Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende az önce gidip rowenta ro 3845 aldım.hiç aklımda yoktu ama ykm sağlam bir indirim yapmış.182 liraya aldım.bu tip makine arayan kaçırmasın bayaa sıcak fırsat.
    yalnız emiş gücü (Kpa):31 (Kpa) demiş watt olarak karşılığı nedir bilen varmı.

http://www.ykmden.com/ROWENTA-RO3845-COMPACT-POWER-SUPURGE-P122381C4821.aspx

Güçlü temizlik performansı sağlar: 2000W
    Geniş toz haznesini kompakt bir tasarım ile sunar: 3,5L
    Hafif tasarımı sayesinde konforlu bir temizlik sağlar.
    Hepa 10 filtreli.
    Rowenta’ya patentli üçgen başlığı sayesinde tüm köşelerde etkin temizlik sunar.
    Teknik Özellikler:
    Güç :2000W
    Güç ayar düğmesi: var
    Ses Seviyesi db(A) :78 dB(A)
    Hava Akımı (L/s):44 (L/s)
    Emiş Gücü (Kpa):31 (Kpa)
    Boru : Metal Teleskopik Ergo Comfort
    Filtre : Hepa 10
    Toz Kapasitesi : 3,5 L
    Toz torbası doluluk göstergesi : var
    Süpürme Başlığı: Delta Silence Force
     Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 26 Ağustos 2012; 17:28:01 >

• @ süpürge uzmanı size bir sorum olacak , önceki yazılarınızdan torbasız olanları pek tercih etmediğinizi gördüm ,ama illaki torbaasız almak isteniyorsa önereceğiniz bir model varmıdır
  • Nihayet en son karar ile Electrolux ultraone z 8870c model supurge aldik.
    Nilfisk extefeme eco dusuk elektrik tuketimi buna karsilik yuksek cekim gucu ve kalite algisi ile cok ilgimi cekmisti. Ancak ayarlanabilir cekim gucunun olmayisi uzerinde hicbir gostergesinin olmaması hepa filtrelerinin benzer makinalara gore 3-4 kat pahali olmasi nedeni ile eledim.
    Philips 9170 inceledim ve almak icin evden ciktim. Ankara Ankamall deki elektroworld magasina gittim. Philipsi denemek istedigimizi soyledik. Makinayi fise taktik, denerken yanimiza orta yasli bir bayan geldi supurgenin basligı halı uzerinde zor hareket ediyor dikkat edin dedi. Kendisinde de aynisi varmis. Hakkaten supurge calisirken ileri geri hareket ettirmekte cok zorlaniyor insan. Esim denedi o da zor hareketinden yakindi. Zaten hamile ve en cok esim kulanacak makineyi. Elektroluxu deneyelim bakalim derken alip ciktik: magazadan.
    749/10 taksite aldik. Eve gelince deneme amacli calistirdik. Sessizligi sulu sistem supurgemizden sonra ilac gibi geldi. 5 kademeli cekim gucu var. İsterseniz otomatik modda calistirabiliyorsunuz. Cok detaya girmeyecegim daha onceki sayfalarda detay var. Yinede merak etiginiz bir sey olursa cevaplamaya calisirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 27 Ağustos 2012; 13:54:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hadi bakalım, bir de Electrolux Ultrasilencer ve z8870c modeli çıktı.

Aklımdaki ilk üç makina sıralaması (sıralama gözetmeksizin:

- Nilfisk Extreme Eco
    - Electrolux Ultrasilencer
    - Electrolux Ultraone z8870c
  • Merhabalar, alalı 2-3 hafta oldu ama yazmaya fırsat bulamadım.
    Rowenta Silence Force Syclonic 2100 süpürge aldım.
    http://www.hepsiburada.com/liste/rowenta-silence-force-syclonic-2100-watt-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi-ro-8053/productDetails.aspx?productId=evrowro8053&categoryId=155123
    Biraz apar topar aldım. Topkapı vatan bilgisayarda dolanırken bunu gördüm.
    487 TL ye aldım. Ellerinde bir tane teşhir ürünü olarak kalmış.
    Oldukça memnun kaldık.
    Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasmir99

Merhabalar, alalı 2-3 hafta oldu ama yazmaya fırsat bulamadım.
    http://www.hepsiburada.com/liste/rowenta-silence-force-syclonic-2100-watt-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi-ro-8053/productDetails.aspx?productId=evrowro8053&categoryId=155123
    Oldukça memnun kaldık.
    Tavsiye ederim.

