Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toz torbalı arnica terra premium aldık. Çekiş gücü çok iyi. Ergonomik olarak iyi tasarlanmış fakat malzeme kalitesi orta. Fiyatına göre işini mükemmel yapan bi alet.
  • eflatun45 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, o zaman yeni çıkan Hotpoint Ariston SL M07 A4H B 700 modeline geçiş yapacağım galiba. hepa 14,4A ve motorlu fırça

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 75hp 7 kullanıcısına yanıt
    Ses seviyesi 79 db, toz torbası 2,3 litre, halıda toz toplama d sınıfı, toz yayma da c sınıfı diye gördüm, bunun yerine Hoover Athos a bakabilirsiniz, 61db çok sessiz, toz torbası 5 lt ve 4a sınıfında.
  • tozyayma a sınıfı, sadece halı d sınıfı. ben f/p olarak baktım ve aldım Hoover brave'i. 200 TL ye bulunca kaçırmak istemedim.

• Arnica 7000’ni tavsiye edermisiniz? Yoksa Phillips 9332’mi tavsiye edersiniz? Bana öyle çok detaylı bişey lazım değil, önemli olan çektiği tozu geri atmasın yeter.

• arkadaşlar evde hastamız olduğu için mikrop kapmaması gerekiyor bu yüzden iyi bir süpürge bakıyorum. yalnız kafama takılan bazı şeyler var özellikle ab etiket değerlerinden yola çıkarak bir fikir yürütmeye çalışıyorum. 4 kriterden genellikle halıdan toz toplama performansı düşük oluyo süpürgelerin, diğer kriterlerde bir çok süpürge A performansını yakalayabiliyo

rowenta da 700 tl ye tüm değerleri "A" performansına sahip süpürge alınabilirken
    philips 1.400 tl olmasına rağmen halıdan toz toplama performansı "C"
    dyson 2.300 tl lik fiyatıyla halıdan toz toplama performansı "D"

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
     Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)

burda nası bi eleme yapmak gerekir sanki 700 liralık rowenta dyson da n daha mı iyi oldu şimdi. dyson ı birazcık araştırdım uçak motoru kullanıyomuş ve hiç bi şekilde değişmesi gereken bir filitresi yok bu özellik bildiğim kadarıyla sadece dyson da var ve dyson ı tercih etmek için iyi bi sebep ama fiyatı malum. bizim için çok önemli olmamakla birlikte parçaları kırılmaz deniyo. sizlerde fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiiden teşerkkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jklozan -- 7 Ocak 2018; 21:43:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jklozan

arkadaşlar evde hastamız olduğu için mikrop kapmaması gerekiyor bu yüzden iyi bir süpürge bakıyorum. yalnız kafama takılan bazı şeyler var özellikle ab etiket değerlerinden yola çıkarak bir fikir yürütmeye çalışıyorum. 4 kriterden genellikle halıdan toz toplama performansı düşük oluyo süpürgelerin, diğer kriterlerde bir çok süpürge A performansını yakalayabiliyo

rowenta da 700 tl ye tüm değerleri "A" performansına sahip süpürge alınabilirken
    philips 1.400 tl olmasına rağmen halıdan toz toplama performansı "C"
    dyson 2.300 tl lik fiyatıyla halıdan toz toplama performansı "D"

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
     Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)

burda nası bi eleme yapmak gerekir sanki 700 liralık rowenta dyson da n daha mı iyi oldu şimdi. dyson ı birazcık araştırdım uçak motoru kullanıyomuş ve hiç bi şekilde değişmesi gereken bir filitresi yok bu özellik bildiğim kadarıyla sadece dyson da var ve dyson ı tercih etmek için iyi bi sebep ama fiyatı malum. bizim için çok önemli olmamakla birlikte parçaları kırılmaz deniyo. sizlerde fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiiden teşerkkürler...

