Şimdi Ara

///\\\ VAIO F SERİSİ FAN CLUB- 2010 ///\\\ (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.265
Cevap
13
Favori
226.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qx5

quote:

Orijinalden alıntı: Dizdar42

Selam arkadaşlar. 2010 da almış olduğum VPCF11S1E model bilgisayarımda aldığımdan beri var olan fan sesine artık dayanamıyorum..çıldırmak üzereyim.karımla bile tartışıyorum bu yüzden...
    buradaki yorumları saatlerdir okuyorum ama bu konuda bir sonuca varıldığını göremedim.
    bu sorunu olan arkadaşlar ne yaptılar acaba merak ediyorum. kendim çok anlamadığımdan bir bilgisayarcıya gidip fanı değiştirmek istiyorum.bu çözüm olurmu sizce..

Kronik sorun, bende fan değişmeyi düşündüm ancak bu kadar ısınan bir makineyi bu fandan başkasıda kesmez gibi. O yüzden temizleyip kullanmaya devam ediyorum. Bu arada benim makinem vpcf13m1e/h

Yok hocam artık dayanamıyorum.aynı güçte ama ses yapmayan bir fan mutlaka vardır.geçenlerde bir bilgisayarcıyla konuştum hallederiz dedi ama bakalım nasıl olacak.
    Daha sonrada SSD taktırmayı düşünüyorum...

• quote:

quote:

quote:

Selam arkadaşlar. 2010 da almış olduğum VPCF11S1E model bilgisayarımda aldığımdan beri var olan fan sesine artık dayanamıyorum..çıldırmak üzereyim.karımla bile tartışıyorum bu yüzden...
    buradaki yorumları saatlerdir okuyorum ama bu konuda bir sonuca varıldığını göremedim.
    bu sorunu olan arkadaşlar ne yaptılar acaba merak ediyorum. kendim çok anlamadığımdan bir bilgisayarcıya gidip fanı değiştirmek istiyorum.bu çözüm olurmu sizce..

Kronik sorun, bende fan değişmeyi düşündüm ancak bu kadar ısınan bir makineyi bu fandan başkasıda kesmez gibi. O yüzden temizleyip kullanmaya devam ediyorum. Bu arada benim makinem vpcf13m1e/h

Yok hocam artık dayanamıyorum.aynı güçte ama ses yapmayan bir fan mutlaka vardır.geçenlerde bir bilgisayarcıyla konuştum hallederiz dedi ama bakalım nasıl olacak.
    Daha sonrada SSD taktırmayı düşünüyorum...

Eğer işe yararsa ben de bir dakika durmam. Gün oluyor camdan aşağı atasım geliyor fan sesinden dolayı. Aynı işlemciye sahip ya da daha güçlü makineler , başka markalarda gayet sessiz çalışıyor, örneğin lenovo. Zamanında kampanyaya aldanıp internetten aldım ama pişmanım şimdi incelemeden aldığım için. Hem ağır (3,5kg) , hem gürültülü ve son 1 aydır farkettiğim 2 senelik makinen pilinin ölmüş olması, bir daha tövbe ederim ki sony laptop almam herhalde. İsmine, bir başka modelinin yorumlarına aldandım ama tövbe bir daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 30 Haziran 2013; 3:26:29 >

• Ekle knka vaio iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi gunler;

F serisi (VPCF126FM) notebook a win 8 yükledim

fn tuşları ve klavye ışık sensörünün driverlarını bulamıyorum yardımcı olacak arkadaşlar var mı acaba(olan driverlarda çalışmıyor yani desteklemiyor)

veya bu şekilde sorun yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlardan cevap bekliyprum
  • quote:

Orijinalden alıntı: adams28

iyi gunler;

F serisi (VPCF126FM) notebook a win 8 yükledim

fn tuşları ve klavye ışık sensörünün driverlarını bulamıyorum yardımcı olacak arkadaşlar var mı acaba(olan driverlarda çalışmıyor yani desteklemiyor)

veya bu şekilde sorun yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlardan cevap bekliyprum

sony sitesine gir ,orda ÖNCEDEN YÜKLENMİŞ WİNDOWS 7 ADI ALTINDA driverler var onları yükle çalışır ,ben de Windows 8.1 re geçtim f11 m1e dir ,bu driverler 8 de uyar ,8.1 re de uyar.ilk önce VAVİO KONTROL CENTER BUNU YÜKLE,SONRA SHARED LİBRARY,SONRA,UTİLİTY SERİES,SONRA VAİO EVENT SERVİS .yalnız unutmadan bi daha söyleyim ÖNCEDEN YÜKLENMİŞ WİNDOW 7 ADI ALTINDAKİ DRİVERLERİ İNDİRECEN UNUTMA
  • ornuta O kullanıcısına yanıt
    kardeş teşekkür ederim;