Merhaba,
    Öncelikle yeni süpürgeniz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. İleride ihtiyaç duyabileceğiniz filtre ve aksesuar satışlarımız aşağıdaki gibidir.

http://www.supurgemarket.com/rowenta-8049-silence-force-cyclonic-hepa-filtre-p-5258.html
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-8049-silence-force-cyclonic-elektrikli-supurge-hortumu-p-5249.html
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-silence-force-ucgen-emici-p-5009.html

• PHİLİPS 9170/01 İLE 9170/07 ARASINDAKİ FARKI BİLEN VARSA SÖYLEYEBİLİRMİ SİPARİŞ VERİCEM AMA HANGİSİNİ ÇOK KARARSIZ KALDIM LÜTFEN EN AZINDAN HANGİSİNİ ALMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEYİN FİYAT OLARAK 9170/07 BİRAZ DAHAH UCUZ AMA BEN ALMIŞKEN İYİSİNİ ALIYIM DİYORUM. LÜTFEN YARDIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Healer

quote:

Orijinalden alıntı: hasmir99

Merhabalar, alalı 2-3 hafta oldu ama yazmaya fırsat bulamadım.
    Oldukça memnun kaldık.
    Tavsiye ederim.

Merhaba,
    Öncelikle yeni süpürgeniz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. İleride ihtiyaç duyabileceğiniz filtre ve aksesuar satışlarımız aşağıdaki gibidir.

http://www.supurgemarket.com/rowenta-8049-silence-force-cyclonic-hepa-filtre-p-5258.html
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-8049-silence-force-cyclonic-elektrikli-supurge-hortumu-p-5249.html
    http://www.supurgemarket.com/rowenta-silence-force-ucgen-emici-p-5009.html

sayin healer

pm atmistim size..

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Hadi bakalım, bir de Electrolux Ultrasilencer ve z8870c modeli çıktı.

Aklımdaki ilk üç makina sıralaması (sıralama gözetmeksizin:

- Nilfisk Extreme Eco
    - Electrolux Ultrasilencer
    - Electrolux Ultraone z8870c

tam olarak benim aklımdaki 3 makine de bu

Sessiz istiyorum, en sessizi ultrasilencer ama acaba bu sefer çekiş gücü tatmin eder mi?
  • Healer Extreme Eco için toz torbası linkini verebilirmisiniz acaba ?
  • Merhaba arkadaslar anneme güzel bi elektrikli süpürge alasım var ama çok çeşit var. Aynı zamanda burayı okudum bi cok sayfa var herkes bişey tavsiye etmiş.
    Annem biraz temizlik hastasıdır hergün yerleri süpürür ve makine alamıyor die el gırgırıyla üstünden gider. Üstüne bide tüy döken kedimizde var. Beslediğimize pişman olduk ama oda aileden oldu kurtulmak mümkün degil Parası önemli diil 800 civarı limitim var bunlardan hangisini tavsiye edersiniz. Toz torbayla ugrasmak istemiorum bitti yenisi lazım ara bul. Annemi biliyorum o torboları tek tek boşaltır yenisini almaz

Philips fc 9225 ve Rowenta Ro8221

Bunların yorumları nı bilmiyorum iyimi kötümü az cok arastırdım kendimce. Farklı tavsiyelerinize acıgım

