Şimdi Ara

///\\\ VAIO F SERİSİ FAN CLUB- 2010 ///\\\ (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.264
Cevap
13
Favori
226.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ornuta

quote:

Orijinalden alıntı: vendetta1228

quote:

tamam isteyen olursa sana pm atarım

Tesekkur ederim, yardimlariniz icin.

Hayirli gunler

rica ederim sorun degil .fiyat ne düşünün unutmadan

hocam fiyat olarak ben 2600 e aldım urum ıcın 1400 tl uygundur dıye dusunuyorum.

senin fikrinide almak isterim fiyat konusunda bence fiyat gayet uygun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tamam isteyen olursa sana pm atarım

Tesekkur ederim, yardimlariniz icin.

Hayirli gunler

rica ederim sorun degil .fiyat ne düşünün unutmadan

hocam fiyat olarak ben 2600 e aldım urum ıcın 1400 tl uygundur dıye dusunuyorum.

senin fikrinide almak isterim fiyat konusunda bence fiyat gayet uygun

fiyat normal 1400-1500 arası sakın daha aşağı düşme yazık olur makineye

• @Arkadaşlar,
    Vaio için yedek batarya almayı düşünüyordum.
    VGP-BPL21 Güçlü yedek bataryaya ihtiyacım vardı açıkcası, bugün tesadüfen avrupatr.com sitesi dikkatimi çekti.
    100 TL ye satın aldım şaka gibi bir şey sandım , Ankara da tanıdığım Sony Shopu aradım fiyat ve firma hakkında bilgi aldım.
    Orijinal ürün olduğuna kanaat getirdim aldım.ıihtiyacı olanlar varsa fırsatı değerlendirsinler bence.
    Ürün kargoya verilmiş, Pazartesi elimde olur bilgileri paylasirim....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRB ARKADASLAR BENDE YAKLASIK 2 YIL ONCE YURTDISINDAN ALDIGIM VAIO VPCF13JFX MODEL LAPTOP VAR AMA BU KONUYA YENI ABONE OLDUM. BU MAKINEDEN GAYET MEMNUNDUM TA KI HDD ZARAR GORUP YENI BIR HDD TAKIP WIN 8 KURUNCAYA KADAR.

SORUNLAR SU KI; KLAVYE AYDINLATMASI OTOMATIK YERINE TUSLARA HER BASTIGIMDA YANIYOR:( BIR DE FN TUSLARI SES HARICINDE HICBIRI CALISMIYOR. BU SORUNLARI YASAYINCA SONY NIN SITESINE BAKTIM BU MODELIN WIN8 ICIN DESTEKLENMEDIGINI GORUP SONY FIRMASINA BAYA SOYLENDIM DIYEBLIRIM. HA BU ARADA FORUMLARDAN BULDUGUM TUM VAIO YAZILIM KURULUM SIRALAMARINI TAKIP ETTIM AMA OLMADI, HATTA YABANCI FORUMLARDAN BULDUKLARIMI BILE..

AYNI BENIM GIBI BU SORUNLARI YASAYIP COZEBILEN ARKADASLARIN YARDIMLARINI BEKLIYORUM, AKSI DURUMDA ZAMANINDA RECOVERY SINI DVD LERE ALDIGIM ORJINAL WIN 7 YE DONMEK ZORUNDA KALACAGIM. ZORUNDA KALACAGM DIYORUM CUNKU WIN8 IN PERFORMANSI WIN7 YE GORE OLDUKCA IYI, BIR DE BENIM GIBI GORSEL TASARIM ISLERIYE UGRASIP 3D MAX, PSHOP, AUTOCAD GIBI KULLANANLAR ICIN WINDOWS TA LAPTOPU KASMADAN KULLANMAK COK ONEMLI GERCEKTEN.

CVP VEREBILECK TUM ARKADSLARA SIMDIDEN TESKKURLER.

