Şimdi Ara

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
7
Favori
663.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bulunan bir pc için uzak bağlantı seçeneğini nasıl aktif edebiliriz..bir program vardı o programa ağdaki pc adını kullanıcı adı şifreyi yazınca uzak bağlantısını aktif hale getiriyordu..! o tür bir program bilen varmı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: **FATİHAN**

Arkadaşlar bi sorum olacak.Uzak masaüstü bağlantısında karşıdaki bilgisayar ekranı kapanmadan bilgisayarda o anda ne yapıldığını nasıl görecez.Ben bağlantıyı kurdum ama ben diğer pc den bağlandığım zaman bağlandığım pc de ekran kapanıyo , o açılınca benim bağlantım kesiliyo.

O istediğiniz VNC ile olur.

www.realvnc.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

quote:

Arkadaşlar bi sorum olacak.Uzak masaüstü bağlantısında karşıdaki bilgisayar ekranı kapanmadan bilgisayarda o anda ne yapıldığını nasıl görecez.Ben bağlantıyı kurdum ama ben diğer pc den bağlandığım zaman bağlandığım pc de ekran kapanıyo , o açılınca benim bağlantım kesiliyo.

www.realvnc.com

Hocam söylediğin programın demosunu indirdim fakat nasıl kullanıldığını bilmiyorum biraz yardımcı olabilir misin?

• Teşekkürler işe yaradı..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

quote:

www.realvnc.com

Hocam söylediğin programın demosunu indirdim fakat nasıl kullanıldığını bilmiyorum biraz yardımcı olabilir misin?

kendine viewer karşıya server kuracaksın ve gerekliyse rdp gibi port yönlendirmesini yapıp bağlanacaksın, o kadar.

• ben size şu şekilde bahsedeyim Remo Desktop nasıl olabilir , ne şartlar altında çalışır a girmeyeceğim direk anlatacağım ve yaptığınız da olacak , lokal bağlantı da 2 client kullanıcı açın mesela 2 bilgisayarımız olsun bilgisayarların birine administrator hesabını aktif edin , (başlat , bilgisayarımın üstüne gel sağ tıkla oradan managment veya yönet e tıkla kullanıcı hesapları bu ayar professional ultimate enterprise için yapılacak) home basic veya starter olanlar denetim masasına girerek oradan yeni kullanıcı oluştur 2 adet yeni kullanıcı oluştururken admin olarak seçilmeli , ardından 2 bilgisayarın ip no larına girmeden başlat bilgisayarım sağ tıkla pc adı örn(denem-pc\yeni kullanıcı) şeklindeki kısımı bir kenara kayıt etmeliler açılan iki bilgisayar arasındaki 2 kullanıcı adı ve 2 şifre workgroup ta çalışacağı için aynı olmalıdır .

son olarak başlat çalıştır mstsc yazın uzak masaüstü gelecek yazın oraya deneme-pc\administrator enter kullanıcı adı ve şifre gelecek lokal bilgisayarlara verdiğiniz admin yetkili kullanıcı adı ve şifresi enter a bastığınız an o makinedesiniz

hepsi bu kadar

bu şartlar sağlanırsa aynı modem üzerinden 2-3-4-5-6 vs bilgisayarlar için domain yapısı kurmadan veri akışını sağlayabilirsiniz

bunu kullanacağınız yerler ise küçük işletmeler veya net kafe veya evler de de kullanılabilinilir

bunların yanı sıra aynı bağlantıya evden değil işten de ulaşmak istiyorum diyorsanız eğer yukarı da bahsetmiş olduklarımın haricine ek olarak anlatıyorum

www.dyndns.org adresinden bir benimismim.ath.cx gibi bir adres alacaksınız ardından kullanıcı adı ve şifre oluşturacaksınız kayıt olacaksınız

evdeki modeminize ayar yapacaksınız ne ayarı ?

dyndns ayarı almış olduğunuz alan adını modeminize girecek önemli olan nokta dyndns de ki kullanıcı adınız ve şifreniz kısımına alan adınızı yazıp dyndns e girerken vermiş olduğunuz şifreyi yazmanız

şimdi bu modem konusu biraz karışık nedeni ise her modem de dyndns ayarları farklıdır modem modelini söyleyin bana ben size yardımcı olurum

domain yapısı nasıl kurulur ? bunun için ise sizlere bir ana makine lazım 2008 r2 kurmanızı öneririm linux server a girmeyin kaybolursunuz derim :)

firewall almadan nasıl giriş çıkışları kontrol ederim dandik bir ikinci el server alarak isa server kurulumu yaparız on numara yönetiriz , chekpoint ve whatcguard dan da iyi bir sonuç elde edersiniz

firewall cihazlarının tek artısı ise kolay indirilip uzak vpn ayarları yapılabilmesidir

yurt dışında da şirketleriniz varsa firewall kesinlikle gerekir isa server ise 40-50 makine ye kadar iyi daha fazlasında ise yetkisiz sonuçlar kilitlenmeler yaşatır , 4

yazdıklarımdan sonra ne konuda yardıma ihtiyacınız varsa

sorun cevaplıyayım arkadaşlar

saygılar sunar iyi forumlar dilerim.

• Bunun için gerekli programlar mevcut fakat buda br yöntem.Teşekkürler.
  • şimdi gerekli programlar her zaman var dı ama yeterli değildi gigabit bağlantıda o bahsettiğin programlar işe yaramaz ms remote desktop gün gelir lazım olur :)
  • Windows 7'den Windows 7'e bağlanamıyorum uzak masaüstünden. Aynı ev içinde airties modem üzerinden.

