Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.207
Cevap
130
Favori
440.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba. Bunun G3 modeli çıktı. Tavsiyem onu almanız. Bütçeniz uygun değilse G2 modelini alınız.
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    Benden bu testi yaptırmamı isteyen özel hastane KBB doktoru anladığım kadarı ile bu cihazlardan ve maskeden pek bilgi sahibi değil. Bana cihaz yerine diş aparatı da kullanabilirsiniz diyen bir doktor. O yüzden burada size danışıyorum. Ama sorularımla sıktım sizi herhalde.
    Elimdeki raporla medikalciye gideceğim fakat onunda para kazanmak için tabiri caizse beni düdüklemesinden çekinip sizlere danışmak istemiştim.
    Neyse en iyisi raporumla başka bir doktora danışmak.
    Tesekkur ediyorum herkese
  • GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkmak ne demek, amacımız zaten yardımlaşmak, lakin bu işin uzmanı bir doktorun olmadan sakın paranı cihaza ya da maskeye harcama. O nedenle iyi bir Nöroloji uzmanı bul, kendisi uyku konusunda tecrübeli bir doktor olsun. Ayrıca bu süre zarfında forumu baştan sona okumanı tavsiye ederim çok faydalı bilgiler var. Geçmiş olsun tekrar.
    Verdiğiniz bilgiler yeterli değil. Sadece anlaşılan orta derecede osas var sizde. Eğer central apneniz çok değilse oto cpap alabilirsiniz. Ama central apnenizde çok ise oto cpap vermiyor doktorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Benden bu testi yaptırmamı isteyen özel hastane KBB doktoru anladığım kadarı ile bu cihazlardan ve maskeden pek bilgi sahibi değil. Bana cihaz yerine diş aparatı da kullanabilirsiniz diyen bir doktor. O yüzden burada size danışıyorum. Ama sorularımla sıktım sizi herhalde.
    Elimdeki raporla medikalciye gideceğim fakat onunda para kazanmak için tabiri caizse beni düdüklemesinden çekinip sizlere danışmak istemiştim.
    Neyse en iyisi raporumla başka bir doktora danışmak.
    Tesekkur ediyorum herkese
    testı ozel hastanede mı yaptırdınız? eger devlet hastanesınde yaptırdıysanız elınızde kı rapora ıstınaden sgk dan yaklasık 1404 tl (2019 yılında boyleydı bu sene degıstı mı bılmıyorum) alacaksınız...

hastalık cıddı bırsey @eozen81 arkadasımız yardımcı olmaya calısıyor... hatta musaıt bır zamanda butun forumu okumanızı tavsıye ederım... cok yararlı bılgıler bulacaksınız..

Bende Respirox g2 cpap kullanıyorum 1 yıldır çok memnum cihazdan çok maske önemli bence Respirox g2 veya yeni modeli g3 alınabilir oto yazmışsa oto veya düz cpap.
    Philips dreamwear gel pillow, resmed airfit p30i mutlaka ama mutlaka bir göz atın derim bunlar bu konudaki liderlerin en yeni modelleri, tepeden hortum ve jel burun yastıkcıklı bunların tek olumsuz yönleri kafaya yakınlığından hava sesi.
  • Apnedaşlarım
    Bir sorum olacak, benim için 9 basınçla cpap yazdı doktor 1 yıldır kullanıyorum memnunum ama auto cpap daha konforlu gibi ihtiyaç anında ihtiyaç kadar basınç veriyor anlaşılan, kullanabilirmiyim, kriterler nelerdir auto cpap kullanımının.
  • akoz A kullanıcısına yanıt
    1 yıldır AHI verileriniz nasıl, apneleriniz yoksa maceraya ve masrafa gerek yok bence.