• Herkese selam,
    bende VPCF12S1E mevcut, bu bilgisayar SATA II destekliyor mu ? intel'in pm55 chipset sayfasından baktım SATA kısmında Serial ATA (SATA)* 3 Gb/s gibi bir başlık var ama piriform speccy programından bakıyorum içindeki harddisk de Segate ST9500420AS Sata I diyor. İçindeki donanım mı kolpa, yoksa bilgisayar SATA-II desteklemiyor mu. SSD alma dönemindeyim tamda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyakurt

Herkese selam,
    bende VPCF12S1E mevcut, bu bilgisayar SATA II destekliyor mu ? intel'in pm55 chipset sayfasından baktım SATA kısmında Serial ATA (SATA)* 3 Gb/s gibi bir başlık var ama piriform speccy programından bakıyorum içindeki harddisk de Segate ST9500420AS Sata I diyor. İçindeki donanım mı kolpa, yoksa bilgisayar SATA-II desteklemiyor mu. SSD alma dönemindeyim tamda.

bunu geçtim daha önemli bir sorunum var blue-ray bozulmuş, garantisi de bitti nerde yaptırabilriz ? Blue-ray olmasına gerek yok dvd sürücüsü olsa yeter aslında çok para harcamak istemiyorum.
  • Sony vaio vpc f 13 sersi bilgisayarımda fan sesi sorunu epeydir uğraştıran bir meseleydi.Özellikle crome tarayıcada fan epeyce ses çıkardtıyordu.En son içini açıp temilzedim ve termal macununu yeniledim.Termal macunlarda da kalite kalite fark var.Kimisi daha iletken kimisi daha düşük- yüksek sıcaklıklarda daha iyi çalışıyor..Ben tg 1 marka macun aldım.Piyasadakilerden daha pahalı.Nerdeyse 2 katı kadar.31 tl.Ancak 1 aydır kullanıyorum.Fan sesi gitti, daha sessiz bir çalışma var şu an.Tavsiye ederim....
  • vindows 7 dönmek istiyorsan dön .benimde f11 dir pek bi fark yok aralarında f13 ile sony maalesef bu modellere destek verveycegini açıkladı .benimde ön taraftaki assist,s1,vaio,aydınlık sensörü çalışmıyor. tabiiki benim görüşüm varsın çalışmasın bende windows8 pro ya geçtim ben geri dönmeyi düşünmüyorum ,o özellikler ancak Windows 7 de çalışır
  • gitti gidiyorda 2. el çıkma var onlardan alabilin benimde blu-ray bozulduydu .gitti gidiyordan sata girişli blu-ray buldum lg marka 95 tl aldım tabiki blu-ray istemiyorsan çok uygun fiyata sata girişli bir sürü sürücü var ordan bulabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornuta -- 19 Ocak 2013; 20:04:51 >
  • Sony VAIO VPCF115FM model dizüstü bilgisayarımın fanı arızalandı arkadaşlar 2 kez oldu servisde değişti suan yine aynı oldu acil olarak fan almam lazım nerede temin edebilirim arkadaşlar

fan parça kodu: "300-0001-1262_al091203387
    CFD M 930
  • quote:

Orijinalden alıntı: barancel1

Sony VAIO VPCF115FM model dizüstü bilgisayarımın fanı arızalandı arkadaşlar 2 kez oldu servisde değişti suan yine aynı oldu acil olarak fan almam lazım nerede temin edebilirim arkadaşlar

CFD M 930

DATA SERVİSE Bİ BAK VEYA SİTELERDE ÇIKMA BULABİLİN ,SANAL PAZAR,SAHİBİNDEN.COM BUNLARA Bİ BAK .OLMADI EBAYDA VAR SIFIR AMA KAÇ GÜNDE GELİR BİLMEM FİYATTA 30 40 DOLAR ARASI YANİ ÇOK UYGUN Bİ İNCELE İSTERSEN
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barancel1

Sony VAIO VPCF115FM model dizüstü bilgisayarımın fanı arızalandı arkadaşlar 2 kez oldu servisde değişti suan yine aynı oldu acil olarak fan almam lazım nerede temin edebilirim arkadaşlar