ama ben esupport üzerinden indirmeye calıştım ama senin dediğin bölümü "önceden yüklenmiş" kısmını bulamadım. bana bir link verirsen sevinirim.
  • Sony VAIO F Series VPC-F11NFX/H - 16.4" - Core i7 720QM - Windows 7 Home Premium 64-bit - 4 GB RAM - 500 GB HDD
    satıyorum alan olursa fiyat tekliflerine açığım
    pili 15 dakika ancak gidiyor artık ömrü bitmiş
    onun dışında bir sorunu yok
    ilgilenen olursa resim gönderirim
  • Arkadaşlar f22l1e/b kullanıyorum. Bu makinenin touchpad ini değiştirmek mümkün mü sıvı teması var touchpad temizledim ama nafile. Eğer böyle bir imkan varsa yedek parça olarak touchpad i nereden bulabilirim 2. el olsa da farketmez yeter ki verdiğim paranın karşılığını versin. Aynı durum klavye için de geçerli onu da değiştireceğim, piyasada bir çok yerden klavye bulabiliyorum ama alttaki led ışığı yok çoğu klavyede. Kısacası hem touchpad hem de klavyeye ihtiyacım var tavsiyeleriniz neler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laerrof -- 18 Haziran 2014; 14:25:32 >
  • Arkadaşlar ben de 1 yılı aşkın süredir sony vaio VPCF23S1E/B kullanıcısım. Önceden belirtildiği gibi ilk alındığında içinde çok gereksiz ve yavaşlatan programlarla yüklü geldi. Ben baştan formatlayıp kendi temiz windowsumu yükledim o yavaşlamadan kurtuldum. Bu bilgisayarda gördüğüm içinde gelen diskin aşırı yavaş olmasıydı. 1 gb civarı bir dosya kopyalamaya kalktıgınızda ya da internetten bu boyutta bir dosyayı indirip diske kaydetmeye calıstıgında 5-10 dk boyunca bilgisayar donuyor ve yazma işlemi bitene kadar hiç cevap vermiyordu. Garanti süresindeydi ama bu sorun öylesine sinir bozucuydu ki dayanamayıp bir ssd disk alıp kendi içindeki diski değiştirdim çok rahat ettim. Şu an tavsiyelerinize ihtiyaç duyduğum başka bir konu var. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bilgisayarın fanı aşırı derecede ses çıkarmaya başladı. Sesi rahatsız etmemekle birlikte bir süre sonra ısıdan dolayı bilgisayar kendi kendini kapatıyor. Bu notebook modeliyle uyumlu bildiğiniz bir notebook soğutucusu var mıdır? Alırsam ne kadar etkili olur? En azından bu kapanma sorununun önüne geçebilir miyim ?

Teşekkürler

• arkadaşlar çok zaman oldu ama windows 10 teklifi geldimi sizede ne yapacaksınız bu konuda gerçi bu pc yi kullanan kaldımı onuda bilmiyorum ama
  • Sarper 77 S kullanıcısına yanıt
    Son güncellemeleri yapınca geldi.(Windows7) Elbette kullanıyoruz pc yi :) , aralık ayında ssd aldım ve şu an canavar gibi. Windows 10 ile beraber Ram'i de yükseltmeyi de düşünüyorum. Bozulmazsa daha uzun süre de kullanırım inşaAllah.
  • quote:

Son güncellemeleri yapınca geldi.(Windows7) Elbette kullanıyoruz pc yi :) , aralık ayında ssd aldım ve şu an canavar gibi. Windows 10 ile beraber Ram'i de yükseltmeyi de düşünüyorum. Bozulmazsa daha uzun süre de kullanırım inşaAllah.

evet 29 temmuza kadar iptal etmez iseniz kurulacak diyor umarım bi sakatlık olmaz ne diye ücretsiz sundularki bu win 10 u
  • Benim cihaza Wındows 10 al geldi...

Model VPCF12Z1E

Fakat vaıo destekte Windows 10 listesinde yok...

Kullanıcılarına 15/08/2015 ten sonra yükseltme yapın uyarısında bulunuyorlar...

http://www.sony-asia.com/microsite/support/win10/tr/index.html

http://www.sony-asia.com/microsite/support/win10/tr/Vaio_Win7.html

• mngb kullanıcısına yanıt
    Diğer serilerde örneğin windows 8 ön yüklü bilgisayarlarda driverların kasım 2015 de çıkacağını mı yazmış ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mngb kullanıcısına yanıt
    win 10 un hangi sürümü olacak acaba
  • Arkadaşlar Windows7 yüklü vaio VPCF24M1E kullanıyorum.. Sony resmi sayfasından Win7 ön yüklü vaio larda Windows10 için sürücü, yazılım, yardımcı program vs.. desteği vermiyeceğini daha önce belirtmişti.. Sadece Win7 ön yüklü gelen vaio lar için Win10 yüklenmesi sonucu kaynaklanabilecek sorunlar için testler yaptığını , bu testlerin sonucunu açıklayacağını söylemişti.. Bugün baktım test sonuçları açıklanmış ve bende ki F2 serisi Vaio 'un tüm testleri Win10 için sorunsuz diyor.. Fakat şimdi Sony sürücü ve yazılım desteği vermicek..

