Şimdi Ara

Uydunet Kullananlar Buraya: Tp-Link Kablo Modem Türkiye Pazarına Gelsin Kampanyası (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
10
Favori
18.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Charmlander

Öncelikle, heyecanla beklenmesi gereken bir durum olmadığı kanısındayım.

Size bununla alakalı başka bir konuda daha öncede cevap yazmıştım.
    TP-Link TC-7610 DOCSIS 3.0 , modem olmakla birlikte Kablosuz özelliği ve sağlam router fonksiyonları olmayan normal bir cihazdır.Network'u destekleyecek (duruma göre) yardımcı bir cihaza ihtiyaç duyar.

Size kısaca şöyle özetleyeyim;

2 çeşit kablo modem vardır.

1- Sadece modem
    2- Modem+Router (Kablosuz dağıtımını yapan vb.)

Uydunet'in verdiği Netmaster, Modem+router sınıfında olan cihazdır (2. seçenek).Yani hem DOCSIS 3.0 modem, hemde kablosuz ve router fonksiyonlarını yerine getirir.(Getirmeye çalışır ve getiremez genellikle.Orası ayrı konu tabi)

Bahsettiğiniz TPLink TC-7610 sadece modem görevi görür.Kablosuz bağlantı için mutlaka bir Access Point (AP) yada router özellikli bir kablosuz modem gereklidir.

Modem fiyatları 50-150 TL bandında gezmekte iken, router'lar kullanım amaç ve özelliklerine göre 100 TL - 2000 TL fiyat aralığında değişmektedir.

Sonuçta modemin işlevi bellidir;Koaksiyel kablodan gelen uydunet sinyalini bilgisayarın anlayabileceği ethernet sinyaline çevirir ancak router konusunda ihtiyaçlar farklılık gösterebilir.
    Kiminin evinde 2 tane makine vardır feysbuk tıvittır instagram dolanıyordur, kiminin evinde 10 tane makine vardır IOS, macos, android, windows farklı farklı sistemler ve webserver, torrent tracker, IPCam, SQL server, yada basit bir dosya paylaşım sunucusu gibi uzaktan bağlantı gerekiyordur mesela.

Ben hiçbir zaman bir modem+router'ın bütün bu işlerin altından kalkabileceğine inanmadığım için modem ayrı router ayrı olması taraftarıyım.

He, bu arada Netmaster'dan neden mi bu kadar nefret ediyorum?
    3 sene evvel cihazın durduk yere ethernet portları yandı ve kullanıcı hatası olarak kabul ettiler ama müşteri memnuniyeti için cihazı tamir edip bedavaya geri gönderdiler.
    Cihazın durduk yere ethernet portları yandı ve kullanıcı hatasıymış bu !!!

BENCE SADECE BİR KOMEDİ

Netmaster'ı kullanmanız sizin hatanız anlamında kullanıcı hatası demek istemişlerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlrzy

quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

Merhaba Bende Uydunete gececeğim. Uydunetin modemi kötü mü? Biraz açıklama yaparmısınız

Aslında uydunette bir sorun yok, gayet iyiler, hatta vaat edilen hız falan süper. Sorun uyumlu modem konusu. Netmaster'ın işe yaramaz modemlerine mecbur bırakıyorlar. Netmaster ac desteği olmadığı gibi wireless bağlantısı sorunlu, hızının yarısını alırsın. Ethernette bağlanırsan, wireless kullanmazsan herşey mümkün derim.
    Tv falan bit arada olsun, telefon istemiyorum evde diye girmiştim ama sanırım Taahhüdüm bitmiş olsa artık uydunet i bırakırım. Diğer firmalar çok gelişti, uydunette yıllardır yerinde sayıyor. Klasik devlet firması sorunu.

Hangi firmayı secersiniz. Benim TTnet aboneliğim bitiyor. Bende uydunete geçme düşüncem var.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Haha... Aynen dediğin gibi ;)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kmlrzy

quote:

Merhaba Bende Uydunete gececeğim. Uydunetin modemi kötü mü? Biraz açıklama yaparmısınız

Aslında uydunette bir sorun yok, gayet iyiler, hatta vaat edilen hız falan süper. Sorun uyumlu modem konusu. Netmaster'ın işe yaramaz modemlerine mecbur bırakıyorlar. Netmaster ac desteği olmadığı gibi wireless bağlantısı sorunlu, hızının yarısını alırsın. Ethernette bağlanırsan, wireless kullanmazsan herşey mümkün derim.
    Tv falan bit arada olsun, telefon istemiyorum evde diye girmiştim ama sanırım Taahhüdüm bitmiş olsa artık uydunet i bırakırım. Diğer firmalar çok gelişti, uydunette yıllardır yerinde sayıyor. Klasik devlet firması sorunu.

