Şimdi Ara

Uydunet Kullananlar Buraya: Tp-Link Kablo Modem Türkiye Pazarına Gelsin Kampanyası (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
10
Favori
18.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TP-Link DOCSIS 3.0 modeli Türkiye'de çalışır mı?
    https://www.amazon.com/TP-Link-Certified-Communications-Spectrum-TC-7620/dp/B01CVOLKKQ/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1479148220&sr=1-3&keywords=tc-7610-e&ascsubtag=[t|link[p|1788959601[a|B01CVOLKKQ[au|5727177402741770316[b|deals
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

TP-Link DOCSIS 3.0 modeli Türkiye'de çalışır mı?
    https://www.amazon.com/TP-Link-Certified-Communications-Spectrum-TC-7620/dp/B01CVOLKKQ/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1479148220&sr=1-3&keywords=tc-7610-e&ascsubtag=[t|link[p|1788959601[a|B01CVOLKKQ[au|5727177402741770316[b|deals

1-) Amazon.com ABD dışına modem göndermiyor.

2-) Hiç çalışmaz diye bir şey yok, çalışırda randıman alamazsınız, habire sorun çıkarır. Kablo modemler ADSL/VDSL modemler gibi ISS den bağımsız tak çalıştır mantığına sahip değil. ISS'nin o modemi desteklemesi için sistemlerinde güncelleme yapması gerekiyor. Bunun içinde, o modemin üreticisi ile ISS arasında anlaşma yapılması, gerekli verilerin sunuculara aktarılması ve ISS'nin o modemle ilgili yeni çıkan yazılımları geç kalmadan sistemine entegre etmesi ve sık sık güncellemesi gerekiyor.

Zamanında, Motorola/Arris Docsis 3 modemler için çok mücadele verilmişti ve araya yetkili kişiler sokularak bir şekilde uydunet'in sistemine entegre ettirilmişti. Oda her modeli değil, bazı modellerini kapsıyordu.

Yani;

TP-Link Türkiye, resmi olarak uydunet ile anlaşma yapmadığı ve kablo modemlerini uydunet sistemine entegre etmediği sürece, TP-Link modemleri kullanmazsınız. Daha doğrusu, çalışırda çalışmaz. Bir varmış bir yokmuş gibi davranır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Virtual Reality kullanıcısına yanıt
    Bu modeli gönderiyor Türkiye'ye .
    Motorola'nın modellerini de gönderiyor.

Hangi motorola modellerini desteklediği bir yerlerde yazıyor mu? Sitesine baktım göremedim.
  • Evet göndermeye başlamış. Daha 1 ay öncesine kadar göndermiyordu. Enteresan. Demek, Amazon'un Türkiye için başlattığı yerelleşme çalışmaları, bu tür konularda meyvelerini vermeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

Evet göndermeye başlamış. Daha 1 ay öncesine kadar göndermiyordu. Enteresan. Demek, Amazon'un Türkiye için başlattığı yerelleşme çalışmaları, bu tür konularda meyvelerini vermeye başladı.

Mesela Lynksys 'in modemini de gödneriyor. iyi indirim var.
    https://www.amazon.com/gp/product/B01JOXW3M6?&ascsubtag=65c01344b03f311042e8ffac71e1f202502837e6&rawdata=%5Br%7Chttps%3A%2F%2Ft.co%2Fx4PaRPPBrK%5Bt%7Clink%5Bp%7C1788994838%5Ba%7CB01JOXW3M6%5Bau%7C5727177402741770316%5Bb%7Cdeals

Kablonet tarafında hangi modellerin desteklendiğinin bir listesi var mı ? Ona göre alalım.

• Kablo modem arayanlar netmaster ile uğraşmak istemiyorsa Amazon Almanya sayfasından sipariş verebilir. Site Türkçe olarak da hizmet veriyor müşteri hizmetlerinde Türkçe konuşan Türk çalışanlarda var ve Türkiye için kargo firmalarıyla anlaşması bulunuyor. Siteden sipariş verdiğinizde modeminiz kısa sürede elinizde olacaktır bu sebeple ülke içinde modem aramaya gerek yok. 75 euro ve altında alırsanız vergi yok 75 euro üstünde alırsanız satın alım aşamasında vergiyi de ödeyebiliyorsunuz.

