DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
5.008
Cevap
123
Favori
665.435
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Elektrikli Küçük Ev Aletleri >> Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      12 Mesaj
      24 Ağustos 2012 22:09:27
      Levent bey tesekkur ederım,en kısa zamanda bılgılendırecegım....

satılık sonus faber domus center
      satılık sonus faber domus wall
    • Yüzbaşı
      664 Mesaj
      24 Ağustos 2012 22:57:23
      quote:

Orijinalden alıntı: emrekaren

Bende merakla bekliyorum.

|
      |

Ariston Genus Premium Evo + Sensys
      LG 50PM6900
      2012 Fiat Bravo Easy 1.6 M.Jet Dualogic Skydome Lav Kırmızı
    • Yüzbaşı
      559 Mesaj
      25 Ağustos 2012 09:55:32
      quote:

Orijinalden alıntı: süpürge_uzmanı

Alıntıları Göster

ladex eco modelini tavsiye etmem belki bütçeni zorlarsın diye dedim ömrü uzun olur düşük matorlu süpürgenin 5481 i al zaten o üründen beklentilerinin fazlasını bulacaksın.

Ben aldın kabul ediyorum hayırlı uğurlu olsun.

ben s6240 daha pahalı zannediyordum ama s6240 529 tl, s5481 889 tl. s6240da süper air clean filtre var, s5481de ise active hEPA-filtre mevcut. bunların bizim bildiğimiz hepa 13 veya 14 filtrelerinin karşığı nedir??

• Yüzbaşı
      708 Mesaj
      25 Ağustos 2012 10:27:51
      Nilfisk extreme eco modelini sipariş ettim bakalım hayırlısı.

|
      |

• Binbaşı
      1208 Mesaj
      25 Ağustos 2012 11:49:39
      quote:

Orijinalden alıntı: emrekaren

Ben de bekliyorum hocam

|
      |

• Yarbay
      6050 Mesaj
      25 Ağustos 2012 12:21:10
      samsungun bir modelini alayım dedim almadan önce hepa filtresinin fiyatını öğrenmek için samsung servisi aradım.ne ellerinde var nede fiyatını verebildiler birde üstüne servise gelip servis formu doldurmamı istediler bir filtre için.süpürge market.comdada satılmıyor hiçbir samsung ürünü.
      bu da demekki samsungun hiçbir süpürgesi alınmaz.
      onlar anca televizyon ve cep telefonu satsın.(gerçi telefonumda televizyonumda samsung)

bu arada 300 liraya kadar bi süpürge tavsiyesi istedim ilgilenen olmadı.demekki 600-700 lüklerin başlığı burası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 25 Ağustos 2012; 12:23:46 >
    • Yarbay
      8295 Mesaj
      25 Ağustos 2012 12:24:17
      quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

samsungun bir modelini alayım dedim almadan önce hepa filtresinin fiyatını öğrenmek için samsung servisi aradım.ne ellerinde var nede fiyatını verebildiler birde üstüne servise gelip servis formu doldurmamı istediler bir filtre için.süpürge market.comdada satılmıyor hiçbir samsung ürünü.
      bu da demekki samsungun hiçbir süpürgesi alınmaz.
      onlar anca televizyon ve cep telefonu satsın.

bu arada 300 liraya kadar bi süpürge tavsiyesi istedim ilgilenen olmadı.demekki 600-700 lüklerin başlığı burası.

Değerli kardeşim, tavsiye istemişsiniz ancak önceki sayfaları okumadınız sanırım keza sırf benim aldığım Rowenta 8221
      için bile bolca resimli ve yorumlu mesajlarım vardı, kimsenin Samsung önerdiğini hatırlamıyorum ama siz gene de gidip
      Samsung almışsınız, ben de o kısmı anlamadım

Audio / Video : OnkyoTX-NR656 | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Hi-Media Q10 Pro | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony One | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K
      PC : MSI B350 TOMAHAWK, AMD Ryzen 7 1700X (XIGMATEK TYR SD1264B), Samsung S24B350H, CORSAIR VENGEANCE DDR4-3000Mhz C15 16GB (2x8GB), Asus R7 260X O.C. 2GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s, FSP HD700 Hydro 700W PSU, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
      Muhtelif : Samsung S7 Edge | Ipad Air 2 | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021
    • Yarbay
      6050 Mesaj
      25 Ağustos 2012 13:11:17
      quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Alıntıları Göster

