Şimdi Ara

Vatan Bilgisayarda çalışılır mı? Çalışanlar lütfen katılsın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
13.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Vatan Bilgisayarda çalışılır mı? Çalışanlar lütfen katılsın.

(En Son Oy Tarihi: 30.10.2019)
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere Vatan bilgisaayrda işe başlamak üzereyim. 2 günüm var. Şuan çalıştığım iştende daha ayrılmadım. önce çalışmakta olduğum işten bahs edeyim.

Tesco kipada kasiyerim. günde 8 saat çalışıyorum. 30 dakika yemek 15 dakika çay molası. yemek iş yerinden çay da iş yerinden. Kasada oturuyorum. vardiyalı bir çalışma sistemi hafta içi bir gün izin. ortalama elime 830 ile 900 tl arası ücret geçiyor. kasada açık ve fazlalar beni bağlamıyor. kesinti olmuyor. yılda 14 gün yıllık iznim var. servis var. (gerçi ben yararlanamıyorum. çünkü benim evimin oradan geçiiyor.) çok fazla iş yönünden sıkılmıyorum. 4.cü yılımı doldurdum. ama artık eski işim olan bilgisayar teknolojilerine yönelmek istiyorum. bu yüzden aydında açılıcak olan vatan mağazasına internetten başvurdum. 2 gün önce görüşmeye çağırdılar. görüşmeler olumlu geçti. ve beni oem satış bölümüne aldırlar. sözleşmeyide imzaladım. ( ama daha eski iş yerime iş fesih belgesini vermedim.)

Şimdi vatannın bana sunduğu şartları söyleyeyim.

2+1 gün çalışıcam. 2 gün full sabah 10 akşam 10 bir gün izin. ilk iki ay 850 tl maaş prim yok. daha sonra kadroya geçilecek ve maaş skalası bölümüme göre değişecek. hedefler tuttuğunda prim alacaksın denildi. yemek bizden dendi. servis sadece akşam 10 çalışanlar içinmiş yani yararlanabileceğim. (servis konusu aslında hiç önemli değil çünkü benim evim şu andaki eski işim ile eğer vatana girersem yeni iş yerime 5 dakikalık uzaklıkta :D)
    bayramlarda bir gün kapalıyız dediler. performanstan ötürü işten çıkartmaları çok kolay 3 ay performan yapama işten çıkartacaklarmış.

Şimdi sizlerden ricam burada çalışmış ve halen çalışmakta olan arkadaşlar bana fikirlerinizi söyleyebilirmisiz. Sizce işi bırakıp geçeyim mi? yoksa işime devam edeyim mı?

Bu arada kipaya daha yeni sendika geldi. ve şuanda almış olduğum ücretlerde değişiklik olacak. şöyle maaşa %15 zam. hediye çeki aylık 105 tl yılda 4 sefer ikramiye brüt üzerinden + kömür parası 300 tl + ramazan yiyicek yardımı + ramanzan parası 135 tl + yıllık izin 21 gün + 105 tl yıllık izin harclığı gibi daha birkaç tane yan menfat var. arkadaşlar görüşleriniz benim için çok önemli lütfen 1 dakikanızı ayırıp bana yardımcı olun.

• İmzalamışsın hocam zaten sözleşmeyi geri dönüşün var mı?
  • İsinden vazgecme derim cunku vatanda nolcagi belli olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kipa'nın bonusları iyimiş.Vatan bu kadar bonus vermez benceYalnız vatanda iyi ticaret yapabilirsin

Bazen bazı ürünler çok iyi fiyatlara iniyor.Almak isteyen birine ürünü revize edip komisyonu ile uygun fiyata satarsın

Ekleme:
    Bencede kipada kal.Yarın öbürgün beğenmedik diye vatandan çıkartırlarsa kötü olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 29 Eylül 2012; 11:38:15 >
  • izmit vatanda çalışan herkes çalışma şartlarından, yemeklerden kısacası herşeyden şikayetçiydi ve gelenlerin %90ı işten ayrıldı bence kipadan çıkma derim otur oturduğun yerde bak şartlarda iyileştirilmiş işte daha ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikopoll -- 29 Eylül 2012; 12:00:44 >
  • Vakit nakittir, 2 gün iş 1 gün yat güzel geldi bana. İstersen git boş zamanlarında su sat, çıkarırsın o parayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smartly

İmzalamışsın hocam zaten sözleşmeyi geri dönüşün var mı?

Tabi var dostum. daha eski iş yerine iş fesih belgesini vermedim. sorun yok yani.
  • benim aklıma takılan konulardan bir tanesi vatan iş sözleşmesine 3 ay performans vermezsen işten çıkartırım seni demiş. bunun garantisi kimse veremez ki. ben motorla trafik kazası yaptım. 2 ay raporluydum. kipa beni işten çıkarmadı. ama demek ki vatan çıkaracak gibi görünüyor.
  • Vatanda calisanlari goruyorumda yazık adamlara devamli ayaktalar ne zamana kadar o isi yapacaklarsa sen kasiyerlige devam otur dur iste

• doğru diyorsunuz sanırım bütün gün oturup karpuz büyütmeye devam :D
  • aga Aydın'da nerde açılıyor vatan ?

buarada hangi kipadaydınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zıplayanpırasa -- 29 Eylül 2012; 13:11:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuruerhan

doğru diyorsunuz sanırım bütün gün oturup karpuz büyütmeye devam :D

hiç belli olmaz belki birikim yapıp sen bile teknomarket açarsın sen kipada devam et birikim yap gözünde büyütme

• Vatan'a geç hocam daha rahat edersin
  • Dostum 2 işten de olma vatana geçersen atılma ihtimalin yüksek gibi geliyor.
  • Egitim duzeyin nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kipa da kal hocam vatan sana pek bişey vaadetmiyor gibi...
  • Aydında forumun karşısındaki iskarpin mağazasının yerine açıyor vatan 1300 metre karelik bir alan. bende forum kipada çalışıyorum. ayrıca lise mezunuyum.
  • hiç vatan çalışanı yok mu ya bu forumda takılan bir tane bile fikirlerini alamadık.
  • Vaaaay Aydın'a Vatan açılıyor he, iyiymiş o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuruerhan

Aydında forumun karşısındaki iskarpin mağazasının yerine açıyor vatan 1300 metre karelik bir alan. bende forum kipada çalışıyorum. ayrıca lise mezunuyum.

Lise mezunu olman pek bir + ifade etmiyor dostum. Kipanin sana verdigi imkanlar cok iyi, 8 saat, maas, izin, yardimlar vs. Vatanin avantajlari 2 gun is 1 gun izin bu super mesela. Vatanda yukselirim iyi yerlere gelirim diyorsan calis.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.