Şimdi Ara

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
50
Favori
54.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konu gerilere düşmemeli. Bayram geliyor. Yaz geliyor.

Bayramda yola çıkacağım zaman kendi iftarlığımızı evde hazırlayıp çıkacağız. Yolun durumuna göre denk gelen yerde iftarımızı yapacağız. Bu bir çimenlik olur. Masası, sandalyesi halka açık bir yer olur. Hiç olmadı. Arabayı kenara çekip arabanın içinde bile yapabiliriz. Sadece çay içmek için güzel bir tesis gerekecek. O da önemli değil. Çay her yerde içilir.

Gidilecek güzergah: İstanbul-Gebze-İzmit-Adapazarı-Hendek-Düzce-Kaynaşlı-Boludağı-Bolu-Gerede-Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara-Gölbaşı-Kulu Makas-Kulu-Cihanbeyli-Konya.

Yolun tamamı E-5 olacak. Otobana hiç bir noktada girilmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 6 Haziran 2017; 10:14:48 >
  • geçen bayram seni dinlemeyip otoyolda mahsur kalmıştım saatlerce.e5 akıyordu. ama oyoyoldada hiçbişey yoktu,bir kaç cahil en sola geçmiş 40-50 gibi hızla yolu işgal ediyordu.

en güzeli yanınıza yiyeceğinizi alın,heryerde köfteci yusuf yok

otoyol üzeri heryer midelere zarar,sağlığınızdan olmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köfteci yusufun her şubesinde durabilirsiniz. Ucuz, lezzetli ve hızlı servis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

geçen bayram seni dinlemeyip otoyolda mahsur kalmıştım saatlerce.e5 akıyordu. ama oyoyoldada hiçbişey yoktu,bir kaç cahil en sola geçmiş 40-50 gibi hızla yolu işgal ediyordu.

en güzeli yanınıza yiyeceğinizi alın,heryerde köfteci yusuf yok

otoyol üzeri heryer midelere zarar,sağlığınızdan olmayın.

Bir arkadaşım var. Kastamonu'lu. Bir arefe günü öğlen vakti yola çıkmıştı. Defalarca kere tembih ettim. Tecrübem var dedim. E-5'ten git dedim. İlla otobana gireceksen Adapazarı'ndan gir. Gerede'den çıkma. Bir önceki çıkış olan Yeniçağa'dan çık dedim. Kendisi 160-170 km'lerde hız yapar. Tam otoban hastasıdır. Beni dinlemedi. Otobana girmiş. Öğlen 13:00 gibi yola çıkmıştı. Saat 17:00 civarlarında beni aradı. İzmit'teyim. Otobandayım. Seni dinlemediğim için çok pişman oldum. Ne yapacam ben şimdi dedi. Ona en yakın çıkıştan E-5'e çık dedim. Çıkışı da kaçırmış. Çaresiz otobandan devam etti.

Benim kitabımda otoban yoktur.

• Geçen sene ramazan bayramında Ankara - Bolu - İzmir yapmıştım. Boluya giderken E5 ten gittim. Otoban (özellikle Ankara istikameti) tamamen tıkalı ve durağan iken E5 akıyordu. Tatil yolları her zaman kalabalık oluyor. Biz bazen gece çıkıp sabaha karşı varacağımız yere varıyoruz nispeten tenha oluyor ama o bile kalabalık oluyor.
    Bayram sabahı yola çıkıp Ankara - Çorum yolunu katedeceğiz. Sabahın çok erkeninde yola çıkıp hanımla bir bayram kahvaltısı yapalım diyoruz. Elmadağ Kırıkkale ya da Sungurlu civarlarında var mıdır tavsiye edilecek bir yer? Kayadibi düşünüyorum ama bozdu diyenler var...
  • Hort
  • güncel .özellikle istanbul_ sivas istikametine

• quote:

güncel .özellikle istanbul_ sivas istikametine

Metro veya huzur otobüslerinin mola verdiği yerleri seçin bence.Metro kasap bir firma olabilir ama işini biliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Metro veya huzur otobüslerinin mola verdiği yerleri seçin bence.Metro kasap bir firma olabilir ama işini biliyor.

oralarda çöp yedirirler

• quote:

quote:

quote:

oralarda çöp yedirirler

Benim bildiğim bir yozgat üzerinde Akdağmadeni tesisleri var.

