Şimdi Ara

Uzunlara Led Kit(Bi-Xenon etkisi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
8
Favori
9.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ondan eminim de ne kadar bu zevk surer ondan emin olamiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Ondan eminim de ne kadar bu zevk surer ondan emin olamiyorum.
    Sen selektör yapıp milletin nasıl kaçıştığını görünce her selektörde zevk alacaksın

Şaka bi yana gerçekten heves geçmez aşırı şekilde milleti uyarıyor
  • Bende bi-xenon var zaten dostum. Selektor manyagi degilim ama diger araclarimda eksigini hissetmiyorum diyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Bende bi-xenon var zaten dostum. Selektor manyagi degilim ama diger araclarimda eksigini hissetmiyorum diyemem.
    Senin aracını bilmediğim için öyle dedim ama Bi-xenona alışınca Halojen selektör sıkıntı oluyor
  • 2008 Passat B6 kasanin uzunlarina montajını yaptım bugün.

Lamba yuvaya girmedi.Püskül kısmını komple kestim.Maalesef arıza lambasi yaktı.

Performans olarak aracı hareket ettirmedim ancak oldugu yerde gözlemlediğim kadarıyla şimşek etkisini yakalayacak gibi duruyor ,halojene göre bariz bir üstünlüğü var.Eğer uzagı gostermedede iyiyse "tamam oldu bu" diyebileceğim.

Kısalarada düşündüm ama püskül kesme kısmı pek içime sinmedi ,farı eritebilir.
  • bde B kullanıcısına yanıt
    Valla hocam geçmiş olsun. Benim araba Sportage olunca far kapağı yuvası büyük ve uzak doğu arası olduğundan Canbus fln lazım değil arıza ışığı yakmıyor.
  • Hocam sizin aracı bilmem ancak benimkinde arıza lambasi yaktı.Katlanacaz artık napalim
    Şimşek gibi selektör yaptıktan sonra yan arıza lambası yan diyeceksiniz tabi şuda var W düşüklüğünden uzunlara elektrik akımını kesebilir
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam araç çalıştığı gibi yakıyor lambayı.Yanarken akım kesme gibi bir durum yok.
    Kullandiginiz X-HP50 Cree LED 235 - 245 °C araligina en fazla dayanir sonra bozulur, 85°C Gecmesi de pek onerilmez , ancak bu isilar farlarin aslinda tasarlandigi Halojen Xenon Cekirdeginden cok daha dusuk isilara gelir. Xenon Far 300°C'den fazla isinir bildigim. Bu Puskullerin amaci daha soguk calissada daha hassas olan LED Cekirdegini korumak, Fariniza birsey olmaz, Ancak LEDleriniz uzun sureli yanmada bozulabilir ama Farinizi eritmez.

Ariza isigi, Normalde 55W olmasi beklenen Halojen ampulleriniz Su anda 12V x 1.5A = 18W cekiyor, Bu nedenle ariza lambasi yaniyor, Beklenilen tuketim 55W, Bu nedenle ampul ariza yakiyor olabilir, Belki Ledlere Paralel olarak her led ampule,2 adet w5w Park Ampulu baglayabilirseniz, 10W+18W = 28W Yari degeri gecerse sonebilir. Bunun yerine ayni direnc saglayan Canbus adaptoru denen nispeten daha profesyonel urunler var,

http://tr.aliexpress.com/item/1set-1pcs-BAY15D-1157-S25-Canbus-LED-Light-Bulb-Warning-Decoder-Load-Resistor-Socket-Error-Fit/32502098323.html?spm=2114.010208.8.58.J7Gy7c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 27 Haziran 2016; 10:22:44 >

• Detaylı bilgilendirme için tesekkürer.

Decoder 60 tl gibi bir rakam tutuyor,şimdilik gerek görmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Hayırlı uğurlu olsun. Alıp taktığınızda uzunlardaki değişim fark edeceksiniz.

biraz konu hortlayacak ama bir sorum olacaktı, eski model e36 aracım var bu uzunlardan alsam aracın gücü bunlara yeter mi? w yetersiz kalma gibi bişey olur mu? birde far yanma ısınması vs.. bişey başıma gelir mi? hala kullanıyormusunuz memnunmusunuz?
    teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Hayırlı uğurlu olsun. Alıp taktığınızda uzunlardaki değişim fark edeceksiniz.

Alıntıları Göster
    Bende cruze aracıma aldım h4 ledlerden şuanda gayet memnunun xenon taktıracaktım son anda bunu aldım taktırdım şu an bir sıkıntı yok maşallah.
  • Scoobz S kullanıcısına yanıt
    Uzunlarda hiç birşey olmaz :) Hatta 12000 Lümen olanı var onu alın...
    E36ya hangi H türünden almam gerekiyor bunu bilmiyorum, Birde ben Afyon dayım aliexpresten Afyona kaç sipariş olacakta kaç günde gelecek, Türkiye içi bir internet sitesinde var mı acaba bu ürünler?