Değerli kardeşim, tavsiye istemişsiniz ancak önceki sayfaları okumadınız sanırım keza sırf benim aldığım Rowenta 8221
      için bile bolca resimli ve yorumlu mesajlarım vardı, kimsenin Samsung önerdiğini hatırlamıyorum ama siz gene de gidip
      Samsung almışsınız, ben de o kısmı anlamadım

yanlış anlaşılmış mesajım.ben samsungun elektrikli süpürgesini almadım.alsammı diye araştırdım ve alınmaz onu gördüm.aldığımı hangi cümlemden çıkardınız bende onu anlamadım.
      ha tv ve telefonunu almışsın dersen samsung tv hediye geldi,telefonda samsung galaxy s2,gayet iyidir.
      rowenta 8221 fiyat olarak beni aşar ben maximum 300 liraya kadar bir makine bakıyorum.nilfiskin bir iki modeli var benim aradığım fiyatlarda sanırım onlara bakacağım.
      nilfisk coupe neo,nilfisk coupe parquet
      nilfisk action plus
      varmı bunları kullanan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 25 Ağustos 2012; 13:35:34 >
    • Yüzbaşı
      664 Mesaj
      25 Ağustos 2012 13:41:58
      quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

Alıntıları Göster

yanlış anlaşılmış mesajım.ben samsungun elektrikli süpürgesini almadım.alsammı diye araştırdım ve alınmaz onu gördüm.aldığımı hangi cümlemden çıkardınız bende onu anlamadım.
      ha tv ve telefonunu almışsın dersen samsung tv hediye geldi,telefonda samsung galaxy s2,gayet iyidir.
      rowenta 8221 fiyat olarak beni aşar ben maximum 300 liraya kadar bir makine bakıyorum.nilfiskin bir iki modeli var benim aradığım fiyatlarda sanırım onlara bakacağım.
      nilfisk coupe neo,nilfisk coupe parquet
      nilfisk action plus
      varmı bunları kullanan.

Dostum süpürge uzmanı adlı arkadaş bana Rowenta 4723 veya 5822 önermişti.
      300-TL civarında silence force bundan uygunu yok. Yalnız fiyatlar peşin genelde...

http://www.sanalreyonum...=27604&ref=akakce&v=1.79

http://www.sanalreyonum...7604&ref=akakce&v=1.34.8

|
      |

Ariston Genus Premium Evo + Sensys
      LG 50PM6900
      2012 Fiat Bravo Easy 1.6 M.Jet Dualogic Skydome Lav Kırmızı
    • Yarbay
      6050 Mesaj
      25 Ağustos 2012 13:44:28
      dostum peşin taksitli farketmez mesajımda belirtmemişim ama istanbuldayım ve gidip elden almak istiyorum.internet üzerinden alışveriş yapmıyorum.
      hemen bakıyorum önerdiğin makinelere.
      bu arada
      @eozen81 kardeşim kimsenin samsung önerdiğini hatırlamıyorum demişsin ama konunun 9. sayfasında öneren var.
      tabiki samsung almayacağım o ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 25 Ağustos 2012; 13:45:32 >
      |
      |

• Teğmen
      110 Mesaj
      25 Ağustos 2012 15:29:45
      Selamlar, Sayın süpürge uzmanı size çok teşekkür ederiz. Konunun nerdeyse tamamını özellikle sizin mesajlarınızı okudum. Bilginize ve samimiyetinize inanarak
      Nilfisk extreme eco aldık, memnunuz.

Nilfisk extreme eco da dikkatimizi çekenler;

1- Sesi çok yüksek değil, daha çok hortumun ucundan ses çıkıyor.
      2- Çok güçlü emiş gücü var.
      3- Güç ayarı yok sadece yüksek devirde çalışıyor. (Yanlış anlamadıysam motor gücü ve hepa filtre ile alakalı.)
      4. Kutudan Bir Kombi zemin başlığı (tekerlekli), bir Sert zemin başlığı, 3 tanede ufak başlık çıktı. Bir tane yedek toz torbası çıktı.
      5- Biz GoldPc den, internet üzerinden aldık.
      Kitapçıkta Servis ve bakım bölümünde aynen:
      " Ön filtreyi her dördüncü toz torba değişiminde aynı şekilde değiştiriniz. Fişin prizde doğru Toz torba paketinde 4 toz torbası ve bir adet ön filtre bulunmaktadır."

Yukakarıdaki maddeki yazım yanlışları aynen alınmıştır. Bu ifadeden 4 yedek toz torbası ve 1 yedek filtre olması gerektiği anlamı mı çıkıyor? Kutudan sadece 1 adet toz torbası çıktı. Eğer 4 toz torbası ve 1 filtre olması gerekiyorsa Gold Pc den diğer olması gereken kutu içeriğini isteyebilir miyiz?

