Şimdi Ara

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
269
Cevap
7
Favori
663.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Himurajutsu

güzel paylaşım

Alıntıları Göster
    heralde soruma kimse cevap vermeyecek :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: linux_

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: linux_

Hocam kusuruma bakma devamlı takip edemiyorum bu konuyu arada bakıyorum birşeyler varmı diye ama bayadır bakmıyormuşum :) neyse senin sorununa gelelim.

2. pc nin internete girememe sorunu vermiş olduğun ip den kaynaklanıyordur muhtemelen verdiğin ip ler aynı olmasın diğer pc lerle farklı ver mutlaka, her ikisinede veya daha çok pc ye uzaktan bağlanmak için yapman gereken şeyler senin bahsettiğin gibi ilk önce bağlanacağın pc lerin İP lerini statik yap, bu pc lerde deki uzak bağlantı ayarları ve kullanıcı adı mutlaka şifresi olsun. Daha sonra modem üzerindeki nat ayarlarını ip ve port adreslerini tanımlayarak bağlanabilirsin. Ancak aynı anda iki veya daha fazla pc ye bağlanamazsın, bunu da yapmak istersen radmin'i kullanabilirsin. Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: bixici

quote:

Orjinalden alıntı: linux_

Hocam kusuruma bakma devamlı takip edemiyorum bu konuyu arada bakıyorum birşeyler varmı diye ama bayadır bakmıyormuşum :) neyse senin sorununa gelelim.

2. pc nin internete girememe sorunu vermiş olduğun ip den kaynaklanıyordur muhtemelen verdiğin ip ler aynı olmasın diğer pc lerle farklı ver mutlaka, her ikisinede veya daha çok pc ye uzaktan bağlanmak için yapman gereken şeyler senin bahsettiğin gibi ilk önce bağlanacağın pc lerin İP lerini statik yap, bu pc lerde deki uzak bağlantı ayarları ve kullanıcı adı mutlaka şifresi olsun. Daha sonra modem üzerindeki nat ayarlarını ip ve port adreslerini tanımlayarak bağlanabilirsin. Ancak aynı anda iki veya daha fazla pc ye bağlanamazsın, bunu da yapmak istersen radmin'i kullanabilirsin. Kolay gelsin

Alıntıları Göster
    Radmin veya benzeri bir program kullanirsak da tum bu ayarlari yapmamiz gerekecek mi yoksa programi kurmamiz yeterli oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: akkal

Radmin veya benzeri bir program kullanirsak da tum bu ayarlari yapmamiz gerekecek mi yoksa programi kurmamiz yeterli oluyor mu?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: metinkolay

BU AYARLARIN TAMAMI OLMASADA RADMİN İÇİNDE BAZI AYARLAR YAPMAK GEREKİYOR. BAĞLANILACAK PC'LERE RADMİN SERVERİ KURMAK GEREKİYOR VE MODEM ÜZERİNDEN 4899 PORTUNUN YÖNLENDİRMESİNİN YAPILMASI GEREKİYOR. BAĞLANACAK PC'YEDE Radmin Viewer KURMAK YETERLİ.

• ben bu uzak masa ustu baglantısı veya dıger pc den verı alma olayını bır turklu anlıyamadım.ve ahlen ıkı pc arasında dosya transferı yapamıoyoprum.

ınca im-204 w modem var 4 portlu wifi modem.

ıkı masa ustu pc ethernet kablosu ıle modeme baglı.mısal f1 challenge 99-02 de ıkı pc bırbırını gayet ıyı goruyor. fakat dıger pc den oyun dısında masa ustunde dosya alamıyorum.yada nasıl alınır?

guvenlık duvarını kapatmak gerekır dıye bırtakım duyumlar aldım bu zararlı olmazmı yahu.malum kardesımın pc sınde muhtemelen vırus spawm trojan vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 3 Ocak 2009; 18:09:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

ben bu uzak masa ustu baglantısı veya dıger pc den verı alma olayını bır turklu anlıyamadım.ve ahlen ıkı pc arasında dosya transferı yapamıoyoprum.

