Şimdi Ara

Vaillant kombi arızaları cevaplanır (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
20
Favori
120.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teşekkürler

şimdilik hassas ayar yapınca sorun olmuyor ama potu benim değiştirmem uğraştırır.

ne kadar masrafı olur araştırayım.

• Merhaba, Vaillant VCK kombinin 3 yollu vana arızası vermişti. Değiştirttim ve düzelmişti ama aradan 5 sene geçince yine aynı sıkıntılar mevcut. Yine 3 yollu vana arızası nüksetti.. Kaloriferin ısınmasında problem yok, ama sıcak suyu orta seviyede açınca kombi ateşlemiyor. Musluğu çok aşırı son tazyikte açınca ateşliyor.

Kombinin içindeki 3 yollu vananın yanındaki Switch'i penseyle biraz bastırdım. Bu sayede sıcak su musluğunu açınca daha erken ateşlemesini sağladım. Şimdilik idare ediyor ama arada sırada yine yanmıyor. 3 yollu vanada mı sıkıntı var??

Ayrıca kombideki doldurma musluğu da içine kendiliğinden su alıyor 2-3 günde bir suyunu boşaltmam gerekiyor, kombinin basıncı yükseldiği için.. Bunun nedeni musluk dışında bir şey olabilir mi? Teşekkürler.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serphts -- 2 Ocak 2021; 13:18:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Vaillant EcoTEC Plus Tr 346/3-5 model kombi F27 hata kodu verdi

Servis gelip anakart değişmeli dedi , ateşlemeye geçmiyor kombi.

Anakart tamir ettirebilceğimiz tanıdık yer yada uyguna alabileceğimiz yer var mı ?

• Eger kombinizi tamir ettirmediyseniz ben bulundugunuz bölgede servis işi yapıyorum.

Size bu konuda yardımcı olmak isterim.

İstanbul,kartal- pendik-maltepe bölgesine kombi servis hizmeti vermekteyim.

• Ustalarım Selamlar.

vaillant vuw 242/2-3 model kombi ateşleme arızasına düşüyor. resetledikten sonra ilk ateşlemeyi yapıyor petekleri gerekli ısıya getirene kadar çalışıyor sıcak su da akıyor bu arada petekler ısınınca bekleme konumuna geçiyor ateşleme sönüyor yani petekler soğuyunca tekrar ateşlemeye çalışıyor ama ateşlemiyor 2 kere deneyip hataya düşüyor. Servis olduğunu söyleyeni birisi geldi fan bozulmuş değişmesi gerekiyor dedi 1250 fiyat verdi. 2. sorun da 1.5 bar olan basınç seviyesi ısıtma gerçekleştiyğinde 2.5 3 bara kadar çıkıyor petekler soğuyunca tekrar düşüyor basınç bu sanırım genleşme tankından kaynaklanıyor sibopu ittirince su fışkırıyor içinden.

Özetle ben bu fanı ve genleşme tankını değiştirsem kombinin sorunları çözülür mü?

Sevgiler Saygılar.

• @ebu abdillah merhaba. daha önce yazmıştım kombiye su basma problemi vardı.Seristarafından doldurma muslugu degişti.daha sonra pompa degişmişti özel serviste. Tabi bu işlemler sonrası bayagı geçti.

Bu sefer yine kombi su basmaya başladı. Yetkili servis geldi bakımlarının uzun süredir yapılmadıgı söylediler genleşme tankında hava kalmamış ondan olmuş dediler.Bakım yaptılar 230 TL bakım ücreti alıp gittiler.Yaklaşık 1 hafta anca olmuştur 2,5 bara tekrar çıkınca suyunu azaltıp 1,5 bara düşürdük.

Servisin söyledigi esanjör delikse kombi arası tutar yenisini alın ama bu hava tankında hava kalmamış ondan demişlerdi.

Sizce durum nedir.

Kombinin modelinibilmiyorum ama bu;

https://www.sahibinden.com/arama?category=23756

• alembizim kullanıcısına yanıt

basınç yükselmesinin genleşme tankıyla alakası yok zaten, şöyle alakalı olabilir; petekler soğukken normal basınç iken ısındığında basınç yükselip soğuyunca tekrar düşüyorsa genleşme tankının havası az/yok diyebiliriz ama sürekli yükselen basıncın tek sebebi doldurma musluğudur(plakalı eşanjörde olabilir fakat eşanjör kolay delinmez). eğer musluk(eşanjörde olabilir) bozuksa ki öyle görünüyor; genleşme tankında hava yokken 1 günde basınç yükseliyorsa genleşme tankında hava varken 5-7 günde yükselir. musluk testi basit zaten. bu forumda bahside size veya başka birine detaylı anlatıldı.

bakımı 230 tlye yapan kişinin eşanjör fiyatını düşünülmez tabi. önce musluktan emin olunmalı eğer eşanjör ise ikinci el taktırın(eşanjör olmama ihtimali %99)

• birde 230 tlye bakım yapan kim ise önce o servisten kurtulun, başka birini bulun

