Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eski süpürgeyi emekli etmeyi düşünüyoruz ve yeni sistemleride (sulu ve toz hazneli cyclonic vs.) çok iyi bilmediğimizden eski usül toz torbalı filtreli modellerden arıyoruz max 400 liraya kadar kullanışlı ve kaliteli bir öneriniz varmıdır?? Araştırmalarım sonucu şu iki cihaz arasında kaldım :

1) http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-rowenta-ro4523-silence-force-fiyati,014249.html --- 399 TL (rowenta silence force 2200 w)
    2)http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/42621_44638.htm --- 399 TL (yeni çıkan S 6210 modeli )

ikiside iyi markalar bildiğim kadarıyla... özellikle çok sessizdi her iki cihazda bi yerde denettirme imkanım oldu ama miele nin hepa kullanmaması onun yerine kendi micro filtresini kullanması sorun olurmu ??sizin önerileriniz nedir bu fiyat aralığında ?? şimdiden teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jönntürk -- 3 Şubat 2012; 12:24:22 >

• konuda ölmüş forumda... bi Allahın kulu cvp vermemiş...
  • S 6210 modeli S5211 den daha mı üstün bu arada 6210 da hepa var mı?

@jönntürk,

Konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi değilim ancak biz de fazla kullanmadan emekli ettiğimiz bir tane Rowenta var. Başlıkta okuduğum kadarı ile Rowenta yı Tefal aldıktan sonra eski kalitesinden uzaklaşmış pek memnun değil tüketiciler. Üstüne Miele hakkında ise sadece olumlu yorumlar okudum. Ben de Miele ile Nilfisk arasından gidip geliyorum şu an ağırlık Miele den yana.
  • Bende bu filtre işini soracaktım.Torbalı kuru süpürge almayı düşünüyorum Philips'e baktım HEPA 12 ve 13'lü makineler var.Hangisini tercih etmem gerekir?

Philips FC-8130 (Sitesinde filtre kodunu belirtmemiş)
    Philips FC-8915 (Hepa 12)
    Philips FC-9071 (Hepa 13)
    Philips FC-9302 (Hepa 13)
    Philips FC-9170 (Hepa 13)
    Philips FC-9310 (Hepa 13)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odyseuss

S 6210 modeli S5211 den daha mı üstün bu arada 6210 da hepa var mı?

@jönntürk,

Konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi değilim ancak biz de fazla kullanmadan emekli ettiğimiz bir tane Rowenta var. Başlıkta okuduğum kadarı ile Rowenta yı Tefal aldıktan sonra eski kalitesinden uzaklaşmış pek memnun değil tüketiciler. Üstüne Miele hakkında ise sadece olumlu yorumlar okudum. Ben de Miele ile Nilfisk arasından gidip geliyorum şu an ağırlık Miele den yana.

Sanırım S6310 xxl modelinden bahediyorsunuz, 6310 ile s5211 in filtreleri tamamen aynı. Bende sordum alırken hem teknik servise hemde yetkili satıcıya cevap S5211 oldu. Kafanızı karıştırmayın S5211 beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır, saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: jönntürk

Arkadaşlar eski süpürgeyi emekli etmeyi düşünüyoruz ve yeni sistemleride (sulu ve toz hazneli cyclonic vs.) çok iyi bilmediğimizden eski usül toz torbalı filtreli modellerden arıyoruz max 400 liraya kadar kullanışlı ve kaliteli bir öneriniz varmıdır?? Araştırmalarım sonucu şu iki cihaz arasında kaldım :

1) http://www.akakce.com/elektrikli-supurge/en-ucuz-rowenta-ro4523-silence-force-fiyati,014249.html --- 399 TL (rowenta silence force 2200 w)
    2)http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/42621_44638.htm --- 399 TL (yeni çıkan S 6210 modeli )

ikiside iyi markalar bildiğim kadarıyla... özellikle çok sessizdi her iki cihazda bi yerde denettirme imkanım oldu ama miele nin hepa kullanmaması onun yerine kendi micro filtresini kullanması sorun olurmu ??sizin önerileriniz nedir bu fiyat aralığında ?? şimdiden teşekkürler ...

Ben size ikisindende daha iyi olduğunu deneyerek gördüğüm Miele S5211 i tavsiye ediyorum bu arada s6210 değil s6310 olacak bahsettiğiniz model, 399 tl ye bulabilirmisiniz bilmiyorum ancak 450 tl civarı alabilirsiniz. Daha öncede dediğim gibi ben MİELE aldım, bir çok deneme ve kullanım tecrübesi sahibi bir kişi olarak gönül rahatlığı ile önerebiliyorum miele yi. Saygılar...

