Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (260. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üstatlar selamlar, Rowenta ro8221 süpürgemin hepa ve sünger filtresini değiştireyim diyorum. Muadil ürün kullansam sıkıntı yaşar mıyım acaba? Muadil 45 Tl - Servis 70 TL.
  • Arkadaşlar annem yeni bir süpürge almak istiyor fiyatı max 3000 lira düşünüyor, evladiyelik en kalitelisinden istiyorum bıktım eski dandik süpürgelerden diyor. Dyson duymuş iyi diye ama bilemiyorum daha iyi önerileriniz olur mu acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, değerli bilgilerini paylaşan tüm üyelere teşekkür ederim. Günlerdir toz torbalı elektrikli süpürge arayışı içerisindeyim ve tabiri caizse forumdaki başlıkları yalayıp yuttum.
    Benim için önemli olan halıda toz/tüy çekişi ve tozu dışarı yayma sınıfı. Zaten genel olarak baktığım tüm makineler sert zeminde A sınıfı toz çekiyor ve genelde A sınıfı toz yayma etiketine sahip. Bu noktada benim için önemli olan ve halıdaki toz çekişi yönünden ayrılıyorlar.

Aklıma takılan ve cevap bulamadığım bir soru var: Bosch ve rowenta gibi 4a sınıfına sahip ( örnekler çoğaltılabilir ama f/p açısından ro 6477,ro6481 ya da BGL8PERF7 gibi) makinelerin kağıt üzerinde halıdaki çekiş gücü a görünürken miele-nilfisk genelde c-d sınıfına sahip. Buna rağmen özellikle miele ciddi şekilde övgüler almış.

Acaba kağıt üzerindeki verilerin pratikte pek geçerliliği olmuyor mu? Ya da miele in c sınıfı çekiş performansı rowenta ya da başka bir makinenin a sınıfına eşdeğer performans mı gösteriyor?

Bu konuda beni aydınlatabilecek olan varsa çok memnun olacağım zira bu durum ciddi şekilde kafamı karıştırıyor ve sanki yaptığım tüm araştırmalarda başa dönüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: FranticTr

Arkadaşlar annem yeni bir süpürge almak istiyor fiyatı max 3000 lira düşünüyor, evladiyelik en kalitelisinden istiyorum bıktım eski dandik süpürgelerden diyor. Dyson duymuş iyi diye ama bilemiyorum daha iyi önerileriniz olur mu acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. Teşekkürler.

Biraz araştırsan zaten az çok karar verirsin,
    Baştan söyleyim o paralara gidip dyson falan alma,dyson güyya evi halıyı temizlicek oda güyya,sonra sen dyson ı temizlicen tozuyla pisliğiyle uğraşcan,
    Toz torbalı bir süpürge al,az çok tercih edilenler belli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theatomicant

Merhaba, değerli bilgilerini paylaşan tüm üyelere teşekkür ederim. Günlerdir toz torbalı elektrikli süpürge arayışı içerisindeyim ve tabiri caizse forumdaki başlıkları yalayıp yuttum.
    Benim için önemli olan halıda toz/tüy çekişi ve tozu dışarı yayma sınıfı. Zaten genel olarak baktığım tüm makineler sert zeminde A sınıfı toz çekiyor ve genelde A sınıfı toz yayma etiketine sahip. Bu noktada benim için önemli olan ve halıdaki toz çekişi yönünden ayrılıyorlar.

Aklıma takılan ve cevap bulamadığım bir soru var: Bosch ve rowenta gibi 4a sınıfına sahip ( örnekler çoğaltılabilir ama f/p açısından ro 6477,ro6481 ya da BGL8PERF7 gibi) makinelerin kağıt üzerinde halıdaki çekiş gücü a görünürken miele-nilfisk genelde c-d sınıfına sahip. Buna rağmen özellikle miele ciddi şekilde övgüler almış.

Acaba kağıt üzerindeki verilerin pratikte pek geçerliliği olmuyor mu? Ya da miele in c sınıfı çekiş performansı rowenta ya da başka bir makinenin a sınıfına eşdeğer performans mı gösteriyor?