Birde Windows 7'den uzak masaüstü Windows XP kurulu olan bir ağda netmaster cbw-700v modem olan bir pcye bağlanmak istiyorum.
  • teamviewer da bağlantı yaptığımızda görev çubuğundan çıkan şu kullancı bağlantı yaptı uyarısı olmadan bağlantı yapabilirmiyiz? kullanılan iki bilgisayarda istediğimiz programı yükleyebiliriz iki bilgisayarda bizim sadece biri diğerine bağlandığında fark etmemesi gerekiyor ...
  • İp portlarını nerden düzeltiyoruz. Bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar Acil yardımınıza ihtiyacım var. Ben bir fabrikada sistem yöneticisi olarak çalışıyorum. Bir profesyonel desteğe ihtiyacım var. Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. Sorunum: Fabrika Yeni bir idari büro açıyor başka bir semte ve 2 serverimiz var bu serverlar bu eski büroda kalacak ve bizim idari büro başka semte gidecek. Bu şekilde bir uzak bağlantıyı açıkçası nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla statip IP olması gerekiyor. bu Statik IP Serverın mı yoksa Modemın mı olması gerekiyor? Ve Modemde Port yönlendirirken Bu port yönlendirme kısmına modeminmi yoksa serverinmi IPsini girmek gerek? Gerçekten acil olarak yardıma ihtiyacım var çünkü sadece 1 hafta kadar sürem kaldı!
  • Benim modemim ZTE ZXV10H108L. Bu modem ayarlarını nasıl yapabilirim??
  • Fabrika ise ücretli destek al, sana patlamasın.
    Ama yinede söylüyorum.
    Fabrikada 1 server varsa çözüm basit.
    Servis sağlayıcından ( ttnet vb. ) sabit ip almalısın.
    Server pcye sabit ip vermelisin.
    ( baplanılacak pcye uzak bağlantıları aktif et seceneğini işaretlemelisin( bilgisayarım/özellikler/uzak bağlantı ayarları)
    Bundan sonra modemi bu portlar için yönlendirmelisin.

Örneğin serverin ıp adresi;
    192.168.1.140
    Dış sabit ipin ;
    88.89.90.91

Sen modemden 192.168.1.40 için 3389 portunu yönlendirmelisin.
    Dışardan uzak massaüstü bağlantısına 88.89.90.91 yazdığında otomatik yönlendirdiğin pc çıkar ve bağlanırsın.

Gelelim 2 pc olunca.
    Yine 2. pcye sabit ip vermelisin ve uzak bağlantıyı aktifleştirmelisin.
    Örneğin;
    192.168.1.141
    1. pcyi bu şekilde yaptıktan sonra 2. pcnin 3389 portunu değiştirmelisin.
    Bunun için regeditten;
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber
    Buraya girip 3389 u örneğin 3390 yapmalısın.
    Sonra modemden 192.168.1.141 için 3390 portunu yönlendirmelisin.
    Bu pcye bağlanmak için dışardan uzak masaüstü bağlantısına 88.89.90.91:3390 yazmalısın.
    Pcler böyle artabilir.
    Önce iç ağda bağlanıp bağlanamadığını denersin;192.168.1.40 bağlanma gibi, böylece serverlerin işinin tamam olupğ ulmadığını anlarsın,
    Sonra dışardan denersin.
    Modem yönlendirme ile ilgili sorunları kalırsa tekrar sor.Ama önce dediklerimi yap mutlaka.

• bence sen 1 adet watchguard firewall veya chekpoint firewall almaktır derim , bu iki firevall ın vpn özelliği var ama pahalı cihazlar dır temin etmek istersen ürünleri bulabileceğin yerleri söylerim veya ufak bir araştırma da bulabilirsin , sana önerim watchguard firewall almandır çok karışık değil kurallar mantıklı bir şekilde oluşturuluyor istediğin portları açıp istediğin portları kapatıyorsun , çok güzel cihaz sitesinden vpn- client diye birşey var onu da indirip pc lere yüklediğinde adamlar senin ağın da olmuş oluyor hemde güvenli :)
  • Anlatımınızı çok iyi anladım. çok teşekkür ederim. Dediklerinizi denedikten sonra mutlaka yazıcam nasıl yaptığımı, ama önce bunu deneyeceğim. @onur01651
  • Teşşekkürler dakturk. Ben Türkiye de yaşamıyorum şuan. Ve burada bu watchguard firewall bulabilirmiyim bilmiyorum biraz araştırayım dicem ama çok vaktim kalmadı. Eğer herşeyi halledersen şu 1 hafta içinde daha sonra bu yöntemi güvenlik açısından ve benim hertürlü kontrolüm açısından çok güzel olur diye ben de hem fikirim çok sağol yorumun için
  • nerede yasiyorsun sana ozel destek bulayim bakarsin tanidik cikar yollarim yanina

hangi ulkedeysen zaten cok uzun surecek bir is degil ayarlama en fazla 2 saat surer testler denemeler dahil

gerisi sende olur erken zamanda da cevap veremedim kusuruma bakma isler baya baya yogun memleket memleket gezmekteyim her gittigim yerde internet olmuyor

bu 2 gun ofiste olacagim cevap yazarsan aninda cevaplarim

• bir de sen internet ne kullaniyorssunn fiber mi fiber 10 mb ise iki uc icin baska yontemlerde bulabiliriz static ip var sa guzel olur yok ise sorun olmaz baska yontem ile hallederiz

ayrica 2 lokasyon var dedin 2 yerde ki modemlerin nedir marka modeller ayni mi ayni degilse onlarin da bilgilerini ver bir de oyle bakayim

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.