Ancak zamanla AHI değerleriniz artıyorsa bu tabii kilo ile, yaşlanmayla da alakalı birşey belki AUTO cihaz işinize de yarayabilir.
  • Apnelerim ahi 2 veya 3 civarında.
  • Ben daha ziyade düz veya auto kriterleri nelerdir kimler hangisini kullanması gerekir amaç daha iyi, kaliteli uyumaksa.
  • akoz A kullanıcısına yanıt
    benim içinde 9 basınç ve sabit cpap önermişti doktor. Ama nette okuduklarıma dayanarak auto cpap cihazı aldım. Bu cihazlarda ister auto ister sabit modda kullanabiliyorsunuz. Aldıktan sonra doktorada söyledim kullanabilirsin auto modda sorun olmaz dedi. O şekilde kullanıyorum. Tapma özelliği 4den başlayıp 10a kadar ihtiyaca göre artıyor. Bence auto cpap daha mantıklı. Çünkü zamanla alışınca belki daha düşük basınçta yeterli gelecektir. Yinede bu sağlık konusu olduğundan doktorunuzla konuşmanız daha doğru olacaktır.
  • Josephanzel J kullanıcısına yanıt
    Aynı durumu ben de yaşıyorum. Ellerimdeki damarlar belirginleşti CPAP kullanmaya başlayalı. Siz doktorunuzla görüştünüz mü?
  • arkadaşlar

bu ara kesinlikle uyku lablarına gitmeyin.
  • Konu gündemimiz gereği (Covid-19) temizlik ve dezenfektasyonun aşırı önemli olduğu şu günlerde nacizane bir paylaşım:

Kullandığım ResMed N30i maskeyi rutin temizlemelerimde genelde resim fırçası denen fırçayı kullanıyordum, bu fırça uzun oldugundan rahatça istediğim yerlere ulaşıyordu ancak fark ettim ki sap kısmındaki siyah boya tabii maskenin en üst kısmındaki yere sürtüne sürtüne parçalar halinde maske içinde birikme yapıyor, e böyle olunca konu hijyen maksimizasyonu derken tam tersine, nefes alıp verdiğimiz maskeyi mikrop yuvasına çevirmeye döndü

Sorunu metal saplı olan ucu da sert fırça olan şu resimde gördüğünüz tel fırça ile çözdüm, bunlarla maskeyi temizlemek çok rahat oluyor. Fİkir vermesi için paylaşayım dedim.

Sağlıklı günler.
    https://www.ebay.com/c/1663441995

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA

• Çamaşır suyu püskürtüp yıkıyorum. Haftada bir kez de 20 dk ozon bağlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: homihominilupusx

Merhaba, maceramız olanca ızdırabı ile devam ediyor maalesef.
    Nazal maske burun kemerimdeki kızarıklığı bu sabah itibariyle açık yaraya dönüştürdü.
    Bu akşamdan itibaren cihazımı kullanamayacağım. Suratım adeta tüp patlamış gibi oldu :)

Bu durumda burun deliklerini kaplayan (burun içi değil ama) maske türlerine yöneleceğim.
    Resmed airfit n30 var sanırım.

Güncel olarak maske tavsiyesinde bulunacak arkadaşlara müteşekkir olurum.

Bir de sanırım internet üzerinden tek boy geliyor bu maskeler. Yani bir medikalciye gidip çalışan bir cihazda deneyerek almak en iyisi.

Anadolu yakası için iyi bir medikalci tavsiyesi de alabilirim.

Bir haftadır çok kafanızı ağırttım. Çevreye verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür :)
    Tekrar merhabalar,

Apne yanında virüs belasına karşı da herkese sağlıklı günler dilerim.

Son gelişmeler hakkında bilgi vermek istedim.

Respirox G1 cihaz ve Ivolve n2 nazal maske ile başlayan sıkıntılı süreç,maskeyi değiştirmemle bir nebze olsun daha rahat bir duruma evrildi.

Yaklaşık 15 gündür Resmed Airfit N30 maske kullanıyorum. Kodem'in incelemesinde belirttiği gibi; yüzde var ile yok arası, son derece hafif. Biraz pahalı olmakla birlikte maske konusunda sıkıntı yaşayanların bir incelemesini öneririm kesinlikle.