• knidos slm,annelerımız en ıyıyı hak edıyorlar,annenın toz torbalarını bosaltıp tekrar kullanma ıstegını engelleyebılırsen;ki engelleyebılecegını dusunuyorum,kesınlıkle toz torbalı supurge almanı tavsıye edıyorum,sanıldıgının aksıne,toz haznesını bosaltması toz torbasız makınalara gore, cok daha kolay ve daha hıjyenık,ayrıca yıne sanıldıgının aksıne toz torbası zırt pırt dolan bır sey degıl,bırde ustune evde kedı bakmanızdan dolayı,ıyı bır emıs gucune ve cok ıyı bır fıltreleme ozellıgı olan sessız bır makınaya ıhtıyacınızın oldugunu varsayarsak ve toz haznesını bosaltma esnasında ıcındekılerle temas etmemenızı saglayacak sıstem toz torbasız sıstemlı bır makınadır...pıyasada bu ozellıklerde bulabılecegınız en ıyı 3 marka(alfabetık sıralamaya gore)electrolux-mıele-nılfısk.....nacızane tavsıyem bu markaları mercek altına almanızdır...
  • yorumların okuyabildiğim kadarını okumaya çalıştım. şu ana kadar siemens in x6.0 extreme power ını almayı düşünüyordum. ancak pek yeterli yorum bulamadım. ne öneren var nede kötüleyen var, sadece biri hepa 13 kullanmadığına dair bir tahminde bulunmuş. ne kadar doğru bilmiyorum umarım değildir. en önemliside bayideki satıcı filtresinin ömürlük olduğunu söyledi. kendi kendini temizleyebildiğini biliyordum ama ömürlük olduğunu hiç duymamıştım.

rowenta almayı hiç düşünmedim açıkçası emiş güçleri biraz düşük geldi.

philips in maraton autoclean le siemens arasında kalmıştım en başta, philips in pek aparatı yok diye okumuştum o yüzdende siemense karar vermiştim. ama hala tam karar veremedim.

doğrusu kafam çok karışt, ev halkıda biraz sıkıştırmaya başladı. önerileri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.
  • Arkadaşlar benimde süpürge almam gerekiyor, muhtemelen torbalı olacak..
    Yanlız tozlar makineye yapışmasın yada makinenin içi toz dolmasın istiyorum...

Philips 9170 performer
    Elexrolux ultra silencer
    Electrolux Ultraone z8870c
    Nilfisk extreme eco
    Miele S 5281
    Miele s 5481(Bu biraz pahalı, degermi bilmiyorum)

Bu makinelerin fiyatları aşagı yukarı aynı, aynı segment gibi düşünebilirsiniz...
    Sizce hangisini almalıyım...

Aslında anneme daha önce bosch almıştım, küçük, güzel çekiyor, toz falan tutmuyordu. Lakin hepa filtresi olmamasından pek düşünmüyorum...
    Süpürge konusunda akışı tamamen değiştirip, kırılganlık yaratıp, bize gerçekleri gösteren Sn.Süpürge uzmanından yardım bekliyorum

Muhtememelen miele 5281 yada 5481 almak istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manavus -- 29 Ağustos 2012; 11:28:36 >

• Süpürge almayı düşünen arkadaşlar netten elektrolux 8870 i bi araştırın nacizane you tube da test videolarına bi bakın iyi bir alet gibi, almaya niyetlendiğim bir makina..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manavus

Arkadaşlar benimde süpürge almam gerekiyor, muhtemelen torbalı olacak..

Philips 9170 performer
    Elexrolux ultra silencer
    Nilfisk extreme eco
    Miele S 5281

Bu makinelerin fiyatları aşagı yukarı aynı, aynı segment gibi düşünebilirsiniz...

Aslında anneme daha önce bosch almıştım, küçük, güzel çekiyor, toz falan tutmuyordu. Lakin hepa filtresi olmamasından pek düşünmüyorum...
    Süpürge konusunda akışı tamamen değiştirip, kırılganlık yaratıp, bize gerçekleri gösteren Sn.Süpürge uzmanından yardım bekliyorum

Sizdeki Bosch makine muhtemelen Sphera serisi bir makinedir.
    http://images.samogo.net/images/74096722_vacuum_cleaner_4.jpg bu resimdeki ürün müdür?
    Bu makinelerde normalde micro filtre kullanılıyor fakat elimizde bu makineler için de uygun HEPA filtre mevcuttur.

http://www.supurgemarket.com/bosch-bsa-20002199-sphera-motor-koruma-filtresi-p-4367.html normalde kullanılan filtre budur.

http://www.supurgemarket.com/bosch-bsa-000ka-999ka-sphera-hepa-filtre-p-4810.html bu HEPA filtre de yukarıdaki filtre yerine takılabiliyor ve kullanılıyor. Böylece makineniz HEPA filtreli oluyor.

