Şimdi Ara

Ücretsiz yağ değişimi (Shell istasyonlar) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
6
Favori
17.289
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En güzeli boş mezar kazılmış mezar bulup altında değişim yapmak Ücretsiz yağ değişimi (Shell istasyonlar) 

• bulunduğum ilde ücretsiz değişim yok maalsef.

• crazyofc1 kullanıcısına yanıt
    Kaç gündür orjinal mann filtre arıyordum. Şansa mesajınıza denk geldim. Kesin orjinaldir değil mi hocam? Manyak ettiler artık o kadar sahte var ki bu işte.
    Servis rutin yıllık bakım için indirimli 3100 lira para istiyor. İş başa düştü. Bir de castrol için güvenip alabileceğimiz nereyi önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgkn -- 26 Eylül 2022; 23:35:38 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Aslında kriko sehpasıyla da ön taraf kalkıyor, aynı şey oluyor yani. Aracın düz durması önemli değil, her türlü akış sağlanıyor. Ben yağın çoğunu boşalttım ön tarafı kaldırarak. Asıl önemli olan akması için beklemek. Yağ damla damla akmaya başlayınca olabildiğince boşalmış demektir. Yaklaşık yarım saat kafi oluyor. Zaten ne olursa olsun bir miktar eski yağ kalıyor.

Biraz araştırma yapmak gerek, resimleri koydum, doğru yapınca sapasağlam oluyor, gıdım oynamıyor araç. Kriko sehpalarının üst kısmı geniş, krikolar gibi kayma olasılığı düşük. Yurtdışında çok kullanıyorlar bunları. Ama yerine oturtmayınca gerçekten tehlikeli. Tonluk araçlar sonuçta.
    Ücretsiz yağ değişimi (Shell istasyonlar) Ücretsiz yağ değişimi (Shell istasyonlar) Ücretsiz yağ değişimi (Shell istasyonlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyofc1 -- 26 Eylül 2022; 23:50:31 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

müsait bir yer lazım seninki gibi, gelen geçen merak eden, çoluk çocuk sıkıntı yaratır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackboy55555 B kullanıcısına yanıt
    aynen öyle, mezar lazım bize

• bgkn kullanıcısına yanıt
    Ben iki kez sipariş ettim, ürünler sorunsuzdu. Mann filterin resmi sitesinde yetkili satıcı olarak kaymazlar motor var. Onun sitesi, faturada felan kaymazlar motor diye geçiyor.

Castrol için de n11, hepsiburada da yetkili, onaylı satıcı var, kendi sitesinde de geçiyor:https://www.n11.com/magaza/castrolhttps://www.hepsiburada.com/magaza/castrol
    Burası biraz pahalı. Ben denizlideki yetkili dağıtıcı Ömür Otomotiv'le aynı adresteki Maxidepo'dan alıyorum. Castrol resmi satıcısıyla aynı ürünü gönderiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyofc1 -- 27 Eylül 2022; 0:35:1 >

• Ümraniye'de 2 tane h4 ampülü değiştirmeye 100 lira işçilik verdim 5 dakikada fena kazık.kendi internet siyesinde 122 lira olan benzin katkısına 220 istediler valla fiyatlar fena. maaşı kazanırken afrikalı harcarken alman ingiliz maaşı gibi para gidiyor

bu sene bakımda shell helix hx8 5/40 kullandım mobil pahalı olunca, güzel yağ motor çok sessiz çalışıyor ama mobil daha iyiydi sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 27 Eylül 2022; 6:59:41 >
  • Kimseyle uğraşmaya gerek yok yağ değişim işi çok basit 200 lira masraf edip kendine takım alacaksın, istediğin zaman yağını değişirsin. Piyasada 500 tl civarı olan yağı kupon vs güvenilir satıcıdan 400-450 civarı alırsın. Filtreleri birazdaha kaliteli almanı öneririm, özellikle yağ fitresi. Ben arabanın çoğu işlerini kendim yapıyorum. Kısmet olursa haftasonu yağ değişimi subap ayarı yapacağım. Tamirci 500 istiyor bu işleme

Filtreleri filtremarketim den alıyorum. Gönül man almak isterdi ama filtronda işimizi görüyor. Polen filtresi olarak waben alıyorum. Sorun yaşamadım kaliteli ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 27 Eylül 2022; 8:41:27 >
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

Defin işlemleri için 100 TL ödedim:

https://forum.donanimhaber.com/kedi-arabamda-vefat-etmis--153780211

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    ben de onu farkettim, shell baya sessiz, ama sessiz olması inceltilmiş olmasından kaynaklı, çok ince olursa metal parçalari üzerinde tutunamaz, o da sıkıntı .

• 5 litre shell helix ultra 5w30 yağa 700 lira ödedim filtreleri filtre marketimden mann aldım, değiştiren ustayada 100 lira bahşişle tertemiz hallettim yıllık bakımı. shell yağlardan memnunum şimdilik

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    benim arabanın yağ filtresini kartelin altına koymuşlar zor ulaşılıyor tamirci bile bayaa uğraşıyor bazen anahtarı bile uymuyor küçük bi filtresi var, hava filtresini sökmek bile zahmetli kapak altına koymuş reno.fiat kullanırken filtre değişimleri çok basit ve kolaydı hatta conrasız basit bir kartel tıpası vardı değiştirmeden yıllarca kullanmıştım gram yağ kaçırmazdı.

• AslanAvda kullanıcısına yanıt
    Fransızca konuşarak 🤪😂

• Atık yağı bertaraf etmek de sıkıntı.Lütfen çöpe yol kenarına vs atmayınız.

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Bosch servislerde sadece parça götürerek işlem yapabiliyor muyuz? Yağımı ve filtrelerimi götürüp sadece işçilik vermek istiyorum aslında. Ustalar hep kafasına göre iş yapıyor. Bir arayıp soracağım ben de.

Hocam merhaba, karter tıpasını sıkmak için tork anahtarı mı aldınız ?

• Karter tapası için tork anahtarına gerek yok. Boşluğunu aldıktan sonra tatlı bir sıkın yeterli. Ölümüne sıkmayın.

Yağ filtresi de boşluğunu aldıktan sonra elinizle tatlı bir sıkın yeterli.

• lastik değiştirirken arabayı ayağına düşüren biri olarak şu kriko işinden oldum olası korkuyorum.

aslında yer olsa şöyle bir şey iyi olurdu

Ücretsiz yağ değişimi (Shell istasyonlar)

krikoyu koyduğun yere de koyabilirsin daha güvenli olur.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.