Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.493
Cevap
52
Favori
194.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • altyapımım destekledigi max 15 mbps alabilirsin diyor nasıl anlayamadım birtürlü 50 mbps alabiliyom gösteriyor modem profilim şuan kullandıgım 24 mbps nasıl 15 oluyor altyapı anlayamadım gitti ya türk telefomu müsteri hizmetlerini arıyom altyapı kaldırmıyor diyor veremeyiz diyorlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlphaKurt03 -- 17 Ağustos 2024; 2:22:25 >
  • AlphaKurt03 A kullanıcısına yanıt

ücretini ödediğin abonelik hızın nedir?

• evimde hat olmadığından. Apartmanın içindeki yerden eve hat çekeceğim yaklaşık 25metre modeme kadar.

Cat6 mı çekmem gerek yoksa başka bir kablo mu 100mb vdsl için. Şurda 10 yıl önce cat6e yetiyordu şuan ne tavsiye edersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manyetizma kullanıcısına yanıt
    Burada önemli olan kablonun içindeki tellerin kalitesi hocam. Ben ilk dsl aldığımda müteahhit'in kendi telefon kablosu ile 40 küsür mbps alıyordum, kendim bina kutusuna kadar reçber marka cat6 çektim 80mbps oldu. Aradi çok ciddi fark var. Piyasadaki kabloların çoğu artık bakır bile değil. Bulabilirseniz reçber marka alın sıkıntı yaşamazsınız. İlla cat6 olmasına da gerek yok. Önemli olan telin kalitesi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • haykoatmaca kullanıcısına yanıt

24 mbps paket kullanıyorum şuan 230 tl falan

• AlphaKurt03 A kullanıcısına yanıt

hattını iyi bir değere set etmişler gibi geldi bana da. 50'yi alırsın bence. 24mbps ehh. 50 olsa daha iyi olurdu. modemde broadcom chipset tercih etmeye çalış, iyi gelir.

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt

Tesekkürler ederim denicem bakalım birseyler aradıgımda sistemlerinde görünmüyor alabiliyorum ama 24 mbps paketi degistirmek icin direkce vermem lazımmıs :( ugrascaz bakalım neyse tskler ederim saolun

• Manyetizma kullanıcısına yanıt

kaliteli cat 5e bile yeter.

• Merhaba, Türk Telekom VDSL2 35 Mbps paketini kullanıyorum hat değerleri sonucum bu fakat bufferbloat testinde yüklü upload kısmında gecikme değeri baya bir yüksek. Bu bir sorun mu ya da çözümü var mı? Teşekkür ederim.

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

• Merhabalar adsl hizmetten vdsle geçmek istiyorum hattım 81 Mbps destekliyor. Firma boşta port yok deyip hızımı yükseltmiyor, geçiştiriyor sürekli. Altyapı sorgulama yaptığımda boş portun olduğu görünüyor. Birde internet aynı porttan gelmeyecek mi? Sonuçta yeni abonelik yaptırmıyorum. Palavra mı sıkıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byAndroid -- 21 Ağustos 2024; 14:25:55 >
  • byAndroid kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com/altyapinizi-sorgulatan-linkler--159338455

Altyapı sorgulama yapın boş port var mı diye?

• HesaplıBilgi kullanıcısına yanıt

Yaptım hocam boş port çıkıyor.

Kendi sorgulamami ve pananetin cevabını ekliyorum. Comnete başvuru için başvurdum. Comnette adsl den vdsl ye geçiş olmadığını kendi firmanızla görüşüp vdsl ye dönmemi, geçişin sonra olabileceğini söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byAndroid -- 21 Ağustos 2024; 19:46:29 >

Adresiniz gözüküyor; bbk kodunu da silin.

Gigaspeed ve Güldürennet'ten de bakın.

Onlardan da baktım hepsinde boş port görünüyor ama ne hikmetse pananet vdsl e geçişte sistemden hata aldığını boş port görünmediğini, bazen böyle sistemsel hatalar olduğunu falan söyledi

Nasıl bir sistemsel hataymış bu bende merak ettim.

O zaman şöyle yaparız; önce adsl hizmeti veren firmaya geçip daha sonra vdsl e dönüşüm yapıp 3 ay dolunca da farklı firmaya geçeriz. Ha ne kadar mantıklı orası göreceli.

• @ru.celebi

@XpressMusic34

Boş vdsl port sorguda gözüküyor; fakat firma sistemsel hatadan dolayı adsl den vdsl e geçiş yapamıyor. Arkadaş ne yapabilir?

Diğer işletmecilerde sorun yok ise sadece belirli bir işletmecide sorun çıkıyorsa bu konuyla ilgili iki yol izlenebilir hocam. Bir, geçilmek istenilen işletmeciye durumu aktarmak ve çözüm beklemek. İkincisi ise, bağlı olunan müdürlüğe bu konuyla ilgili müracaat etmek. Sıkıntı her ne ise yardımcı olunur ama şu da var alternatif bir işletmeciye oluşturulan abone talebi ile ilgili ve bu süreçte yaşanan sıkıntı ile ilgili yardımcı olmak istemeyebilirler. Burada en güzeli şu hocam bence, ilgili işletmecinin bu sorunu altyapı sahibi işletmeciye iletmesi.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Durumu çok güzel özetlemişsiniz. Pananetin hata ekranını yukarı da ekledim, banada çok garip geldi. Ayriyeten pananet bana comnetin saçma iş yaptığını geçiş için engel olmadığını da iletti, adslden vdsle comnette geçirebilir vs vs dedi. Comnet ise bir şey yapamadığını sisteminizin vdsl olması gerektiğini (adsl hizmetlerinin olmadığını) söyleyip geçiş için haber bekliyorlar benden, ve çözüm olarak sundukları tek şey yeni abonelik, o da 600 TL dediler. Bende para vermek istemiyorum açıkçası, geçiş normal şartlarda ücretsiz. Şuan hali hazırda kullandığım portum olduğundan herhangi bir kurulum ile de uğraşmak istemiyorum açıkçası. Modemim de Adsl modem bu arada, vdsl modem siparişi verdim. Modemle alakalı sistem hata verebilir mi? (pek sanmıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byAndroid -- 21 Ağustos 2024; 22:9:37 >

Comnete 1 yıllık peşin ödeme yaptım, fiyatı çok uygun (100mbps 199 TL) ve 1 ayda fazladan kullanım veriyor, son gün 26 ağustos idi.

1 yıllık ödedinizde; adsl hizmeti yok. Nasıl geçiş olacak?

Reklam mı yapıyoruz yoksa?VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] 

Ben hala 99.90 dan son günlerimi dolduruyorum. 199.90 dan 12 ay daha var. Pananet uygun fiyat; stabil internetin adresi, şaşmam.VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.