Birde Garanti hususu var. ".... ( talimata uygun olarak doldurulmuş bir garanti belgesi veya basılı / kaşeli tarihin ve ürün tipinin belirtildiği kasa fişi) ve elektrik süpürgesi Nilfiks-Advance tarafından yeni ürün olarak pazarlanması koşulu altında uygulanır." Buradan da faturanın garanti için yeterli olduğunu söyleyebilir miyiz? Saygılarımla.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoktaFoton -- 25 Ağustos 2012; 15:33:51 >
      |
      |

• Er
      12 Mesaj
      25 Ağustos 2012 15:54:13
      NoktaFoton,hayırlısı olsun,ıyı gunlerde kullanmanızı temennı ederım,ıyı bır secım yaptıgınızı dusunuyorum,bende aynı yerden aynı modelın sıparısını verdım,urun tarafıma teslım edıldı,henuz ıs yerımde olmam sebebı ıle urunu ınceleme fırsatı bulamadım,aksam uzerı ılk ıncelemeyı yapıp,gereklı bılgılerı buradan ılgılı arkadaslara aktaracagım,tekrar ıyı gunlerde kullanmanızı dılıyorum.....not:urunun sıparısını vermeden once,gold ıle yaptıgım gorusmede,urunun nılfısk turkıye garantılı oldugu bılgısı ıletıldı...

|
      |

• Er
      12 Mesaj
      25 Ağustos 2012 15:58:38
      Toz torbası ıle ılgılıde sunu soyleyebılırım,ılk aldıgınızda sızınde belırtıgınız gıbı sadece bır adet toz torbası cıkıyor,sonrakı alımlarınızda paket halınde alırsanız,dort adet toz torbası ve bır adet on fıltre paket ıle bırlıkte gelıyor,dolayısı ıle gold;dan boyle bır ıstegınıze olumlu yanıt alamayacagınızı dusunuyorum...

|
      |

• Yüzbaşı
      708 Mesaj
      25 Ağustos 2012 18:03:06
      Arkadaşlar bende golddan aldım pazartesi bekliyorum.. İletişim halinde olalım toz torbası nerden sipariş edeceksiniz . Kaç günde 1 toz torbası değişmesi lazım.. Filtre kaç yılda 1 değişmesi lazım gibi konuları açığa kavuşturursak süper olur :)

• Yarbay
      6050 Mesaj
      25 Ağustos 2012 19:08:53
      quote:

Orijinalden alıntı: hassin

Arkadaşlar bende golddan aldım pazartesi bekliyorum.. İletişim halinde olalım toz torbası nerden sipariş edeceksiniz . Kaç günde 1 toz torbası değişmesi lazım.. Filtre kaç yılda 1 değişmesi lazım gibi konuları açığa kavuşturursak süper olur :)

supurgemarket.com herşey var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Er
      12 Mesaj
      25 Ağustos 2012 21:31:41
      Nilfısk eco extreme makınayı bıraz once tanıma fırsatım oldu,ılk ızlenımlerımı kısaca ozetlemek gerekırse,makınanın kasa malzemesı ılk bakısta yetersız gıbı gelsede,dıkkatlıce ınceleyınce kalıtelı bır plastık malzemeden uretıldıgı anlasılıyor,zaten bunun nedenıde adından bellı eco....ecolojık,cevreye duyarlı,%95 gerı donusebılen malzemeden uretıldıgı ıcın dusuk kalıtede sanılabılır,boyutları ıtıbarı ıle,oldukca kompakt goze hıtap eden ergonomık bır tasarımı var,beyaz kasası ılede oldukca şık,agırlık normal,dıger makınama gore hafıf bıle sayılır.Makınanın alımınyum borusu oldukca sıradan ve kalıtesız,supurme ıslemıne basladıgınızda,bu kalıtesız malzeme kendını gosterıyor, ılerıye ıtıs ve cekıslerde uzatma yerınde kalan bır bosluk sayesınde rahatsız edıcı bır ses cıkarıyor,denemelerden sonra aynen ızah ettıgım yerden kaynaklandıgına kanaat getırdım ve dolayısı ıle sıtesınde gordugum daha kalıtelı alımınyum boru ıle deneyıp degıstırmeyı dusunuyorum,dıger bır dezavantajda supurme ıslemı sırasında cok fazla statık elektrıklenme yuzunden nozula tuylerın yapısması cok fazla,bu sorunla ılgılı daha detaylı denemeler yapacagım.Cıhazın sesı bekledıgımden oldukca dusuk cıktı,cıddı anlamda sessız olması cok guzel,gece gec vakıt veya sabah erken saatlerde calıstırılacak sessızlıkte olması oldukca memnunıyet verıcı...71 dB bır makınanın nasıl bu kadar sesız oldugunu merak ettım ve ufak bır ınceleme sonrası,nılfısk muhendıslerının bunu nasıl basardıgını buldum,hepa 14 fıltre makınanın altında ve hava cıkısının onunde yer alıyor,hepa fıltreyıde tamamen kapatan bır plastık kapak mevcut,muhendısler hava cıkısını kapayıp,havayı,makınanın sol ve sag tarafında bulunan hava kanallarından dısarıya cıkarmayı uygun gormusler,sessızlık ugruna yapılan bu calısmanın bana gore bır dezavantajı bulunmakta(nılfısk muhendıslerı kesın katılmazlar ama)bu uygulamada sesı azaltırken makınanın hava cıkısıda aza ındırgenmıs ve buda makınanın cok cabuk ısınmasını saglıyor,20 dk denememde makına cıddı bır sekılde ısındı,3 saatlık bır supurme ıslemınde ne olur kestırmek zor....Alt kapagı acıp makınayı calıstırdıgımda,makınada herhangı bır ısınma gozlemlemedım,ama sesı arttı,tekrar taktıgımda cok cabuk ısındı....dıger bır konu makınanın genıs nozulunun halıya koydugunuzda emıs yapan kanalı oldukca kucuk,daha genıs olsaydı daha efektıf emıs yapabılırdı dıye dusunuyorum,cekıs gucune gelınce 1.250 watt bır motordan beklenmeyecek bır performans sergılıyor,benı cıdden mutlu ettı,oldukca yeterlı,cok sert ve keskın bır emıs kuvvetı sergılemesı taktıre sayandı,kablo sarım mekanızması oldukca ıyı calısıyor,kabloya kırbac etkısı yaptırmadan serı bır sekılde topladı....devam edecek.....