CFD M 930

DATA SERVİSE Bİ BAK VEYA SİTELERDE ÇIKMA BULABİLİN ,SANAL PAZAR,SAHİBİNDEN.COM BUNLARA Bİ BAK .OLMADI EBAYDA VAR SIFIR AMA KAÇ GÜNDE GELİR BİLMEM FİYATTA 30 40 DOLAR ARASI YANİ ÇOK UYGUN Bİ İNCELE İSTERSEN

hocam ebaydan baktım zaten sıfır almak daha mantıklı kaldı şuan servis 130 lira çekti mecbur ebaydan alacam
  • quote:

vindows 7 dönmek istiyorsan dön .benimde f11 dir pek bi fark yok aralarında f13 ile sony maalesef bu modellere destek verveycegini açıkladı .benimde ön taraftaki assist,s1,vaio,aydınlık sensörü çalışmıyor. tabiiki benim görüşüm varsın çalışmasın bende windows8 pro ya geçtim ben geri dönmeyi düşünmüyorum ,o özellikler ancak Windows 7 de çalışır

Ben de dün aldim win8. Daha kurmadan. Şuan aydınlık sensörü çalışmıyor sanirim. İleride destekvverirler mi ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

vindows 7 dönmek istiyorsan dön .benimde f11 dir pek bi fark yok aralarında f13 ile sony maalesef bu modellere destek verveycegini açıkladı .benimde ön taraftaki assist,s1,vaio,aydınlık sensörü çalışmıyor. tabiiki benim görüşüm varsın çalışmasın bende windows8 pro ya geçtim ben geri dönmeyi düşünmüyorum ,o özellikler ancak Windows 7 de çalışır

Ben de dün aldim win8. Daha kurmadan. Şuan aydınlık sensörü çalışmıyor sanirim. İleride destekvverirler mi ki?

Işık sensörü ve fonksiyon tuşlarını kullanmak için ( ses tuşları win 8 kurulumundan sonra kullanılabilir durumda zaten ), linkte ki sürücü ve programları kurmanız yeterli.

http://www.sony.com.tr/support/tr/product/VPCF11M1E_H/updates

Bu sürücüleri Önceden Yüklenmiş Sürücü ve Yardımcı Programlar

Windows 7 başlığının altında olduğunu belirtmeliyim.

1- Sony Firmware Extension Parser Driver ( kısaltma olarak SFEP )
    2- Sony Shared Library
    3- Setting Utility Series
    4- Vaio Event Service
    5- Vaio Control Center

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fnrs -- 1 Şubat 2013; 21:08:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fnrs

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Işık sensörü ve fonksiyon tuşlarını kullanmak için ( ses tuşları win 8 kurulumundan sonra kullanılabilir durumda zaten ), linkte ki sürücüleri kurmanız yeterli.

http://www.sony.com.tr/support/tr/product/VPCF11M1E_H/updates

Bu sürücüleri Önceden Yüklenmiş Sürücü ve Yardımcı Programlar

Windows 7 başlığının altında olduğunu belirtmeliyim.

1- Sony Firmware Extension Parser Driver ( kısaltma olarak SFEP )
    2- Sony Shared Library
    3- Setting Utility Series
    4- Vaio Event Service
    5- Vaio Control Center

