Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
3.208
Cevap
130
Favori
439.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eozen81

Sağlığımız için para harcıyoruz mecburen, bu tip cihazları bir kez alacaksınız, ona göre iyice araştırın.

Cihazı tanıdığım ya da bildiğim için demiyorum, olaya maddi açıdan bakarken bu dediğimi unutmayın diye söylüyorum.
    Merhaba, geçmiş olsun.

18 Şubat'ta Unkapanı SGK İadeli Cihazlar Servisinden 2.el, bakımı yapılmış olarak verildi cihaz.

Nemlendirici olmadan sabit basınç ve rampa ayarı ile kullanıyorum. Reslex denilen özelliği ile nefes verirken basıncı düşürüyor.
    Cihazın fişi takılı iken, maskeyi yüzünüze taktığınız an çalışmaya başlıyor.

Cihazdan yana bir sıkıntı yaşamadım çok şükür 2.el olmasına rağmen.Ya da maske ile yaşadığım ızdıraptan fırsat olmadı makinanın (varsa) defolarını, kusurlarını görmeye diyelim.

Bu arada geçen sürede "istenilen seviyede olmasa da" AHI değerleri biraz düştü. Bir gün 8 ile diğer bir gün 5,9 ile uyandım.
    Maske için de medikalci gezecek zamanım pek olmadığı için, internette pek çok kullanıcının tavsiye ettiği ve memnun kaldığı Resmed Airfit N30 maskeyi sipariş verdim.

Yeni maske ile deneyimlerimi de aktarırım. Şimdilik eski maskeyi "burnumda çok yara yaptığı zamanlar" biraz ara vererek kullanmaya çalışıyorum.

Tekrar geçmiş olsun.

Ekleme : Bu arada alıntıyı yanlış yerden yaptım, Gökhan Bey'e cevabımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homihominilupusx -- 7 Mart 2020; 15:40:37 >

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Bunu değil de bir üst model olan g2 tavsiye ederim.Bu biraz büyük ve kaba duruyor.Yoksa aynı işi görür aynı satıcıdan arada fiyat olarak yaklaşık 150 tl fark var.Satıcıyı da tavsiye ederim.Respirox dedikleri Çin'in dev sağlık şirketi BMC ürünü.Bu fiyata aliexpressten bile alamazsınız.Ben yabancı forumları da takip ediyorum.Ucuz olması sizi aldatmasın.Kullanan herkes memnun.Ben maskeyi resmed aldım ancak onu da bmc alsaymışım diyorum.Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x15 -- 8 Mart 2020; 8:30:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

Bunu değil de bir üst model olan g2 tavsiye ederim.Bu biraz büyük ve kaba duruyor.Yoksa aynı işi görür aynı satıcıdan arada fiyat olarak yaklaşık 150 tl fark var.Satıcıyı da tavsiye ederim.Respirox dedikleri Çin'in dev sağlık şirketi BMC ürünü.Bu fiyata aliexpressten bile alamazsınız.Ben yabancı forumları da takip ediyorum.Ucuz olması sizi aldatmasın.Kullanan herkes memnun.Ben maskeyi resmed aldım ancak onu da bmc alsaymışım diyorum.Geçmiş olsun.
    Bunu diyorsunuz sanırım. Bu cihazda ses seviyesi nedir rahatsız ediyormu acaba? Birde gece uyku düzenine göre herşeyi otamatik ayarlamı?

https://m.n11.com/respirox-g2-cpap-cihazi-isitici-nemlendiri-maske-P358917279

Edit: Otomatik değilmiş.

Otomatik olan bu imiş.
    https://urun.n11.com/medikal-malzemeler/respirox-g2-auto-cpap-cihaziisitici-nemlendiricili-P358925818

Birde bu ürün var.Ebat daha küçüksanırım.Otomatik
    https://urun.n11.com/medikal-malzemeler/philips-dorma-500-otocpap-cihazi-nemlendiricili-maskeli-P396596963

Verebileceğim fiyat en fazla maske hariç 3.000 Tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖKHANK -- 8 Mart 2020; 13:16:56 >

• Arkadaslar özel hastanede yaptırdığım uyku testi sonucu aldığım uyku apnesi raporum var.
    Sgk indirimli cihaz almak için bu özel hastane raporu yeterli oluyormu? Ne yapmam gerekir?
    Gidip illaki şehir yada universite hastanesindemi uyku testi yaptırmam yatmam gerekiyor?

