Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.207
Cevap
130
Favori
440.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onrozc

nemlendiriciyi amazondan alabılırdın sanırım 30usd ye gelıyor.. Turkıyede 700-800 e satılıyor
    Amazondan Link verebilir misiniz? Çok fazla ürün var nemlendiricinin yedek parçasimi kendisimi Anlayamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iki2 tane cihaz degistirmistik zamaninda randiman alamadik ustelim yari parasini karsiliyorlardi ozamanlar yarisi da cebinden gidiyordu insanlari bir nebze.olsun rahatlatmak icin yapmislar ama cihaz yerine en iyi cozum kisisel bakima dikkat etmek kendine bakan insanin cihaza ihtiyaci olmuyor

• salserol kullanıcısına yanıt
    Bence ucuz bir otomatik cpap cihaz ve iyi bir maske alarak hemen başlayın. Benim raporumda ağır apne ve 12 basınç yazıyor, ancak 12 basınçta boğulur gibi oluyorum. Ben de cihazımın ayarlarına girip yarım puan artırarak rahat ettiğim basıncı buldum. Şimdi 15,5 basınçla çok rahatım. Bence beklemeyin.
    ayrıca eski makinamı bir arkadaşa deneyerek verdim. Çok menmun. İkimiz bir saat ona takıp rahat ettiği aralıpı bulduk, minumun ve max basıncı o ayarı ortaya alarak belirledim makinada, şimdi çol rahat. Medikalci yada doktor değilim, sadece hastayım.

• mersan0 M kullanıcısına yanıt
    12 de boğuluyorum 15 e yükselttim rahat ettim demişsiniz basınç yükselince boğulma hissi daha fazla olması gerekmezmi.?

• quote:

Orijinalden alıntı: swerkan

Amazondan Link verebilir misiniz? Çok fazla ürün var nemlendiricinin yedek parçasimi kendisimi Anlayamadim

Alıntıları Göster
    https://www.amazon.com/gp/product/B00T57ANDS/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 ben bu addresten aldım ama 8 ay oldu alalı... o zaman ki fiyatı 18usd ıdı.. (navlun ve vergı harıc)

• quote:

Orijinalden alıntı: mersan0

Bence ucuz bir otomatik cpap cihaz ve iyi bir maske alarak hemen başlayın. Benim raporumda ağır apne ve 12 basınç yazıyor, ancak 12 basınçta boğulur gibi oluyorum. Ben de cihazımın ayarlarına girip yarım puan artırarak rahat ettiğim basıncı buldum. Şimdi 15,5 basınçla çok rahatım. Bence beklemeyin.
    ayrıca eski makinamı bir arkadaşa deneyerek verdim. Çok menmun. İkimiz bir saat ona takıp rahat ettiği aralıpı bulduk, minumun ve max basıncı o ayarı ortaya alarak belirledim makinada, şimdi çol rahat. Medikalci yada doktor değilim, sadece hastayım.
    Selamlar.

malumunuz dünyamızın boğuştuğu korona virusu iletinden dolayi, acil kodlu olmasına rağmen randevum 6 ay sonraya verildi. tabi ki hakkım baki o randevume gideceğim. özel bir hastane tarafından verilen 2000 tl lik uyku testi ücreti, beni ayrı bir şoka soktu. 1970 tl 9 taksitle respirox G2 auto cpap cihaz satın aldım. cihazı 4-10 mmh2o değerleri arasına ayarlattırdım. 3 gündür cihazı kullanıyorum ve çocuklarım "babam bu gece evde kalmadı mı?" diye sordular. Dün gece 1 seneden sonra eşim tekrar yatak odamıza taşınma kararını verdi. ortalama tedavi basıncı 7.0 mmh2o olarak gözüküyor. 1 gün 4.8 , 2.Gün 3.6 ve 3. gün 3.8 AHI değerlerini elde ettim. geceleri artık hiç WC ye kalkmıyorum ve kesintisiz uyuyorum.
    cihaz ile gelen BMC burun maskesi maalesef 3. gece sonunda yara yaptı. bu gün ise Resmed dreamwear airfit n30i maske sipariş ettim.
    Artık sabahları Alarm çalmadam 30 dakika evvel kendi kendime uyanıyorum. yanlış anlaşılmasın burada kesinlikle muayene olmadan cihaz alınmsını teşvik etmiyorum. Corona olmasaydı belki 1 ay sonra cihazımı alacaktım. ama bu şartlar altında Corona toplanma hastanesine dönüştürülen hastanem belki beni çağırmayacaktı.
    burada katkı veren tüm arkadaşlar selam ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salserol -- 6 Nisan 2020; 23:22:15 >

