Şimdi Ara

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
50
Favori
54.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Varmı istanbul rize arası tavsiyesi olan 2-3 kere gittim ama farklı tavsiyeler süper olur 1 gece kalabilirim de gezilecek güzel yer olursa ( trabzon hariç gezdim çünkü )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söylenmiş ama bir kere daha söylemekte fayda var. Aydın civarından geçiyorsanız yolunuzu değiştirin gerekirse ortaklar kalyonda çöp şiş veya köfte falan yiyin. Favorim çöp şiştir. Kokoreç de güzeldir oralarda fakat kokoreç seyyar diye hatırlıyorum.
  • arkadaşlar
    yarın izmir-ankara arası yola çıkacağım
    bebek olduğu için 2-3 mola veririm
    nerde durulur ne yenir var mı yakın zamanda bu yol üzeri gidip gelen
    tavsiyesi olan?
    bir arkadaş afyona gelmeden uğrak mola var dedi orayı not ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Herkese merhaba. Cuma akşamı İstanbul'dan Tunceli'ye yola çıkacağım. Erzincan üzeri gideceğim. Yol için uyarısı/önerisi olan var mı?

aman diyim Erzincan-Erzurum yolundan tunceli sapağına girdiğiniz andan itibaren tehlikeli oralar
    sürekli tır filan yakılıyor oralarda
    mutlaka gündüz gidin
    hatta bir minibüs/otobüs filan bir arabanın arkasına takılın beraber konvoymuş gibi gidin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 22tupac

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Herkese merhaba. Cuma akşamı İstanbul'dan Tunceli'ye yola çıkacağım. Erzincan üzeri gideceğim. Yol için uyarısı/önerisi olan var mı?

aman diyim Erzincan-Erzurum yolundan tunceli sapağına girdiğiniz andan itibaren tehlikeli oralar
    sürekli tır filan yakılıyor oralarda
    mutlaka gündüz gidin
    hatta bir minibüs/otobüs filan bir arabanın arkasına takılın beraber konvoymuş gibi gidin.

Hocam dün TIR yakmışlar yine. Biz de bir otomobil bir minibüs Elazığ üzerinden gitmeye karar verdik.
  • Dediğim gibi pülümür vadisi (bu tır vb yakılan yer) riskli gündüz gitmekte fayda var.

İzmirden Ankaraya gidecekseniz, Afyona gelmeden yarım saat kadar önce (yaklaşık 35 km) Serinpınar Gözlemecisi var tavsiye ederim. Ama bu Ankara - İzmir istikametinde kalır. Afyonda ise bence Köroğlu Belindeki Cumhuriyet tesisinde mola verin. Afyonun içine girip Gamze Dönerde sucuk döner yiyip Aftat ta ise çok güzel ekmek kadayıfları yiyebilirsiniz. Afyona girmeniz çok vaktinizi almaz. Afyondaki mola tesisleri tahminimce bugun ve yarın acaip kalabalık olur. O kadar bekleyemem acıkırım diyorsanız Salihli'de odun köfte yiyebilirsiniz yapan çeşitli yerler mevcut. Afyona daha acıkmış olmam diyorsanız Sivrihisarda Muhteşem Tesislerinde Ballı Kaymaklı Gözlemeyi mutlaka tadın.
    En bilindik yerler bunlar geldi aklıma başka arkadaşlar da destekleyebilirler. iyi yolculuklar dilerim.
  • lazloo kullanıcısına yanıt
    kazasız belasız gidin işallah iyi bayramlar
  • kursattokko1907 K kullanıcısına yanıt
    o kadar vakit yok hocam. ufak bebek var hızlı bir yemek yiyip bir iki saat sonra kısa bir mola daha yapıp bu şekilde varmayı düşünüyorum ankaraya. cumhuriyet de olabilir bakayım bi hemen netten
    gece 5 te çıkabilirsem ne ala
    yok 9a filan kalırsa işim zor hem sıcak hem kalabalık olacak
  • İstanbuldan Erzuruma bayramın 2. Günü sabahı yolculuk yapacağım. Güzergah ve mola yerleri olarak tavsiyeleriniz?

