Şimdi Ara

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
663.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben evimde bulunan raspberry pi ye iş yerinden ulaşmak istiyorum evde TP-Lınk TD-W8951ND modem mevcut.Bu modem de nasıl bir ayar yapmam gerekiyor bu raspberry pi ye dışardan ulaşmak için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

Beyler iş yerinde uzak masaüstü bağlantısı var ama aşırı yavaş.Bunu nasıl hızlandırabilirim?İnterneti hızlı o yüzden uzak masaüstünü kullanmak istiyorum.Yalnız erişim iznim yok bu sıkıntı.Yani kendi kullandığım bilgisayardan ayar yapmam gerekicek.

Uzak masaüstü bağlantısının hızlanması için öncelikle İnternet hızınızın yüksel olması gerekiyor. İnternet hızınız yüksek ama verim alamıyorsanız uzak masaüstü bağlantı ayarlarında resimde gördüğün ayarları deneyebilirsin. Bu ayarlardan sonra daha iyi verim alırsın mutlaka

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM)

• quote:

Orijinalden alıntı: edison3838

Merhaba arkadaşlar ben evimde bulunan raspberry pi ye iş yerinden ulaşmak istiyorum evde TP-Lınk TD-W8951ND modem mevcut.Bu modem de nasıl bir ayar yapmam gerekiyor bu raspberry pi ye dışardan ulaşmak için?

Merhabalar "raspberry pi" nedir? Biraz daha detaylı açıklar mısın. Windows sistem üzerinden çalışan bir şey mi?
  • bixici kullanıcısına yanıt
    Hocam raspberry pi içerisinde linux bulunan bir bilgisayardır.
  • arkadaşlar bi fabrikanın bilgi işleminde çalışıyorum kendi bilgisayarım windows 7 karşı tarafın bilgisayarıda windows 7 uzaktan bağlanıyorum ama bağlandığım takdirde karşı tarafın oturumu kapanıyor ctrl alt del yapınız diyor oturum açmak için benim istediğim şu karşı tarafın oturumu kapanmasın ben masamdan telefonla onlara yardımcı olayım onlarda benim yaptğım işleri görebilsinler istiyorum
    yardımcı olursanız çok sevinirim
    NOT: fabrikada windows server 2008 var vede her kullanıcıda active directory yapısı mevcut

bunu yapmak için ammy team wiever show my pc gibi programlar var ama bunları kullanmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: zonta

arkadaşlar bi fabrikanın bilgi işleminde çalışıyorum kendi bilgisayarım windows 7 karşı tarafın bilgisayarıda windows 7 uzaktan bağlanıyorum ama bağlandığım takdirde karşı tarafın oturumu kapanıyor ctrl alt del yapınız diyor oturum açmak için benim istediğim şu karşı tarafın oturumu kapanmasın ben masamdan telefonla onlara yardımcı olayım onlarda benim yaptğım işleri görebilsinler istiyorum
    yardımcı olursanız çok sevinirim
    NOT: fabrikada windows server 2008 var vede her kullanıcıda active directory yapısı mevcut

bunu yapmak için ammy team wiever show my pc gibi programlar var ama bunları kullanmak istiyorum

Dostum uzak masaüstü bağlantısının yapısı gereği böyle bir durum söz konusu değil. Senin yapman gereken uzaktan yardım özelliğini kullanmak. Aynı network içindeysen uzaktan yardımı kullanmak çok daha mantıklı zaten bu özellik windows xp dahil tüm işletim sistemlerinde mevcut. Ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsin.

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/get-help-windows-remote-assistance#1TC=windows-7

• quote:

Orijinalden alıntı: bixici

Arkadaşlar çoğu kişinin sıkıntı yaşadığı uzak masaüstü için bütün cevapları vereceğim.

ÖNEMLİ: Microsoft Windows sistemlerinin uzak masaüstü programını kullanmak istiyorsak, mutlaka bilgisayarımızdaki kullanıcıda şifre olmak zorundadır. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Kullanıcı hesapları yolunu izleyerek kullanmış olduğunuz KULLANICI adınıza parola verebilirsiniz. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Bu işlemleri bağlanmak istediğiniz bilgisayar üzerinde yapacaksınız.

1. Resimde de gördüğünüz gibi Bilgisayarım>sağ tuş>özellikler' e tıklayıp Kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmasına izin ver seçeneği işaretleyip tamam' a tıklayarak çıkın.

2. Bundan sonraki en karışık durum ise ADSL modemden port yönlendirmesi yapmak. Bunu ADSL modeminizin IP' si aracılığı ile web arayüzüne girip genelde NAT' ın altındadır. Resimdeki gördüğünüz ayarları yapın ve bu ayarları kayıt edin.

3. Modem ayarlarımızı da bitirdikten sonra bağlanmak istediğimizin bilgisayarın İP sini öğreniyoruz. www.ipadresimne.com' dan öğrenebilirsiniz. Daha sonra Başlat>programlar>donatılar>iletişim>uzak masaüstü bağlantısına tıklıyoruz.

Bağlantınız hayırlı olsun. Başarıyla uzak masaüstü bağlantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kolay gelsin.

bunu arıyordum teşekkürler .

• Merhabalar depomda kullanmış olduğum stok takip programına dükkanımdan da ulaşmak istiyorum. Depoda internete kablosuz Modem ile bağlanıyorum.

Team Wiever kullanarak depoda ki bilgisayara uzaktan bağlanıp stok programını kullanabilimiyim?

