Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
96
Favori
305.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim dostum. sanırım hep öyle:))
  • senol1979 S kullanıcısına yanıt
    Bunu yarın deneyeceğim hocam teşekkür ederim.
  • Devian kullanıcısına yanıt
    Memnun kalmaniza çok sevindim. Konularında çok uzmandirlar. Benim bildiğim en az 20 senedir aynı yerdeler. Bugune kadar ne goturduysemde hep çözdüler. Tekrar hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Memnun kalmaniza çok sevindim. Konularında çok uzmandirlar. Benim bildiğim en az 20 senedir aynı yerdeler. Bugune kadar ne goturduysemde hep çözdüler. Tekrar hayırlı olsun.

eyw hocam bugun aldım aleti.Baya uğraşmış , bütün eskiyen kondan. hepsini değiştirmiş.100 uf 50V yerine 100uf 100V kullanmış.Yani sesi öyle böyle değişmedi... şaşırdım kaldım.1 ön sayfada jazz blues da güzel ama pop da yeterli performansı alamadım demiştim bir arkadaşa.Bass yoksunlugu yüzünden vs... meğer alabiliyormuşum yeterli performans Önümüzdeki haftada kasetçaları bırakıcam oda senelerdir çalışmamış onada bir bakım yapsın.Vallahi tekrardan sagolasın.

ha bu arada bende 33 senedir orda oturuyorum bende nasıl görmedim hayret , biraz kuytu bir yerdeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 14 Ekim 2014; 0:26:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

eyw hocam bugun aldım aleti.Baya uğraşmış , bütün eskiyen kondan. hepsini değiştirmiş.100 uf 50V yerine 100uf 100V kullanmış.Yani sesi öyle böyle değişmedi... şaşırdım kaldım.1 ön sayfada jazz blues da güzel ama pop da yeterli performansı alamadım demiştim bir arkadaşa.Bass yoksunlugu yüzünden vs... meğer alabiliyormuşum yeterli performans Önümüzdeki haftada kasetçaları bırakıcam oda senelerdir çalışmamış onada bir bakım yapsın.Vallahi tekrardan sagolasın.

ha bu arada bende 33 senedir orda oturuyorum bende nasıl görmedim hayret , biraz kuytu bir yerdeler

Hayırlı olsun, uğurlu olsun yeni Fişher ürünleriniz. Merakımı af buyrun lütfen ama 4 adet fişher deck size kaça mal oldu acaba (tamirat ve bakım masrafı hariç). Bende eskiye özlem böyle bir sistem kurmak istediğimden bilgi rica ediyorum

Bu arada unuttum dediğiniz arıza nedenini hatırladı iseniz sorunun tam kaynagınıda (sesteki ani zırıltı) yazabilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosu -- 15 Ekim 2014; 23:00:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NEFRIT

quote:

quote:

Hayırlı olsun, uğurlu olsun yeni Fişher ürünleriniz. Merakımı af buyrun lütfen ama 4 adet fişher deck size kaça mal oldu acaba (tamirat ve bakım masrafı hariç). Bende eskiye özlem böyle bir sistem kurmak istediğimden bilgi rica ediyorum

Bu arada unuttum dediğiniz arıza nedenini hatırladı iseniz sorunun tam kaynagınıda (sesteki ani zırıltı) yazabilirmisiniz.

pm

• ön surroundlar tv nin yanında mı daha sağlıklı ses verir yoksa back ler gibi duvar köşesinde mi?
  • basis35 kullanıcısına yanıt
    Bu odanızın akustiği, hoparlörlerinize göre değişebilen bir şey.
    Genel olarak surround hoparlörler arasındaki mesafe ne kadar fazla olursa (tabi hoparlörlerin etki alanı çerçevesinde) oluşan sahne o kadar o kadar güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 17 Ekim 2014; 10:34:04 >
  • benim sistemin 40 yıllık reklamını buldum

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

almanca oldugundan anlamadım tabi

• bu arada old-fidelity forum da adamlar sistemlerini banyoya sokup şakır şakır su ile yıkıyorlar Bende klavye , anakart vs parçaları banyoda yıkıyorum da , receiver anfinin yıkandıgını ilk defa gördüm

• quote:

bu arada old-fidelity forum da adamlar sistemlerini banyoya sokup şakır şakır su ile yıkıyorlar Bende klavye , anakart vs parçaları banyoda yıkıyorum da , receiver anfinin yıkandıgını ilk defa gördüm

Hızlı ve iyice kurutursan sorun yok :)
    Tabii mekanik ve yağlanması gereken parça olmadıkça. Yağlarsan da eğer yine sorun yok...