• Buradaki videolara bakarsak Electrolux'ün bütün makineleri filtre olarak çok iyiler.

Philips ve samsung makineler içeri verilen dumanı bir çok yerinden dışarıya veriyor.
    Üstten 8. videodaki Philips 9170'in durumu çok kötü gözüküyor.

Aylardır bu sayfayı okuyorum. Tercihlerimi 3 indirmiştim.

Philips 9170 - Yukarıdaki videolar ve eşimin gürültülü bulması sebebiye elendi.
    Nilfisk Extreme Eco - Satın alanların yorumları soğuttu.
    Rowenta RO5921 - Şu an eşimin 1 numaralı tercihi

Rowenta RO5921'i geçenlerde test ettim. İnanılmaz sessiz bir makine.
    3 kademesi var, en üst kademe hortum ucunda sesi duyabiliyorsunuz.
    Bu seriye kadar bütün hepsi 2200w iken bu makine 1100w harcıyor.
    Aynı emiş gücünü sağlıyor mu şüphelerim var.
    Acaba bir anda teknoljilerini bu kadar ilerletebilirler mi?

Ayrıca tüm bu araştırmalarım sonucunda Electrolux Ultra One'ın iyi bir makine olduğuna kanaat getirdim.
    Ama çok pahalı...
    300-TL civarlarında bir makine araken 476-TL'ye çıkarak Rowenta 5921 alacak gibi duruyorum.

Rowenta ile ilgili hiç bir yerde adam gibi bir yorum bulamıyorum.

Yardımcı olacak ya da yorum yapacak var mı?

• Arkadaşalar Mielel s 5211 almaya karar verdim..
    Üst modellerde bulunan hepa filtresi yoktur, fakat aynı filtreyi(75 tl) kendim alıp takacagım..

Onun dışında üst modellerde süpürge sapı vb. cok önemli olmayan farklılıklar var..

Süpürge alacaklara öneririm, gayet güzel bir süpürge...
    Fiyatıda uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manavus -- 29 Ağustos 2012; 12:54:19 >
  • Selam forum dostlari..
    Bir sorum olacakti. Biliyorum belki diyeceksiniz google'da burda arastirmadin mi diye ama inanin cok arastirdim ve her kafadan farkli bir sey cikiyor.

Simdi soruma gelince..

Bilindigi üzere torbali torbasiz bir cok elektirik süpürgesinde HEPA filtreleri bulunmakta.
    Bu filtreler bazilarinda yikanabiliyor.
    Ve bana bazi saticilarin soyledigi bir sey var. Bu yuzden kafam oldukca karismis durumda.

HEPA filtreleri yikanabilir olsalarda, belli bir sureden sonra degistirilmeleri gerekiyormus. Yoksa fonksiyonunu kaybediyormus.
    Markasi Dyson,Miele,Philips felan olmasi farketmiyor degistirilmesi sartmis. Bu soylenti dogru mu acaba?
    Birde HEPA filtrelerin omurlerinin torbali supurgelerde daha uzun oldugu dogru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manavus

Arkadaşlar benimde süpürge almam gerekiyor, muhtemelen torbalı olacak..

Philips 9170 performer
    Elexrolux ultra silencer
    Nilfisk extreme eco
    Miele S 5281

Muhtememelen miele 5281 yada 5481 almak istiyorum...

Ben annemlere s5211 aldım, sanırım evlenirken de bu modeli alırım. Diğer modellerle motor, emiş gücü vs. açısından farkı yok. Hepa filtreyle gelmiyor ama isterseniz sonradan da alıp cihazı daha pahalı modeller gibi kullanmanız mümkün. Diğer modellerle arasında ekstra başlık, 5481 ile boru üzerinden kumanda, 5281 ile başlık üzerinde hijyen sensörü gibi farklılıklar var. Benim için çokta önemli değildi bunlar.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.