Şimdi Ara

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
7
Favori
663.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cevabınız için teşekkür ederim. ne diye aratsam bulabilirim?
  • BiG DentoN B kullanıcısına yanıt
    Bulamadıysanız hala remote desktop regedit yazın belki çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    yok malesef bulamadım :( benim kullandığım ultimate belki oynanmıştır. yeni bir windows 7 ultimate indirdim onu kuracağım. inşallah olur.
    Benim kullandığım her ultimate'de vardı umarım sorununuz çözülür.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    yeni ultimate kurdum bunda sorun çözüldü :) demek ki benim diğer ultimate de sorun varmış. şuan her şey normal :) ilgilendiğin için teşekkürler.
    Rica ederim.Faydam dokunduysa ne mutlu bana

• iphone 5s telefonum var. microsoft remote desktop programı kullanıyorum. aynı ağ üzerinden eski modemimle rahatlıkla girerken yeni aldığım modemle giremiyorum.hatta eski modemin telefon kablosunu çektim sadece fişe takılı iken bile modeme bağlanıp remote edebiliyorum ama bu yeni modemde olmuyor.sebebini bulamadım bir türlü.benim amacım internet kullanmadan remote yapmak.yardımcı olabilirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThKrkmz!

iphone 5s telefonum var. microsoft remote desktop programı kullanıyorum. aynı ağ üzerinden eski modemimle rahatlıkla girerken yeni aldığım modemle giremiyorum.hatta eski modemin telefon kablosunu çektim sadece fişe takılı iken bile modeme bağlanıp remote edebiliyorum ama bu yeni modemde olmuyor.sebebini bulamadım bir türlü.benim amacım internet kullanmadan remote yapmak.yardımcı olabilirmisiniz ?

Bu durumun bir çok sebebi olabilir;

1. Yeni modemin uzak masaüstü bağlantısı yaptığınız bilgisayara farklı bir IP vermiş olabilir. Yani yeni modemin farklı bir IP bloğu olabilir.
    2. Kablosuz olarak modenize bağlantı yaptığınız için sorun olmaması lazım. İnternet üzerinden bağlanıyor olsaydınız modemin firewall özelliği bağlantınızı kesiyor olabilirdi.Sizde böyle bir durum yok.

Size tavsyem bağlantı yaptığınız bilgisayarın IP adresini, güvenlik duvarı ve anti virüs program ayarlarınızı kontrol etmeniz.
  • Aynı bilgisayardan bahsediyorum arkadaşım. Telefon aynı bilgisayar aynı. Sadece modem değişik. Ama bağlanmıyor

• Modem değiştirdiğimde ipleri değiştiriyorum ama yine aynı sıkıntı oluyor
     UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM)

• Arkadaşım yazdıklarımı İYİ okursan anlarsın. Bende farklı bir durumdan bahsetmiyorum. Tüm modemler aynı IP bloğunu kullanmıyor. Örnek vermek gerekirse daha iyi anlaman için. Airties 192.168.2.0/24 Zyxel 192.168.1.0/24 bloğunu kullanır. Sizin ilk kullandığınız modem airties ise ve zyxel taktıysanız bilgisayarınızın ıp değişecektir. Bu yüzden bilgisayarın IP adresini kontrol etmeni tavsiye ederim.
  • quote:

Modem değiştirdiğimde ipleri değiştiriyorum ama yine aynı sıkıntı oluyor

Bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarın IP bilgilerinin resminide yollarmısın.
  • Değiştiriyorum ama sonuç aynı. Demek istediğinizi anladım iplerden biri 192.1681.2 şeklinde modemi değiştirince 192.168.1.20 oluyor 2. Modemim süperonline modemi birinci modem ise Everest

• Şuan evde Değilim ama akşam gönderirim müsait olursanız akşam bakabilirsiniz. Sanırım demek istediğimi anladınız. Yaptığım işlemler hep aynı değişen bir şey yok ama bağlanmıyor

• Tamam müsait olursak yardımcı olmaya çalışırım.
  • şuanki ip adresim bu dostum ama hala aynı hatayı veriyor
  • quote:

şuanki ip adresim bu dostum ama hala aynı hatayı veriyor

Dostum dün eve çok geç geldim bakamadım. Yeni bakıyorum mesajlara. RDP bağlantısı verdiğin resimde bağlanmaya çalıştığın IP adresi 192.168.1.20 yeni modemle birlikte bilgisayarınızın IP adresi 192.168.1.23 olarak değişmiş. Yani RDP programında IP adresi 20 'yi 23 olarak düzeltirsen bağlantın çalışacaktır. Sana tavsiyem bilgisayarın ıp adresini sabit olarak tanımlaman. IP adresi değişince bağlantıda sorun yaşamaman için tavsiye ederim.
  • Değiştirdim dostum ama aynı sıkıntı devam ediyor çözemedim Sıkıntıyı

• IP ayarları doğruysa bağlantıyı kesebilecek tek şey güvenlik duvarıdır. Anti virüs programını devre dışı bırakıp deneyin, windows güvenlik duvarını devre dışı bırakıp deneyin. Uzak masaüstü bağlantı izinlerini tekrar kontrol edin.
  • Bende aynı ağda olmadığı sürece bağlanmıyor. WP 8.1 cep telefonumdan bağlanmak istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.