Şimdi Ara

UZUN YOLDA UYUMAMAK İÇİN NE YAPMALI? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
265
Cevap
3
Favori
82.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Kendini dusunmuyosan kaza yapı oldurebilecegin insanları düşün bence

yok sanırım alkol alıp araç kullandığını söylememiş arkadaş yanlış anlaşılmasın
  • En son 1100 km. civarı hiç uyumadan yol yaptım.
    Sabah 8:45'te çıktım, gece 23:30 civarı vardım.
    Yeri geldi 150 km/s, yeri geldi 30-40 km/s hızlarda gittim...
    Mola olarak 3 kere 20'şer dakika civarı durdum...

Sonlara doğru kendimi bilgisayar oyununda araba kullanıyor gibi hissetmeye başlamıştım...
    Çok şükür kazasız belasız atlattım.
    Tavsiyem; gündüz seyahat edilecekse, öğlen saatlerindeki 1 saatlik uyku inanılmaz güç verir...
  • levent yüksel ölürüm yoluna dinle..iyi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drozia

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Kendini dusunmuyosan kaza yapıp öldürebileceğin insanları düşün bence

yok sanırım alkol alıp araç kullandığını söylememiş arkadaş yanlış anlaşılmasın

Yahu altı üstü 1700 km yol yapıcam. Tamam belki molalar vericem aralarda uyuyacağım fakat TRAFİK CANAVARI da değilim. Tabi ki kendi ve diğer insanların canını düşünücem. O konuda sıkıntınız olmasın. Sadece saat 05:00 da yola çıksam ertesi güne sarkmadan nasıl varabilirim onu araştırıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: demon

quote:

Orijinalden alıntı: samet

quote:

Orijinalden alıntı: demon

1000 km 1100 km tahammül edilebilecek bir seviye ama ondan sonrası cidden insanı bayar. En azından bir yerde 2 saat 3 saat uyuyun. Tek başınıza o kadar uyumadan gitmek başınıza kötü şeyler açabilir.

Birkaç sefer uzun yolda uykum geldi ve denedim.

Redbull içiyorum. Arkasından Soğuk Nescafe içiyorum. Onun Arkasından bir Coca Cola patlatıyorum. Hatta mümkünse ondan sonrada bir tane Redbull daha için. Basın gidin. İnanın ne uyku ne birşey. Ertesi gün bile uyumak istesenizde uyuyamıyorsunuz

2 redbull, nescafe ve cola içerseniz kalp krizinden ölürsünüz... böyle anlamsız tavsiyeleerde bulunmayalım lütfen... herşeyi tadında bırakmak lazım...

kola neskafe veya redbull neskafe karışımlarını denemeyin derim, ben denedim sınavlarımdan önce pişman oldum belki gözler açık ama beyin uyuyor faydalı değil yani ve kalp krizi riski var... sadece redbul veya sadece kahve içip devam edin fayda etmiyorsa uyuyun... riske gerek yok...

Bende işe yaradığı için tavsiye ettim. Bilemem arkadaşa dokunup dokunmayacağını ama kendi adıma konuşayım bir gün barda 10 bardak votka redbull içtim. Bu takribi 1 büyük votka ve 5 -6 tane redbulla tekabül ediyor. Birşey olmadı.

herkesin bünyesi farklıdır ama o saydıklarınız birçok insanın ölümüne sebep olabilir... bu yüzden bence böyle tavsiyelerde bulunmayın

• güzergahında konyada var. konyaya gelince gel sana bir kahve ısmarlayım güzelde bir bahçem var hamakta var 2-3 saat uyursun sonra yoluna devam edersin . ne kendinin nede başkalarının canını tehlikeye atma . eger acelen yoksa geze geze dinlene dinlene git. bende 3 ay sonra konyadan istanbula gitmeyi düşünüyorum (tatil amaçlı) 9-10 saatlik yolu 2 günde gitmeyi planlıyorum. o yol üstünde o kadar gezecek görecek yer var ki 2 gün bile az geliyor
  • belki biraz ilginç olacak ama benim dayım bir zamanlar kamyon şöförlüğü yapmış uyumamak için sigara izmaritini ayağına değdirip yakarmış zaten istesende uykun gelmezmiş
  • Yaw Gurbetçilerden 4000 km yol gidenler var bu kadar dert yapmayın kendinize
  • Bu konuya girmiyecem bir daha. Girince valla esniyorum. Gözümden yaş geliyor. Bu nasıl etkilenme böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Bu konuya girmiyecem bir daha. Girince valla esniyorum. Gözümden yaş geliyor. Bu nasıl etkilenme böyle.