Bu konuda beni aydınlatabilecek olan varsa çok memnun olacağım zira bu durum ciddi şekilde kafamı karıştırıyor ve sanki yaptığım tüm araştırmalarda başa dönüyorum.

Bahsedilen sınıflandırma çekiş gücü değilde harcadığı elektrik olmasın?

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

quote:

Orijinalden alıntı: theatomicant

Merhaba, değerli bilgilerini paylaşan tüm üyelere teşekkür ederim. Günlerdir toz torbalı elektrikli süpürge arayışı içerisindeyim ve tabiri caizse forumdaki başlıkları yalayıp yuttum.

Bahsedilen sınıflandırma çekiş gücü değilde harcadığı elektrik olmasın?

Yok değil. Türkiye'deki mielenin satışta A+ ve C elektriksel verime sahip modellerinde 1 tane B nin yanında C ve D halı temizleme performanslarına sahip modelleri var.

Detaylı bilgiyi aynı sorunun sorulduğu;
    https://forum.donanimhaber.com/miele-nilfisk-electrolux-usorigindb-philips-9194-elektrikli-supurge-testi--104996658-10#131032876

bölümünde vereceğim birazdan, ilgilenenlere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 25 Ocak 2018; 4:25:24 >

• 650 tl bütçem var ve önceliğim sessiz bir süpürge. Şu 3 süpürge arasında kaldım hangisini önerirsiniz ?

Hotpoint - Ariston A3M
    Rowenta Ro3786
    Rowenta Ro3751

Hotpoint olan 68 db diğer iki rowenta ise 79 db olarak geçmekte. Bu süpürgelerden kullanan arkadaşlar var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taktaktikitikitak -- 26 Ocak 2018; 5:10:25 >
  • buraları epey okuduktan sonra sonunda miele cat-doğ aldım güzel makina turbo başlık işi güzelmiş gerçekten yorum fikir deneyim paylaşanlara teşekkürler
  • yaka97 Y kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Öncelikle hayırlı olsun. Evde kedi var bende miele cat-doğ almaya düşünüyorum toz torbasını orjinal mi almak zorundayız ve memnunmusunuz? Torba fiyatları nekadar? Makineninde 1200 TL fiyatı var bu kadar çıkmayı düşünmüyordum aslında.

Başka elektrikli süpürge tavsiyesi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazenidd -- 26 Ocak 2018; 20:13:44 >
  • Mazenidd kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim ,aslında bende düşünmüyordum evde siemens in toz torbasız modeli var ondanda memnunum ancak çok ağır 9.5 kilo mu ne hanım taşıyamıyor, kampanyalı modelini alacaktım 700 lük olanı sonra turbo başlığı millet çok övünce bunu aldım hanımda önce pahalı falan dedi görünce beğendi, 5,5 kilo bu
    toz torba olarak 4 torba 2 filtre(motor-hava) şeklinde kutulu satılıyor , ben plastik kutu içinde 4 tane olanı kampanyalıydı ondan aldım plastik kutu güzel görünüyordu 200 lira mıydı neydi teknosa da, hepsiburadada var orda 230 liraydı, yani 16 tane toz torbası 4 motor 4 hava filtresi 200 e geldi , teknosa ya şimdi baktım bitmiş görünüyor, uygun yan sanayi varmı bilmiyorum ,daha 3-4 kere kullanılldı sonra yurtdışına gidip geldim ne kadar sürede doluyor torbası bilemiyorum ama orjinal torba kullanınca filtrelerde deyiştiği için uzun süre aynı performansta kalır sanıyorum

• Miele süpürge almayı düşünenler kesinlikle orjinal torba almanızı tavsiye ederim,filtreleme özelliği başka hiçbir torbada yok,bir arkadaş detay detay yazmıştı sağolsun,hem filtre hem torba gibi düşünün,
    Cat and dog almayı düşününler en alt modeli alıp birde turbo başlık alırsa arta kalan paraylada yıllarca torba parası vermez.

