutudan eve kadar bütün hattı elden geçirmeniz lazım. Farklı modemle ve farklı adaptörle deneyin imkanınız varsa.

• Modemim de TP-Link Archer VR2100 AC2100 ama sanırım eve gelen kablolarda sorun var.

• Olabilir.

• Normalde 100 Mbit hızı 12 SNR ile alıyordum, binada bir komşum 24 Mbit internet bağlatmış, benim SNR düştü 2ye, yani bir komşu 24 hız aldı diye benim SNR'nin 10 birim düşmesi çok saçma, komşu tanıdığım olduğu için şifresi var, modeme girip yeniden başlatıyorum, onunki ile birlikte benim internet de kopuyor, sonra snr 12 oluyor, onun modem açılınca 2ye düşüyor ve tekrar kopuyor.

Ne yaptılar 2 kabloyu birbirine mi değdirdiler anlamadım.

Zaten bir diğer saçmalık da benim hattım 80-90 destekliyor, onunki 24ü zor alıyor, kesin onun 2 telden birini benim hatta çaktılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 24 Eylül 2024; 0:44:56 >
  • Merhaba herkese türktelekom sitesinde alabileceğim hız 16 ve 24 mbps gösteriyor. Turknet netspeed gibi firmalarda alabileceğim hız 49 mbps. Hat değerlerime göre alabileceğim hız ne olmalı? Niye farklı çıkıyor bilgisi olan var mı? Şuan para ödediğim hız 35 mbps.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • gkhn1903 G kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam, sizin hattınız 100 mbps'yi kaldırır gözüküyor.

• EmreB42 E kullanıcısına yanıt
    Bende anlamadım bu kadar farklı bilgiler olmasını.

• gkhn1903 G kullanıcısına yanıt

Altyapı sorgulama kesin bilgi vermez hocam. Kimisinde altyapı sorgulamada 50 çıkar 70'de alabilir, 20'de. Sizin referans alacağınız nokta ise modem hat değerleriniz.

• EmreB42 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgi için 🙏

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.