Şimdi Ara

Uzak Doğu Alış Veriş Rehberi [ Anket: Ortalama Kargo Teslim Süreniz? ] (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.937
Cevap
217
Favori
314.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki

Uzak Doğu Alış Veriş Rehberi [ Anket: Ortalama Kargo Teslim Süreniz? ]

(En Son Oy Tarihi: 19.12.2019)
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacanga

quote:

Orijinalden alıntı: cobane

arkadaşlar bu çin sitelerinden alış veriş yaparken paypalın ödeme sayfasında "satıcının para biriminden " gönder diye bi seçenek var. acaba bu iki seçenekten hangisi bizim için daha avantajlı. forumda bir türlü bulamadım cevaıbını.. ilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

sayfanın yukarı tarafına bakrsanız bilgi edinebilirsiniz. Orda muaalak olan bi 1 dolar paypal kesinti meselesi vardı onu da paypala sordum gelen cevap:

$1 USD tutarındaki çekim:

Hesabınıza bir kart eklediğinizde, işlem geçmişinizde kredi kartınızın kullanılır durumda ve limitini aşmamış olduğunu onaylamak için gerçekleştirilen 1,00 USD'lik bir çekim görünebilir. Çekim "bekleyen" olarak görünür ve alışveriş tutarının tamamı işleme koyulduktan sonra otomatik olarak kaldırılır. Yani bu çekimden ziyade rezervedir.Yetkilendirme çekimi 30 günden sonra da kartınızda duruyorsa, kartınızı çıkaran kuruluşla iletişime geçin

kısaca da cevap da vereyim paypal tlye yüksek kurdan ceviriyor. satıcının para biriminden öderseniz kredi kartınızda dolarsa mesela dolar olarak gözüküyo ve dolar olark ödüyosunuz. bankada dolar hesabnız varsa o anki kurdan alırsanız maliyetiniz o kurdan olur. yani satıvının para birimi daha karlı duruyor .

Peki acaba bu 1 dolar ne oluyor daha sonra? Yani mesela 20 dolarlık alışveriş yaptık 21 dolar mı çekecek yoksa önce 1 onun üstüne 19 mu çekecek? Eğer 21 çekecekse iade mi yapıyor karta veya paypal hesabına 1$ mı ekliyor?

• o 1 dolar 1 seferlik çekiliyor.sonra paypal hesabına iade oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnonimAdam

[Peki acaba bu 1 dolar ne oluyor daha sonra? Yani mesela 20 dolarlık alışveriş yaptık 21 dolar mı çekecek yoksa önce 1 onun üstüne 19 mu çekecek? Eğer 21 çekecekse iade mi yapıyor karta veya paypal hesabına 1$ mı ekliyor?

ben o kartla ilk alışverşim olduğu için kartı denemk gibi bişey amaçlı çekmiş . kredi kartımdan o çekim kaybolacak .20 dolar alışverişte 20 dolar alışverişe 1 dolar pypala gözüküyo ama opaypal sonradan kaybolacak.
  • quote:

quote:

[Peki acaba bu 1 dolar ne oluyor daha sonra? Yani mesela 20 dolarlık alışveriş yaptık 21 dolar mı çekecek yoksa önce 1 onun üstüne 19 mu çekecek? Eğer 21 çekecekse iade mi yapıyor karta veya paypal hesabına 1$ mı ekliyor?

ben o kartla ilk alışverşim olduğu için kartı denemk gibi bişey amaçlı çekmiş . kredi kartımdan o çekim kaybolacak .20 dolar alışverişte 20 dolar alışverişe 1 dolar pypala gözüküyo ama opaypal sonradan kaybolacak.

Yani bir kayıp yok.
    İşbankasının üniversitelilere verdiği öğrenci kredi kartını kullanıyorum işbankasının sitesindeki kur'dan ödeyebiliyor muyum acaba? Bu kartların dolar hesabı var mı ki?

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cobane

arkadaşlar bu çin sitelerinden alış veriş yaparken paypalın ödeme sayfasında "satıcının para biriminden " gönder diye bi seçenek var. acaba bu iki seçenekten hangisi bizim için daha avantajlı. forumda bir türlü bulamadım cevaıbını.. ilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

sayfanın yukarı tarafına bakrsanız bilgi edinebilirsiniz. Orda muaalak olan bi 1 dolar paypal kesinti meselesi vardı onu da paypala sordum gelen cevap:

$1 USD tutarındaki çekim:

Hesabınıza bir kart eklediğinizde, işlem geçmişinizde kredi kartınızın kullanılır durumda ve limitini aşmamış olduğunu onaylamak için gerçekleştirilen 1,00 USD'lik bir çekim görünebilir. Çekim "bekleyen" olarak görünür ve alışveriş tutarının tamamı işleme koyulduktan sonra otomatik olarak kaldırılır. Yani bu çekimden ziyade rezervedir.Yetkilendirme çekimi 30 günden sonra da kartınızda duruyorsa, kartınızı çıkaran kuruluşla iletişime geçin

kısaca da cevap da vereyim paypal tlye yüksek kurdan ceviriyor. satıcının para biriminden öderseniz kredi kartınızda dolarsa mesela dolar olarak gözüküyo ve dolar olark ödüyosunuz. bankada dolar hesabnız varsa o anki kurdan alırsanız maliyetiniz o kurdan olur. yani satıvının para birimi daha karlı duruyor .

Peki acaba bu 1 dolar ne oluyor daha sonra? Yani mesela 20 dolarlık alışveriş yaptık 21 dolar mı çekecek yoksa önce 1 onun üstüne 19 mu çekecek? Eğer 21 çekecekse iade mi yapıyor karta veya paypal hesabına 1$ mı ekliyor?

Beyler daha önce belirttiğim gibi, ilk defa yeni bir kart eklediğinizde bir miktar para cekilir ve paypal hesabınıza bir kac gun içerisinde yatar.
    Burada anlaşılmayan bir durum yok zaten.

Yukarıdaki durumda ise diyelim tarihi gecen kartınızın yerine yeni bir kart tanımladınız ve bilgilerini yenilediniz.
    Bu sefer PayPal yeni bilgilerle bu kartın kullanılabilir olup olmadıgına bakar. Girilen bir kayıttır, işlem değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mnyk46

focalpricetan 25 nisanda sipariş verdim 27 nisanda kargoya verildi gözüküyor RA359274135CN buda kargo numaram ama ürün kargoda gözükmüyor.ne yapıcam bilmiyorum .siteye gönderdiğim mesajlarada cevap gelmiyor.paramı nasıl kurtarabilirim yada ne yapabilirim. deli oldum ya bide ilk defa yurtdışından bişey alalım dedik başımıza gelene bak

Usta senin ürünler gelmiş de geri bile gitmiş Çin'e :) Hatta Focalprice'da geri almamış ürünleri Astarı yüzünden pahalı diye :)
  • quote:

quote:

quote:

Yani bir kayıp yok.
    İşbankasının üniversitelilere verdiği öğrenci kredi kartını kullanıyorum işbankasının sitesindeki kur'dan ödeyebiliyor muyum acaba? Bu kartların dolar hesabı var mı ki?

internet bankacılığından girip dolar hesabı açabilirsin. bazı bankalarda direk sen işlem yaptığında kendiliğinden o anki kurdan tlye çeviriyormuş diye duydum . ozamn dolar hesabına da gerek kalmaz

• OlympicWinner % 6 indirim kodudur iyice sömürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirkkuyt

OlympicWinner % 6 indirim kodudur iyice sömürün

hangi site ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nodex

quote:

OlympicWinner % 6 indirim kodudur iyice sömürün

hangi site ?

Buyincoins.
    Şimdi denedim
  • Bize en az 10 lazım 10 BIC duy sesimiziiii
  • 25 Dolar civarına AilExpress'te alışveriş yapmayı düşünüyorum. Şunu al şuan indirimde diyeceğiniz ürün varsa tavsiyelerinizi alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Bize en az 10 lazım 10 BIC duy sesimiziiii

Hakikaten ya hatta 50-100 falan lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

25 Dolar civarına AilExpress'te alışveriş yapmayı düşünüyorum. Şunu al şuan indirimde diyeceğiniz ürün varsa tavsiyelerinizi alabilirim.

ihtiyacın nedir arkadaş güzel şeyler oldugu gibi çöpde cok sitelerde
  • quote:

evet yuzde 10 ıstıyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar, panasonic evolta gibi durduğu yerde şarjı boşalmayan farklı bir marka var mı sitelerinde acep ?
  • quote:

quote:

Hakikaten ya hatta 50-100 falan lazım

Tablet alıcaz kupon kodu lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 8 Ağustos 2012; 19:57:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

25 Dolar civarına AilExpress'te alışveriş yapmayı düşünüyorum. Şunu al şuan indirimde diyeceğiniz ürün varsa tavsiyelerinizi alabilirim.

ihtiyacın nedir arkadaş güzel şeyler oldugu gibi çöpde cok sitelerde

Kumandalı araçlar veya teknolojik ürünlerden günlük işe yarayacak şeyler tarzında.
  • bugun cube u30gt sipariş ettim umarım hızlı gelir
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.