ıkı masa ustu pc ethernet kablosu ıle modeme baglı.mısal f1 challenge 99-02 de ıkı pc bırbırını gayet ıyı goruyor. fakat dıger pc den oyun dısında masa ustunde dosya alamıyorum.yada nasıl alınır?

guvenlık duvarını kapatmak gerekır dıye bırtakım duyumlar aldım bu zararlı olmazmı yahu.malum kardesımın pc sınde muhtemelen vırus spawm trojan vardır
    quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

ben bu uzak masa ustu baglantısı veya dıger pc den verı alma olayını bır turklu anlıyamadım.ve ahlen ıkı pc arasında dosya transferı yapamıoyoprum.

Hocam yazdıklarından anladığım kadarıyla senin yapmak istediğin iki pc arasında dosya alışverişi ama benim burada anlattığım örnek vermek gerekirse evindeki bilgisayardan iş yerindeki bilgisayarına anlatmış olduğum ayarları yaparak internet üzerinden bağlanabilirsin. Bu bağlantı sadece karşı bilgisayara bağlantı sağlamak içindir dosya alışverişi yapılabilir. İstersen onuda anlatabilirim.

Senin iki pc arasında dosya alaşverişi yapmak istersen pc ler arasında dosya paylaşımı yapman gerekiyor. Misal olarak C sürücüsünün üzerinde sağ tuş yaparak Paylaşım ve Güvenlik ayarlarından yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: bixici

quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

Hocam yazdıklarından anladığım kadarıyla senin yapmak istediğin iki pc arasında dosya alışverişi ama benim burada anlattığım örnek vermek gerekirse evindeki bilgisayardan iş yerindeki bilgisayarına anlatmış olduğum ayarları yaparak internet üzerinden bağlanabilirsin. Bu bağlantı sadece karşı bilgisayara bağlantı sağlamak içindir dosya alışverişi yapılabilir. İstersen onuda anlatabilirim.

Senin iki pc arasında dosya alaşverişi yapmak istersen pc ler arasında dosya paylaşımı yapman gerekiyor. Misal olarak C sürücüsünün üzerinde sağ tuş yaparak Paylaşım ve Güvenlik ayarlarından yapabilirsin.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar hiç windowsun saçma sapan uzaktan bağlantı olayı ile uğraşmanıza gerek yok :) geçen bir arkadaştan öğrendim
    teamviewer diye bir program, ücretsiz sürümüde var. size tavsiyem bir deneyin. ne port açmaya ne firewall ayarlayamaya nede ek bir programa gerek duyuyor. muhteşem bir program. deneyin pişman olmıyacaksınız :)
    hatta kullanımla ilgili bir bilgide veriyim. program bilgisayarınız işin bir ip atıyor ve her açılışta yeni şifre oluşturuyor. diğer bilgisayarda sadece programı çalışıtırp size verdiği id ve şifrenizi girerek 5 sn içinde karşı bilgisayara bağlanabiliyorsunuz. ücretli sürümde ek özelliklerde var sitesinden bir inceleyin derim.
    http://www.teamviewer.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: jxoch

arkadaşlar hiç windowsun saçma sapan uzaktan bağlantı olayı ile uğraşmanıza gerek yok :) geçen bir arkadaştan öğrendim
    teamviewer diye bir program, ücretsiz sürümüde var. size tavsiyem bir deneyin. ne port açmaya ne firewall ayarlayamaya nede ek bir programa gerek duyuyor. muhteşem bir program. deneyin pişman olmıyacaksınız :)
    hatta kullanımla ilgili bir bilgide veriyim. program bilgisayarınız işin bir ip atıyor ve her açılışta yeni şifre oluşturuyor. diğer bilgisayarda sadece programı çalışıtırp size verdiği id ve şifrenizi girerek 5 sn içinde karşı bilgisayara bağlanabiliyorsunuz. ücretli sürümde ek özelliklerde var sitesinden bir inceleyin derim.
    http://www.teamviewer.com/

Alıntıları Göster
    dostum verdiğin bilgiler için teşekkürler ama benim aklıma takılan bi konu var, mesela benim ip adresimi bilen biri benden habersiz benim bilgisayarıma girebilir mi? Eğer girebilirse bu çok sakıncalı bi durum olmaz mı?..