Sormak istediğim eğer Windows 10 'a geçersek vaio care, wi-fi on/off tuşu, fn tuşları, vaio control center, klavye aydınlatması gibi özelliklerde soruzsuz yaşarmıyım..?? Bu yazlım ve uygulamarın olmaması benim için bayaa bi sıkıntı çıkaracak.. Arkadaşlar Windows 7 'li Vaio kullanıpta Windows 10'a geçen arkadaşlar var mı? Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevirim..

Sony'nin Windows 7 ön-yüklü gelen vaio larda Windows 10 ile yaptığı test sonuçları;

(P): Geçti. NOT: temel konular test edilmiştir. Bu temel testlerden geçmiş olması tüm uyumluluk sorunlarının ortadan kalktığını garanti altına almaz.
    (F1): Kritik (Mavi ekran) hataları AMD/Intel Hibrit (Değiştirilebilir) Grafik sistemlerinde meydana gelmektedir. Sisteminizde Hibrit Grafik GPU'su olup olmadığını öğrenmek için Windows Aygıt Yöneticisine gidin (AMD ve Intel ekran adaptörleri gözükecektir) ya da bu web sitesinden modelinizle ilgili Özellikler kısmını ziyaret edin.
    (F2): Windows Aygıt Yöneticisinde 'Ricoh PCIe Memory Stick Host Controller’ yanında sarı ünlem işareti var.
    (F3): PC uykudan ya da hazırda bekletmeden çıktıktan sonra dokunmatik yüzey çalışmıyor.
    (F4): Kamera uygulaması siyah önizleme ekranı gösteriyor.
    (-): Test edilmeyecektir
    (O): Seçili serilerde yok.

Not: Sony Türkiye sayfasında ki test sonuçları hakkindaki şema'da bazı hatalar bulunmaktadır.. Bu sebebten şema Sony UK 'dan alınmıştır.

http://www.sony-europe.com/support/kb/images/126760_Table_Level3.PNG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 30 Ağustos 2015; 19:10:01 >

• VPC F13M1EH Modelini kullanıyorum. Yükseltme ile lisansı aktif ettikten sonra birde temiz kurulum yaptım. Sürücüler noktasında yükleme sonrası iki donanımı görmemişti birisi

Ricoh PCIe Memory Stick Host Controller ve diğeri de Sony Firmware Extension Parser Device. Daha önceden windows 7 sürücülerini indirdiğim için bu ikisini de windows 7 sürücüleri ile tanıttım. Birde drive booster 2 programı ile genel bir tarama yaptım, ve o program ile de mevcut tanınmış driverları yeni sürümleri ile güncelledim.

Not: Ekran kartınız nvidia ise, nvidianın sitesinden yeni yayınladığı experiince programını indirin ve ekran kartı sürücüsünün indirilip kurulmasını sağlayın.
    http://www.nvidia.com.tr/object/geforce-experience-tr.html

Bende klavye aydınlatması yok onun için bir şey diyemiyeceğim ancak Fn ve vaio control center programlarını yine windows 7 için olanlarını kurdum. Bu iki program kurulmadan önce Setting_Utility_Series_5.3.0.07231 ve Sony_Shared_Library_5.7.0.06070 programlarının önceden kurulması gerekiyor. Belirttiğim gibi ben daha önce windows 7 için bunları indirdiğim için mevcut dosyaları kurdum ve şu an Fn ve vaio control center sorunsuz çalışıyor. Hatta otomatik ekran ışığı sensörü bile çalışıyor.

Ben tek windows 10 ile yaşadığım tek sorun bilgisayarı kapat dedikten sonra 3-4 saniye içinde ekran kapanıyor ancak cihaz en az 2-3 dakika daha çalışmaya devam ediyordu. Bu sorun windows 8 li sürümlerde olan bir sorunmuş, güç seçeneklerinden hızlı başlat seçeneğini kapatınca bu sorundan da kurtuldum, ayrıntılı açıklama aşağıda ki linkte.

http://forum.donanimhaber.com/m_109014126/f_//tm.htm#109336598

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qx5 -- 26 Ağustos 2015; 17:33:33 >

• Windows 10 için benim gibi yerel hesap kullanıyorsanız kullanıcı resmi için aşağıdaki resimi kullanabilirsiniz. Netten bulup hesapla uyumlu olacak şekilde düzenledim.

• win 10 u kurdum ve kullanıyorum sorun yok gibi şimdilik sanırım 20-25 gün oldu
  • 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.