• öncelikle cvplar için teşekkürler bugün rowenta silence force da karar kıldık biliyorum yeni bi cihaz değil ama tefal tava hediyesi vardı ve cezbedici geldi almış bulunduk umarım pişman olmayız.yalnız ilk izlenim olarak cihazın emiş gücündenmi bilemiyorum halıda süpürgenin başlığını ileri geri yapmak baya yorucu ama sessizliği de oldukça iyi....miele 6210 modelide electroworlde 399 liraya inmiş durumda almak isteyenlere duyurulur bu cihazdan bayilerin bile haberi yok ...
  • arkadaşlar bu konuyu okuduktan sonra Electrolux Ultraone 8810 aldım. hanım inanılmaz memnun kaldı. sessizliği, emiş gücü ve toz sızdırmazlığı gerçekten iyi. Tavsiye ederim.
  • arkadaşlar illa ki hepa filtreli mi almalıyız makineyi? eskiden kullanılan modellerden var mıdır hala ve varsa almamızda ne gibi sakıncalar var? ben anlamadım bu hepa filtre nedir, bir sürü şeyden bahsediyorsunuz... hepa13 müş, torbalıymış değilmiş, temizlemesi zormuş kolaymış, dolunca emiş gücü azalır mıymış azalmaz mıymış... hiçbir şey anlamıyorum :( okudukça kafam daha da karışıyor..
  • miele 6210 elektroworld de fiyatı iyiymiş. Kayseri de şubesi olsa bakardık. s5211 almak lazım ama fiyatı yüzünden şu an için alamıyorum. 500 TL biraz yüksek.
  • elektrik süpürgesi alacaklara bende bir tavsiyede bulunmak istiyorum ark. hani bazı modellerde süpürgenin sapını tuttuğunuz yerde kontrol paneli oluyor ya işte onlardan almayın,kontrol panelı süpürgenın üst kısmında olsun ,çünkü saptan kontrollü olanların kabloları hortuma sarmal olarak gidiyor ve o hortum enınde sonunda bağlantı yerinden yırtılıyor ve 50-60 tl verip benim gibi yenısını almak zorunda klırsınız
  • Arkadaşlar resimdeki süpürge bimde satışa sunulacak olumlu olumsuz görüş beyan etmek isteyen varmı ?

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
  • Önce Nilfisk Power Eco ya kesin karar vermiştim. Vazgeçtim sebepleri;

1- Mağaza da son 545 denen ürün internette 410 TL ye kadar var ve her ikisi de Nilfisk TR garantili. Israrla mağazadan almak istememe rağmen mağazaya gelişi bile internette satılan rakamın çok üstü olduğu iletildi. Nasıl bir pazarlama taktiği anlamadım.
    2- Forumda bir arkadaş Extreme modelini kullanıcı hatası ile arka kapağını ve borusunu yenilemek istemiş 410 TL gibi bir bedel istenmiş .... dedim yedek parça için istenen rakama.
    3- Yine başka bir arkadaş ile aldığı üründe Made in China yazdığını söyledi sadece bu sebeple iade ettiğini iletti. Açıkcası bende danimarka malı diye yola çıkıyordum.
    4- Diğer asıl büyük etken ise Kayseri de o kadar gezdim ürünü görebilene aşk olsun. Bakmadan almanız lazım.

Sonraki tercihim Miele S5211

1- Ürünü görme imkanı bulamadım.
    2- Hepa değil kendine özel bir filtre kullanıyor. Hepa kullanmak istersek ayrıca alıp takmak gerekiyor.
    3- Bu ürünü de bulunduğum il itibari ile bakmadan almam gerekiyordu.
    4- Fiyat da markanın diğer ürünlerinde olduğu az tuzlu.

Elektrolux s8870

2- İnternette bulduğum fiyatlar ise açıkçası benim için yüksek.
    3- Ürün hakkında o kadar olumlu yorum karşısında 550 civarında bir rakama bulsam sanırım düşünmeden alırdım. Acaba diyeceğim bir ürün olarak kalacak.

Gelelim aldığımız Philips FC 9170 e

1- Ürünü Kayseri de bolca gördüm.
    2- Test ettik, memnun kaldık.
    3- İki yıl yerinde servis garantisi var.
    4- Standart S-Bag toz torbası.
    5- Çekim gücü.

Ürünü hizlial dan 500 TL kargo dahil aldım. 50 TL de hediye çeki verdi.

Ürün geldikten sonra izlenimlerimizi paylaşıyor olurum.

