Şimdi Ara

Uydunet modemdeki Bridge modu ile Router modu arasındaki fark? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
30.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Değerli Kullanıcımız,

Bahsetmiş olduğunuz bağlantıda modemin hiçbir özelliği kullanılmayacak ise Bridge modunda kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

BRIDGE MODU ÖZELLİĞİNİN KULLANIMI
    Dikkat edilmesi gereken önemli hususlar,
    • Bağlantı yapıcak Access Point, Firewall, Router vs. cihazının WAN portunun DHCP(otomatik IP) modunda olması gerekmektedir.
    • Modem brigde moduna alındıktan sonra kesinlikle 2. bir cihaz bağlantısı yapılmamalıdır.
    • Daha öncesinde statik IP var ise bu IP adresi bridge modunda alındığında değişir ve farklı bir IP adresi atanır. Kablonet ile irtibata geçerek tekrardan statik IP işleminin yapılması gerekmektedir.

Kablolu bir şekilde modeme bağlantı sağlayıp, Web arayüzüne giriş yaptıktan sonra;
    1. Kablosuz seçeneğini tıklayıp kablosuz özelliğini devre dışı bırakarak uygula butonuna tıklayınız.( Kullanmış olduğunuz modemin modeli Infinity-401 ise üst kısımda yer alan “Kablosuz Bağlantı Tipi” seçeneğini 5Ghz seçerek aynı şekilde bu kablosuz özelliğini de devre dışı bırakarak uygula butonuna tıklayınız.)
    2. Daha sonra üst kısımdan Durum/Güvenlik seçeneklerini seçerek açılan sayfada Bridge özelliğini seçip uygula butonuna tıklayınız.
    3. Bilgisayar bağlantısını keserek sadece tek bir etherent kablosu ile bağlantı yapılmak istenen cihazın (Router, Firewall vs. ) WAN portuna takınız. Modem ve diğer cihazınızı yeniden başlatarak bağlantı kurmasını bekleyiniz.

Saygılarımızla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetMASTER_ -- 25 Nisan 2020; 19:23:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Garabet2

Eğer modemi router'a bağlıyorsanız mutlaka bridge moduna almalısınız. Aksi takdirde 2 tane router kullanmış olursunuz ve ikisi arasında çakışmalar yaşanabilir, problemler çıkar

Alıntıları Göster
    Hocam ben şu an netmaster modemimi router modunda kullanarak ethernet portlarını bağlayıp ikinci modemi köprü moduna alıp kablosuz olarak kullanıyorum,

Fakat ben netmaster modemimi bridge moduna alıp ikinci modemimi router olarak kullanmak istiyorum ama ayarları birtürlü beceremedim internette de bir kaynak bulamadım, ikinci modemim airties 5650 ttnetin verdiği modem, arayüzünün fotoğraflarını isterseniz yükleyebilirim.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hasannha H kullanıcısına yanıt
    Netmaster’i bridge moda alip, airties 5650’yi router yaptim.
    Detaylar linkte:

https://forum.donanimhaber.com/airties-5650-router-olarak-kullanma--143092762

• Teşekkür ederim hocam sizin konunuz sayesinde hallettim, kolaymış ama bir iki püf noktayı kaçırınca olmuyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcımız,

Bahsetmiş olduğunuz bağlantıda modemin hiçbir özelliği kullanılmayacak ise Bridge modunda kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

BRIDGE MODU ÖZELLİĞİNİN KULLANIMI
    Dikkat edilmesi gereken önemli hususlar,
    • Bağlantı yapıcak Access Point, Firewall, Router vs. cihazının WAN portunun DHCP(otomatik IP) modunda olması gerekmektedir.
    • Modem brigde moduna alındıktan sonra kesinlikle 2. bir cihaz bağlantısı yapılmamalıdır.
    • Daha öncesinde statik IP var ise bu IP adresi bridge modunda alındığında değişir ve farklı bir IP adresi atanır. Kablonet ile irtibata geçerek tekrardan statik IP işleminin yapılması gerekmektedir.

Kablolu bir şekilde modeme bağlantı sağlayıp, Web arayüzüne giriş yaptıktan sonra;
    1. Kablosuz seçeneğini tıklayıp kablosuz özelliğini devre dışı bırakarak uygula butonuna tıklayınız.( Kullanmış olduğunuz modemin modeli Infinity-401 ise üst kısımda yer alan “Kablosuz Bağlantı Tipi” seçeneğini 5Ghz seçerek aynı şekilde bu kablosuz özelliğini de devre dışı bırakarak uygula butonuna tıklayınız.)
    2. Daha sonra üst kısımdan Durum/Güvenlik seçeneklerini seçerek açılan sayfada Bridge özelliğini seçip uygula butonuna tıklayınız.
    3. Bilgisayar bağlantısını keserek sadece tek bir etherent kablosu ile bağlantı yapılmak istenen cihazın (Router, Firewall vs. ) WAN portuna takınız. Modem ve diğer cihazınızı yeniden başlatarak bağlantı kurmasını bekleyiniz.

Saygılarımızla.

Merhaba, bir sorum olacak.

İnfinity 401 modemimi 7 metre kablo kullanarak evin ortasinda bulunan xioami mi router 4a cihazima taktım ve bu şekilde xiaomi üzerinden wifi dağıtımı yapiyorum.

Bu kurulumda Netmaster modemden baska bir portuna taktığım kablo ile masaüstü bilgisayarima internet verebiliyorum.

Fakat netmaster modemi bridge moda alinca sadece xioami internete bağlanıyor fakat diger lan portundan kablo ile bağlı olan masaüstü bilgisayarımın internet erişimi kesiliyor.

Yapmak istediğim netmasteri bridge moduna alip kablosuz internet dağıtımı xioami mi4adan yapmak ve modemin yaninda duran masaustu pcme netmasterin ethernet portundan internet vermek. Böyle birşey mümkün mü acaba.

Birde kablosuz kullanım icin infinty 401 modem ile CBW-383Z4 arasında wifi protokol.farki haric bir fark varmidir.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.