• 10 yıldan sonra süpürgemiz bozuldu, uygun fiyatlı bir ürün önerebilir misiniz,

iyi çeksin yeter, ses miş, hepaymış gibi kriterlerim yok

150 tl ye sinbolar var ama çekmez, iki günde sapı kırılır filan diyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • landmoon L kullanıcısına yanıt
    arnica terra premium tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

10 yıldan sonra süpürgemiz bozuldu, uygun fiyatlı bir ürün önerebilir misiniz,

iyi çeksin yeter, ses miş, hepaymış gibi kriterlerim yok

150 tl ye sinbolar var ama çekmez, iki günde sapı kırılır filan diyorlar

Uygun fiyatlı arıyorsanız kesinlikle torbalı süpürge almanızı öneririm.

Ucuz torbasız süpürgelerde siklon sistemi yetersizdir, bütün ince tozları motor öncesi filtreye yapıştırır ve kısa zamanda emiş gücü kullanılmayacak seviyeye düşer.
  • Merhaba, fiyat/performansı iyi
    500 - 1000 lira aralığında tavsiye verebilir misiniz?

Seyrek kullanıldığından ucuzundan bir sinbo almıştım fakat, kullanan
    "çekiş gücü iyi değil, iş görmüyor" dedi.
    Daha iyi bir süpürge bakıyorum şimdi.

Tek kriter "İyi çeksin, sağlam olsun, yıllarca gitsin."
    (Ayda toplam 50 - 60 dakika kullanılacak, gürültü vs. önemli değil başka kriterim yok.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 2 Şubat 2018; 11:27:1 >
  • Toz torbalı veya toz torbasız modellerin olduğu bir kaç model tespit ettim amazondan.

http://yurtdisisepeti.com/2017/11/elektrik-supurgeleri/

Mesela polti (linkteki ilk süpürge) markası ülkemizde pek bilinmiyor ama ispanya ve italyada oldukça çok satıyor. Made in italy.

Kedi ve köpek sahipleri için AEG VX6 öneririm linkte. 800w motor 2.200 w halı gücü var.

AEG CE VX3 modelinde ise kedi köpek tüyleri için özel başlık var. Çıkarılıp yıkanabilen parçası mevcut.

Ve hepsi 100 euro altında. TR ye göre karşılığı 800-1.000 TL arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bireysel.emeklilik -- 3 Şubat 2018; 20:27:53 >

• yalionur kullanıcısına yanıt
    Valla süpürge alacaklara kesinlikle philips maraton serisini önermiyorum.
    1 yıl oldu alalı makineyi 2 kez başlığını değiştirmek zorunda kaldım. "Tri Active Max" diye cafcaflı bir adı olan lanet olasıca bir başlığı var. O başlığın üst kısmında 10-15 santimlik en adi plastikten yapılmış bir hortum mevcut. Bu hortum 4 ayda bir yırtılıyor ve bu hortum yüzünden 70-80 lira verip yeniden başlık almanız gerekecek çünkü sadece hortum satılmıyor. Bulsanız aynı parçayı kendiniz bile değiştirebilirsiniz ama adamlar ayarlamış illa başlığı satacaklar. 1 yılda ikince kez yırtıldı. Bir de teleskobik borusu tırtıklı kısımdan tutmuyor ve bağlama yerlerinden çıkıyor. Ve bu kısımlar için müşteri temsilcileriyle görüştüğünüzde cevap aynı. "Maalesef beyefendi sarf malzemeler garanti kapsamı dışındadır." Çekim gücü dedik, sessiz iyi dedik ama çekilecek gibi değil. Planlı eskitmeyi abartmış bir firma... 2 yıl dayansaydı bari.

Bir de bilen biri varsa mahkemeye versem ne olur bu durumda? Yani bu firmaların yanına kar mı kalıyor böyle bir saçmalık yok... Kesinlikle uzak durun ya da araba alır gibi 4 ayda bir bakım parası verirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Merhaba, fiyat/performansı iyi
    500 - 1000 lira aralığında tavsiye verebilir misiniz?

Seyrek kullanıldığından ucuzundan bir sinbo almıştım fakat, kullanan
    "çekiş gücü iyi değil, iş görmüyor" dedi.
    Daha iyi bir süpürge bakıyorum şimdi.