2)Yozgat çıkısı coşkun tesisleri

3)Suşehrinde Dadaş'ın tesisleri var.(Doğu otobüslerinin durduğu dinlenme tesisleri.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 19 Haziran 2017; 18:41:17 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

oralarda çöp yedirirler

Benim bildiğim bir yozgat üzerinde Akdağmadeni tesisleri var.

2)Yozgat çıkısı coşkun tesisleri

3)Suşehrinde Dadaş'ın tesisleri var.(Doğu otobüslerinin durduğu dinlenme tesisleri.)

İlla tesis olsun şartınız yoksa yozgat çıkışında sivas istikametine doğru kır resterantı tarzı güzel yerler de var,özellikle etlerini ve yoğurdunu tavsiye ederim.

• Ankara - Çorum arasında da kahvaltı için yer önerisi bekliyorum
  • bolu tüneli tadilatta olduğu için istanbul_ankara yönü kapalı.haberiniz olsun

• Kendi aracı ile yolculuk yaparken, yol üzerinde yeme, içme nedir??? Anlamıyorum... Yol üzerindeki herhangi bir il veya ilçe merkezine girin, seçenekler içerisinde en uygununa dalın. İç Anadolu ve Doğuda tesis önünde çığırtkanlar vardı, batıda da başladı.. Yıkamacısı ayrı, çığırtkanı ayrı, kalabalıktan dolayı yol üzerindeki çoğu işletmede servisler yavaş ve pis.
  • kursattokko1907 K kullanıcısına yanıt
    hocam hiç para kaptırmayın o yolda şekil bir yer yok.. hatta ikbal açıldı bile açıldı ama bi numarası yok, franchaising dediklerinden işte...

kettle'a suyunuzu koyun.. batıkent gimsa'da 79,90 tl'ye cumhuriyet antrikot pastırma var, lokum.. elmadağ'da fırınlardan ekmek alırsınız, azıcık da ezine peynir, zeytin.. koy ekmeğin arasına pastırma-peynir-zeytin.. ver çayı.. mis.. uygun bi ağaç altı oturun gitsin...
  • quote:

bolu tüneli tadilatta olduğu için istanbul_ankara yönü kapalı.haberiniz olsun

O işe dikkat edin arkadaşlar. Geçen sene de tünelin teki kapalıydı saatlerce kaynaşlıda beklemek zorunda kaldık. Bayramda nasıl olur düşünemiyorum bile. O güzergahı kullanacaklara tavsiyem (biraz garip olacak ama) Adapazarı - Bilecik - Eskişehir - Ankara şeklinde kullanmaları.. yoksa yarım gününüz gidebilir trafikte
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursattokko1907

quote:

bolu tüneli tadilatta olduğu için istanbul_ankara yönü kapalı.haberiniz olsun

O işe dikkat edin arkadaşlar. Geçen sene de tünelin teki kapalıydı saatlerce kaynaşlıda beklemek zorunda kaldık. Bayramda nasıl olur düşünemiyorum bile. O güzergahı kullanacaklara tavsiyem (biraz garip olacak ama) Adapazarı - Bilecik - Eskişehir - Ankara şeklinde kullanmaları.. yoksa yarım gününüz gidebilir trafikte

adapazarı_göynük_nallıhan_ayaş_ ankara nasıl

• nallıhan'a kadar doğa falan filan da, nallıhan'dan ankara'ya yorar be hocam... otoban-otoyol falan 3-5 saat kilitlenecekse kesin, o zaman değerlendirilebilir .. km uzuyordur muhtemelen..
  • Herkese merhaba. Cuma akşamı İstanbul'dan Tunceli'ye yola çıkacağım. Erzincan üzeri gideceğim. Yol için uyarısı/önerisi olan var mı?
  • Genel hali ile yol da mola noktası olarak çok bir bilgim yok ancak. Sürüş güvenliği açısından Erzincan Tunceli arasında Pülümür vadisinde dikkatli olun. seyahat programınızı bilmiyorum ancak gece geçmemeye özen gösterin. biraz sıkıntılı bir bölgedir. hem güvenlik hem konfor açısından... bizim arazi ekiplerimiz bazen o yolu kullanıyorlar ve biraz sıkıntılı. yolunuz açık olsun dikkatli gidin.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.