Yüzbaşı
27 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar,


Aracı aldığımda 6-7 sene öncesi arka cam da sökülen folyodan kaynaklı yapışkan kalmıştı. Ara ara bir kaç kez temizleteme girişimlerim oldu ancak bazen çok yüksek fiyat bazen de rezistanslara zarar verebiliriz demeleri nedeni ile yaptıramadım. Nihayetinde geçtiğimiz hafta aseton ile deneyeyim dedim. 200 ml aseton ile cam ter temiz oldu. Belki benim cam da söküm işi üzerinden çok zaman geçtiği ve güneşin etkisi ile bu iş umduğumdan kolay oldu orasını bilmiyorum. Sadece biraz yorgunluk ve vakit aldı. Umarım benzer sorunu yaşayanlara bir faydası olur.


Bilginize...

Merhaba arkadaşlar, Mi 11 Lite telefonda görseldeki sorun oluştu bir türlü çözemiyorum. Sürekli bildirimlerde hata veriyor. Telefonu resetlememe ramak kaldı. Öncesinde bu hatayı çözmem konusunda yardımcı olan arkadaşlara minnettar kalırım. Teşekkürler.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/80/69/41/806941ff3a36d7752d2caefe8f1ff3b9.jpeg&t=0&width=480&text=1

Merhaba Arkadaşlar,


Çift hatlı bir telefona ihtiyacım var, bir süredir araştırıyorum ve bu iki telefon arasında kaldım. Teknik özellik olarak OnePlus inceliği ile de beraber bana bir tık daha yakın ancak, yurt içi resmi satışı olmayışı, garanti ve yasal riskler ile korkutuyor. Sizlerin de değerli fikirlerini almak için danışmak istedim. İki telefon arasında hangisini tercih etmeliyim?


Çok teşekkürler.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c5/ea/08/c5ea08c82477a27e1e6cf3956dcd9002.png&t=0&width=480&text=1


Karşılaştırma linki burada

11 Eylül 2020 Perşembe 17:25


İçişleri Bakanı Soylu, plaka tanıma sistemleri üzerinden ortalama hız tespiti yapılacağını ve cezaların buna göre yazılacağını söyledi. Soylu, "İlk uygulama Ankara'nın etrafındaki devlet karayollarında başlatılacak." dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da katıldığı Trafik Birim Amirleri 2'inci Etap Koordinasyon Toplantısında bu açıklamaları yaptı. "Aracın görüldüğü iki nokta arasındaki mesafe ile geçen zamanı hesaplayarak hız denetimini planlıyoruz" dedi.

Soylu, ortalama hız koridoru uygulanan bölgelerde sürücülerin hangi hızda seyretmesi gerektiği gibi konularda uyarılacağını belirtti. Böylece aşırı hızlı olup kontrol noktalarına yaklaşınca hızını düşürenler tespit edilecek. İlk uygulama ise Ankara etrafındaki karayollarında başlatılacak.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/94/45/5a/94455a97019f74b1ba0b5d11c4617996.jpeg&t=0&width=480&text=1


Haber Kaynak; http://haber.radyotrafikankara.com/haber-detay.php?id=4404&fbclid=IwAR0q8QmhYszZ3iVMUyhVQ6ep4Ag6FgykhymgD40rdxK0I7KTeuA99BcrvPM


Haber Kaynak; https://www.ntv.com.tr/turkiye/noktaradar-yerine-ortalama-hiz-tespiti-geliyor,VIBdd01QwEirVs16DbHDXQ

Arkadaşlar Merhaba,

Bayram dönüşü Sivas Ankara yapacağım. Genelde Yozgat Kırıkkale üzerinden geliyorum ancak özellikle Kırıkkale-Ankara arası inanılmaz yoğun oluyor. Bu bayramda hem yeni yerler görme hep de o trafik cümbüşünden kurtulmak için alternatif güzergah bakayım dedim Google Tokat, Çorum üzerinden bir yol öneriyor İskilip-Ankara Arasını biliyorum ancak özellikle Sivas-İskilip arası yol kalitesi nasıl, benzin istasyonu vs sorun yaşarmıyım. Yol kötü bol radarlı ise dimya da prince giderken evdeki bulgurdan olmayalım diye bilen arkadaşlar var ise tecrübeleri ile önden bilgi almak isterim. Şimdiden zahmet edip dönüş yapacak arkadaşlara şükranlarımız sunarım.

Saygılar.

Merhaba Arkadaşlar,

Geçtiğimiz cumartesi Hepsiburada üzerinden Sharp SJ-EX820F-SL A++ 605 lt No-Frost Buzdolabı satan satıcı Paşacan'ın mağazasına ürünü görmek için gittik. Mağaza sahibi görmeye geldiğimiz dolabı tatlı dili ile sattı. Evdeki 14 yıllık buzdolabını da gerini dönüşüm programı dahilinde düşük bir fiyata aldı. Cumartesi aldığımız ürünü bugün kurulum için geldiler ancak dolap arızalı çıktı. Ön gösterge paneli değişmesi gerekiyormuş. Servis değişim talebi açtık neticesini bekleyin der ancak dolaptan soğuduk 36 db ses diye aldık ancak sürekli rahatsız edici vınlayan bir ses var. Mağaza yetkilisini aradım iadeye mesafeli yaklaştı servisten yeni dolap gelecek vs dedi. Sorum şu daha cumartesi aldım ve bugün pazartesi tüketici olarak yasalar çerçevesinde bu satışı iptal etme hakkım var mı? Ne önerirsiniz?


Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Tutulan servis fişi;
Merhaba Arkadaşlar,

Eski bir ultima online müdavimi olarak yaş ilerlese de telefondan fırsat buldukça oyuna vakit harcayanlardan biriyim. Geçtiğimiz yıllarda Clash of Clans, Lords Mobile, Kingdom Mobile gibi oyunlara para harcamasam da hatrı sayılır vakit harcadım, hepsinden de sıkılıp bıraktım. Son bir kaç aydır oyun ararken ismi pek duyulmamış -en azından benim gezdiğim mecralarda- "Olympus Rising" isimli oyuna denk geldim. Öyle çok fazla yer kaplayan telefonunuzu yoran bir oyunda değil ancak grafikleri oynanabilirliği, özgün senaryosu beni bağladı. Oyun dili ingilizce ancak oynamanıza engel bir durum teşkil etmiyor. Oyun içi çok fazla sohbet imkanınızda yok. Oyunda Türkler var ancak seviyem düşük olduğu için henüz o klana başvuru yapıp buradayım diyemedim.

Oyun da ana adanız Acropolis çevresinde ise irili ufaklı adalar, oynadıkça kazanılan deneyim ile açılan yeni takım adacıklar yer alıyor. Elde tuttuğunuz ada sayısına adanın özellğine göre ek kaynak elde ediyorsunuz. Seviyenize göre emsal oyuncular ile ada savaşları yapıyorsunuz. Saldırı ve savunma için tüm adalarda bir patika mevcut bu patikayı 2 dk 15 saniye gibi bir sürede geçip kapıyı kırmanız veya kırdırmamanız gerekli. Patika ve savunmayı dizayn etmek size ve zekanıza kalıyor. Gelişi güzel savunma yapanlarda çok ince düşünülmüş tuzak savunma yapanlarda gördüm. Gerçi henüz daha çok başındayım oyunun. Ada savaşları, questler ve klan savaşları ile oyun derya deniz. Kahramanlarınız mitoloji kaynaklı. Benim gibi yeni zevkli para harcamadan keyif alacağım bir oyun arayışınız var ise sizi de Olympus Rising beklerim. Altta baya bir resim ve oyunun android play store linkini ekledim. Oyun tabletten de oynanabiliyor sanırım, ios da da her alıyor. Oyun içi yardımlaşma klana bağış haricinde mümkün değil. Ben yeni başladım bana kaynak aktar gibi bir opsiyon bulunmuyor. Keyifli oyunlar...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flaregames.olympusrising

Arkadaşlar Merhaba,

Gardrop tipi iki kapılı, inox, sol taraf komple derin donduruculu bir model bakıyorum. Ölçü 100cm x 185cm buna göre bir kaç model buldum. Üç ay zamanım var...

Şu an bulduklarım;
> Arçelik 391640 EI 640L 43 dB A++ 4239 TL
https://www.arcelik.com.tr/gardirop-tipi-buzdolabi/391640-ei-buzdolabi
> Samsung RS57K4000SA 569L 41 dB A+ 4249 TL
https://www.hepsiburada.com/samsung-rs57k4000sa-tr-a-569-lt-no-frost-buzdolabi-p-MTSAMRS57K4000SAT
> LG GC-M247CLBV 687L 39 dB A+ 5799 TL
https://www.hepsiburada.com/lg-gc-m247clbv-a-687-lt-no-frost-buzdolabi-p-HBV000003TV20

Sizce hangisi, neden? Alternatif öneriniz?

Benzer arayışta olan arkadaşlar var ise fikir alışverişi yapalım. Tecrübeli, bilgili üyelerimizden ise tavsiye bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Dip Not : Ölçü değişti. 100*185 oldu.
Arkadaşlar,

Cbox Pandera H100 bir bilgisayarımız var.

Özellikleri;
Intel Atom CPU 1.6
1 GB DDR Ram

Şu an Windows XP yüklü... Oğlum kullanıyor web üzerinden oyun ve youtube için kullanmakta. Güncelleme almıyor. Hızlı, takılmadan kullanacağı bir işletim sistemi kurmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden ilginiz için teşekkürler.
Arkadaşlar,

Aracın arkaç camına eski sahibi içeriden folyo yapıştırmış sökmüş. Folyo yapışkanı kalmış bir kaç yıllık mevzu iyice kurumuş. Şu an arkayı görmede sorun yaşamasam da aracın camında flu bir görüntü var. Araca zarar vermeden elktrotlara filan bu işi nasıl çözerim. Araç tavanından sökülen folyonun kalan yapışkanını sökmek için forumda bir başlıkta KOÇTAŞ tan HG Etiket Çözücü denmiş ancak beraberinde eli bile kesecek basınçlı su kullandık demişler araç içinde böyle bir uygulama yapmam zor. Değerli çözüm önerilerinizi iletirseniz sevinirim. Ankara da ikamet ediyorum işin ehli bir firma varsa oraya da götürebilirim.

Saygılar.
Hakkında
Konum: Ankara,Keçiören
Meslek: Reklam
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Mazda
Mobil cihaz
Xiaomi
Operatör
Turkcell
ISS
Vodafone
TV
LG
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 20 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 421
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 633
İkinci El Bölümü Mesajları: 32
Konularının görüntülenme sayısı: 49.536 (Bu ay: 378)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 57 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.