Sayın arkadaşım evde hastan var ise dysonla topladığın tozları çöpe dökerken o tozları tekrar evine bulaştırcaksınayrıca çektiğin tozları dışarı sızdıracak bunu göremessin testlerde yalan olmasın izlemiş idim dysonın toz sızıntıs durumunu,sen tozu hapset ve çöpe at,bunun için kaliteli bir torbalı süpürge bak,
    Ben bendeki mieleye almadan önce önce fiyatına,sonra sunduklarına baktım,iyi toz topluyormu,topladığı toz sızıyormu,sağlammı,bu kriterlere göre videolara bakmış idim,sonrasında mielenen cat and dog modelin seçtim evde kedide olduğu için,
    Ayrıca mielenin torbası başlı başına zaten filtre görevi görüyor,sen birde hepa filtre alıp takarsan tam aradığın makinaya sahip olursun,
    6 yıla yakındır annemler turkuaz modeli miele kullanıyorlar,daha toz torbası haznesine toz düşmedi öyle söyleym,
    Alıp kullandıktan sonra iyiki torbalı aldım demiş idim torbasız zaten aklıma bile gelmedi,
    Sanada tavsiyem önceliğin torbalı süpürge olması yönünde ,benim tavsiyem kullandığım memnun olduğum ve çevremdeki ihtiyacı olanlara tavsiyem ve memnuniyetlerinden dolayı mieleyi kesinlikle tavsiye ederim,
    Elektrolux,nilfiksi iyi diye biliyorum bu markalarda güzel süpürgeler yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 7 Ocak 2018; 21:58:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu miele c1 ecoline aldık teknosa'dan indirimde ama toz torbası alacağım 2 haftadır araştırma yapıyorum, miele servisine gittim 3 tip var ilki 25 lira en adisi, 35 lira üstünde miele yazan poşet içerisinde torba, sonuncusu kutu içerisinde 60 tl dedi. hepsinde 4 tane torba varmış. n11 den baktım cat%dog diye bir model var 85 TL ye 12 torba var acaba bu ürün bizimkine uyar mı?
  • Arnica terra premium 1600w tiz torbali süpürge aldım. Kullanım deneyimlerimi sizinle paylasmak istiyorum. Sürece evlendikten sonra uzun süre kullanabilecegim bir model arayışına girdim. Maddi sıkıntım olmamasına rağmen araştırmadan mantık çerçevesinde karşılaştırarak fiyat /performans bir cihaz almaya kararlıydım. Öncelikle toz torbasızlar torba masrafı olmadığından bana çok mantıklı geliyordu. Araştırdıkça torbasız süpürgelerin uzun vadede eziyet olduğunu ve gereksiz pahalı olduğunu gördüm. Sonra torbalı model arayışına girdim. Yedek parça ucuzluğu emiş gücü yüksekliği ve torba masrafının düşük olduğu bir model aradım. Bu arayışım yaklaşık 2 ay sürdü. Okumadığım yorum kalmadı. Youtube dan izlemedigim inceleme videosu kalmadı. En sonunda Arnica terra premium modelini aldım.

İnternet satış sitelerinde 20 adet torba 16tl gibi komik rakama satılıyordu onlardanda siparis verdim. Süpürgeyi de 440tl ye aldım. Kullanım deneyimlerine geçecek olursak cihaz inanılmaz güçlü. Tutma kolunda güç ayarı mevcut 4 farklı emiş güç ayarı yapılabiliyor. 187 boyunda 90 kiloyum. Halıyı süpürmeye çalıştığımda cihaz bildiğiniz halıya yapışıyor ve süpürmek için ciddi güç harcamam gerekti kısacası gücüm yetmedi. 450w emiş gücünü tamamen hissettim diyebilirim. Hanım süpürmeye çalıştığında gücü 2. Kademeye getirdi o şekilde süpürebildi. Ailecek emiş gücü muazzam diyebilirim. Ses konusunda kıyaslamak yapacak olurdak en son ayarda bile rahatça telefonla konuşabilirsiniz. Zaten son ayarda ev temizlenmesi mümkün gözükmüyor çok güçlü olmak lazım. Kutunun içinde bir sürü aparat ve en önemlisi turbo başlık çıktı. Denemelirimizde halinin üzerinde süper bir fırçalama işlemi yaptı. Halılar elde fırçalanmış gibi kabarıp temizledi.

Sonuç olarak ben süpürgeden çok memnun kaldım. Gidip yabancı markalara iki katı para vermeyin. Enerji tüketiminide çok kafanıza takmayın sonuçta buzdolabi gibi 7/24 çalışmıyor. Diğer cihazlara göre yıllık 10lira fazla elektrik parasi veririm. Gidipte 1000 liraya cihaz almak istemedim.