• Bende 3. Adet cihaz var.
    1. Çin BMC ( bu cihaz her firmada başka isimlerle satılıyor ama asıl üretici çin BMC )
    Manuel cihaz Bu cihazı ben şahsen 1-2 saat kullandım.diğerlerinde olan bütün özellikler var.
    Ancak nemlendiricisini açıp kapatmak, yıkayıp, temizlemek biraz sıkıntılı. Ve ebat olarak biraz büyük. Ama sesiz. Rampası var. Vs.vs.
    Kullananlarla konuştuğumda her kes memnun.
    Bunu sgk ücretsiz veriyor üzerine para ödemiyorsunuz.
    2. Weinmann 20 A otomatik kendi paramla aldım. Distrübiterinden. Raporumda manuel yazıyordu ben otomatik istediğim için paramla aldım. Alman isviçre ortak yapımı. Tek güzelliği su deposu kolay açılıp kapanıyor. Ekranı büyük biraz daha menüsü teferruatlı konforlu. Isıtmalı hortum takabiliyorsun. OTOMATİK.
    3. ResMed S10 aırsense Autoset. Amerikan patentli dünyanın en iyi olduğu söyleniyor. Ama ben diğerleri ile bir fark görmedim tek farkı. Isıtmalı hortum taktığınıda hortumun sıcaklığını da ayarlıyabiliyorsun. Hortumu özel ve çok pahallı ben amerikadan getirttim. Makinayı da az kullanılmış ikinci el aldım. Kalite farklılıklarının senin nefesin tıkandığını anladığı anda gösterdiği reaksiyonun hızı diye söylüyorlar.ama ben bir şey fark etmiyorum.
    Cihaz OTOMATİK.

• akoz A kullanıcısına yanıt
    Nefes alamıyordum, hava az geliyordu. Basıncı artırınca hava fazla geliyor. Tabiki belli bir basıncın üstüne geçince bu seferde nefes vermede zorlanırsınız. Bunu deniyerek bulacaksınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • salserol kullanıcısına yanıt
    Allah sağlık versin inşallah kardeşim, en iyisini yapmışınız. Tabiki biz kimseye ille gidin kafanıza göre davranın demiyoruz ama zora düştüyseniz, çarenize kendiniz danışıp, görüşüp, okuyup, araştırıp bakın diyoruz. Boş boş beklemekten iyidir bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.A arkadaşlar
    Bir şeyi merak ediyorum. Allah göstermesin yada gecinden versin virüse tabi kalırsak cpap makinesinin bir avantajı olur mu? Bu konuda bilgisi araştırması olan varmı. Birde bizim makinelere oksijen bağlanabiliyormu oksijen tüpüyle.
    İlk sorumda biraz daha açarsam virüsün ilk günlerinde cpap makinesi alveolleri basınçla şişmesini, virüsün gelişmesini önleyebilir mi acaba. bir çalışma olması lazım galiba Allah yardımcımız olsun. Allaha emanet olun.
  • Evet oksijen konsantratörü- tüpü takılabiliyor.Yaptığım araştırmalara göre bu ikisinin pratikte aynı şey olacağını düşünüyorum ancak hastane tipi cihazlar daha fazla yüksek basınç desteği ve yüksek hava akım hızıyla birlikte alarm ve monitorizasyon yönünden üstündür.Dolayısıyla daha güvenlidir.

• Sırtım ağrıyor, sırtım ağrıyor, sırtım ağrıyor!

Uykumu alamadan uyanmak zorunda kalıyorum. Gündüz bir şey yok, gece de. Sabaha karşı 5-6 saatleri arası sanki sırtıma binlerce zehirli iğne batıyor. Şu dönem hastaneye de gidemiyorum malum sebeplerden.
    Hortumun içinde küçük su damlacıkları kalmış geçen ay yıkadıktan sonra, tam kurumadan farkında olmadan kullanmışım. O damlacıklar ciğerlerime ulaştı da ondan mı bu sıkıntı yaşanıyor bilemiyorum. Fakat gündüz nefes alıp vermemde bir sıkıntı yok. Herhangi bir ağrı yok. Ne oluyorsa sabaha karşı. Cihaz kullanmak bu yönüyle ızdırap olmaya başladı.
    Tam maske sorununu hallettik, rahat bir maske ile uyumaya başladık diyordum, şimdi de bu çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: homihominilupusx

Sırtım ağrıyor, sırtım ağrıyor, sırtım ağrıyor!