Bu ürün şimşek etkisi yapar mı sellektörde?
    http://www.ebay.com/itm/12000-LUMENS-72W-CREE-G8-LED-KIT-H7-Headlight-Conversion-Replacement-Bulbs-/121841925450

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scoobz -- 13 Temmuz 2016; 13:58:35 >
    E36 uzunları ya H7 yada H1'dir. Uzunlardaki ampulü söktüğünde üzerinde yazar. Türkiyede bu ürünlerden yok
    http://tr.aliexpress.com/item/Araba-Styling-72-W-12000LM-H4-Y-ksek-Low-ift-I-n-6500-K-CREE-XHP50/32672996145.html?spm=2114.49010108.5.1.kf8TUo&scm=1007.12783.35057.0 15 20 günde gelir

Büyük ihtimalle H7 dir değilse H1 olarak linkteki ürünü al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 13 Temmuz 2016; 14:19:55 >

'' Farlarınız OEM ZKW kısalar H1 uzunlar da H1 miş öyle, yapılacak en uygun şey mevcut halojen merceğin bi-xenon mercekle değişimidir . Halojen merceğe xenon takarak iyi bir aydınlatma elde edemezsiniz . Uzun reflektöre kaliteli Led ampul takılabilir şehir içinde fazlası ile iş görür ama uzun yolda yetersiz kalır , bu yetersizliği bi-xenon mercek takarak bertaraf edebilirsiniz ... ''

denildi forumdaki bir arkadaş tarafından, sanırım şöyle yapmam gerekiyor;
    -Halojen mercekler yerine xenon mercek alınacak
    -Halojen kısa farlar gidecek kısalar için xenon far alınacak
    -Halojen uzun farlar sökülcek yerine Led farlar kullanılacak uzunda
    Doğru anlamışmıyım?
    E36 lar 2 tip ya H7 ya H1 lütfen uzunlardaki ampulü sök tam sonuca varırsın.

O arkadaş şundan bahsediyor. Halojen merceğe Xenon takmak iyi birşey değil. Bunun yerine farı açıp Bi-xenon mercek montajı yapıp 500-750 lira arasına D1S D2S kit alıp kullanmak. Bu dediğine %100 katılıyorum en sağlıklısı. Ama şu var bu kadar paraya gerek var mı. Bu yüzden sadece uzunlara kullanacağın için Led alman daha iyi hatta E36 kısaları mercekli kısalarada al tam olsun
    Merceklere hiç dokunmasam, kısalara xenon far taksam hiç mi aydınlatmayacak suanki halojen kadarda mı? :)

uzunlarada h1 9600 yada 12000 lümen bu ledlerden alsam sizce nasıl olur? Benim endişem farlarım mercekli olduğu için sellektör yaptığımda şimşek yapmaması?
    Bu arada şu ürünler nasıl?
    http://www.ebay.co.uk/itm/80W-9600LM-H1-H4-H7-LED-Headlight-Kit-High-Low-Beam-6000K-CREE-LED-Lamp-/291740920162?hash=item43ed1d2962
    http://www.ebay.co.uk/itm/80W-9600lm-H1-H4-H7-H11-COB-LED-Light-Headlight-Kit-6000k-Canbus-Kit-/262423620856?hash=item3d19aaacf8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scoobz -- 13 Temmuz 2016; 15:01:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Scoobz

Merceklere hiç dokunmasam, kısalara xenon far taksam hiç mi aydınlatmayacak suanki halojen kadarda mı? :)

uzunlarada h1 9600 yada 12000 lümen bu ledlerden alsam sizce nasıl olur? Benim endişem farlarım mercekli olduğu için sellektör yaptığımda şimşek yapmaması?
    Bu arada şu ürünler nasıl?
    http://www.ebay.co.uk/itm/80W-9600LM-H1-H4-H7-LED-Headlight-Kit-High-Low-Beam-6000K-CREE-LED-Lamp-/291740920162?hash=item43ed1d2962
    http://www.ebay.co.uk/itm/80W-9600lm-H1-H4-H7-H11-COB-LED-Light-Headlight-Kit-6000k-Canbus-Kit-/262423620856?hash=item3d19aaacf8

Şimdi sizin Kısalar Mercekli uzunlar merceksizdir.

Kısalara Xenon takmak yerine Led alın 9600 veya 12000 Lümen.

Yeterki Şuan aracınızdaki ampulleri sökün şimdi bakın ne olduğuna öyle sipariş verin

Ben böyle yaptım çünkü

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.