Şimdi Ara

Vatanbilgisayar dan packardbell ürün almayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 29/05/2011 tarihinde vatanbilgisayar dan aldığım PACKARD BELLTS11HR CORE İ7 2670QM -2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6" Taşınabilir bilgisayarımda 12/02/2012 tarihinde meydana gelen bir sorun nedeni ile internet üzerinde arama yaptığımda bu taşınabilir bilgisayar hakkında yazılan birçok yazı gördüm buna istinaden packardbell firmasınında resmi sayfalarında kendilerininde verdiği alttaki
    http://www.intel.com/support/chi ... ipset%20gg_headline
    linkinde intel firmasının üretimden kaynaklı bir hata olduğu ve tüketicinin ürünü satın alınan firma ile irtibata geçilmesi gerektiğini yazmakta olduğunu gördüm.
    daha sonrada internet üzerinde aramalar yaptığımda packardbell firmasının kendi sayfasında da belirttiğim linkteki açıklamayı yaptığını gördüm.
    https://customercare.packardbell ... aspx?Caller=Problem
    Keza birçok kişininde aynı sıkıntıdan muzdarip olduğunu yine internet üzerinde yazılan yazılarda da gördüm ve ardından intel firmasının
    linkinde tarif edilen şekilde baktığımda taşınabilir bilgisayarımında aynı özellikler içerdiğine şahit oldum.
    Buna istinaden Koyuncu elektronik ile irtibata geçtim PACKARDBELL ürün müdürü ile görüştüm kendileri bana yardımcı olmaya çalıştılar,(kendilerine teşekkür ediyorum) en yakın vatanbilgisayara gitmem gerektiğini ve ürünün iade edilebilme hakkım olduğunu ilettiler enyakın internet üzerinden satın alma işlemi yaptığımdan dolayı en yakın vatanbilgisayar 134 KM uzaklıkta olmasına rağmen benimle birlikte aynı üründen alan doktorumuz la birlikte araba ile gitmek zorunda kaldık.
    Bugün itibari ile vatanbilgisayara gidip ürünü değiştirmeleri gerektiği konusunda ricada bulundum internet sayfasındaki yazılarının ve packardbell firmasının resmi sitesinde bulunan açıklamalarının çıktıları ve ürünün orijinal kutusunda faturası ile birlikte teslim ettim, ancak vatanbilgisayar müşteri yetkililerinin packardbell firması teknik servisine gönderecekleri belkide anakart değişiri demeleri ve üstüne üstlük " biz bu ürünlerden çok sattık durumu biliyorduk firmalara sorduk ancak firmalar bize yinede satabilirsiniz bir sıkıntı olursa değiştiririz" demesi maalesef ki durumun hayli üzüntü verici olduğunu göstermektedir.
    Bütün bu uyarıların ve üretici intel firmasının tasarımdan kaynaklanan hatadan dolayı ürünün geri çağrılması çağrısında bulunduğu tarihten yaklaşık olarak 3 ay sonra aldığım üründe aynı özellikler bulunması ve halen türkiyede packardbell firmasının satmış olup tüketicinin bilmemesi ve tesadüfi olarak öğrenmesi ne yazıkki buda üzücüdür.
    Ekte resimlerini de göreceksiniz...
    Bu yazımın arkadaşlara bir nebze olsun katkısı olacaktır lütfen dikkatli olun ve iyi araştırın...

• Hocam fotolardaki yazıları görmekte zorluk çekiyorum daha büyük foto ekleyemez misin bende bilgisayar alıcam mesajınız beni yakından ilgilendiriyor.
  • resim boyutları maalesef bukadar daha büyüğünü siteye yukleyemedim ancak size sadece bir tavsiyede bullunabilirim.

1. si kesinlikle packardberll almayın
    2. si bu linki daha önce görseydim çok daha farklı olurdu herşey..
    buradan faydalanabilirsiniz ticari çıkarı olmayan dürüst yorumlar..
    http://non-pasaran.blogspot.com/2010/02/notebook-satn-alma-rehberi.html

bir düzeltme yapmak istiyorum
    !ürün 2630QM işlemcidir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addination -- 18 Şubat 2012; 2:17:06 >
  • packard bell pişmanlıktır.
  • Vatan Bilgisayardan 01.14.2012 tarihinde Packard Bell LS44 İ5 2430M işlemcili bir laptop aldım. Laptopu tabiri caizse kız gibi kullanmama rağmen 03.29.2012 tarihinde laptopu açtım ve laptopun ekranı gelmedi hemen laptopu kaptığım gibi vatana gittim orda bana hdd nin yandığını sölediler servise göndericeklerini solediler iyi dedik mecburen. Ertesi gün Koyuncu Destek Bilişimi aradığımda laptop un anakartının değiştiğini solediler başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Laptop ne bir darbeye mağruz kalmıştı ne bi elektrik kesintisine bide alt soğutucusu ile kullanmama rağmen başıma bu geldi. Çevremdeki çoğ insan Packard Bell kullanıyor ama onların başına hiç bole bişe gelmedi ve şole bi durum var o laptopların hiçbiri Vatan Bilgisayardan alınmamış. Vatan daha önceki yıllarda bu seneki kadar indirim yapmadı hiç bi zaman yaklaşık 10 yıldır Vatan Bilgisayardan alışveriş yapan biri olarak anlamalıydım aslında. Size tavsiyem Sn. forum üyeleri Vatan dan Packard Bell ALMAYINNN..