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

basınç yükselmesinin genleşme tankıyla alakası yok zaten, şöyle alakalı olabilir; petekler soğukken normal basınç iken ısındığında basınç yükselip soğuyunca tekrar düşüyorsa genleşme tankının havası az/yok diyebiliriz ama sürekli yükselen basıncın tek sebebi doldurma musluğudur(plakalı eşanjörde olabilir fakat eşanjör kolay delinmez). eğer musluk(eşanjörde olabilir) bozuksa ki öyle görünüyor; genleşme tankında hava yokken 1 günde basınç yükseliyorsa genleşme tankında hava varken 5-7 günde yükselir. musluk testi basit zaten. bu forumda bahside size veya başka birine detaylı anlatıldı.

bakımı 230 tlye yapan kişinin eşanjör fiyatını düşünülmez tabi. önce musluktan emin olunmalı eğer eşanjör ise ikinci el taktırın(eşanjör olmama ihtimali %99)

Üstad 230 TL kombi bakımını yapan vaillant yetkili servisi. Zaten hiçbirşey yapmasalar 100 TL ücret alacaklar.Vaillant yetkili servisi çok pahalı.

Anlattı da bende tam olarak anlamadım.Muhtemelen sizin dediginiz gibidemişte olabilir.

Daha önce 1 yada 2 sene olmamıştır bu musluk yine yetkili servis tarafından degişti.Size yazmıştım sizde tarifetmiştiniz.Gelen yetkiliserviselemanı sizin dediginiz gibi yapmıştı.

Bu sefer ki gelen kişi ya esanjör ya hava tankından dedi baktı etti bu hava tankından dedi.Doldurma muslugunun oraya dokunmadı sanki.O üstteki tanka hava bastı birde radyatör gibi bir malzeme vardı yanma kısmının orda onu yıkadı bakım yaptı vs.

Esanjör için 1500 TL civarında bir rakam söyledi ama ondan degil dedi.Onu alacagınıza yeni kombi alın dedi hatta.

Yeni kombi yoguşmalı olacak bu seferde onun su çıkışı oluyormuş onun için kırma delme işi olacak.

Bakalım bir daha su seviyesi yükselecek mi?Bir daha yükselirse musluk içindediginizi denerim yada servise tekrar durumu anlatırım.

Esanjörün ikincieli ne kadardır? Daha önce ikinciel pompa taktırmıştık. Bu sanayiden çıkmayan arabaya döndüsenede 2/3 kere servis ugruyor degişmeyen parçası sayılıdır heralde

• Vaillant 242.3.3 kombim sıcak suyu ılık veriyor yâda suyu kaynatmiyor herhangi arıza işareti veya Petek ısıtmada bir sıkıntı yok sebep ne olabilir.

• Merhaba. Vaillant Turbo Tec vuw 202/3-5 kombim var. Bakımları düzenli olarak yetkili serviste yaptırdım. 6 yıllık makina. Yakın zaman da F29 hatası vermeye başladı. Reset atınca düzeliyor tekrar gün içinde 2-3 defa vermeye başladı. Arada birde F71 arızası veriyor. servisi çağırdım arızası görünmüyor dedi gaz ayarı yaptı ve bakım yaptı gitti. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

• YaktınBeniTavşan Y kullanıcısına yanıt

gaz valfi tamir edilecek yada deyişecek

• Teşekkürler. Bir sorum daha olacak F71 arızası sensör müdür yoksa gaz valfi ile alakalimidir?

• merhaba arkadaşlar,

benim kombinin su basıncı ve fan motorundan dolayı gürültülü çalışma problemi var, yetkili servis baktı. basınç tankı patlamış su geliyor dedi, fan motoru içinde değişecek, birde bakım yapmamız lazım dedi basınç tankı için 980 fan motoru için 710, işcilik 210 tl toplam 1900 tl istedi. parça fiyatlı internette çok düşük, bu fiyatlar yan sanayi parçalar için mi? tamam yetkili servis pahalı olur da parça fiyatları yetkili servis için normal midir?

• kemal_1296 K kullanıcısına yanıt

orjinal tank artı fanıda burda olsan tümü 550tl

• merhaba arkadaşlar. turbotec pro model kombim var. normalde bir sıkıntım yoktu oda termostatı bağladım kombi kartında rt yazan yere. termostat honeywell marka arkadaş ile beraber aldık. bizim kombi de şu şekilde bir sorun oluyor termostat komut veriyor ama bazen ekranda kum saati yanıp sönüyor. biraz araştırdım bir kaç arıza sebep olabilir deniyor. termostat öncesi bu arıza olmadığı için şu an ki durumu çözemedim. termostat komut yolluyor kombi her komutta çalışmadığı için ev soğuk kalıyor

• merhaba arkadaşlar vaillant kombide basınç saati sıfırda su vanasını açtım ama su gelmiyor arıza bildirimi yok basınç saati bozulmuş olabilir mi? nasıl anlayabilirim.

• betim B kullanıcısına yanıt
    Filtreleriniz kirlenmiş olabilir onları kontrol edin.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.