bu iyi oldu, teşekkür ederiz

• rica ederim. Küçük bir uyarı, linkini verdiğim sürücü ve programlar f11m1e/h için dir. Önceden yüklenmiş Windows 7 başlığı altında ki sürücüler herhangi bir problem çıkarmazken, en son indirilebilir malzeme başlığı altındaki sürücüler kuruluma veya güncellemeye izin vermiyor. Uyumluluk modundan da herhangi bir sonuç alamadığımı, hatalarla karşılaştığımı belirtmeliyim.
  • Yaklasik 2.5 sene once satin almis oldugum Vaio F13Z modeli laptopta ilginc bir ariza olustu.. Laptopu actigimda yaklasik 5 dakika sonra laptop tamamen kilitleniyor, hic bir islem yapamiyorum, laptopu kapatiyorum, hemen aciyorum, maalesef 5 dakika sonra aynisi oluyor.. Yaklasik 2 gundur durum bu.. 5 dakika suruyor en fazla, kilitleniyor.. Garanti suresi bittiginden servise gonderme ihtimalim yok.. 2 sene once SSD harddisk degistirdim, clean install Windows 7 yukledim, acaba arizasini nasil bulabilirim....
    RAM, Processor hepsini degistirebilirim, anakart haric.. Bu problemle karsilasan var mi? Bana cozumunu nasil bulabilecegimi gosterebilecek var mi? hoscakalin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TolgANL

Yaklasik 2.5 sene once satin almis oldugum Vaio F13Z modeli laptopta ilginc bir ariza olustu.. Laptopu actigimda yaklasik 5 dakika sonra laptop tamamen kilitleniyor, hic bir islem yapamiyorum, laptopu kapatiyorum, hemen aciyorum, maalesef 5 dakika sonra aynisi oluyor.. Yaklasik 2 gundur durum bu.. 5 dakika suruyor en fazla, kilitleniyor.. Garanti suresi bittiginden servise gonderme ihtimalim yok.. 2 sene once SSD harddisk degistirdim, clean install Windows 7 yukledim, acaba arizasini nasil bulabilirim....
    RAM, Processor hepsini degistirebilirim, anakart haric.. Bu problemle karsilasan var mi? Bana cozumunu nasil bulabilecegimi gosterebilecek var mi? hoscakalin..

SSD diskte sorun olmuş olabilir mi acaba ? Kendi orijinal hdd'si ile denerseniz bir belki sorun ssd disktedir.
  • Orijinalden alıntı: qx5

SSD diskte sorun olmuş olabilir mi acaba ? Kendi orijinal hdd'si ile denerseniz bir belki sorun ssd disktedir.

SSD diskte hata yok, cunku baska bir harddisk (orjinal) denedim, sorun ayni.. RAM`lari Vaio hardware test ile check yaptim, RAM, CPU, Harddisk `te problem bulamadi..
    CPU sogutucusunda olabilir mi acaba problem.. Speedfan programi ile sicakligini kontrol ediyorum.. Genelde 60 C civarinda cikiyor...
    CPU sogutucusunu degistirmek en basit cozumlerden birisi.. Acaba hangi CPU sogutucusunu kullanabilirim bu Vaio icin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TolgANL

quote:

Orijinalden alıntı: qx5

SSD diskte hata yok, cunku baska bir harddisk (orjinal) denedim, sorun ayni.. RAM`lari Vaio hardware test ile check yaptim, RAM, CPU, Harddisk `te problem bulamadi..
    CPU sogutucusunda olabilir mi acaba problem.. Speedfan programi ile sicakligini kontrol ediyorum.. Genelde 60 C civarinda cikiyor...
    CPU sogutucusunu degistirmek en basit cozumlerden birisi.. Acaba hangi CPU sogutucusunu kullanabilirim bu Vaio icin..

Hımm, belki ssd kontrolcüsünde problem olabilir diye düşündüm. Sorun aslında dediğiniz gibi ısınmaya bağlı resetlenme gibi duruyor ama 60 derecede reset atması biraz saçma. Benim vaio yükte o derecelere çıkıyor ama yinede reset atmıyor.( model: F13M1E

Geçen gün fan sesinden dolayı içini açıp tozunu aldım, termal macunu değiştim. Eskisi kadar ısınmıyor şu an ama fan sesi halen mevcut. Bi termal macun yenilemesi yapın eğen hala sorun devam ederse işlemci ya da ramda bilgisayarın algılamadığı bir sıkıntı olabilir. Yabancı kaynaklarda belki aynı sorun ile karşılaşan insanlar olabilir. İnşaAllah kronik bir sorun değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 6 Şubat 2013; 15:44:14 >

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.