|
      |

• Çavuş
      82 Mesaj
      25 Ağustos 2012 22:51:03
      quote:

Orijinalden alıntı: hassin

Sayın süpürge uzmanı kardeşim

http://www.gold.com.tr/...pa-14-Elektrikli-Supurge de senin önerdiğin Nilfisk Eco modeli var acaba bunun bakımı servisi nasıldır.. Tamam makine çalışırken gayet iyidir ama bozulduğunda işler karışır mı ? Yedek parça temini olsun, garantisi olsun Eğer gönlün rahat al kullan der isen Yalovadaki Gold bilgisayardan aldırtcam

Dünayada Nilfiskin 14 adet fabrikası vardır Türkiye üretimi ve türk markası olan arçelik parça sıkıntısına girer ama nilfisk girmez nilfiskin işi sadece elektrikli süpürge üretmektir sadece türkiyeye değil dünyaya süpürge satar.

|
      |

• Er
      12 Mesaj
      25 Ağustos 2012 23:39:14
      Extreme eco modelınde supurme esnasında cekım gucu ıle ılgılı yanılgıya dusebılırsınız,bunun nedenıde supurgenın sessız olusu ve nozulun hava kanalları sayesınde halıya yapısmamasından,acaba cekım gucu dusukmu dıye dusunmenız olası,ama tam tersı cıdddı bır cekım gucu var,ev ıcın oldukca yeterlı,genel olarak baktıgınızda,kompakt yapısı,kılasıkten uzak tasarımı,sessızlıgı,az enerjı harcayarak cıddı bır emıs saglayan motoru ıle,tercıh sıralamsında ustlerde yer alan bır makına,toz torbası,cok kalıtelı bır yapıda degıl,doldugunda mıele dekı gıbı kılıtlenen bır mekanızması olsa ıdı, cok daha şık ve kullanıslı olurdu dıye dusunuyorum,hepa fıltrenın genıslıgı ve malzeme kalıtesı oldukca ust duzeyde,dolayısı ıle benı oldukca tatmın ettı,teleskobık boru problemınıde daha kalıtelı bır malzeme ıle degıstırp asacagıma ınanıyorum,nozuldakı tuy,toz yapısmasını bır sekılde elemıne edebılırım dıye dusunuyorum,thomas marka supurgemde boyle bır sorun yoktu....

|
      |

• Er
      12 Mesaj
      25 Ağustos 2012 23:44:44
      Hepsınden onemlısı de,makınanın supurme ıslemı bıttıkten sonra toz torbasının bulundugu haznede toz kalması,yanı toz kacırma problemı...henuz tam bır supurme ıslemı gerceklestıremedıgım ıcın bu sorumun cevabını bende merak edıyorum,en kısa zamanda deneyıp,cevaplamaya calısacagım,dıkkatlıce takıp edılmesı gereken bır husus dıye dusunuyorum....

|
      |

• Yüzbaşı
      708 Mesaj
      26 Ağustos 2012 00:59:31
      Emre hocam makinadan soğuttun yaw .)

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.