Şimdi Ara

UZUN YOLDA HANGİ ARABA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
32.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım bu foruma özel olarak söylemiyorum (kimse özel olarak üzerine alınmasın) fakat ortam bilgi kirliliğinden geçilmiyor. Bence çoğunluğun kullandığı ve iyi olduğu varsayımı ile pohpohlanan araçlarla beraber pek adı geçmeyen ama çok kaliteli bazı modelleride araştırmalısın. Mesela Ford Mondeo bahsettiğin fiyat aralığında olan modelleride olan ve konfor, yol hakimiyeti, kalite olarak şaşırtıcı derece, iyi bilinen çoğu araçdan (jettav.s.) üstün, fomksiyonel ve kaliteli bir araçtır. Yada Skoda octavia yine sınırların dahilinde alınabilecek harika bir modeldir. Eğer aracı için rahat kullanmak istiyorsan, satacağın zamanda aceleye getirmek durumun olmayacaksan bu iki modeli sana fazlasıyla önerebilirim.
  • İkinci el olabilir diyorsan toyota avensis, yolun kesinlikle bitmesini istemeyeceğin bir başka tercihin olabilir.
  • Yol konforunda d sınıfının en iyileri avensis ve sonatadır. Premiumlar hariç. Yeni mondeolarda konforlu ve geniştir.
  • http://www.facebook.com/video/video.php?v=244398322859&ref=nf

video'nun 1.30 ncu saniyesi cevabi olabilir arkadasin sorusunun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cela Soylu

Honda Accord.. gerisi hikaye.

Şöyle cevaplarada ölüyorum doğrusu..

Diğer markalar laf olsun diye D segmenti araçlar üretmişler yani değil mi?
  • Aslında uzun yol arabası bana göre MERCEDES BENZ'dir Tabiii bütçe zorlanacağı için...

Arkadaşlar gerekenleri yazmışlar. D sınıf tercih edilmeli.

1. Passat
    2. Sonata
    3. Accord
    4. İnsignia-Vectra

Özellikle Sonata'yı şiddetle tavsiye ederim. Gerçekten 2003 Sonata bindiğimde ve 100 km yol yapınca gerçekten hayran kalmıştım. Bir hyundaidan bu kadar kaliteli bir konfor beklemiyordum. 2003 modeli böyle ise güncel modelleri kimbilir nasıldır.

C sınıfında ise:
    1. Golf 6
    2. 308
    3. Jetta
  • Konu sahibi Puntom var demis. Uzun yol icin konforlu otomobil sonmus minibus onerilmis.
    Iyi bari al bi Neoplan Starliner en konforlusu o diyen cikmamis
  • quote:

Sayın filenperno,

Jetta demişsiniz;ama Mondeo'nun rakibi Passat zaten.

Uzun yolda bence aracın iç mekan genişliği de önemli.Diğerlerini bilemeyeceğim de,Passat'ın için gayet geniş.Citroen C5 için de konforlu diyorlar.Söylemeden geçemeyeceğim,Passat'ın amörtisörleri biraz sert.Tümseklerden geçerken pek bir şey hissetmeyeyim diye bir beklentiniz varsa aradığınızı bulamayabilirsiniz.Tabi ki yol tutuşu arttırıyor bu özelliği.
  • C sınıfında bence coralla. d sınıfında passat.
  • 2007 model 2.5 130hp lik transporter la 2 defa uzun yola gittim.Biri Karadeniz gezisiydi 3.000 km yol yaptım 7 kişiydik.İkincisi Balıkesir-Çanakkale tatiliydi yine 2500 km yol yaptım.Aynı zamanda Toledo ile İstanbul ve Sivas a gittim Ankara dan.Küçük araç ile Transporter arasında uzun yol bakımından oldukça fark var.Aileniz yolculuk sırasında rahat oturabiliyor,hatta uyuyabiliyor.Uzun yol insanı yormuyor,genişliği ve rahatlığı,güven hissi,yol tutuşu,bagaj hacminin olabildiğince geniş olması,kalabalık iseniz rahat sığabilme vs..Hatta bir gece aracın içinde bile uyumuştum..Ama tabii arkadaşa Transporter önermek ne kadar doğru orasını bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: japon dostu

quote:

Aklına gelen vede gelmeyen tüm araçları kullandım.Ayda 10.000 km üzeri karayollarında yol yapıyorum.Alınabilecek araçlarda sıralama istenirse

1. BMW 5 serisi

2. Toyota Camry

3. Honda Accord

4. Mazda 626

Passat ve mondeo uzun yolda kalas gibi araçlar. Özellikle tr. yollarında.Hoş clio dan passat ve mondeo ya geçen adama bu araçlar mercedes s serisi gibi gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cela Soylu -- 14 Mart 2010; 12:33:55 >