• kartalkaya19 K kullanıcısına yanıt
    Hastaneden heyet raporu ve reçete alacaksınız, sizin doktorunuz o süreci biliyordur, talebinizi ona iletin o gerekenleri yaptıracaktır.

O reçete ve raporla gidip başvuruyu SGK'ya yapacaksınız.
    Evet 2. linkteki cihaz.Ben de almadan önce araştırmıştım ses düzeyini alet sessiz endişe etmeyin.Basıncı otomatik ayarlıyor elbette ve verileri sd kart ile kendi yazılımından takip edebilirsiniz.İphone telefonunuz varsa cihaz ekranından kare kod okutarak da kolayca telefonunuzdan takip edebilirsiniz.Maalesef android desteği yok.

Philips dorma500 de gayet güzel.3 bin tl ye kadar bir cihaza para vermek mantıklı.Daha fazla vermek için ben bir neden göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x15 -- 9 Mart 2020; 0:52:5 >
  • x15 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum. Tercihim bahsettiğiniz bu 2 cihaz arasında olacak.
    Birde bana hortumu baş üstünde olan bir maske önerirmisiniz? Sanırım baş üstü hortumlu olanlar daha rahat.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: homihominilupusx

Merhaba, geçmiş olsun.

18 Şubat'ta Unkapanı SGK İadeli Cihazlar Servisinden 2.el, bakımı yapılmış olarak verildi cihaz.

Nemlendirici olmadan sabit basınç ve rampa ayarı ile kullanıyorum. Reslex denilen özelliği ile nefes verirken basıncı düşürüyor.
    Cihazın fişi takılı iken, maskeyi yüzünüze taktığınız an çalışmaya başlıyor.

Cihazdan yana bir sıkıntı yaşamadım çok şükür 2.el olmasına rağmen.Ya da maske ile yaşadığım ızdıraptan fırsat olmadı makinanın (varsa) defolarını, kusurlarını görmeye diyelim.

Bu arada geçen sürede "istenilen seviyede olmasa da" AHI değerleri biraz düştü. Bir gün 8 ile diğer bir gün 5,9 ile uyandım.
    Maske için de medikalci gezecek zamanım pek olmadığı için, internette pek çok kullanıcının tavsiye ettiği ve memnun kaldığı Resmed Airfit N30 maskeyi sipariş verdim.

Yeni maske ile deneyimlerimi de aktarırım. Şimdilik eski maskeyi "burnumda çok yara yaptığı zamanlar" biraz ara vererek kullanmaya çalışıyorum.

Tekrar geçmiş olsun.

Ekleme : Bu arada alıntıyı yanlış yerden yaptım, Gökhan Bey'e cevabımdır.

Alıntıları Göster
    yaklasık 1 yıldır kullanıyorum.. ahı degerım 1 in ustune cıktıgını hatırlamıyorum.. normalde raporda cıkan ahı degerınız kactı?

Rica ederim.Maske konusunda ben de arayış içerisindeyim.Ancak size tavsiye edileni değil de medikalcinin deneme yaptıracağı bir maskeyi almanızı öneririm.Cihazı satın alacağınız yer ile de görüşün ilk linkdeki mağaza aynı zamanda farklı maskeler de satıyor.Onlarla da irtibata geçebilirsiniz.

• Maske olarak aşağıdaki ürün nasıldır acaba? Görünüş sade, hortumu baş üstünde tam aradığım gibi ama nasıldır bilemiyorum.
    Sadece burun kapalı ağız değil.
    Maskenin ağızıda kapaması gereklimidir?
    https://m.n11.com/100-orjinal-philips-dreamvear-maske-cpap-maske-dreamwear-maske-P309187629

• quote:

Orijinalden alıntı: onrozc

yaklasık 1 yıldır kullanıyorum.. ahı degerım 1 in ustune cıktıgını hatırlamıyorum.. normalde raporda cıkan ahı degerınız kactı?

Alıntıları Göster
    Merhaba, Raporda çıkan AHI değerim 22

10 mbar Cpap kullanıyorum. Sanıyorum burundan nefes alıp vermeye alışamadım hala, bu yüzden AHI değerlerim yüksek çıkıyor olabilir.