Uykumu alamadan uyanmak zorunda kalıyorum. Gündüz bir şey yok, gece de. Sabaha karşı 5-6 saatleri arası sanki sırtıma binlerce zehirli iğne batıyor. Şu dönem hastaneye de gidemiyorum malum sebeplerden.
    Hortumun içinde küçük su damlacıkları kalmış geçen ay yıkadıktan sonra, tam kurumadan farkında olmadan kullanmışım. O damlacıklar ciğerlerime ulaştı da ondan mı bu sıkıntı yaşanıyor bilemiyorum. Fakat gündüz nefes alıp vermemde bir sıkıntı yok. Herhangi bir ağrı yok. Ne oluyorsa sabaha karşı. Cihaz kullanmak bu yönüyle ızdırap olmaya başladı.
    Tam maske sorununu hallettik, rahat bir maske ile uyumaya başladık diyordum, şimdi de bu çıktı.
    CİHAZINIZIN MARKASI NEYDI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrozc

CİHAZINIZIN MARKASI NEYDI?

Alıntıları Göster
    Respirox G1 cihaz kullanıyorum, kurumun verdiği cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: homihominilupusx

Respirox G1 cihaz kullanıyorum, kurumun verdiği cihaz.

Alıntıları Göster
    RESMED-PHILIPS-DEVİLBİSS-WEİNMANN DENEME IMKANIN VARSA DENEMENI TAVSIYE EDERIM...
  • İyi ama bu dediğiniz markalar 3,4 kat pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: akoz

İyi ama bu dediğiniz markalar 3,4 kat pahalı.
    DENEMEKTE FAYDA VAR..O YUZDEN SATIN ALSIN DEMIYORUM... BELKİ İYİ GELEBİLİR. TABİ DOKTORA DA GITMEK SART ONCESINDE, SAGLIKLA ILGILI BAŞKA BIR DURUM OLABILIR..
  • homihominilupusx H kullanıcısına yanıt
    Hortumu yıkadıktan sonra iyice duruluyorsanız eğer herhangi bir sorun olmaz. Su damlacıkları kalmasının bir zararı olmaz (cihazı ısıtıcılı nemlendiricili mi kullanıyorsunuz? yoksa nemlendiricisiz mi?)

Kullandığınız cihaz teknik açıdan kondisyon kaybetmeye başladıysa eğer (otomatik modlu bir cihaz veya sabit modlu fark etmez) doğru basınç aralıkları uygulanamadığı zaman soluk yolu daralması (yükselir) müdahele süreleri uzar apne (tıkanma oluşur) vs. Doğal olarak vücut ağrısı ve gece uyanmalara, kas ağrıları vs neden olabilir.

1. Cihaz sabit basınçlı mı?
    2. cihazı ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?
    3. Isıtıcılı nemlendiricisi var mı?
  • mxa M kullanıcısına yanıt
    CPAP cihazları tek yönlü basınç uygular Bpap cihazları çift yönlü (nefes alma - nefes verdirme) tetikleme özelliği vardır. Aralarındaki teknik olarak en büyük fark budur. Bütün cihazlara oksijen tüpü veya oksijen konsantratörü bağlanabilir, standarttır. Minimal olarak CPAP cihazları Covid 19 için destekleyici gibi görünse bile yetersizdir. Bpap bir derece yeterli olabilir. Böylesi durumlarda Ventilatör cihazı kullanır.

Yani, evinde ventilatör cihazı olan ve oksijen konsantratörü veya tüp yoksa, kendini entübe edecek ve teknik donanımın altından çıkabilecek donanıma sahip değilse, zaten hiçbiri hiçbir işe yaramaz maalesef. Akciğerler işlevsiz hale gelmeye başladığı zaman (virüsten dolayı) kandaki oksijen düşer öylesi durumda en önemli kritik oksijen tüpü veya konsantratör cihazıdır. Akciğerlerin aldığı havayı oksijeni ayrıştırarak kana karıştıramadığı için oluşan durumun öncelikle etkin çözümü saf oksijen ihtiyacıdır. Bunu belli bir süre için CPAP cihazıyla destekleyebilir, Bpap cihazıyla destekleyebilir, ancak sonuç ventilatör ve oksijen desteğidir. Diğerleriyle ancak kısa süreli desteklenebilir. Tabi ki bu kontrolsüz yapıldığı zaman çok fazla soruna neden olabilir. Karbondioksit zehirlenmesi, uygulanacak kişinin yaşı, kronik rahatsızlığı olup olmaması vs vs O yüzden umarım hiçbir zaman ne siz ne de başkası buna ihtiyaç duymasın. En kısa zamanda virüs illetinden bütün dünyanın kurtulması dileğiyle, selamlar.

• otuz3 kullanıcısına yanıt
    Klinik olarak kanıtlanmış (defalarca) ve klinik düzeyde onlarca rapor mevcut. Söylediklerinizin bilimle bağdaşır hiçbir yanı yok. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.