• quote:

Orijinalden alıntı: addination

29/05/2011 tarihinde vatanbilgisayar dan aldığım PACKARD BELLTS11HR CORE İ7 2670QM -2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6" Taşınabilir bilgisayarımda 12/02/2012 tarihinde meydana gelen bir sorun nedeni ile internet üzerinde arama yaptığımda bu taşınabilir bilgisayar hakkında yazılan birçok yazı gördüm buna istinaden packardbell firmasınında resmi sayfalarında kendilerininde verdiği alttaki
    linkinde intel firmasının üretimden kaynaklı bir hata olduğu ve tüketicinin ürünü satın alınan firma ile irtibata geçilmesi gerektiğini yazmakta olduğunu gördüm.
    daha sonrada internet üzerinde aramalar yaptığımda packardbell firmasının kendi sayfasında da belirttiğim linkteki açıklamayı yaptığını gördüm.
    https://customercare.packardbell ... aspx?Caller=Problem
    Keza birçok kişininde aynı sıkıntıdan muzdarip olduğunu yine internet üzerinde yazılan yazılarda da gördüm ve ardından intel firmasının
    linkinde tarif edilen şekilde baktığımda taşınabilir bilgisayarımında aynı özellikler içerdiğine şahit oldum.
    Buna istinaden Koyuncu elektronik ile irtibata geçtim PACKARDBELL ürün müdürü ile görüştüm kendileri bana yardımcı olmaya çalıştılar,(kendilerine teşekkür ediyorum) en yakın vatanbilgisayara gitmem gerektiğini ve ürünün iade edilebilme hakkım olduğunu ilettiler enyakın internet üzerinden satın alma işlemi yaptığımdan dolayı en yakın vatanbilgisayar 134 KM uzaklıkta olmasına rağmen benimle birlikte aynı üründen alan doktorumuz la birlikte araba ile gitmek zorunda kaldık.
    Bugün itibari ile vatanbilgisayara gidip ürünü değiştirmeleri gerektiği konusunda ricada bulundum internet sayfasındaki yazılarının ve packardbell firmasının resmi sitesinde bulunan açıklamalarının çıktıları ve ürünün orijinal kutusunda faturası ile birlikte teslim ettim, ancak vatanbilgisayar müşteri yetkililerinin packardbell firması teknik servisine gönderecekleri belkide anakart değişiri demeleri ve üstüne üstlük " biz bu ürünlerden çok sattık durumu biliyorduk firmalara sorduk ancak firmalar bize yinede satabilirsiniz bir sıkıntı olursa değiştiririz" demesi maalesef ki durumun hayli üzüntü verici olduğunu göstermektedir.
    Bütün bu uyarıların ve üretici intel firmasının tasarımdan kaynaklanan hatadan dolayı ürünün geri çağrılması çağrısında bulunduğu tarihten yaklaşık olarak 3 ay sonra aldığım üründe aynı özellikler bulunması ve halen türkiyede packardbell firmasının satmış olup tüketicinin bilmemesi ve tesadüfi olarak öğrenmesi ne yazıkki buda üzücüdür.
    Ekte resimlerini de göreceksiniz...
    Bu yazımın arkadaşlara bir nebze olsun katkısı olacaktır lütfen dikkatli olun ve iyi araştırın...

http://non-pasaran.blogspot.com/2011/02/intel-sandy-bridge-islemcileri-geri.html?m=1
    konuya bi göz atın hocam

• vatan şaşmaz (tabi faturayı kesene kadaar sonrasında şaşı olur sizi görmez):D
  • anakart değişimi ile problem çözülecek mi acaba? bunun garantisini veriyorlar mı?
  • yalniz su durum var burda vatanbilgiyarin hicbir sucu soz konusu degil. vatanin o urunu sizdne iade almasi icin, urununuzun packardbellin teknik servisinden onaylanmis degisim kagidi gerekir. Farzedelimki vatan sizden o urunu geri aldi, ve soruna istinaden urunu packardbelle gonderdi. pb neden urunu alsinki, sonucta degisim fisi yok.

Burda vatanin sucu yok, konu basliginizda cok yanlis olmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prestor -- 21 Mayıs 2012; 1:05:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.