Hangi firmayı secersiniz. Benim TTnet aboneliğim bitiyor. Bende uydunete geçme düşüncem var.

Forumdaki yazışmalardan ve bu işlerden anlayan arkadaşların açıklamalarından da anlaşılacağı üzere; kişisel kanaatim, önce olayı ikiye ayırmak gerekiyor. Servis sağlayıcı ve cihaz sunucu. Servis sağlayıcı olarak uydunet fiber seçenekleri çok iyi olan, vaat edilen hızı verebilen, hatta bir sorun anında gece yarısı bile müdehale eden bir firma. Bu anlamda benimde bir sıkıntım yok. Ancak cihaz yani modem (ve ilave router vb cihazlar) konusunda uydunette seçenekleriniz çok az. Hatta hiç yok. Kendilerinden modem alırsanız netmaster getirirler. Piyasada çok kısıtlı birkaç alternatifleri var ama uyum sorunu riskini yükseltmiş olursunuz.
    TTnet nasıldır bilmiyorum ama cihaz seçeneğinin size kalması güzel birşey. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre istediğiniz cihazı almak iyi bir çözüm gibi geliyor. Açıklamalardan anladığım kadarıyla biz ortalama kullanıcılar bazen cihaz sorunu ile servis sağlayıcı meselesini karıştırıyoruz. Cihazda bir sorun varsa da servis sağlayıcıya yıkıyoruz. Ben ttnet'i tercih ederdim, sebebi cihaz seçeneğini bana bırakmış olması. İhtiyacıma göre ac destekli 5ghz kanalı bulunan bir cihazı kullanabilmeyi çok isterdim.
    Kendinize şunu sorun: Evinizde internet ne kadar önemli, kaç cihaz var, bağlantı hızı problem yaratıyor mu? Yok hayır diyorsanız uydunet size uyar ve en son modemleri 383ZN yeterli gelir. Ancak benim gibi evinde onlarca cihazı olan, cihazları ac destekli olmasına rağmen modemi n destekli olmak zorunda olanlar işin içinden çıkamıyoruz.

• kmlrzy kullanıcısına yanıt
    İş yine teknik ve karmaşık kısıma girecek ancak Uydunet'in verdiği Netmaster modemi sadece modem görevini görsün diye Bridge moda alıpta kullanabilirsin.
    Yanına sağlam bir router koyup (WAN girişi olan ve AC destekli) evindeki yada ofisindeki LAN ve WLAN trafiğini yönetebilirsin.

Mesela benim evde;

5 adet laptop (1 tanesi Macbook)
    3 PC (1 tanesi Mac mini)
    2 tablet
    4 cep telefonu
    3 TV (1 tanesi ethernet 2 tanesi Wi-Fi bağlı)
    1 Dosya paylaşım için NSA310
    1 yazıcı (Wi-Fi bağlı)
    + Eve gelen giden misafirlerin cihazları vb.

var ve Motorola SB6120 modem + zyxel vmg8324-b10a kombosuyla hem uzaktan erişim, hem LAN hemde WLAN'da daha şimdiye kadar bir kere bile bir sorun yaşamadım.
    Router hem 2.4 hemde 5 GHz frekanslarında gayet güzel ve stabil çalışıyor.İçerideki TV kablosuz üzerinden Youtube seyredebiliyorken ben aynı anda PCler arasında GB'larca dosya transferlerini takılmadan gerçekleştiriyorum üstelik ofisteki makineyle dosya senkronizasyonu yaparken.Dahası aynı anda DMZ host olarakta DDNS'te hiç bir sıkıntım yok.

Sonuçta dediğin gibi, suçu servis sağlayıcıya atmadan önce cihazları ve yapacağınız işi belirlemeniz lazım.Uydunet'e çok defa söyledim bu cihaz konusunda çok başınız ağrıyacak, tedbirinizi alın diye ama Netmaster'la nasıl bir anlaşmaları varsa artık geri adım atmadılar hiç.

Kendileri bilirler, ne diyeyim.Ben şimdilik memnunum halimden.

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Sn. Charmlander, dediğiniz kombinasyonu çok düşündüm, birilerine sordum tatmin edici bir cevap alamadım.

Netmaster modemi (n destekli) bridge moda alırsam, ac destekli bir router ile kombin ettiğinizde ac standardında gerçek bir bağlantı sağlar mısınız, yoksa kendimizi mi kandırırız. Ne de olsa kaynak n standardında bir modem. Diyeceksiniz ki, ne alakası var, ac dediğin olay kablosuz bağlantı standardı? Ethernet ile köprülediğin hızı ac destekli bir cihaz ile istediğin yere taşımış olacaksın.

