Şimdi Ara

Panik atak & anksiyete & depresyon çare bulan gelsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
10.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende 5 ay önce aranıza katıldım biliyorum yıllardır uğraşanınız var bu hastalıkla benımkı daha hiç bişey yolun başındayım ama şimdiden mahvoldu hayatım son 5 aya geri dönüp bakamıyorum nasıl geçti ne yedım ne içtim ot gibi bi yaşam sürdüm panik atak ile başlayıp anksiyeteye ardından depresyona yakalandım panik atağı kolay atlattım anksiyete ve depresyon kaldı sanırım bırde meniere vertigo başladı stresten. İlaç kullandım 1 ay ve bıraktım ilaçla geçecek bir hastalık deil zaten eczanede çalışıyorum 10 yıldır yıllardır tanıdığım hastalarımız var aynı ilaçları senelerdir kullanıyorlar hatta xanax vs. Kadar çkktılar sonuç sıfır o ilaçlarla günü kurtarabilirsiniz en fazla oda hergün deil eğer bu illet o gün vuracaksa sizi xanaxı lustralı avuçlada içseniz fayda yok illaki o atakları yaşayıp neşeniz kaçacak ilaçtan umudumu kestim sayılır melisa çayı sarı kantarona yöneldim onlardanda fayda bulamadım hacıya hocaya gittim ondanda bişey cıkmadı ama hala bi umudum var belki doğru kişiyi bulamadım inanç meselesine gelince inançlı biriyim o yöndende sıkıntı yok 5 vakit namaz kılmıyorum ama inanın müşterilerimiz arasında hacca gidip gelmiş insanlar cami hocaları var onlarda dahi oluyo bu rahatsızlık yani onlada alakası yok akapunktur hacamat denemeyi düşünüyorum son çare. sizin bildiğiniz yapılacak başka birşey tecrübeleriniz varmıdır yardımlarınızı bekliyorum

• Geçmiş olsun, ben de bu durumu yaşadım. Beni sıkan iş ortamından uzaklaşmam düzelmemi sağladı. Yani seni de rahatsız esen neyse onu bulup etkisiz hale getirmeli veya mücadeleyi öğrenmelisin. Bu arada hacamat yaptırdım, vücuduma hafiflik verdi, kısmı faydasını gördüm. Ama esas iyileşme sağlayan stress yaratan durumlardan ve ortamlardan uzaklaşmam oldu.
  • mx_61 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Yalnız benim sorunum sadece stresliyken veya stresli ortamlarda bulunmam değil en olmadık yerlerde en mutlu olduğum anlarda hemen hemen hergün bu atakları yaşamam ve bütün huzurumun kaçması. Hacamatı nereden yaptırdın ve ne gibi değişiklik oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: scottish

