Şimdi Ara

Vaillant kombi arızaları cevaplanır (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
20
Favori
120.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Plakalı eşanjör şişmiş akıtıyor, şebeke suyu basınçlı geliyor.
    Ayrıca su Doldurma vanası arızalı
    Gerizekalı servis sağlam pompaya arızalı diyip değişrirmesine izin vermeyince
    emniyet ventili de bozmuş.
    Alibeyköy deyim yapabilecek usta var mıdır

Vaillant kombi arızaları cevaplanır
  • ! aydır kullandığım Vaillant ecotec plus 346/5-5 kombim sık sık F38 ve F39 hatası vermeye başladı yaklaşık 10 gündür. Başlangıçta günde 1 kez verirken şimdi 3-4 kez veriyor bu hataları. Her sfereinde resetleyip yeniden çaılıştırıyorum. Servis çağırdım servis elemanı kombinin ateşleme bujisi kablosu arızalı deyip yeni kablo takılacak dedi. Bence bu sorun kablodan değil diye düşünüyorum. Araştırınca gaz vanası veya kart arızası olabilir diyorlar. Sizce kablodan yapma olasılığı varmı?

4 gündür kablonun gelmesini bekliyorum. Piyasadaki en phalı kombinin böyle saçma sapan arızalar vermesi çok rahatsız edici. Neticede reklamlarda bas bas "kombim vaillant kafam rahat" diyorlar ama benim kafam rahat hiç rahat değil.

Konu ie ilgili görüşünüz nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• tornadosi T kullanıcısına yanıt

F38 ve 39 olduğuna emin misin? 28 29 olabilir mi? arıza kodlarına bakıyorum 38 39 göremiyorum.

Yoğuşma giderine baktın mı
  • Evet haklısınız. F28 ve F29 hatalarıymış. Yanlış yazmışım. Yoğuşma gideri açık ve akış var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erelax cihazıma uyarı gelmese sorun olduğunu anlamayacağım. Resetledikten sonra tekrar normal çalışmasına devam ediyor. Birsürü neden olabilir görünüyor hata kodları listesine göre gaz problemi olsa hiç tekrar ateşlemez . Bana kart arızası gibi geliyor ama servis ateşleme kablosunda sorun var dedi. 4-5 gündür kablonun gelmesini bekliyorum.

• Çektiğim video üzerinde ki işlemi yaparak elektronik kart kontrolü ve diğer elemanlar test edebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talipb -- 5 Aralık 2020; 22:38:54 >
  • linkte sorun sanırım yenilerseniz sevinirim. teşekkürler

https://www.youtube.com/watch?v=_qf62cPP7eg&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talipb -- 5 Aralık 2020; 23:35:8 >
  • Testi yaptım kart arızası yok görünüyor.

• Sizin arıza kablodan ziyade gaz valf kaynaklı olduğu kanısındayım .vidyoda gösterdiğim servis kısmından fonksiyon bölümünden T08 brülör test edin çalışıyor ise ateşleme ve gaz geliyordur
  • Kombiyi resetleyince yanıyor zaten ateşleme problemi veya gaz olmasa kombi yanmaz. Ara ara F28 ve F29 verip duruyor resetleyince tekrar normal yanmaya başlıyor.

Brülor testini yapıp bakayım bir sorun varmı diye.

Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

• Arasıra oluyor ise valf kaynaklı olma ihtimali var https://www.youtube.com/watch?v=f7wr1KSh0jc&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talipb -- 6 Aralık 2020; 18:44:26 >
  • ppemo P kullanıcısına yanıt

Kardeşim bizim kombinin aynısının çıkmasını aldım 350TL ye. 3 yollusu bozuk değilmiş onu bizim kombiye aktardık. Senin sorunun dediğin gibi büyük ihtimalle akış türbininde. Çok maliyetli birşey değil. Bi ihtimalle eşanjöründe kireç tutmuş olabilir.

• Vaillant Calormatic 370f oda termostatı bazen istenilen sıcaklığın üzerine kadar kombiyi çalıştırıyor.Sorun ne olabilir.Atıyorum odayı gündüz modda 23 dereceye ayarlıyorum.Bazen sıcaklığı 25 lere kadar çıkartıyor.Yardım arkadaşlar

• Merhaba arkadaşlar, kışa girmeden vaillant eco tec kombiye bakım yaptırdım yetkili servis tarafından, inanın verdiğim 220 tl çöp oldu adamlar aç kapa yapıp kombi iç kapağını cifle temizliyor hissiyatı aldım,

15-20 gün sonra kombi bazen çalışıyor bazen hataya düşüyor duşta soğuksu kötü oluyor :D , kombi bildiğin kafasına göre takılıyor hata ekranlarını ekleyeceğim ateşleme hatasını resetleyince düzeliyor lakin diğer yanma odası hava çıkış hata simgeleri ekranda yanıp sönüyor, kombi tam ateşleme yapacakken bu iki simge yanıp sönmeye başlıyor lütfen yardımcı olurmusunuz.

• Gaz ile alakalı sorun valf arızası kart arızası olabilr. cihazın kapağını açın vakfe biraz vurun ve reset atın tekrar derneyin
  • merhaba,

kalorifer düğmemizde böyle bir sorun var acaba düğme değişse düzelir mi yoksa potansiyometre vs de mi değişmeli?

• haybora kullanıcısına yanıt

evet pot değişecek. yeni pota göre düğme kenarı kesilecek. orjinal tipte pot yok

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.