Not: Düzeltme imla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odyseuss -- 13 Şubat 2012; 11:35:15 >

• Philips 9205 te karar kıldım ve Bahçelievler Media Markt da 549 TL aldım. 9210 Fiyatları ise 449 TL. En iyi fiyatlardan biri olsa gerek diye düşünüyorum.
  • Hizlial da isler biraz yavas yuruyor ayni gun kargo urun aldık hala kargo takip no nu veremedi, bu siteden alisveris yapacak arkadalaslar biraz sabirli olmasi gerekiyor anlasilan ara bir bilgilendirme geceyim dedim.
  • Bende bu filtre işini soracaktım.Torbalı kuru süpürge almayı düşünüyorum Philips'e baktım HEPA 12 ve 13'lü makineler var.Hangisini tercih etmem gerekir?

Philips FC-8130 (Sitesinde filtre kodunu belirtmemiş)
    Philips FC-8915 (Hepa 12)
    Philips FC-9071 (Hepa 13)
    Philips FC-9302 (Hepa 13)
    Philips FC-9170 (Hepa 13)
    Philips FC-9310 (Hepa 13)
  • Hepa ile ilgili ufak bir bilgilendirme...

HEPA (High Efficiency Particulate Air) Yüksek verimlilikte toz tutucu.

100.000 adet toz taneciği süpürgeye girdiğinde çıkacak toz taneciği;

Sınıf Verimlilik Toz Taneciği
    Hepa 14 99.995% max. 5 toz taneciği
    Hepa 13 99.95% max. 50 toz taneciği
    Hepa 12 99.5% max. 500 toz taneciği
    Hepa 11 95% max. 5.000 toz taneciği
    Hepa 10 85% max. 15.000 toz taneciği
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odyseuss

Önce Nilfisk Power Eco ya kesin karar vermiştim. Vazgeçtim sebepleri;

1- Mağaza da son 545 denen ürün internette 410 TL ye kadar var ve her ikisi de Nilfisk TR garantili. Israrla mağazadan almak istememe rağmen mağazaya gelişi bile internette satılan rakamın çok üstü olduğu iletildi. Nasıl bir pazarlama taktiği anlamadım.
    2- Forumda bir arkadaş Extreme modelini kullanıcı hatası ile arka kapağını ve borusunu yenilemek istemiş 410 TL gibi bir bedel istenmiş .... dedim yedek parça için istenen rakama.
    3- Yine başka bir arkadaş ile aldığı üründe Made in China yazdığını söyledi sadece bu sebeple iade ettiğini iletti. Açıkcası bende danimarka malı diye yola çıkıyordum.
    4- Diğer asıl büyük etken ise Kayseri de o kadar gezdim ürünü görebilene aşk olsun. Bakmadan almanız lazım.

Sonraki tercihim Miele S5211

2- Hepa değil kendine özel bir filtre kullanıyor. Hepa kullanmak istersek ayrıca alıp takmak gerekiyor.
    3- Bu ürünü de bulunduğum il itibari ile bakmadan almam gerekiyordu.
    4- Fiyat da markanın diğer ürünlerinde olduğu az tuzlu.

Elektrolux s8870

2- İnternette bulduğum fiyatlar ise açıkçası benim için yüksek.
    3- Ürün hakkında o kadar olumlu yorum karşısında 550 civarında bir rakama bulsam sanırım düşünmeden alırdım. Acaba diyeceğim bir ürün olarak kalacak.

Gelelim aldığımız Philips FC 9170 e

1- Ürünü Kayseri de bolca gördüm.
    2- Test ettik, memnun kaldık.
    3- İki yıl yerinde servis garantisi var.
    4- Standart S-Bag toz torbası.
    5- Çekim gücü.

Ürünü hizlial dan 500 TL kargo dahil aldım. 50 TL de hediye çeki verdi.

Ürün geldikten sonra izlenimlerimizi paylaşıyor olurum.

Not: Düzeltme imla...

Ürün elinize ulaştımı acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Nilfisk Extreme Eco da dikkat çekici, (yinede toz torbasız modeller bana daha sıcak geliyor.)
    1250 W Motor gücü, 500 W Emiş gücü
    Motordan sonra HEPA H14 filtre 3700 cm² genişliğinde.

Kesinlikle katılıyorum. Enerj tasarrufu önemli düzeyde alternatifi az gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

DÜNYADA MOTORA ÖMÜR BOYU GARANTİ VEREN,KULLANIM SÜRESİNCE ÖMÜR BOYU 6 AYDA BİR GELİP MOTOR BAKIMINI ÜÇRETSİZ YAPAN VE FİLİTRE GİDERİ EN AZ OLAN AMA BİRAZ PAHALI OLAN SÜPÜRGEYİ İNCELEYİN ÖMÜR BOYU RAHAT EDİN AYNI MAKİNAYI 27 SENEDİR KULLANANI TANIYORUM BEN 18 SENEDİR KULLANIYORUM FİLTER QUENN SULU SİSTEMLE KARŞILAŞTIRIN ARADAKİ FARKI GÖRÜN SAYGIYLA.

Hangi markadır bu...
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.