Tek kriter "İyi çeksin, sağlam olsun, yıllarca gitsin."
    (Ayda toplam 50 - 60 dakika kullanılacak, gürültü vs. önemli değil başka kriterim yok.)

Miele,nilfiks,elektrolux e sırasıyla bakınız,toz torbalı süpürgeden şaşmayın.

• leventsr L kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Miele mediamarktta varmış.
    Ondan alabilirim.

C1 en ucuz modeli imiş. C2 ve C3 daha pahalı.
    C1 yeterli midir?
    C2 ve C3ün fazlası nedir bilginiz var mı?
    Hangisini tavsiye edersiniz?
  • *** Önemli ***

Arnica alacaklar özellikle de Terra Premium alacaklar yazdıklarımı okusunlar. Bu konuyu bastan sona okuyarak Arnica Terra Premium (çekiş gücünden, yerli oluşundan vs) almaya karar verdim. Kupon düşürüp n11 den sipariş ettim. Ürün geldi kapağını açtığımda öncelikle kapağının ne kadar basit yapıldığını gördüm ama neys demekki böyle dedim. Çünkü sağa sola oynuyor emanet gibi duruyordu. Çekişini denedim gayet güzel, sessiz.

Gelelim sıkıntıya. Borusundan tutup makineyi kendime çekerken kapağı açıldı içindeki torba haznesi filan yerinden çıktı. Bunu görünce şok oldum. Kontol ettiğimde kapak resmen 1 mm filan tutuyordu. Bir yeri filan kırık değil öyle dizayn edilip üretilmiş. Olur böyle diyerek ve en azından böyle bir durumdan başkalarının da haberi olması için Şikayetvar a yazdım. Dönüş yapıp değişim olabileceğini söylediler. Makineden biraz soğudum ama tamam dedim. Servisine teslim ettim 11,12 gün gibi uzun bir süre sonra yeni makine geldi. Asıl şoku yeni makinede yaşadım. Bu gelenin kapağı gidenden daha kötüydü.

Nasıl sinirlendim anlatamam. 20 gün makinesiz kaldım evi pislik götürdü misafirim filan geldi o halde ona mı üzüleyim, 4 kez izin aldım servise gittim geldim yakıt yaktım, zaman harcadım uğraştım ona mı üzüleyim, n11 üzerinden aldım 20 gün oldu diye firma geri almayacak ona mı üzüleyim, fazladan toz torması almıştım elimde kaldı 50 tl gitti ona mı üzüleyim, kuponum boşa harcandı ona mı...

Bu sinirle arnicayı aradım bu mağduriyetimi fazlasıyla gidereceksiniz dedim. Önce özür dileyin sonra ya daha iyi bir ürün gönderirsiniz, ya sorunsuz bir ürün ve yanında bir hediye gönderirsiniz yoksa ben bunu internette her yere özellikle donanımhabere yazarım dedim. Aldığım cevap ister değiştirin ister iade edin başka birşey yapamayız, donanımhabere yazabilirsiniz önemli değil dediler. Ben olsam utanırdım müşterimin mağduriyetini fazlasıyla giderirdim. Ama tam tersi zihniyete sahip bir firma çalışan ve yöneticileri ile karşılaştım. Yoksa bu konu üst düzey yetkililere gitseydi ben müşteri memnuniyetini dikkate alacaklarını düşünüyorum. Sorun altlarda ama sonuçta adı kötülenen firma oluyor.

Yine de arnica alacaklar öncelikle şikayetvar daki arnica şikayetlerini bir okusunlar. Benim belirttiğim kapak sorununa dikkat etsinler. Kapağı şektiklerinde eline geliyorsa oradan hızlıca uzaklaşsınlar.

Şikayet konusunun linki de aşağıdadır. İçerisinde video da vardır. İkinci gelen ürün ile de ilgili şikayet kaydı açacağım. Onu da sonra eklerim.

https://www.sikayetvar.com/arnica-terra-premium-kapak-sikintisi

• 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.