Bende şimdi bi Kasa Red Bull almaya gidiyorum dursun bagajda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

quote:

Bu konuya girmiyecem bir daha. Girince valla esniyorum. Gözümden yaş geliyor. Bu nasıl etkilenme böyle.

yanına 2 kiloda muz alın. enerji içeçegi ile muz 1 enerji içeçeginin 4 katı etkisini gösteriyor X4 yani

• Formülü veriyorum uzun yolda hoşunuza giden güzel müzikler,sigara(içenler için),sohbet i güzel olan bir şahış,ve sık sık verilen molalar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım_beyazıt

quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

quote:

yanına 2 kiloda muz alın. enerji içeçegi ile muz 1 enerji içeçeginin 4 katı etkisini gösteriyor X4 yani

Bu sefer aracın km sınırını kaldırtmam lazım

• öncelikle şunu belirtmek isterim. sürücüler araba kullanırken uyudugunda genelde gözlerini kapatarak uyumazlar. gözleri açık olduğu halde dalarlar ve o şekilde "uyuklarlar". bunu bizzat babam ve eniştemde yaşadım.
    uyumamak içinse sevdiğiniz şarkıların olduğu bi cd hazırlayın. camlarınız daima hava sıcakda soğukta olsa dışarıyı duyabılecegınız şekilde az veya çok açık olsun. sıkıldığınızda,bacaklarınızın uyuştuğunu,canınızın sıkıldığını hissettiğinizde araçtan inin biraz yürüyün hoplayın zıplayın. ciddiyim suyunuz illaki olacaktır;avcunuza suyu dökerek yüzünüze ve ensenize dökün bu inanılmaz ferahlık verecektir. enerji içeceği ve neskafe de öneririm. aklıma gelenler bunlar,iyi yolculuklar

• Kafeinli içeçekler. Ha bi de yol arkadaşı. Yanlız onun da uyumayıp sizinle muhabet etmesi lazım. Mola vermek, uykunuz geldiğini hissittiğinniz an...
  • tek başına bu kadar uzun yol uykusuz gidilmez hiç gerek yok kendini zorlama 25 milyon ver bi otelde yat bence sürekli yolda olan biri olarak söylüyorum
  • bu tuhaf tavsiyeyi, şehirler arası otobüs süren bir söförlüğü yapan birisi istese kıyameti kopartırız.
    "--vay efendim 8 saatden fazla araç sürmemeliyiz, bunlar insanmı taşıyor?1 cinayetten farkı yok!...vs"
    ve yukardaki tepkilerimizde yerinde olur.
    ama gel görki, böyle (tuhaf, psikopatca, cinayet önerisi gibi...vs) tavsiyeler almak ve uygulamak isteyen kişiler var aramızda.
    ve böyle bir durumda şahsın vicdanından başka yapılabilecek hiç bir şey yok.
    yazık bizlere.
    daha yavaş gitse, bir yerde 1 gece mola verse, aracıda, kendinide yormasa, daha az yakıt harcasa, herşeyin önemlisdi, başta kendisine ve diğerlerine zarar vermese olmazmı?
    konuyu açan arkadaşa tavsiyemi istemedende olsa vermiş oldum. bir de dileğim olsun onun için.
    inşallah kaza yapmazsın, (bu şekilde yaparsanda haketmişsin demektir), inşallah başkalarına zarar vermezsin.
  • yarın akşam mesai çıkışı istanbula yola çıkacağım.
    elazığ-istanbul arası 1200 km.
    yolculuklarımda 90 ı geçmem.
    ilçe merkezlerinde ve virajlarda hızımı düşürürüm.
    yolculuk bittiğinde ortalama hızım 60 olur.
    gideceğim mesafeyi 60 a bölerek, tam olarak yolculuk zamanını hesaplarım.
    1200 km / 60 = 20 saat.
    bu yolculuğu 20 saatden daha önce tamamlamam imkansızdır.(bi ihtimal ankara ist arası otobanda hız yapabilirim belki, o da 120 yi geçmemek koşulu ile)
    cuma akşam 17,00 de yola çıkınca 439 km sonra kayseride 1 gece konaklayacağım.
    439km / 60 7 küsür saat) yani gece 00,00 gibi kayseride oluruz.
    arabayı eşim ve ben sırayla kullanacağız. ama kullanmayan, kullanana eşlik edecek, uyumak yok.
    kayseriye kadar 1-2 yere mola veririr (1-2 dk yürürüz, kan dolaşımımız düzelir, uykumuz varsa açılır.)
    cumartesi sabah kayseriden yola çıkıp,
    760 km lik kalan yolu cumartesi gece tamamlamayı düşünüyorum.
    760 km /60= 12 saat.
    en güvenli bu şekilde olur.
    daha fazlası, daha risk demektir ve türkiye trafiğinde risk almak hiç akılllıca değildir.
    allahsağ sağlim gidip-gelmek nasip etsin.

• elazığ ankara tek şöförle rahat gelinir siz 2 kişisiniz ankarada yatmak daha mantıklı..ankaradan sonra istanbul otoban 4-5 saat sonra istanbuldasınız...
  • Belki bana Trafik canavarı değenler olur ama yollarda pek sabırlı değilim yol açıksa yerine göre çekinmem hakkını veririm.
    Geçen gelişimde İstanbulla 2350km tam 23 saat sürde gümrüklerde fln fazla beklemedim, ort. sürat display de 129km/s gösterdi aracın ön tarafı sinekden geçilmiyordu bu arada en fazla 1 tane Red Bull içerim yorgun olursam 2 saat uyurum, en sevmediğim yorgun olup yolla devam etmeye çalışmak.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.