Şimdi Ara

UZUN YOLDA HANGİ ARABA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
32.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar uzun yolda kullanılacak konforlu güvenli mercedes ve bmw hariç
    C ve D SEGMENTİNDEN HANGİ ARACI ÖNERİRSİNİZ şu anda grande punto kullanıyorum araç b segmentinden şehir içinde çok rahat. bir kere uzun yola çıktım arabanın ufak ve hafif olmasından dolayı bana pek güven vermedi yada bana öylemi geldi bilemiyorum yoksa aracımdan çok ama çok memnunum.görüşleriniz nedir.

• Ailemizde 2006 GRANDE PUNTO da var, PASSAT da var. Şüphesiz D sınıfı araçla uzun yolda rahat edersiniz, yıllarca C segmenti bir aracımız da vardı (SEAT TOLEDO) ama fakat B sınıfı bir araçla da 150 km'lik yolculukları sorunsuz yapabiliyorduk. Küçük araçların bazılarının dezavantajı motor ve yol sesini alması ve hassas olmaları ama çoğu zaman daha az yakıt tükettikleri de kesin. Bence her türlü D sınıfı araçla uzun yolda azami rahat edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Ailemizde 2006 GRANDE PUNTO da var, PASSAT da var. Şüphesiz D sınıfı araçla uzun yolda rahat edersiniz, yıllarca C segmenti bir aracımız da vardı (SEAT TOLEDO) ama fakat B sınıfı bir araçla da 150 km'lik yolculukları sorunsuz yapabiliyorduk. Küçük araçların bazılarının dezavantajı motor ve yol sesini alması ve hassas olmaları ama çoğu zaman daha az yakıt tükettikleri de kesin. Bence her türlü D sınıfı araçla uzun yolda azami rahat edersiniz.
    Araba alma niyeti içerisindeyseniz bütçenizi , araçta aradığınız özellikleri bagajın önemini falan dile getirirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Fiat Bravo'da önerebilirim Skoda Superb'de önerebilirim. Çünkü belli bir kriter yok Hangisi daha konforludur diyorsanız sadece segmentlere bakın.

C segmenti araçlar B segmenti araçlardan konforludur. D segmenti araçlar C segmenti araçlardan konforludur gibi ..

• Sizin beklentiniz önemli.Uzun yolda yola iyi oturan ve sert mizaçlı bir otomobil tercih ederseniz Ford ve Opel'in modelleri sizi memnun edebilir.Ama aracın yola oturmasından çok ,rahat ve yolculuğun nasıl geçtiğini pek anlamadığınız yumuşak bir uzun yolculuk isterseniz Renault modelleri tercih edilebilir.İkisinin harmanlanmışınıda VW'modellerinde bulursunuz.Japonlar ise Fransızlara yakın bir konfora sahiptirler.
  • c segmenti araçların hepsi punto dan daha konforlu ve güvenlidir.megane,astra,focus,golf,i30 vs.
    d segmenti ayrı bir dünya zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Araba alma niyeti içerisindeyseniz bütçenizi , araçta aradığınız özellikleri bagajın önemini falan dile getirirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Fiat Bravo'da önerebilirim Skoda Superb'de önerebilirim. Çünkü belli bir kriter yok Hangisi daha konforludur diyorsanız sadece segmentlere bakın.

C segmenti araçlar B segmenti araçlardan konforludur. D segmenti araçlar C segmenti araçlardan konforludur gibi ..

sedan arabalar daha çok tercihim olacak gibi 40 45 bin tl arası bir bütçe bagaj tabiki önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Sizin beklentiniz önemli.Uzun yolda yola iyi oturan ve sert mizaçlı bir otomobil tercih ederseniz Ford ve Opel'in modelleri sizi memnun edebilir.Ama aracın yola oturmasından çok ,rahat ve yolculuğun nasıl geçtiğini pek anlamadığınız yumuşak bir uzun yolculuk isterseniz Renault modelleri tercih edilebilir.İkisinin harmanlanmışınıda VW'modellerinde bulursunuz.Japonlar ise Fransızlara yakın bir konfora sahiptirler.

aslında bu açıkladıklarınız içersinde vw öne çıkıyor tam bir harman yola oturan ve rahat yolculuk .jetta düşünmüştüm kasa değişecek golf ise tip bakımında en son kasası hiç hoşuma gitmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: UTKTOTİ

quote:

Sizin beklentiniz önemli.Uzun yolda yola iyi oturan ve sert mizaçlı bir otomobil tercih ederseniz Ford ve Opel'in modelleri sizi memnun edebilir.Ama aracın yola oturmasından çok ,rahat ve yolculuğun nasıl geçtiğini pek anlamadığınız yumuşak bir uzun yolculuk isterseniz Renault modelleri tercih edilebilir.İkisinin harmanlanmışınıda VW'modellerinde bulursunuz.Japonlar ise Fransızlara yakın bir konfora sahiptirler.

aslında bu açıkladıklarınız içersinde vw öne çıkıyor tam bir harman yola oturan ve rahat yolculuk .jetta düşünmüştüm kasa değişecek golf ise tip bakımında en son kasası hiç hoşuma gitmiyor

Alıntıları Göster
    megane 3 te golf kıvamında artık(golfe yakın).