https://www.amazon.de/gp/customer-preferences/select-language/ref=topnav_lang

• Bugun turksat bayisi beni aradı yeni modem geldi randevu oluşturalım mı dedi ben model numarasını istedim cn ile başlıyor ama emin değilim bilmiyorum dedi. eskisinde antenleri vardı bunda anten yok içinde dedi doğrumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alijchan

Bugun turksat bayisi beni aradı yeni modem geldi randevu oluşturalım mı dedi ben model numarasını istedim cn ile başlıyor ama emin değilim bilmiyorum dedi. eskisinde antenleri vardı bunda anten yok içinde dedi doğrumudur?

bendeki modeminde anteni yok, çekişinden memnun değilim.
  • Netmaster kullanmaya devam mı edeceğiz maalesef. Bende bıktım sinyal zayıflığından, hız düşmesinden vs. Kaç kere aradım şikayet ettim ama sonuç olumsuz. Taahhüt bedelide fazla çıkıyor napsam bilemedim. Modem sorunu halledilse belki kullanışlı olacak

• https://www.amazon.com/gp/product/B01EO5A3RQ/ref=oh_aui_detailpage_o07_s00?ie=UTF8&psc=1

yakın zamanda amazondan bunu almıştım sinyal sürekli kesmesi sebebiyle uydunet personeli bir kaç kez eve gelip kurcaladılar. sonunda sinyalle ilgili sıkıntı oldugunu cihazın buranın yapısına uygun olmadıgını söylediler. bende mecburen iade ettim cihazı.

evet birileri netmasterdan kurtarsa keşke ama kimseden tık yok....
  • Asus Türkiye Docsis Pazarına Adım Atıyor...

https://forum.donanimhaber.com/asus-docsis-3-0-ile-kablonet-i-solladi--125578154

Ayrıyeten Cm-32 muadili 900 mbps ac destekleyen ASUSWRT'li bir modem için başvuru yapacağız. Yardım etmek istermisiniz?

Saygılarımla

• Kaç yıl olmuş ama gelişme yok. Türksat ve arkasındaki bürokrasi baroları muhtemelen engel oluyorlar rakiplere.

• Yazıklar olsun. Bir modemi getirip, Türksat KabloNet sistemine entegre edemediler.
  • "Bu sadece kablo modem, router ve wi-fi özelliği yok" dediğimde bundan modemden memnun olduğum anlamını çıkaran gevşekler de hala bekliyor mu?
  • Ben gelmiyeceğini zaten biliyordum...
  • Konuyu hortlatıyorum ama bu konuda hiç bir ilerleme olmadı değil mi? :(
  • Sanırım Netmaster mafyalaşmış gibi zira bu kadar talebe Tp Link firmasının kayıtsız kalması düşünülemez. Muhtemelen Türksat'dan MAC veya bazı regülasyon ayarlarının onayını alamadılar Netmaster lobisi Türksat'ı ele geçirdiği için. Şahsi tahminim bu yönde.

Bir de Asus CM 16 modeli varmış. Yurtdışından getirtsek Türksat sorun çıkarır mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Şubat 2019; 0:53:33 >
  • Upstream frekansı türksat'ta çalışması için en az 5-65 mhz aralığında olması lazım. CM 16 5-42 mhz aralığında, ürün burda büyük ihtimalle çalışmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Sanırım Netmaster mafyalaşmış gibi zira bu kadar talebe Tp Link firmasının kayıtsız kalması düşünülemez. Muhtemelen Türksat'dan MAC veya bazı regülasyon ayarlarının onayını alamadılar Netmaster lobisi Türksat'ı ele geçirdiği için. Şahsi tahminim bu yönde.

Bir de Asus CM 16 modeli varmış. Yurtdışından getirtsek Türksat sorun çıkarır mı sizce?
    Ülkede rekabet diye bir şey yok, her yer rant, her yer talan, ülke gerçeği dünya gerçeklerinden farklı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 4 Şubat 2019; 9:50:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Upstream frekansı türksat'ta çalışması için en az 5-65 mhz aralığında olması lazım. CM 16 5-42 mhz aralığında, ürün burda büyük ihtimalle çalışmaz.
    Forumda Amazon'dan bu modeli alıp sorunsuz kullandığını yazmış bir üye hocam. Bende ona binaen sordum aslında spesifikasyon olarak uyuyor mu diye. Sizin dediğiniz elbet doğrudur ama kullanan nasıl kullanıyor acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.