Ben neler neler yıkadım heyyy hey...

Iphone yıkamışlığım var, yeğenim telefonu düşürüp üstüne de çişini yapmış,
    Sidik kokusu gitmedi malum, ve ekranda sarı sarı lekesi vardı...

Komple yıkadım, güzelce oksitlenmeden de kuruttum... mis... hala kullanıyorlar o telefonu

• quote:

benim sistemin 40 yıllık reklamını buldum

Hocam kaca mal oldu size cok şık duruyor gule gule kullanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu da benim sistem arkadaşlar.O avr orada nasıl olacak bilmiyorum.Sehpanın arkasını da açık bırakıyorum film izlerken

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• Orada Olmayan Adam O kullanıcısına yanıt
    Benim sistem de sizinkine benzer. (benzer dediysem görünüş açısından) Sehpa ve üstteki yandaki raflar ikea.

Imzamdaki sistemi kullanıyorum. Yeni eve geçince projeksiyon düşünüyorum.

Bende avr yi cekmecenin birini çıkartıp oraya oturttum. Inan özel yaptirsam böyle cuk diye oturmazdi. Hiçbir sorun olmadi ısınma vs. Yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basis35 -- 19 Ekim 2014; 22:36:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: skuyumcu

quote:

bu arada old-fidelity forum da adamlar sistemlerini banyoya sokup şakır şakır su ile yıkıyorlar Bende klavye , anakart vs parçaları banyoda yıkıyorum da , receiver anfinin yıkandıgını ilk defa gördüm

Hızlı ve iyice kurutursan sorun yok :)
    Tabii mekanik ve yağlanması gereken parça olmadıkça. Yağlarsan da eğer yine sorun yok...

Ben neler neler yıkadım heyyy hey...

Iphone yıkamışlığım var, yeğenim telefonu düşürüp üstüne de çişini yapmış,
    Sidik kokusu gitmedi malum, ve ekranda sarı sarı lekesi vardı...

Komple yıkadım, güzelce oksitlenmeden de kuruttum... mis... hala kullanıyorlar o telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

quote:

Hocam kaca mal oldu size cok şık duruyor gule gule kullanin

teşekkürler genel bir fiyat hesaplamadım baska sistem verdim bunu aldım farkıyla vs vs

• evet en sonunda düşük bütçe ile ses sisteminin kendimce tamamladım.

siz ustaların beğenisine sunuyorum demek isterdim ama oldukça mütevazi bir sistem gene de paylaşmak istedim.

resimler temsilidir.

amfi en giriş seviyesi olan pioneer vsx 321 6 x100w pasif sublu bir amfi.

center : yamaha ns c210 SİYAH

8cmx2 aliminyum wooferler
    2.2 cm dome tweeter.

6 ohm 40w/120w

frontlar :sony SS -E563V SİYAH kuleler.

16cm woofer
    6,5 cm mid
    5 cm tweeter
    AS.

8 ohm 160 w.

surroundlar: yamaha ns b150 SİYAH

8cm woofer
    1,4 cm tweeter
    6ohm 20w/60w

subwoofer : pioneer s21 SİYAH (pasif)

tüm sistemin sadece kuleler 2. el diğerleri sıfır olmak üzere bana toplam maliyeti 1080 tl oldu.

hayırlı günler.

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 20 Ekim 2014; 1:06:37 >

• Hayırlı olsun ... Hobiye nereden başladığının önemi yok. Önemli olan adım atmak .... Bu bütçeye uygun bir sistem olmuş...Zamanla daha iyilerine de ulaşırsın umarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • güle güle kullanın
  • quote:

Bir ara vakit bulursam okuyup kısaca tercüme edebilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.