• quote:

Orijinalden alıntı: noname42

dostum verdiğin bilgiler için teşekkürler ama benim aklıma takılan bi konu var, mesela benim ip adresimi bilen biri benden habersiz benim bilgisayarıma girebilir mi? Eğer girebilirse bu çok sakıncalı bi durum olmaz mı?..

Alıntıları Göster
    bilgisayarının kullanıcı adı ve şifresinide girmesi gerek. Zaten bir şifre belirlemediysen uzak masaüstü bağlantısı yapamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScanServ

bilgisayarının kullanıcı adı ve şifresinide girmesi gerek. Zaten bir şifre belirlemediysen uzak masaüstü bağlantısı yapamazsın.

Alıntıları Göster
    ya arkadaşlar ben de yapmak istiyorum bu bağlantıdan ama daha yolun başında çuvalladık...
    bende bilgisayarım uzak diyince resimdeki gibi bir pencere gözükmüyor..yardımlarınızı bekliyorum

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM)

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatsb

benim bilgisayarda sifre yok uzakten baglanmak icin sifre sartmi bilgisayarima

Alıntıları Göster
    arkadaslar port açmanın bilgisayara bir zararı oluyor mu?Ne işe Yarıyo Bu port açmak..?Port Nedir bide..Bilgilendirirseniz Sevinirim
  • quote:

Alıntıları Göster
    team viewer adında bi program var free..Çok kolay bi şekilde başka bir pc ye bağlanabilirsiniz..
    http://www.teamviewer.com/download/index.aspx

• quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Abraham

Alıntıları Göster
    Kesinlikle teamviewer kullanın cok daha basarılı, kolay ve profesyoneldir ayrıca ücretsizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LostNdumb

Kesinlikle teamviewer kullanın cok daha basarılı, kolay ve profesyoneldir ayrıca ücretsizdir.

Alıntıları Göster
    team viewer ı öven arkadaşlar: kullanimi cok kolay,ama profesyonel olarak kullanmanizi tavsiye etmem cunki port forwarding vb. olaylari yok dogru bu yuzden siz direk programin sahip oldugu agi kullaniyorsunuz ve bu kisiler sizin datalarinizi göruyor tabiki. önemli degilse bu ok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uygarman

team viewer ı öven arkadaşlar: kullanimi cok kolay,ama profesyonel olarak kullanmanizi tavsiye etmem cunki port forwarding vb. olaylari yok dogru bu yuzden siz direk programin sahip oldugu agi kullaniyorsunuz ve bu kisiler sizin datalarinizi göruyor tabiki. önemli degilse bu ok.

Alıntıları Göster
    peki bilgisayarlardan biri pc diğeri mac ise ne yapmamız gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bach

quote:

Orjinalden alıntı: penkala

quote:

Orjinalden alıntı: .MstF.

quote:

Orjinalden alıntı: penkala

quote:

Orjinalden alıntı: .MstF.

her bağlanmak istediğimizde bunları yapmak gerekiyormu??
    Teşekkürler ..

hayır sadece 3. ve 4. adımda yeralan kullanıcı isim ve sifresini girme isini her zaman yapman lazım.aynen kendi bilgisayarında oturum acar gibi.zaten zor olan sey 1. ve 2. adımdaki mevzular...