• parkada ya yakın iyi biyer varmı acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • urfa - ankara arası nereler olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Temmuzun 10'unda çıkacağım yola o yüzden zamanım var ben de araştıracağım. Sabah 10 gibi bodruma inmiş olmam gerekiyor. O yüzden muhtemelen akşam 10 gibi çıkar yavaş yavaş giderim. Hanım acemi şoför olduğundan, tek kullanacağım sakin sakin gideriz diye düşünüyorum.

Bodrum dönüşü de Side'ye geçeceğim. Gündüz olacak o yolculuk. En sonunda da Side - İstanbul. O şeklinde bir daire çizeceğim yaklaşık 2000 Km'lık.

Aynı tarihte aynı güzergaha gidiyorum 😀 Ancak bu sefer otoban kıllanmayacağım Tekirdağ Çanakkale üzerinden gideceğim bende tek şöförüm eşim ve 8 aylık oğlumla gideceğim biraz manzara görelim istedim yolda durulacak yerleri araştırıyorum Tekirdağ da köfte yemeye karar verdim ancak sonrası için bir planım Yok eğer tavsiyesi olan varsa mutlu olurum 😀 Sizde kesinlikle Çineden geçerken solda mehmet zengin in yeri var köfte ve çöp şişi harika birde yanına kaşarlı ekmek isteyin memnun kalırsınız 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbuz7 -- 27 Haziran 2017; 19:33:44 >

• Urfa Ankara arası Gaziantep merkeze girerseniz heryer zaten lezzet noktası. Ankaraya gelirken de Aksaray'da Ağaçlı en düzgün yer. Adana Pozantı arasında da Pelit tesisleri ve Tekir gişelerinden çıkarsanız çok güzel et yapan yerler bulabilrisiniz (çok vaktinizi almaz). Aklıma ilk gelen bunlar.

Ben de Ankara - Çorum arası şahane bir yer keşfettim. Eşimle kendi yaptığımız sandviç ve çayları Sungurlu girişinde Opet Sezginler Petrol'de durararak tükettik. Çok güzel bir bahçesi ve çardakları, arkada kümesi olan bir yer yakın zamanda fotoğraf da ekleyeceğim. Opet Market - WC olanakları ve Çay Servisi gayet güzeldi. Epey de kalabalıktı bayramın 1.günü olmasına rağmen bir çok aile durmuştu.

Artık yaz geldi, izinler de başladı. Bu konu hiç susmasın... :)
  • ankara kırıkkale arası yolda köfteci yusuf açılmış diye duydum,uğrayan varmı

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Ben Ankara Samsun arasi mutlaka ugrarim gayet guzel ve kaliteli. En son 5 gun once gittim bos masa az bulunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

ankara kırıkkale arası yolda köfteci yusuf açılmış diye duydum,uğrayan varmı

Köfteci Yusuf'a taktın sende ama.

• Köfteci yusuf'un köftesi değil ama , döner iyi yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArcherAngel

quote:

napalım varmı düzgün biyer istanbuldan sivas_antalya yönüne

• quote:

quote:

quote:

Sivas'a doğru bilmem ama illa amaç köfte yemekse Antalya yönüne evet var. Bilecik-Bozüyük yolu üzerinde Demirköy girişinde Cingıllı var. %100 tavsiyemdir. Akçaabat köftesi süper. Laz bombası tavsiyemdir.

http://www.cingilli.com.tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

quote:

quote:

Sivas'a doğru bilmem ama illa amaç köfte yemekse Antalya yönüne evet var. Bilecik-Bozüyük yolu üzerinde Demirköy girişinde Cingıllı var. %100 tavsiyemdir. Akçaabat köftesi süper. Laz bombası tavsiyemdir.

http://www.cingilli.com.tr/

bu nasıl site ya şimdi yemekten geldim yine acıktım

yol üstündeyse uğranabilir ,amaç sadece köfte değil tabi. ismi köfteci olunca akla hep köfte geliyor

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.