Şimdi Ara

Van Den Hul Magnum Hybrid speaker kablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Van Den Hul Magnum Hybrid speaker kablosunu daha önce kullanmış olan var mı?

Kablo hakkındaki tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

• Yok mu fikri olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam Enerji, bu kabloyu kullanmayı düşündüğün sistem bileşenleri neler?
  • atalayalper kullanıcısına yanıt
    Slm,
    Ana bileşenler aşağıdakiler:

Wharfedale Opus 3 Speaker
    Vincent SP-T800 Monoblock Power Amp.
    Sonic Frontiers Line 1 Stereo Pre-Amp.
  • Bence dogru bir secim olur zaten cok guclu ampliler ile kullanilmasi uygun olan bir kablo magnum hybrid.. Oldukça kalin bir kablo ama hybrid oldugu icin üst frekans problemi yok alt frekanslar zaten cok iyi kapasitans degeri vs. de cok düşük..

Şu anda kullandigin kablo nedir?

• * Each lead consists of 483 x 0.15 mm. high purity Matched Crystal (MC) OFC strands with a dense and very pure silver coating.
    * The resistance per lead is just: 0.21 Ohm/100 meter.
    * The metal cross-section area for each conductor is: 8.54 mm², equalling AWG 8.
    * The capacitance between the 2 leads is a nice and low 27 pF/meter.
  • atalayalper kullanıcısına yanıt
    Şu anda TTAF 93011 kullanıyorum. Bu da oldukça başarılı bir kablo ama vdh daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

• enerji78 kullanıcısına yanıt
    üzerinden oldukça geçmiş olmasına rağmen sonucunuzu merak ettim , bede ttaf dan vdh d-352 ye gectim
    sonucum daha hacimli alt ve daha dengeli mid yönünde olduğunu hissettim.cok başka 2 ses vardı karşımda.
  • Merhaba, konun üzerinden bir hayli zaman geçmiş ama bu kabloyu kullanmaya başladığım için yazayım istedim.

Bu kablodan önce CAMBRİDGE SYMPHONY 200 kablo ve buna bağlı olarak TECHLİNK BANANA PLUGS kullanıyordum. Hoparlörlerim kef r100, amfim ise onkyo tx8160 network amfi. Açıkçası ses olarak verim alıyordum ama bişeyler eksik gibiydi. Bu eksikliği Van den hul magnum hibrit kabloyla gidermeye karar verdim. Amacım %10-15’lik iyileşme de sağlasa bana yeterli olacaktı.

Ve kabloları açık olarak sisteme bağladım. İlk izlenimlerim yüzümün sırıtmasana neden oldu. Evet baslar, tizler ve midler daha bir belirginleşti. Birbirlerini boğmayan bir dengede durmaya başladılar. Diğer kabloda duymadığım detayları duymaya başladım.

Sonuç olarak kablo deyip geçmemek lazım. Pahalı ama sisteminizi biraz da olsa pahalı kurup kablo da ucuza kaçmak seste kalite zincirini bozabiliyor.

• "konun üzerinden bir hayli zaman geçmiş ama bu kabloyu kullanmaya başladığım için yazayım istedim." demenizi ve yazmanızı şans kabul ediyorum, yazınızı okuduktan sonra hemen kabloyu ist'dan getirttim, aldığım sonuç hakikaten tamamen değişti, çok teşekkür ederim, sağolun,

• Bu kablo nasıldır acaba? İndiana Lina Diva kule ve Polk Audio s30 da kullanacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.