2. adımdaki siteye giremedim tam anlatımını yaparmsın

o site diil yaw modemden port actıgın yer.oraya girip port acman lazım

işte oraya nasıl gircez

Alıntıları Göster
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: terran48

Arkadaşlar elinize sağlık.Yardıumlarınız için şimdiden saolun
    Benim şöyle bir problemim oldu.
    Şimdiye kadar 1 senedir problemsiz bir şekilde evden uzak masaüstü bağlantısı ile işyerime bağlanıp işlerimi hallediyordum.Bugün işyerindeki makineye kaspersky internet security 7.0.0 kurdum.Eve geldim, ama uzak masaüstüne bir türlü bağlanamıyordum.Tekrar işyerine gittim.kasperskyinin "ateş duvarı" nı devre dışı bıraktığımda ,uzak masaüstüne bağlandım."ateş duvarını etkin bir şeklde bırakıp uzak masaüstü yapılamıyormu?
    Tahminimce kasperskinin içinde bi ayar vardır ama bayağı uğraştım ancak bulamadım.
    Ben karsperky ateş duvarını ve uzak masaüstünü aynı anda kullanak istiyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: terran48
    Bugün işyerindeki makineye kaspersky internet security 7.0.0 kurdum.Eve geldim, ama uzak masaüstüne bir türlü bağlanamıyordum.Tekrar işyerine gittim.kasperskyinin "ateş duvarı" nı devre dışı bıraktığımda ,uzak masaüstüne bağlandım."ateş duvarını etkin bir şeklde bırakıp uzak masaüstü yapılamıyormu?
    Tahminimce kasperskinin içinde bi ayar vardır ama bayağı uğraştım ancak bulamadım.

Öncelikle bu bilgileri veren kişilere ve sabırla sorulara cevap veren kişilere çok ama çok teşekkür ederim.

Alıntıdaki aynı şey bende de var, kaspersky ateş duvarına bir ayar yaparak (belki mac falan ) sadece evden kendime izin vermek istiyorum çünkü ateş duvarını kaldırırsak çok ciddi güvenlik açığı olacak diye düşünüyorum. Bu konudaki çoğu kişide güvenlikten endişe ediyorum diye okudum.
    Bu kaspersky ayarını çok yapmak istiyorum ama tabi bunu kaç kişi bilir onuda bilmiyorum ?

Herkese iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasaralp

quote:

Orjinalden alıntı: terran48
    Bugün işyerindeki makineye kaspersky internet security 7.0.0 kurdum.Eve geldim, ama uzak masaüstüne bir türlü bağlanamıyordum.Tekrar işyerine gittim.kasperskyinin "ateş duvarı" nı devre dışı bıraktığımda ,uzak masaüstüne bağlandım."ateş duvarını etkin bir şeklde bırakıp uzak masaüstü yapılamıyormu?

Öncelikle bu bilgileri veren kişilere ve sabırla sorulara cevap veren kişilere çok ama çok teşekkür ederim.

Alıntıdaki aynı şey bende de var, kaspersky ateş duvarına bir ayar yaparak (belki mac falan ) sadece evden kendime izin vermek istiyorum çünkü ateş duvarını kaldırırsak çok ciddi güvenlik açığı olacak diye düşünüyorum. Bu konudaki çoğu kişide güvenlikten endişe ediyorum diye okudum.
    Bu kaspersky ayarını çok yapmak istiyorum ama tabi bunu kaç kişi bilir onuda bilmiyorum ?

Herkese iyi günler.

Alıntıları Göster
    Selamlar,

Şimdiye kadar sorunsuz kullandığım Uzak Masaüstü prgramında son 3-5 gündür desktop PC'ye bağlandığımda Media Player da açılıyor. Media Playerı kapatıp ekranı minimize edip laptoptan halen açık olan Uzak Masaüstü programını ekranı kapla ile açtığımda yine Media Player açılıyor. Sebebini bir türlü bulamadım.

Bilen varsa yardım lütfen.

Teşekkürler.

• MOdem ayarları her iki bilgisayarda da mı yapılacak yoksa sadece kendi modemimize mi yapacağız???
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.