Teşekkürler. Yalnız benim sorunum sadece stresliyken veya stresli ortamlarda bulunmam değil en olmadık yerlerde en mutlu olduğum anlarda hemen hemen hergün bu atakları yaşamam ve bütün huzurumun kaçması. Hacamatı nereden yaptırdın ve ne gibi değişiklik oldu
    Doktor arkadaşım yaptı, hastanelerde yapılıyor artık, hacamattan sonra gerginliğim azaldı, dinçlik kazandım. Tabi bu iyileşme sonrası spora başlamam da bana güç kattı. Acil şifalar diliyorum.
  • Geçmiş olsun hocam.Bence çözümü yanlış yerde arıyorsun.İnsanların çoğu kaykı besliyor sadece sana özgü değil;iş ,okul,evlilik ,kariyer vs ama çözümü ilaçta aramamak gerekir bence.En iyi antidepresan kendine ayırabildiğin zaman.Hayatına yeni şeyler katmaya çalış.Yenilikten korkmana gerek yok.Bir şeyler dene ,arayış ,içinde ol
    Bir spora başlayabilirsin.Misal Düzenli ağırlık kaldırıyorum ne zaman stressli bi durum olsa aynı gün gider ağırlığı arttırırım,altında kalma durumum olsa bile denerim.Hobi edinmeye çalış.Kendine göre kimine kitap okumak iyi gelir kimine gezmek,Al sırt çantanı kamp çadırını git dolaş kamplara katıl.Her şeyi denediğine eminim ama kendine zaman ayırdığını düşünmüyorum.Yazında onca şey saymışsın bir de bunu denemekte zarar çıkmaz.
  • mx_61 M kullanıcısına yanıt
    Kafadan mı yaptırdınız depresyon vs için baş bölgesinden öneriyorlar
  • Secxdx kullanıcısına yanıt
    Saol hocam kendımede zaman ayırıyorum spor değil ama diğer dedıklerını kısmen yapmaya çalstm ama olmuyor ansızın sebepsiz gelmemesi gereken yerde geliyor o iç huzursuzluğu kız arkadaşım yanımda nişanlanıcaz bi insan nişanlısının yanında neden mutsuz olsun yada mutsuz oldugu biriyle neden nişanlansın mutsuzum ama sebepsiz yere.İl dışına pikniğe gezmeye tozmaya gidiyorum yine aynı hobilerde bi fayda sağlamıyo
  • Kardeş doğru diyorsun, seni sıkıntıya düşüren durumdan uzaklaşmak sana iyilik verir. Ayrıca hacamat da inanılmaz bir hafiflik veriyor. 1.5-2 yıl kadar bu tür rahatsızlıklarla (özellikle anksiyete ve depresyon) ilaçlar kullandım. Fayda görmedim. Sorundan uzaklaşmak iyi bir çaredir, hacamat yapmak seni hafifletir bir de bunların yanında bir de Kuran-ı Kerim sarıldığında asıl ferahı buluyorsun.
    Kuranı okumak, anlamak, onun dediklerini yaşamak insanı rahatlatıyor ki zaten gerçek ilaç budur. Sakın ola ki fetva verdiğimi düşünmeyin. Fetva verebilecek kadar bilgi birikimim yoktur. Burada sadece deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Şimdi kardeşler içinde bulunduğunuz ruhani durumları etkileyen faktörler, iş ortamında stres altında olmanız, mobbing, sosyal ilişkilerinin istendiği gibi gitmemesi, ikili ilişkilerde anlaşılmama, fikrinizin önemsenmemesi, değişen dünya düzeni ve en önemlisi dünyalık işlerin, eşyaların müptelası olmak insanı zora sokan, sıkıntıya düşüren durumlardır. Ve olmazsa olmaz kuruntular... vesveseler ve vesveselerin emri altında olmak... bu faktörler saymakla bitmez..Konu hakkinda da yazmakla bitmez. Şimdi size bu hastalıktan kurtulmak için beş vakit namazınızı kılın diyemem. Çünkü henüz ben de kılmıyorum. Yalnız ilk yapmanız gereken tavsiyem şudur ki, döneminde birçok zorluk çekmiş ağır sorumluluk altında yaşamış olan bütün insanlığa gönderilmiş Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) in hayatını anlatan bir kitap bulup okumanızdır. Peygamberin hayatını okuduğunuz da sizin yaşadığınız sıkıntıların çok önemsiz olduğunu anlayacak ve sorunlarınız kurtulmanın cevabını bulacaksınız.

Sağlıkla kalın.

• kaygıyı çözmek oldukça güç çunku dunyada her an olumsuz şeyler olabilir

kaygılansakta olacak kaygılanmasakta olacak

kaygılanmak yerine o kaygılandığın konuları en iyi şekilde duzeltmeye çalış

tabi ne yaparsan yap bazen olmayacaktır

ama elimden geleni yaptın dersin

depresyon ise hayatından memnun olmamak demek

aslında yapmak istediklerini yapamadığın için olan bir olay kanımca

kendine nasıl bir hayat istediğin sor

aldığın cevaba göre hareket edersin

tabiki bunlar aşırı uçuk kaçık şeyler olmamalı

hedeflediğin şekilde olmaya başladıkça depresyonda gider tahminen

yalnız surekli mutluluk hali diye bir durumda pek mevcut değil

dunyanın bindir turlu hali var netiecede
  • alus A kullanıcısına yanıt
    Abıcım sorun bu zaten sıkıntıya düşüren durum yok ortada oyun oynarken dahi oluyo en olmadık yerlerde.hacamatı klinik tarzı yerlerdemi yaptırmalıyım yoksa dini yönden yapan hocalar var o tarz biyerdemi. Haklısın bende kılmıyorum ama baslıktaki gibi kılanlarda manevi yönü kuvvetli insanlardada oluyo bu sıkıntı dedıklerınde haklısın okumam lazım o kıtapları ama hiç bir istek yok ıcımde olmuyo yapmam laızm diyorum bılıyorum farkındayım bunun ama yapamıyorum hayattan koptum
  • gren kullanıcısına yanıt
    Depresyonuda anksiyete getirdi bana ne oldu neyim var bidahamı nezaman gelir bu atak acaba yarın hangi kafayla uyanıcam diye düşünmekten depresyona girdim yoksa hayattan beklediğim şunu yapıcam bunu alıcam gibi hedef koyup bunları yapamamak deil
  • quote:

Depresyonuda anksiyete getirdi bana ne oldu neyim var bidahamı nezaman gelir bu atak acaba yarın hangi kafayla uyanıcam diye düşünmekten depresyona girdim yoksa hayattan beklediğim şunu yapıcam bunu alıcam gibi hedef koyup bunları yapamamak deil
    herşey yolunda ise sanırım daha çok panik atak gibi duruyor

aniden gelişen durum panik atağı hatırlattı

onu daha zor diyorlar çeken bilir diyorlar

herkesin çevresinde panik ataklı insanlar olduğu gibi benimde var

soğuk soğuk terliyorlar bunalım gibi oluyor telaş yapıyorlar muthiş bir korku durumları oluyor

neyseki bunu yenen kişilerde şahit oldum

nasıl yendiler dersen aslında şudur diyemem

ama odaklarını kendilerinden alıp başka alanlara kaydırdılar

yani içe doğru değil dışa doğru balkmaya başaldılar

tabi bunlar işine yarar mı bilemem

herkes farklı farklı sonuçta

Hocam gün boyu sürüyor panık ataklarını bılıyorum panik ataktan ölmiyceğimide biliyorum o ataklar gelip geçiçi benmkı sürekli oluyor hergun oluyor
  • Bir sürü tahlil mr yapıldı hiç birşey yok ama belirtileri çok can sıkıcı kafada yüzde uyuşma sersemlik baş dönmesi degesizlik birşeyimin olmadığını bu hastalığın öldürmeyeceğini bildiğim halde belirtiler yüzünden kendımı strese sokuyorum içinden çıkılmaz bi duruma geldim neşem huzurum kalmadı cunku hergun var bu belirtiler
  • quote:

Hocam gün boyu sürüyor panık ataklarını bılıyorum panik ataktan ölmiyceğimide biliyorum o ataklar gelip geçiçi benmkı sürekli oluyor hergun oluyor
    zaman zaman kaygılar herkeste olur

surekli oluyorsa oldukça can sıkıcı olur

ilaçlar dediğin gibi zaten gunu kurtarmak için

inşallah çözüm bulabilirsiniz
    İnşallah teşekkürler
  • scottish kullanıcısına yanıt
    Hacamatı yaptırırken sünnet niyetiyle yaptırırsın, nerde yaptırdığının çok önemi yok bence yeterki işi bilsin devlet hastanesinde hiç hacamat yaptırmadım 4 yıldır yılda en az bir defa hacamat yaptırdım. peygamber (sav) hacamatın daha faydalı olduğunu belirttiği dolunaydan sonraki tek sayılı günlerde yaptırıyorum. Yani Hicri takvimde her ayın 14unde dolunay çıkar yani hacamatı hicri ayın 15i, 17si, 19u ve 21inde yaptırabilirsin,miladı takvime göre ise bugün recep ayının 4. Günüdür 10 gün sonra dolunay çıkar buna göre miladi takvimin mart 22, 24, 26 28 günlerinde hacamat yaptırılabilir.genellikle kafa tasının arka tarafından oksipital denilen eklem bölgesinden yaparlar, bununla beraber kafa tasının tepe ve yan taraflarından yapıldığını da görürsün. Hacamatı bu ay yaptıracaksan eğer yukarıda söylediğim takvime göre yaptırmanda daha fayda görürsün. Kitap için ise hacamattan sonra rahatlarsın tekrar düşün Allah yardımcın olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alus -- 11 Mart 2019; 14:29:33 >

• alus A kullanıcısına yanıt
    Çok saol teşekkür ederim bu ay deil ama diğer ay yaptırabilirim anca onun için tekrar rahatsız ederim seni
  • scottish kullanıcısına yanıt
    Elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • Kardeşim geçmiş olsun öncelikle.
    Bende yaklaşık 10 yıldır tedaviler gördüm, piyasada yeşil, kırmızı kullanmadığım ilaç kalmadı. Sonuç aynı. O kişilikle alakalı.
    İşin özü şu. Sen yalnızken de aynı duyguları yaşıyorum demişsin ama seni o duygulara iten ana etkenler hep çevrendi. Artık o kaldı. Uzaklaşmak bir yere kadar etkili olur.
    Kendini analiz et.
    Hobi bulacaksın kendine. PlayStation oynamak da olabilir, resim yapmak da.
    (benim psikiyatri doktorum kafa adamdı. Oğlumda da aynı sorun var. Eşşek kadar oğlan, 34 yaşında inşaat mühendisi, almış eline atariyi(ps demek istiyor), maç yapıyor akşama kadar, en güzel tedavisi de dedi.)
    İnsanlardan uzak ama sana zevk veren aktivitelerin de dibinde olursan kurtuluyorsun. Daha doğrusu kurtulmuyorsun ama bu illet derinlere kaçıyor. Sen tetiklemekdikçe de çıkmıyor.
    Dene biir bakalım.
    Hobi olarak spor, bisiklet, doğa yürüyüşleri, ortamlara akma olayını da yapabilirsin.
    Kaybedecek birşey yok kardeşim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.