Gerçekten öyle mi? Dedim ya, tatmin edici bir cevap alamadım, hatta tp link evet haklısınız olmaz ama en yakın çözüm olur dedi. Sanırım, köprüleme olayında bir kayıp yaşanıyor, kimse oraya kefil olamıyor haliyle. En azından bana öyle geliyor.
    Netmaster'a kefil değilim ancak modemi bridge moda alıp ac destekli bir router ile kombine ettiğinde ac standartında gerçek bir bağlanı sağlarsın.(WLAN olarak tabiki)
    Dediğin gibi kablo modemin n destekli olmasının senin routerının ac destekli olmasıyla hiçbir alakası yok.
    Netmaster sadece modem görevini yapıp uydunetin koaksiyel kablosundan gelen sinyali Ethernet sinyaline dönüştürüp senin ac destekli routerına gönderecek ve bütün networkunu ac destekli router yönetecek.Netmaster networktaki hiçbir cihaza karışmayacak.Dolayısıyla networkunda ac standartı gelmiş olacak.
    Bir kayıp yaşanıyor mu? Açıkcası bende bir sıkıntı yok yada aynı ortamda iki sistemide deneyip ping, jitter vb. karşılaştırmak lazım.
    Değerli Kullanıcımız,
    Netmaster modeminizi Bridge moda alıp, kablolu olarak 802.11AC destekli bir router ile bağlantısını yapabilirsiniz. İki cihaz arasında kablolu bağlantı yapılacağından hız kaybı 2-3 Mbps civarında olacaktır.
    Bu işlemden sonra bütün kablosuz bağlantılar AC Router üzerinden sağlanmalıdır. 802.11AC routerdan tam verim almak için 802.11AC destekli wifi adaptör ile bağlantısını yapmanız gerekmektedir.
    Detaylı bilgi almak Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcımız,
    Netmaster modeminizi Bridge moda alıp, kablolu olarak 802.11AC destekli bir router ile bağlantısını yapabilirsiniz. İki cihaz arasında kablolu bağlantı yapılacağından hız kaybı 2-3 Mbps civarında olacaktır.
    Bu işlemden sonra bütün kablosuz bağlantılar AC Router üzerinden sağlanmalıdır. 802.11AC routerdan tam verim almak için 802.11AC destekli wifi adaptör ile bağlantısını yapmanız gerekmektedir.
    Detaylı bilgi almak Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,

Merhaba,
    Aslında netmaster'ın ac destekli bir router çıkarmasını beklerdim. Neyse şirket politikası farklı demek ki. Şu cümlenizi biraz daha açabilir misiniz: "802.11AC routerdan tam verim almak için 802.11AC destekli wifi adaptör ile bağlantısını yapmanız gerekmektedir."

Router'ı yukarıda sizin de bahsettiğiniz gibi ethernet kablo ile modeme (bridge moda alınan modeminiz) bağlayacaksam, ac destekli wifi adaptörün ne işe yaradığını anlamadım. İstemci cihazlarımı kasdediyorsanız, o cihazlarım zaten ac destekli olduğu için bu yola çıkmadım mı?

Ayrıca, köprüleme modundan kayıp 2-3 mbps falan olabilir ama istikrar sorunu ortaya çıkacaktır. En azından bana öyle söylendi. Sürekli iniş ve çıkışlar olacaktır denildi. Bunun yerine şahsım adına benim sorunumu, netmaster'ın (uydunetle kanka olduğunuz için) n yerine ac destekli modem+router bir cihaz çıkarması çözerdi. Hem de çok ekonomik olur, cihaz karmaşası olmazdı. Evde en az cihaz en iyi seçenek. Yok modem, yok router, yok extender bunlar hep kötü görüntü. (profesyoneller hariç, onların tek seçeneği modem ve routerı ayırmaktır, kabul ediyorum)

Özetle yapacağınız tek şey 383ZN modeline ac desteği ve 5ghz kanal seçeneği eklemek olmalı. Bütün markaların varken sizin neden yok? Bu sorunun cevabı ürünlerinizin neden kötülendiğinin de cevabıdır.

Değerli Kullanıcımız,
    Önceki mesajımızda bahsedilen wifi adaptör sizin de belirttiğiniz üzere bağlanacak bilgisayarlar ile ilgili idi.

AC destekli bir modem konusunda ise haklısınız. Önümüzdeki 2 ay içersinde 11n/11ac concurrent çalışan Docsis 3.0 (24x8) modemimiz satışa sunulmuş olacaktır. Modeli Infinity401'dir.

Saygılarımızla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcımız,
    Önceki mesajımızda bahsedilen wifi adaptör sizin de belirttiğiniz üzere bağlanacak bilgisayarlar ile ilgili idi.