Her gün bağlanırken hep farklı ip mi girmem lazım?

İkimizin de ekranı açıkken kontrol hem bende hem onda olabilirmi yardımcı olmak için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeginize saglik,kac yildir bu konudan,kimbilir kac kisi faydalandi

• quote:

Orijinalden alıntı: LeThauS

Merhabalar depomda kullanmış olduğum stok takip programına dükkanımdan da ulaşmak istiyorum. Depoda internete kablosuz Modem ile bağlanıyorum.

Team Wiever kullanarak depoda ki bilgisayara uzaktan bağlanıp stok programını kullanabilimiyim?

İkimizin de ekranı açıkken kontrol hem bende hem onda olabilirmi yardımcı olmak için?

Team Wiever programını kullanarak ta aynı anda ekranı görebilirsiniz. Fakat Team Wiever programı ücretsiz sürümü süreli olduğu için bu dez avantaj olacaktır. Yani bir süre sonra bağlantınız kesilecektir. Uzak masaüstü bağlantısı ile ekranı aynı anda göremezsiniz. Siz bağlantı sağladınızda karşı tarafın görüntüsü gidecektir. Sizin için en iyi çözüm Radmin programı olacaktır. Aynı anda ekran görüntüsünü alabilirsiniz, müdahale edebilirsiniz. Program 30 günlük deneme versiyonu sunuyor. Detayları web sitesinden alabilirsiniz.http://www.radmin.com.tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: Brendan Rodgers

Emeginize saglik,kac yildir bu konudan,kimbilir kac kisi faydalandi

Teşekkürler. Bir çok kişinin işine yaradığını tahmin ediyorum. Umarım daha da faydalı olur.
  • quote:

quote:

Teşekkürler. Bir çok kişinin işine yaradığını tahmin ediyorum. Umarım daha da faydalı olur.

Hocam peki bu islem xp den win 7 ye olur mu onu soracaktim

• quote:

quote:

quote:

Olur hocam herhangi bir sıkıntı yok. XP'de uzak masaüstü bağlantı programını güncellediğinizde bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Fakat bir süre sonra olmayacaktır sizde biliyorsunuz ki Microsoft XP desteğini bitirdi.
    Son olarak ilk yazımda da olduğu gibi uzak masaüstü bağlantısı yapmak istediğiniz bilgisayarın sistem versiyonu en az Pro olması gerekiyor. Windows XP Pro, Windows vista, 7, 8 pro ve üstü olması gerek.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Olur hocam herhangi bir sıkıntı yok. XP'de uzak masaüstü bağlantı programını güncellediğinizde bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Fakat bir süre sonra olmayacaktır sizde biliyorsunuz ki Microsoft XP desteğini bitirdi.
    Son olarak ilk yazımda da olduğu gibi uzak masaüstü bağlantısı yapmak istediğiniz bilgisayarın sistem versiyonu en az Pro olması gerekiyor. Windows XP Pro, Windows vista, 7, 8 pro ve üstü olması gerek.

Tamam hocam tesekkurler,en kotu teamwiewer kullanirim

• quote:

quote:

Merhabalar depomda kullanmış olduğum stok takip programına dükkanımdan da ulaşmak istiyorum. Depoda internete kablosuz Modem ile bağlanıyorum.

Team Wiever programını kullanarak ta aynı anda ekranı görebilirsiniz. Fakat Team Wiever programı ücretsiz sürümü süreli olduğu için bu dez avantaj olacaktır. Yani bir süre sonra bağlantınız kesilecektir. Uzak masaüstü bağlantısı ile ekranı aynı anda göremezsiniz. Siz bağlantı sağladınızda karşı tarafın görüntüsü gidecektir. Sizin için en iyi çözüm Radmin programı olacaktır. Aynı anda ekran görüntüsünü alabilirsiniz, müdahale edebilirsiniz. Program 30 günlük deneme versiyonu sunuyor. Detayları web sitesinden alabilirsiniz.http://www.radmin.com.tr/

Team Wiever süreli derken? Sitesinde öyle bir kısıtlamadan bahsetmemiş. Günde 1 veya 2 kere 5 yada 10 dk lağına bağlansam lisans istemez herhalde?

• quote:

quote:

quote:

Team Wiever süreli derken? Sitesinde öyle bir kısıtlamadan bahsetmemiş. Günde 1 veya 2 kere 5 yada 10 dk lağına bağlansam lisans istemez herhalde?

Yok hayır bu kadar kısa bağlantı yapacaksanız uzun süre sorun yaşamazsınız.

• eyvallah
  • Konuyu Hortlatıcam ama :D

Ben evimden iş yerine bağlanmak istiyorum iş yerindeki pc de herşeyi yaptım. evimdeki pc de turkcell superonline nin internetini kullanıyorum. uzak masa üstü bağlantısı kurmak istediğimde bağlantı kurulmuyor, fakat aynı bilgisayardan komşumun internetini aldığımda sorunsuz giriyor, cep telefonumdan internet aldığımda sorunsuz giriyor. ama benim evdeki modemimle girmiyorum. acab aneden olabilir.
  • benim bilgisayarımda uzak masaüstü ayarı eksik :(
    http://i.hizliresim.com/yMJLX0.jpg
    yardımcı olursanız çok sevinirim. neden benim pc de yok ki.

• BiG DentoN B kullanıcısına yanıt
    İlginç Windows 7 Ultimate'de olması lazım.

Regedit ayarlarından açma vardı sanırım internetten bakarsanız bulabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.