Şimdi Ara

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.356
Cevap
47
Favori
189.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mevcut hız ile mak. ulaşılabilir hız aynı oradan belki sıkıntı olur. Olmazsa devam edersin, olursa hızı düşürürsünüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir tık risk aldık bakalım belli eder gün içinde 2 saattir bağlantı aktif bir dsl kesintisi yaşamadım hattım beni şaşırtıyor :D

• ismailbbyigit kullanıcısına yanıt

O zaman kullanmaya devam.

• ismailbbyigit kullanıcısına yanıt

hocam ben snr 2 iken hattı kullanıyordum baya baya VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU] tabi baya bi crc oluyordu hatta

• Merhabalar vodafone VDSL 24mbit kullanıyorum. Max bunu verebiliyor benim buradaki hat. Santrale uzakmışım galiba.

Hattım sık sık kopuyor. aslında kopmuyor ama hız 1kb filan oluyor herhalde sürünüyor kopmuş kadar oluyor. Vodafone ardığımda hatttınızda bir kopma gözükmüyor diyor güncelleme atalım falan filan hiçbirşey değişmiyor. Siz hattın sinyal değerlerini filan yorumluyorsunuz bende modemin ara yüzünden bir görüntü aldım ama doğru yerden mi aldım bilemiyorum. Nerden görüntü almam lazım onu da bilemedim.
    Modem mi sıkıntılı yeni modem alsam sorun düzelir mi çözüm öneriniz var mıdır. Teşekkürler

VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxiii -- 4 Aralık 2023; 21:47:45 >

• Yukardaki mesaja sizi ekleyemeiştim

• Snr düşük ve hat zayıflama yüksek.

Güldürennet'ten altyapı sorgu fotosunu atarmısınız?

• Yeni modem alsam sıkıntı çözülür mü
    Yada çözüm nedir sizce
    Teşekkürler

• Mesafe uzun, en büyük etken. Kabloları ve modemi yenilemenin faydası olabilir de olmayabilir de. Hızı bir tık düşürtüp bakmak lazım; kopma oluyor mu diye.

• Tşkler

• xxiii X kullanıcısına yanıt

• VDSL Hat Zayıflaması (dB) Değerleri [ANA KONU]

Bir ay önce altyapım 88'i destekliyordu. Düşe düşe bir hal oldu bu hale geldi. 50'ye sabitletmiştim telekomdan ama düştü 20 lere. İşin garip tarafı parça parça düştü buralara, bir aralar 67 yi gördüm 33 ü hatırlıyorum geldi 20'ye santral de 49 metre ötedeymiş. Sorun TT'den mi acaba "Gıbır" 300₺ diyor eğer TT sorun yok derse ki diyecektir.

*65 metre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oyun.Bitti -- 7 Aralık 2023; 20:39:19 >
  • Merhabalar. Benim ofisteki Turknet hat değerlerim şu şekilde. Hattım 100mbit desteklemesine rağmen 3mbit alıyorum. Aşırı yavaşlık ve sık sık kopmalar var. Hat zayıflaması değerlerim çok yüksek olduğundan dolayı mı bu durum? Zira kullanılır düzeyde bile değil internet. Videolarda sürekli donmalar yapıyor 720p'de bile.

• Fairy Tail kullanıcısına yanıt

Hat zayıflamanız yüksek.Splitter, priz, ek ve kabloları kontrol edin.

• Ofisin dışından modeme gelen internet kablosu baya eski gözüküyor ve yamalar var. Bu kablo ile alakalı olabilir mi acaba? Splitter kullanmıyorum ben internet setup'ında.

Büyük ihtimal imkanınız varsa tek parça yeni kablolamanın faydası olur.

• Oyun.Bitti O kullanıcısına yanıt

Sizde de hat zayıflaması var. Bu kadar kısa mesafede değerler normal değil. Güldürennet sorgu fotosunu atar mısınız. Kapasite sorunu yüzünden de hız düşmesi olabilir.

Merhaba, konu linki ile birlikte müşteri numaranızı PM üzerinden gönderir misiniz?
  • Burada. Şu anda da 23 alıyorum.

• Oyun.Bitti O kullanıcısına yanıt

Sizin upload snr düşük; hat zayıflaması yüksek. Belki port bazlı olabilir. Tesisatınızı kontrol edin hala aynı hat değerleri varsa; 300 TL verip baktıracaksınız gibi. Sizden kaynaklanmıyorsa alınmıyor diye biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.