Sanıyorum maskenin de etkisiyle; önceden cihaz kullanarak 12-19 arası yaşanan gece apneleri; bu bahsi geçen maskenin de etkisiyle özellikle son hafta 5 in altına düştü. Yani 2,9 - 4,9 arası geçen haftanın tamamında alınan sonuçlar.

Hafta sonları maske ve hortum temizliği yapıyorum, bir de filtreyi çıkartıp balkonda elimle vurarak tozlarını çıkartıyor, kolonyalı mendil ile de üstten şöyle bir çok ıslatmadan siliyorum. Yalnız dün şunu farkettim; bütün gün asılı kalmasına rağmen hortumun içinde küçük damlacıklar kalmış.
    Ben geçen hafta buna çok dikkat etmeden cihazı kullanmıştım. Bu hafta farkedince hortumu kurutma saç makinası ile olabildiğince kurutarak kullanmaya başladım.

Maske sorununu çözmekle birlikte başka bir sorun yaşamaya başladım. Çok iyi uyuyorum, maske ile istediğim yöne dönerek uyuyabiliyorum, uyku sonunda oldukça dinç kalkıyorum...
    Fakat son zamanlarda uykumdan sırt ağrılarıyla uyanıyorum. mevsimsel bir durum mudur? Buna benzer bir sorunu cihaz kullanıp da yaşayan oldu mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: homihominilupusx

Tekrar merhabalar,

Apne yanında virüs belasına karşı da herkese sağlıklı günler dilerim.

Son gelişmeler hakkında bilgi vermek istedim.

Respirox G1 cihaz ve Ivolve n2 nazal maske ile başlayan sıkıntılı süreç,maskeyi değiştirmemle bir nebze olsun daha rahat bir duruma evrildi.

Yaklaşık 15 gündür Resmed Airfit N30 maske kullanıyorum. Kodem'in incelemesinde belirttiği gibi; yüzde var ile yok arası, son derece hafif. Biraz pahalı olmakla birlikte maske konusunda sıkıntı yaşayanların bir incelemesini öneririm kesinlikle.

Sanıyorum maskenin de etkisiyle; önceden cihaz kullanarak 12-19 arası yaşanan gece apneleri; bu bahsi geçen maskenin de etkisiyle özellikle son hafta 5 in altına düştü. Yani 2,9 - 4,9 arası geçen haftanın tamamında alınan sonuçlar.

Hafta sonları maske ve hortum temizliği yapıyorum, bir de filtreyi çıkartıp balkonda elimle vurarak tozlarını çıkartıyor, kolonyalı mendil ile de üstten şöyle bir çok ıslatmadan siliyorum. Yalnız dün şunu farkettim; bütün gün asılı kalmasına rağmen hortumun içinde küçük damlacıklar kalmış.
    Ben geçen hafta buna çok dikkat etmeden cihazı kullanmıştım. Bu hafta farkedince hortumu kurutma saç makinası ile olabildiğince kurutarak kullanmaya başladım.

Maske sorununu çözmekle birlikte başka bir sorun yaşamaya başladım. Çok iyi uyuyorum, maske ile istediğim yöne dönerek uyuyabiliyorum, uyku sonunda oldukça dinç kalkıyorum...
    Fakat son zamanlarda uykumdan sırt ağrılarıyla uyanıyorum. mevsimsel bir durum mudur? Buna benzer bir sorunu cihaz kullanıp da yaşayan oldu mu acaba?

Alıntıları Göster
    SONUÇ OLARAK BURDA Kİ TAVSİYELER İŞE YARIYORMUŞ DEMEK Kİ...

• Arkadaşlar biz uyku apnesi olanlar coronavirus RİSK grubunda mıyız?

Aklıma takılan başka bir soru. Olur da kıyamet senaryosu yaşarız ve hastanelerde yeterli oksijen cihazları bulunamazsa bizdeki cpap cihazları oksijen aletlerinin yerini tutabilirler mi?
  • arkadaşlar gece apne makinemi kullanıyorken olan oksijen saturasyonlarımı nasıl kaydedebilirim. kayıt özelliği olan puls oksimetrelerden kullanan var mı
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.