+450w emis gücü

+koldan kumanda

+sessizlik

+torba maliyeti tanesi 0.90tl

+yedek parca ucuzluğu

+kutu içinde çıkan bol aparat

+hepa13 filtre

Eksileri

-hortumu biraz zayıf ama sıkıntı yaratacak gibi değil

Elimden geldiğince bilgi vermeye çalıştım. Devrik cümlelerim için özür diliyorum. Umarım kararsız kalanlara ışık tutar

• hbg_ant2 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, güzel bir değerlendirme olmuş ...
    turbo başlık performansı nasıl, süpürürken halının üzerinde rahatlıkla yürüyor mu ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

hayırlı olsun, güzel bir değerlendirme olmuş ...
    turbo başlık performansı nasıl, süpürürken halının üzerinde rahatlıkla yürüyor mu ?..

Normal başlığı emiş gücü yüksekliği sebebiyle halıya yapışırken turbo başlık cok daha rahat hareket ediyor. Ayrıca fırçaladığı için çok daha güzel temizlediğini halının kabarmasıyla belli ediyor

• herkese selam arkadaşlar süpürge arayışı içindeyim kaç gündür ama kafamda iki model takılı kaldı torbalı istemiyoruz hangisini tavsiye edersiniz

Bosch bgs4u232

http://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/elektrikli-supurgeler/toz-torbasiz-elektrikli-supurgeler/BGS4U232?breadcrumb=canistervacuumcleanersbagless

arnica tesla premium

http://www.arnica.com.tr/arnica-tesla-premium-rose-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi

ve yarın öğlene kadar karar vermem gerek bosch güzel gibi geliyor bana ki siemens in muadil bir modelini kullanmisligim var ama önceki süpürge arnica bora olunca da guvenemiyorum philips e o kadar para vereceğime arnica alırım diyorum zaten aynı bant ürünleri bütçem max 700 civarı öneriniz varsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OD- -- 15 Ocak 2018; 22:46:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -OD-

herkese selam arkadaşlar süpürge arayışı içindeyim kaç gündür ama kafamda iki model takılı kaldı torbalı istemiyoruz hangisini tavsiye edersiniz

Bosch bgs4u232

http://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/elektrikli-supurgeler/toz-torbasiz-elektrikli-supurgeler/BGS4U232?breadcrumb=canistervacuumcleanersbagless

arnica tesla premium

http://www.arnica.com.tr/arnica-tesla-premium-rose-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi

ve yarın öğlene kadar karar vermem gerek bosch güzel gibi geliyor bana ki siemens in muadil bir modelini kullanmisligim var ama önceki süpürge arnica bora olunca da guvenemiyorum philips e o kadar para vereceğime arnica alırım diyorum zaten aynı bant ürünleri bütçem max 700 civarı öneriniz varsa sevinirim

son paragrafta karışıklık mı var ?.. ayrıca bosch'un fiyatı piyasanın altına düşmüş ilginç ...

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    karışıklıklik falan yok iki ürün arasında seçim yapmam gerek fikir almaya çalışıyorum burda bosch u 720 ye bonus a 3 taksit alabiliyorum arnica yı zaten arkadaşımın mağazasından alıcam o çok mühim değil parası ama kararsızım sadece

• quote:

karışıklıklik falan yok iki ürün arasında seçim yapmam gerek fikir almaya çalışıyorum burda bosch u 720 ye bonus a 3 taksit alabiliyorum arnica yı zaten arkadaşımın mağazasından alıcam o çok mühim değil parası ama kararsızım sadece

"bosch güzel gibi geliyor bana ki siemens in muadil bir modelini kullanmisligim var ama önceki süpürge arnica bora olunca da guvenemiyorum philips e o kadar para vereceğime arnica alırım diyorum." ... tamam o zaman, ben yanlış anladım demek ki ...
  • quote:

quote:

"bosch güzel gibi geliyor bana ki siemens in muadil bir modelini kullanmisligim var ama önceki süpürge arnica bora olunca da guvenemiyorum philips e o kadar para vereceğime arnica alırım diyorum." ... tamam o zaman, ben yanlış anladım demek ki ...

benim evimde şuanda 4 tane süpürge zaten var sadece arnica bora miladını bitirdi ve siemens kullanıyorum demedim kullanmisligim var dedim arada dağlar kadar fark var ayrıca imla hatası yapmış olamazmiyim! bosch diyeceğime philips demişim ne var bunda.. yardımcı olacağına laf sokma çabasindasin forumdan bu yüzden nefret eder oldum neyse arnica tesla premium alacağım vaktim olursa karşılaştırma yaparım iyi geceler.