• volvo s40 uzun yolda o kadar konforlu ve sessiz ki araç c sınıfı boyutlarında olmasına rağmen tüm otoriteler bu aracı d segmenti kabul ediyor...bence e segmenti konforunda:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestekar87 -- 14 Mart 2010; 15:04:01 >
  • quote:

Hyundai Sonata'da düşünebilirsiniz mütiş konforlu geniş ve ferahtır..Konfor istiyorsanız ''D'' sınıfı bir araç düşünün..

kesinlikle..uzun yolu gerçekten güzel bir araçtır, yormaz, bindiğiniz gibi inersiniz
  • yorumlara bakarak biraz daha araştırdım eski kasa dizel avensis . c sınıfından ise yeni çıkacak olan ford focus sedan.yeni çıkacak olan jetta . birde ne kadar içime sinmesede yeni kasa renault 1.5 dizel laguna ikinci el servis parça türkiyedeki her zaman ki renault üstünlüğü .
  • c sınıfı düşünürseniz megane 2 öneririm yazın 710 km hiç kontak kapatmadan yolculuk yaptım en ufak yorgunluk hissetmedim özellikle arka koltukta oturmak ayrı bir zevk çok rahat benzinli alırsanız uzun yolda çok az yakıyor hız sabitleyiciyide kullanırsanız 5 lt lere kadar düşebiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Konu sahibi Puntom var demis. Uzun yol icin konforlu otomobil sonmus minibus onerilmis.
    Iyi bari al bi Neoplan Starliner en konforlusu o diyen cikmamis

Önce bir Caravelle ile uzun yola çık , ondan sonra sıradan minibüs olup olmadığını anlarsın.
  • amcamda caravelle 130hp olanlardan var..170liği full +full olanı xenon felsn var alıcaktı kıl payı kacırmıs..uzulmustum bende..almanyadan gelip gidiyor her sene 1 kere cunku..neyse kuzenlerimle birlikte baya bindim istanbula gelince amcam..konforlu mu ?eh işte bir minibus ne kadar konforluysa o kadar konforlu..abartıcak bir ozelliği yok..binek arac konforu arayanlar o snıfta vianoan baskasına bakmmalı..konuya donersek D sınıf bir arac işini gorecektir..vectraya da bak mumkunse konforlu aractır kesinlikle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: UTKTOTİ

yorumlara bakarak biraz daha araştırdım eski kasa dizel avensis . c sınıfından ise yeni çıkacak olan ford focus sedan.yeni çıkacak olan jetta . birde ne kadar içime sinmesede yeni kasa renault 1.5 dizel laguna ikinci el servis parça türkiyedeki her zaman ki renault üstünlüğü .

Çıkmamış bir aracı nasıl konforlu olarak tavsiye edebiliyorsunuz?
  • quote:

quote:

quote:

Aklına gelen vede gelmeyen tüm araçları kullandım.Ayda 10.000 km üzeri karayollarında yol yapıyorum.Alınabilecek araçlarda sıralama istenirse

1. BMW 5 serisi

2. Toyota Camry

3. Honda Accord

4. Mazda 626

Passat ve mondeo uzun yolda kalas gibi araçlar. Özellikle tr. yollarında.Hoş clio dan passat ve mondeo ya geçen adama bu araçlar mercedes s serisi gibi gelir.

Arkadaş C ve D sınıfı araba önerisi istemiş..Bmw 5 ve camry orta üst yani E sınıfı arabalar..Accord ve mazda 626 da passat ve mondeoyla aynı sınıf..Kalaslıkta yarışırlar ama ikisine de rakip olamazlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ducatine

Aslında uzun yol arabası bana göre MERCEDES BENZ'dir Tabiii bütçe zorlanacağı için...

Arkadaşlar gerekenleri yazmışlar. D sınıf tercih edilmeli.

1. Passat
    2. Sonata
    3. Accord
    4. İnsignia-Vectra

Özellikle Sonata'yı şiddetle tavsiye ederim. Gerçekten 2003 Sonata bindiğimde ve 100 km yol yapınca gerçekten hayran kalmıştım. Bir hyundaidan bu kadar kaliteli bir konfor beklemiyordum. 2003 modeli böyle ise güncel modelleri kimbilir nasıldır.

C sınıfında ise:
    1. Golf 6
    2. 308
    3. Jetta

bu sıralama konfor olarak dogru dur ama genede c sınıfı 3. sırası i 30 dur. jettadan çook daha sessizdir.

fiyat kalite oranlarını hiç göz önünde bulundurmadım.. sadece konfor olarak.... katılıyorum..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.