Şimdi Ara

Vantilatör Fırsatları (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.175
Cevap
170
Favori
439.860
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam taşınabilir olması gerekiyor benim için. Taşınabilir klimalardan öneriniz varmıdır iyi sogutan bir cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de ayaklı bir vantilatör almayı düşünüyorum. Bugün Migros'a baktım, fiyatlar çok uçuk geldi. Dandik bir markanınkini 90 TL'ye satıyorlar, Raks falan 150-200 den başlıyor. Ben 2 sene önce Conti almıştım 40-50 TL gibiydi, şimdi bu fiyatlara şaşırdım. Ekonomik ve beni üzmeyecek tavsiyeleriniz varsa bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmeto4129

Hocam taşınabilir olması gerekiyor benim için. Taşınabilir klimalardan öneriniz varmıdır iyi sogutan bir cihaz.

Portatif klima rubenis marka 9000 lik 340 TL sahibindende

• Rubenis'i kesinlikle tavsiye etmiyorum. Malzeme kalitesi kötü.Bilemiyorum benimki ucuzlarındandı. Kullanmış olduğum cihazda kafanın dönmesi kısa zamanda bozuldu. İki gün öncede elektrik fişinin prize giren yerleri yerinden çıktı. Komple fişini değiştirdim. Raks SF 16 için yorumlar iyi şikayet görmedim. Kumtel KTF-285 ikinci tercih olabilir. Bazı kullancılarda şikayetler var.
  • uygun fiyata sarhoş vantilatör satan yerler var mı ?
  • Taşınabilir klima aldım ve iade ettim. Çok gürültülü. Ayrıca dışarı boru bağlantısı yapmak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yaz ders çalışırken vantilatör almayı düşünüyorum.Usb fan alsam yeterli olur mu yoksa işe yaramaz mı usb fanlar?Telefon şarj aletine takmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deve Tuncay

Bu yaz ders çalışırken vantilatör almayı düşünüyorum.Usb fan alsam yeterli olur mu yoksa işe yaramaz mı usb fanlar?Telefon şarj aletine takmayı düşünüyorum.

Yüzüne doğru çevirirsin serinlik verir.Hiç yoktan iyidir.
  • Honeywell veya fakirin kule tipi vantilatorleri is görürmü

• Vantilatör almak istedim ama piyasayı hiç bilmediğim için yine işin uzmanlarına, donanımhaber'deki üyelere, sorayım dedim

Su buharlılar daha fazla serinlik sağlıyor mu yoksa genel olarak süs niyetine, müşteriye albeni olsun diye, konulmuş bir özellik mi?
    İyonizerlilerin serinletme ile alakası var mı?
    Kule tipi mi daha iyi yoksa klasik tip mi?
    Önerdiğiniz bir marka/model var mı f/p olarak?

Sırf rüzgar üflemesinden daha fazla şey istesem de şu anki şartlarda klima alacak durum yok maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 27 Haziran 2017; 22:39:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMoE

Vantilatör almak istedim ama piyasayı hiç bilmediğim için yine işin uzmanlarına, donanımhaber'deki üyelere, sorayım dedim

Su buharlılar daha fazla serinlik sağlıyor mu yoksa genel olarak süs niyetine, müşteriye albeni olsun diye, konulmuş bir özellik mi?

Sırf rüzgar üflemesinden daha fazla şey istesem de şu anki şartlarda klima alacak durum yok maalesef

Konunun uzmanı sayılmam ama elimden geldiği kadar cevaplayayım.
    Su buhrının serinletmeye bir tesirinin olduğunu düşünmüyorum. Mağazada çalışan su buharlı vantilatörlerin dibine kadar girip buharın serinletici bir etkisini görememiş bir kullanıcı olarak yazıyorum. Üstelik kapalı ortamda odada sürekli çalıştığı zaman havanın nem oranını arttıracağından sıcak havalarda oda içinde hissedilen sıcaklığın daha da yükselmesine sebep olacağı kanaatindeyim. Ben TV'nin yanında çalıştırdığım için televizyona ve sair elektronik cihaza zararı da dokunabilir diye almamıştım zamanında. Satış temsilcisi içine buzlu su koyun o zaman serinletir falan demişti ama ben üşengeç adamım onun suyuyla, buzuyla uğraşamayacağımdan buhar işine hiç girmedim.
    İyonizer özelliği havadaki negatif iyonları ve kötü kokuyu yok ederek kullanıcının daha iyi hisssetmesini sağlıyormuş. Okuduklarımdan hatırladıklarım bu şekilde. Serinletmeye bir etkisi ya da katkısı yok bildiğim kadarıyla.
    Ben klasik tip tercih ettim. Sebebi fiyatının daha uygun olması ve daha fazla seçeneğin bulunması. Bir de vantilatörün yüksekliğinin etkili serinletmede önemli olduğunu düşünüyorum. Vantilatörden gelen hava ile kullanıcı arasında eşyalardan oluşan doğal bir set olmamalı. Kule tipi vantilatörü yüksek bir yere konumlandırarak bunu sağlamak mümkün ancak gözümü rahatsız edeceğinden klasik bir model satın aldım.
    Alf ISIV-01 modelini kullanıyorum. Genel olarak şık ve sessiz, memnunum, tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolustun -- 29 Haziran 2017; 2:20:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erolustun

quote:

Orijinalden alıntı: TMoE

Vantilatör almak istedim ama piyasayı hiç bilmediğim için yine işin uzmanlarına, donanımhaber'deki üyelere, sorayım dedim

Konunun uzmanı sayılmam ama elimden geldiği kadar cevaplayayım.
    Su buhrının serinletmeye bir tesirinin olduğunu düşünmüyorum. Mağazada çalışan su buharlı vantilatörlerin dibine kadar girip buharın serinletici bir etkisini görememiş bir kullanıcı olarak yazıyorum. Üstelik kapalı ortamda odada sürekli çalıştığı zaman havanın nem oranını arttıracağından sıcak havalarda oda içinde hissedilen sıcaklığın daha da yükselmesine sebep olacağı kanaatindeyim. Ben TV'nin yanında çalıştırdığım için televizyona ve sair elektronik cihaza zararı da dokunabilir diye almamıştım zamanında. Satış temsilcisi içine buzlu su koyun o zaman serinletir falan demişti ama ben üşengeç adamım onun suyuyla, buzuyla uğraşamayacağımdan buhar işine hiç girmedim.
    İyonizer özelliği havadaki negatif iyonları ve kötü kokuyu yok ederek kullanıcının daha iyi hisssetmesini sağlıyormuş. Okuduklarımdan hatırladıklarım bu şekilde. Serinletmeye bir etkisi ya da katkısı yok bildiğim kadarıyla.
    Ben klasik tip tercih ettim. Sebebi fiyatının daha uygun olması ve daha fazla seçeneğin bulunması. Bir de vantilatörün yüksekliğinin etkili serinletmede önemli olduğunu düşünüyorum. Vantilatörden gelen hava ile kullanıcı arasında eşyalardan oluşan doğal bir set olmamalı. Kule tipi vantilatörü yüksek bir yere konumlandırarak bunu sağlamak mümkün ancak gözümü rahatsız edeceğinden klasim bir model satın aldım.
    Alf ISIV-01 modelini kullanıyorum. Genel olarak şık ve sessiz, memnunum, tavsiye edebilirim.

Teşekkürler hocam cevap için :)

• Üstteki mesajda anlattıklarınıza katılıyorum.
    Ufak bir hatırlatma yapmak hariç.
    1 gram H2o buharlaşırken ortamdan 540 cal enerji alıyorsa ve termodinamik yasaları eğer doğruysa buharlı sistemler özellikle kuru ve sıcak havalarda oldukça verimli çalışır. Ancak nem oranı fazla havalarda veya kapalı ortamda hissedilen sıcaklık neyle birlikte katlanarak arttığında faydasının çok zararı olur diye düşünüyorum.

Son olarak tavsiyem nemli bölgelerde Antalya, Mersin veya Samsun, Rize, Köyceğiz gibi yerlerdeyseniz kesinlikle klima bakın derim çünkü kurutulan hava daha soğuk ve verimli olarak sıcaklık düşürülür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sabrifidan kullanıcısına yanıt
    Yani nemi olmayan bölgede buharlı vantilatör işe yarar diyorsunuz öyle mi ?
  • Masaüstü için tavsiyeniz var mı ayaklı istemedik

• Şok markette 59 liraya var alan oldu mu?

• Raks SF 16 STN 16"
    Raks BF 12 STN
    Bu urunlerden birini almayi dusunuyorum. Yorumlari cok iyi. Sizin goruslerinizi de rica edebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoMeOkTaY -- 29 Haziran 2017; 10:7:3 >
  • tavan vantilatörü kullanan var mı acaba ? Kumandalı falan filan
  • inexo kullanıcısına yanıt
    Migros'a bugün gelen masaya mandalla tutturulan ve fişli Touch Me markalı 39 TL' ücretli ürünler gelmiş.
    Beyaz ve yaklaşık çapı 35 cm civarı, gayet güzel serinletiyor.
    Çok sert hava göndermiyor, rahatsız etmiyor.
    Tavsiye ederim.

https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/57393216-32497-touch-me-akrobat-vantilator-jfc06-50
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.