Dün akşam 6 çıktı örneğin. 15-18 seviyelerinden buralara gelmesi de iyi, umuyorum zamanla daha iyi olacak.

bu arada kaçak seviyesi L/min 15-19 aralığında, bu seviye kaçak için normal midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Maske olarak aşağıdaki ürün nasıldır acaba? Görünüş sade, hortumu baş üstünde tam aradığım gibi ama nasıldır bilemiyorum.
    Sadece burun kapalı ağız değil.
    Maskenin ağızıda kapaması gereklimidir?
    https://m.n11.com/100-orjinal-philips-dreamvear-maske-cpap-maske-dreamwear-maske-P309187629
    Ben dün akşam elime ulaşan Resmed airfit n30 maskeyi (hortumu önden olan) denedim. Çok hafif ve kullanışlı. İncelemenizi öneririm. Eğer nazal maske reçete edildiyse.

• homihominilupusx H kullanıcısına yanıt
    Hortumu başın üstünde olan daha rahat olmazmı? İlk defa kullanacağım.
    Birde sadece burnu kapatması yeterli oluyormu yoksa maskenin burun ve ağzı da birlikte kapaması gereklimi onu öğrenmeye çalışıyorum.

• quote:

Birde sadece burnu kapatması yeterli oluyormu yoksa maskenin burun ve ağzı da birlikte kapaması gereklimi onu öğrenmeye çalışıyorum.
    ben resmed airfit n30i kullanıyorum ve cok memnunum... ama maske kısısel bırsey denemeden almamanızı tavsıye ederım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: homihominilupusx

Merhaba, Raporda çıkan AHI değerim 22

10 mbar Cpap kullanıyorum. Sanıyorum burundan nefes alıp vermeye alışamadım hala, bu yüzden AHI değerlerim yüksek çıkıyor olabilir.

Dün akşam 6 çıktı örneğin. 15-18 seviyelerinden buralara gelmesi de iyi, umuyorum zamanla daha iyi olacak.

bu arada kaçak seviyesi L/min 15-19 aralığında, bu seviye kaçak için normal midir?

Alıntıları Göster
    Benim raporda cikan ahi degerim 35. Gecen mayistan beri makineyi kullaniyorum subat degerlerim gordugun gibi. Hava kacagi 8 l/min ustu yok. Ahi degerim de 1 ustunde 1 gun var gerisi 1 in altinda hep

Hocam sen daha önce hastanede basınç testi için maske takıp uyudun mu, nasıl maske taktın,o maske ile rahat uyudun mu? Basıncın ne çıktı, raporda ne yazıyor, doktorunla bu raporu konuştunuz mu, örnek veriyorum doktorun sana "birader sen uyurken senin çenen düşüyor, o yüzden sen full face maske takmalısın" gibi birşey söyledi mi, veya "kullanman gereken basınç çok yüksek o yüzden sana nasal maske olmaz" gibi birşey dedi mi?

Yani sen burada soruyorsun ama medikal anlamda doktorunla ne görüştüğün daha önemli.
  • quote:

Gökhan Bey, Doktorun yazdığı rapor ve reçete de ne tip maske kullanılacağı yazılmış olmalı. Size tam yüz maske mi yoksa burun maskesi mi reçete edildi?
  • quote:

Benim raporda cikan ahi degerim 35. Gecen mayistan beri makineyi kullaniyorum subat degerlerim gordugun gibi. Hava kacagi 8 l/min ustu yok. Ahi degerim de 1 ustunde 1 gun var gerisi 1 in altinda hep

Alıntıları Göster
    Hocam benim L/min değerleri sizden yüksek. Sanırım henüz cihaza alışma devresindeyim. Yani burundan nefes alma-verme noktasında sıkıntılı olabilirim. AHI'nin yüksek çıkması uyku sırasında ağzımı açmamla ilgili olabilir.

Bir de şimdi ilk defa dün yeni maske ile uyudum. Bu maske daha rahat olacak gibi, bunun da sonuçlar üzerindeki etkisini inceleyeceğim. Umarım iyi olur.

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homihominilupusx -- 10 Mart 2020; 10:19:7 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Ahi degerlerim de bu sekilde demin fotograd cikmadi sanirim

• homihominilupusx H kullanıcısına yanıt
    sonucu bıldırırsın artık beklıyorum
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.