• quote:

quote:

quote:

benim evimde şuanda 4 tane süpürge zaten var sadece arnica bora miladını bitirdi ve siemens kullanıyorum demedim kullanmisligim var dedim arada dağlar kadar fark var ayrıca imla hatası yapmış olamazmiyim! bosch diyeceğime philips demişim ne var bunda.. yardımcı olacağına laf sokma çabasindasin forumdan bu yüzden nefret eder oldum neyse arnica tesla premium alacağım vaktim olursa karşılaştırma yaparım iyi geceler.

ilk mesajınız; "bosch güzel gibi geliyor bana ki siemens in muadil bir modelini kullanmisligim var ama önceki süpürge arnica bora olunca da guvenemiyorum philips e o kadar para vereceğime arnica alırım diyorum." ...

benim sorum; "son paragrafta bir karışıklık mı var ?" ... karışıklık olduğu açık ...

cevabınız; "karışıklıklik falan yok iki ürün arasında seçim yapmam gerek fikir almaya çalışıyorum burda" ...

son mesajınız; "imla hatası yapmış olamazmiyim! bosch diyeceğime philips demişim ne var bunda.." ...

ben zaten bunu sormuşum ... "yanlışlık olmuş" şeklinde düzeltmek yerine niye celallendiniz anlamadım ... meseleyi netleştirelim ona göre cevap yazalım dedik ama neyse ...

• Merhabalar, yakın zamanda evleniyorum. Ev eşyalarından bir tek süpürge kaldı :)

Philips'in marathon serisini araştırdım. Çok güzel çekiş gücü olduğunu söyleyenlerden tutun, yıllarca pislik içinde yaşamışız diyenler de var. Hatta asla bu para verilmez malzeme kalitesi çok kötü diyenler de var.

Nilfisk'i araştırdım. Firma sadece bu işi yapıyor. Endüstriyel boyutta da hizmet veriyor. Yani işin ehli gibi ama çok fazla kullanana rastlamadım. Kullananların geneli olumlu yönde. Hepa 14 filtre kullanıyorlar.

Miele'yi araştırdım. Şu an kampanyalı ürünü de var ve toz torbalı. Tek dezavantajı orijinal filtre ve toz torbası kullanacak olmamız. Genel anlamıyla herkes memnun ama evde kedi besliyorum. Bu sebeple Cat & Dog modeli bana daha uygun geliyor.

1200-1300 TL bütçem var. Belki biraz daha yukarı çıkabilirim. Aradığım özellik filtresinin düzgün olması, gerçekten toz topluyor olması ve dayanklı malzemeden yapılmış olması. Yarın öbür gün süpürgenin borusu kırıldı o çatladı gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorum. Sonuçta yüksek bir rakam harcıyoruz. Almışken en az 7-8 yıl bizi götürmesi lazım.

Yorumlarınızı,yardımlarınızı ve önerilerinizi rica ederim.

• Arkadaşlar merhaba 1000-1200 bantlarında süpürge arıyorum. Philips 9923/07 modelini nişanlım çok beğendi. bu modelin artısı eksisi nedir, önerebileceğiniz başka modellere de açığım
  • yalionur kullanıcısına yanıt
    Eski ve yeni seri miele cat and dog kullanıyoruz ,her iki makşnada sıkıntısız sorunsuz işini tam anlamıyla yapıyor,tozu topluyor ve sızdırma yapmıyor,sağlam ve dayanıklı malzemeye sahip yıllarca kullanılcak bir makina tavisye ederim,
    Öncelik miele ,nilfiks,elektrolux,rowenat-phılıps diye gidebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.