• quote:

quote:

Harmanlamak derken asıl kastettiğim araç Passattı.Megane III ve Golf VI kendi karakteristik özelliklerini taşısalarda birbirlerine yakın özellikle yol tutuş olarak.Uzun yolculukları nasıldır bilmiyorum ama bana kısa sayılabilecek mesafedeki deneyimim böyle bir his verdi.Golf V ve Megane II gibi çok ayrı dünyaların otomobili değiller yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 12 Mart 2010; 23:37:59 >

• quote:

quote:

quote:

Harmanlamak derken asıl kastettiğim araç Passattı.Megane III ve Golf VI kendi karakteristik özelliklerini taşısalarda birbirlerine yakın özellikle yol tutuş olarak.Uzun yolculukları nasıldır bilmiyorum ama bana kısa sayılabilecek mesafedeki deneyimim böyle bir his verdi.Golf V ve Megane II gibi çok ayrı dünyaların otomobili değiller yani.

Alıntıları Göster
    D sınıfı araç uzun yolda çok daha rahat yolculuk imkanı sunar.Bende 2010 civic var.Daha önce 2004 vectra vardı.Onun konforunun yanına yanaşamaz civic.Zaten segment farkı var.Ama bir gerçek varki civicle uzun yol yapmak ta ayrı bir zevk.

• quote:

Orijinalden alıntı: rosea

D sınıfı araç uzun yolda çok daha rahat yolculuk imkanı sunar.Bende 2010 civic var.Daha önce 2004 vectra vardı.Onun konforunun yanına yanaşamaz civic.Zaten segment farkı var.Ama bir gerçek varki civicle uzun yol yapmak ta ayrı bir zevk.

Alıntıları Göster
    Aslinda MPV sinifi araclar uzun yolda en rahatlari. Aracin icinde iki buklum olmuyorsunuz. Indiginizde oraniz buraniz uyusmus olmuyor. Ama tabi ille de sedan diyorsaniz D sinifi araclara bakmak en mantiklisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Aslinda MPV sinifi araclar uzun yolda en rahatlari. Aracin icinde iki buklum olmuyorsunuz. Indiginizde oraniz buraniz uyusmus olmuyor. Ama tabi ille de sedan diyorsaniz D sinifi araclara bakmak en mantiklisi.

Alıntıları Göster
    Megane 2 ve 3, mazda 3 ve 6, honda accord ve civic, opel astra ve vectra, laguna 2 ve 3, ford mondeo ve focus, daha kaldımı bilmiyorum ama bu araçlarla uzun yol keyiflidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeon78

Megane 2 ve 3, mazda 3 ve 6, honda accord ve civic, opel astra ve vectra, laguna 2 ve 3, ford mondeo ve focus, daha kaldımı bilmiyorum ama bu araçlarla uzun yol keyiflidir..

Alıntıları Göster
    Alacaksın 180 ps triptronik Transporter uzun yollar kısalacak konfor ve güvenlik Dsegmentindeki coğu arabadan cok cok üstün ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JITEM

Alacaksın 180 ps triptronik Transporter uzun yollar kısalacak konfor ve güvenlik Dsegmentindeki coğu arabadan cok cok üstün ...

kesinlikle ve kesinlikle bu mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diferansiyeli kırarsın!

quote:

kesinlikle ve kesinlikle bu mümkün değil.

Alıntıları Göster
    Niye değil suan transporterdaki güvenlik özellikleri coğu d segmenti arabada yok..
  • quote:

Transporter dan ziyade Caravelle kesinlikle düşünülebilir
  • quote:

Niye değil suan transporterdaki güvenlik özellikleri coğu d segmenti arabada yok..

nedir d segment arabalarda olmayan ancak transporter'da olan güvenlik özellikleri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayake

quote:

nedir d segment arabalarda olmayan ancak transporter'da olan güvenlik özellikleri?

Arkadaşın açıklaması biraz eksik - talihsiz bir açıklama olmş.Fakat yukarda da belirttiğim gibi Caravelle kesinlikle uzun yol konforu aranan tercihler arasına eklenebilecek kalite ve konfordaki bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cdmpf -- 13 Mart 2010; 13:57:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cdmpf

quote:

Orijinalden alıntı: kayake

quote:

Arkadaşın açıklaması biraz eksik - talihsiz bir açıklama olmş.Fakat yukarda da belirttiğim gibi Caravelle kesinlikle uzun yol konforu aranan tercihler arasına eklenebilecek kalite ve konfordaki bir araçtır.

Alıntıları Göster
    C sınıfı araçlar bile uzun yolda yorarken b sınıfı puntonun pek rahat ettirmemesi normal..Uzun yol denilince akla ilk olarak yol tutuş gelir..Bu konuda da mondeo sınıfınının lideridir..Passat da olabilir..Öncelikle d sınıfından şaşmayın derim..

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

C sınıfı araçlar bile uzun yolda yorarken b sınıfı puntonun pek rahat ettirmemesi normal..Uzun yol denilince akla ilk olarak yol tutuş gelir..Bu konuda da mondeo sınıfınının lideridir..Passat da olabilir..Öncelikle d sınıfından şaşmayın derim..

Alıntıları Göster
    Sıfır istemiyorsanız 2. el bi passat , mondeo yada avensis düşünebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.