AC destekli bir modem konusunda ise haklısınız. Önümüzdeki 2 ay içersinde 11n/11ac concurrent çalışan Docsis 3.0 (24x8) modemimiz satışa sunulmuş olacaktır. Modeli Infinity401'dir.

Saygılarımızla,

Cevaplar için teşekkürler. İnşallah firmanız söz konusu modem çıkınca eski modemlerle değişim programı da uygular, farkını ödeyerek bizler de sahip olabiliriz. Zira, yıllar sonunda elimde 4 adet netmaster modem birikti. Her defasında yenisini almak, eskisini biriktirmek yazık oluyor. Satış politikanızı bu açıdan da bir değerlendirmeniz herkesin faydasına olacaktır. Başka markaları bizim gözümüzde sempatik kılan çözüm odaklı olmaları. Sizden de böyle yaklaşımlar bekliyoruz.
    Teşekkürler, iyi çalışmalar.

• motorolanın doscic 3 olanını buldum onu alıp doscis 2 var bende ondan kurtulacağım
  • Tp-Link konusunda Netmaster'ın yeni modeminin müjdesini alıyoruz. Şaka gibi

Tp-Link Docsis 3 modemler ile hayallerim vardı. Yalan oldu. Tıpkı Xiaomi ürünleri gibi hiç bir zaman Türkiye de resmi olarak satılmayacak.

Netmaster Docsis 2 modeme 10Mbit ile devam. Çöp netmaster docsis 3 modemlere inat devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahibinden com daki mal satıcılarla uğraşmaktansa ben kendim netmaster siparişi verdim taksitle başka modem yok bulamıyorum uydunet uyumlu wireless için eski modemimi kullanacaım motorola da nasıl bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kötü_ben -- 1 Ekim 2016; 21:29:38 >
  • https://forum.donanimhaber.com/m_86454182/mpage_66//tm.htm#msglink_121218847

quote:

Sayın TP-Link Türkiye Yetkilisi
    Sayın Ali Dinçer'in ilgili konu başlığında TP-Link kablo modemlerin Türkiye pazarına girişi öncesi test amaçlı olarak forum üzerinden gönüllü olacak kullanıcı arandığını,takip eden süreçte kısa zamanda Türkiye pazarına giriş yapılacağını belirttiği mesajını yazmasının üzerinden tam olarak 4 ay ve 3 gün geçmiş bulunuyor.Ürün testlerinde ne gibi sonuçların alındığına ve eğer sonuçlar olumlu ise yaklaşık olarak hangi tarihte Türkiye pazarında satışa başlanacağına dair bizleri aydınlatırsanız çok seviniriz.Bunu sizden tüm uydunet abonesi forum kullanıcıları adına rica ediyor,iyi çalışmalar diliyorum.
    fujita kasagura

• Hala bekliyor musunuz?
  • Arkadaşlar merhaba
    Türkcell wınn 6gb 30tl kullanıyordum sözleşme bugün doluyor. Uydunet fiyatı uygun olabileceğinden bugün online başvurdum. Henüz aramadılar.
    Seçeneklerim
    1. Tarife: 10 Mbpse kadar Upload 1 Mbpse kadar 25GB 29,99
    2. Tarife: 25 Mbpse kadar Upload 2 Mbpse kadar 25GB 39,99

Kullanma amacım: Evde 1 tek laptopla sosyal medya, dizi video seyretmek(Kota yettiği kadar.) oyun oynamam. Sizce bu tarifeler iş görürmü?
    A)Bu tarifeler bu fiyatta kalıyormu?
    B)Modemden ne kadar istiyorlar?
    C)Sadece kablo ile bağlantı sağlanamaz mı?
    Tavsiyelerinizi ACİL bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  • Birinci tarife işinizi görür. Taahhüt süresi boyunca fiyat değişmiyor. Ayda 2 liraya modem kampanyası var, modem sizin oluyor iki yıl sonra satabilirsiniz isterseniz. Kablolu da kullanabilirsiniz.
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Çekim konusunda sıkıntı var mı acaba Antalya merkezdeyim.
    1. ve 2. tarifeye göre çekim farkı çok olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali_Dincer

Arkadaşlar Selam,

TP-LINK olarak gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. En kısa sürede aksiyon alıyoruz. Arkadaşlarımız gelişmeler hakkında size bilgileri peyderpey iletecektir.

Ali Dinçer
    TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı

Merhaba Sayın Dinçer

acaba Archer CR700 modelini temin etme şansımız varmıdır?

Teşekkürler

http://www.tp-link.us/products/details/cat-5514_Archer-CR700.html

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.